„Utenos trikotažas“ ištiesė pagalbos ranką
Verslas„Utenos trikotažas“ ištiesė pagalbos ranką
2020 balandžio 10, Penktadienis 09:50

„Utenos trikotažas“ ištiesė pagalbos ranką

„Utenos trikotažas“ ištiesė pagalbos ranką
 • Eglė RAKAUSKAITĖ
 • 9 foto

Lietuvoje besitęsiant koronaviruso krizei, bendrovė „Utenos trikotažas“ prisijungė prie SBA grupės iniciatyvos padėti sunkiai besiverčiantiems gyventojams.

„Utenos trikotažo" savanoriai kartu su rajono savivaldybės socialiniais darbuotojais maistu aprūpino 80 sunkiai besiverčiančių Utenos senjorų ir šeimų. Į maisto krepšelį įtraukta lašiša, grikiai, sviestas, silkė, sūris, riešutai, taip pat receptas bei produktai, reikalingi lęšių troškiniui pasigaminti. Paramos gavėjai krepšelyje ras ir citrinos bei arbatos imunitetui stiprinti, maisto papildų dviem mėnesiams.

„Jaučiame pareigą ir atsakomybę sunkiu metu padėti tiems, kuriems labiausiai reikalinga parama. Džiaugiuosi ir didžiuojuosi, kad „Utenos trikotažo" kolektyvas aktyviai įsitraukė – vieni prisidėjo finansiškai, kiti sutiko tapti iniciatyvos savanoriais ir išvežioti produktus. Sunkiu metu labai svarbu išlikti vieningiems ir dėmesingiems – padėti galime kiekvienas", – sakė „Utenos trikotažo" generalinis direktorius Petras Jašinskas, pats tapęs vienu iš iniciatyvos savanorių.
Per mažiau nei savaitę buvo surinktos lėšos, suburtos savanorių komandos, suformuoti ir užsakyti paramai skirti pilnaverčio maisto paketai. Prie iniciatyvos prisidėjo tiek SBA grupės įmonės, tiek jų darbuotojai. Iš viso SBA grupė nupirko daugiau nei 1 000 maisto paketų, kurie per artimiausias dienas pasieks sunkiai besiverčiančius gyventojus ne tik Utenoje, bet ir Kaune, Klaipėdoje, Šilutėje, Raseiniuose ir Visagine. Ten, kur veiklą vykdo SBA grupės bendrovės.
„Šiuo metu pagalba yra labai reikalinga. Utenos rajone turime ir vienišų senolių, kuriems kiekvienas išėjimas iš namų šiuo koronaviruso pandemijos laikotarpiu gali būti lemtingas. Taip pat turime šeimų, kurios dėl krizės netenka pajamų, ypač tai jaučia gausios šeimos. Sulaukti tokios paramos yra ir pagalba, ir palaikymas – labai dėkojame visiems, kurie nelieka abejingi", – už paramą dėkojo Utenos rajono savivaldybės administracijos Socialinių reikalų ir sveikatos apsaugos skyriaus vedėja Inga Šakalienė.
Anksčiau SBA įmonės susivienijo pagalbai medikams ir ligoninėms visoje Lietuvoje padovanojo daugiau kaip 15 000 daugkartinių kaukių. Šiam tikslui „Utenos trikotažo" darbuotojai savanoriškai sutiko dirbti sekmadienį, per kurį buvo pasiūta per 10 000 veido kaukių. Iš viso paramos iniciatyvoms SBA įmonės jau skyrė per 60 000 eurų.

„Utenos trikotažo" archyvo nuotr.

 

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Pirmojo ketvirčio „Utenos trikotažo“ grupės pajamos – 7,5 mln. eurų

  Pandemijai smarkiai veikiant tekstilės sektorių, per tris šių metų mėnesius SBA priklausanti „Utenos trikotažo" grupė pardavė produkcijos už 7,5 mln. Eur – 3,5 % mažiau nei prieš metus. Atskirai pati bendrovė „Utenos trikotažas" šiemet produkcijos realizavo 0,9 % mažiau, iš viso už 6,7 mln. eurų.

 • Dešimtadalio „Utenos trikotažo“ darbuotojų lauks pokyčiai

  Nepaisant ekonominio neapibrėžtumo Lietuvoje ir įtemptos situacijos tekstilės rinkoje, „Utenos trikotažas“ tęsia gamybą ir suefektyvinęs veiklą išlaikys didžiąją dalį darbuotojų. Maždaug dešimtadaliui darbuotojų, kurie jau yra pilnose prastovose, bus pasiūlyta pakeisti veiklos pobūdį arba nutraukti darbo sutartis. Šie darbuotojai nepriklauso siuvimo padaliniui, kuris toliau dirba pilnu pajėgumu.

 • „Utenos trikotažas“ atidaro pirmąsias parduotuves

  Lietuvoje paskelbus pirmąjį karantino švelninimo etapą, SBA grupės bendrovė „Utenos trikotažas“ atnaujina keturių parduotuvių veiklą. Duris atveria tos parduotuvės, kurios turi atskirą įėjimą iš lauko.

 • „Utenos trikotažas“ pradėjo masinę apsauginių kaukių gamybą

  Reaguodama į kritinį apsauginių kaukių trūkumą, SBA grupės bendrovė „Utenos trikotažas“ praėjusios savaitės viduryje ėmėsi masinės medžiaginių kaukių gamybos. Tokių kaukių apsauginis poveikis nėra patvirtintas mediciniškai, tačiau, visuomenės sveikatos specialistų teigimu, nesant galimybių įsigyti sertifikuotų gaminių, medžiaginės kaukės gali būti naudojamos kaip papildoma prevencinė priemonė. Sekmadienį beveik 100 įmonės „Utenos trikotažas“ darbuotojų nusprendė savanoriškai padėti medikams. Iš viso per sekmadienį buvo pasiūta daugiau kaip 10 tūkst. apsauginių kaukių.

 • „Utenos trikotažas“ išlaikė augusių pajamų apimtis ir dirbo pelningai

  SBA valdomos tekstilės įmonių grupės „Utenos trikotažas“ konsoliduoti pardavimai 2019 m. sudarė 30,79 mln. Eur – kiek daugiau nei ankstesniais metais, kai pardavimų pajamos siekė 30,46 mln. eurų.

  „Utenos trikotažo“ bendrovė išlaikė ankstesnių metų pardavimų apimtis ir per 2019 m. uždirbo 26,98 mln. Eur pajamų. Funkcinių-techninių drabužių gamintoja „Šatrija“ fiksavo 9,1 proc. pajamų augimą ir per metus realizavo produkcijos už 3,69 mln. eurų.

  Pernai „Utenos trikotažo“ grupė uždirbo 0,759 mln. Eur pelno prieš mokesčius. Grupės EBITDA rodiklis 2019 m. siekė 1,717 mln. Eur arba 15,5 proc. mažiau nei 2018 metais.

 • Naujovė Utenoje: pradėta naujos „Greenpeace“ kolekcijos gamyba

  Pasaulinė aplinkosaugos organizacija „Greenpeace“ pripažino SBA grupės bendrovę „Utenos trikotažas“ pirmąja ir kol kas vienintele visame pasaulyje, atitinkančia „Greenpeace“ tekstilės gamybos standartą. Lietuvos įmonė taip pat tapo ir vienintele organizacijos gamybos partnere globaliu mastu – Utenoje pradėta naujos „Greenpeace“ kolekcijos gamyba.

 • „Utenos trikotažo“ vairą perima kitas vadovas

  Baigus SBA bendrovės „Utenos trikotažas“ transformacijos etapą, ligšiolinį įmonės vadovą Algirdą Šabūną generalinio direktoriaus pareigose pakeis SBA valdybos narys Petras Jašinskas.

 • „Utenos trikotažas“ ir žinoma dizainerė pristatė bendrą kolekciją

  Artėjant didžiausioms metų šventėms AB „Utenos trikotažas“ pateikė naujieną – kartu su dizainere Agne Kuzmickaite kurtą drabužių kolekciją. Tai pirmas kartas, kai ilgametes tradicijas puoselėjantis drabužių prekių ženklas UTENOS savo asortimentą papildo žymaus dizainerio kūryba.

 • „Utenos trikotažas“ skaičiuoja milijoninį pelną

  SBA valdoma tekstilės įmonių grupė „Utenos trikotažas“ per devynis metų mėnesius pardavė produkcijos ir suteikė paslaugų už 23,7 mln. eurų – beveik tiek pat, kiek tuo pačiu metu 2018 metais. Atskirai „Utenos trikotažo“ bendrovės pardavimų pajamos trečio metų ketvirčio pabaigoje siekė 20,8 mln. eurų, t. y. 1,7 % mažiau nei pernai.

 • Bendrovė „Utenos trikotažas“ – tarptautinių verslo apdovanojimų nugalėtoja

  SBA grupės bendrovė „Utenos trikotažas“ prestižiniuose tarptautiniuose verslo apdovanojimuose „European Business Awards“ pripažinta nacionaline nugalėtoja socialinės atsakomybės ir aplinkosaugos kategorijoje. Šiuo metu su kitais Europos verslo lyderiais bendrovė rungiasi paskutiniame konkurso etape dėl galimybės šioje srityje būti pripažinta geriausia visame Senajame žemyne.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:6110
Vakar apsilankė:11903
Šią savaitę apsilankė:50274
Šį mėnesį apsilankė:329048
Viso (nuo 2015-02-16):13776114
Šiuo metu naršo:
92
2020-05-29
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!