Karjera „Utenos trikotaže“: galimybės kurti pasaulines inovacijas ir visam gyvenimui išliekantis amatas
VerslasKarjera „Utenos trikotaže“: galimybės kurti pasaulines inovacijas ir visam gyvenimui išliekantis amatas
2019 birželio 25, Antradienis 11:38

Karjera „Utenos trikotaže“: galimybės kurti pasaulines inovacijas ir visam gyvenimui išliekantis amatas

Karjera „Utenos trikotaže“: galimybės kurti pasaulines inovacijas ir visam gyvenimui išliekantis amatas

Pastaruosius kelerius metus „Utenos trikotažas“ nuosekliai auga. Aukštyn stiebiasi tiek eksporto, tiek mažmeninės prekybos rodikliai. Tikslingos investicijos į ekologišką ir tvarią gamybą leido bendrovei suformuoti solidų tarptautinių užsakovų portfelį, o „Utenos trikotažo“ kuriami prekių ženklai – pelnyti sąmoningų pirkėjų pagarbą. Stabilus bendrovės augimas atvėrė daugiau galimybių investuoti į svarbiausią kiekvienos organizacijos sėkmės faktorių – darbuotojus.

Darbo aplinką ir sąlygas prižiūri tarptautinė organizacija

Šių metų pradžioje „Utenos trikotažui" buvo suteiktas bene griežčiausias tarptautinis socialinės atsakomybės sertifikatas, patvirtinantis bendrovės darbo aplinkos kokybę. Šio standarto tikslas – užtikrinti etišką darbdavystės praktiką, kuri remiasi Tarptautinėmis darbo organizacijos konvencijomis, Pasauline žmogaus teisių deklaracija, Jungtinių Tautų konvencijomis ir tarptautiniais susitarimais. Kitaip tariant, standarte įvardyti reikalavimai darbdaviui yra gerokai platesni, nei reikalaujama mūsų šalies Darbo kodekse.
„Šį sertifikatą Lietuvoje turi vos devynios įmonės, o tekstilės sektoriuje esame viena iš dviejų bendrovių, kurios ryžosi šiam įsipareigojimui. Paprastai kalbant, tai įrodymas, kad bendrovė vykdo socialiai atsakingą ir tvarų verslą̨, sąžiningai ir atsakingai moka atlygį, užtikrina saugią, motyvuojančią darbo aplinką, laikosi lyčių lygybės, nediskriminavimo įsipareigojimų, leidžia laisvai veikti darbuotojų profesinei sąjungai ir skatina aktyvų dialogą tarp įmonės vadovybės ir darbuotojų", – sakė „Utenos trikotažo" personalo vadovė Sandra Vireikytė.

Per 2018 m. atlyginimai augo 15 proc.

Augančios veiklos apimtys skatina stiprinti ne tik gamybos technologijas, bet ir bendrovės kompetencijas – investuoti į kvalifikuotų darbuotojų išlaikymą ir pritraukimą, ugdymą bei darbo aplinkos gerinimą. Per 2018 m. atlyginimai „Utenos trikotaže" vidutiniškai augo 15 proc., šiemet taip pat prognozuojamas panašus augimas.
„Šiuo metu vidutinis „Utenos trikotažo" darbo užmokestis yra aukštesnis nei bendras Utenos regiono vidurkis. Minimalų atlygį mūsų bendrovėje gauna tik labai nedidelė darbuotojų dalis – tai susiję su nekvalifikuotos darbo jėgos poreikiu, atliekant nesudėtingas gamybines operacijas. Specialistams sukurta motyvuojanti atlygio sistema, sudarant sąlygas uždirbti daugiau, priklausomai nuo atlikto darbo bei prisiimtų atsakomybių organizacijoje", – pasakojo S. Vireikytė.
Kaip teigė bendrovės personalo vadovė, atlyginimų dydžių klausimais dažniausiai kalbama su siuvimo cecho darbuotojais. Čia dirba skirtingos kvalifikacijos darbininkai – siuvimo amato besimokantys darbuotojai ir didelę patirtį turintys profesionalūs siuvėjai. Našiausi „Utenos trikotažo" siuvėjai gali didžiuotis 1000–1300 Eur atlyginimu. Tokie pavyzdžiai šiuo metu sudaro apie 10 proc., tačiau jų vis daugėja. „Kaip ir kiekviename darbe, atlygis priklauso nuo turimų įgūdžių ir darbo rezultatų. Pas mus įsidarbinę siuvėjai be patirties maždaug per metus įgauna reikiamų įgūdžių, žinoma, jei patys nestokoja motyvacijos tobulėti, ir tai turi įtakos jų atlygio pokyčiams. Be to, įgytas amatas išlieka visam gyvenimui, o profesionalus amato išmanymas šiais laikais vis labiau vertinamas visame pasaulyje", – pridūrė S. Vireikytė.

Dėmesys darbuotojų savijautai gerinti

Kaip patvirtina moksliniai tyrimai – pasitenkinimas darbo vieta priklauso ne tik nuo atlygio dydžio. Ne ką mažiau svarbūs ir kiti faktoriai: darbo aplinka, socialinės garantijos, papildomos naudos. Šioje srityje „Utenos trikotažas" taip pat nuolat diegia naujas priemones, prieinamas visiems darbuotojams.
„Darbo aplinką mūsų įmonėje reikšmingai patobulino pasirengimas minėtam socialinės atsakomybės standartui diegti. Be to, nuolat ieškome naujų būdų, kaip puoselėti kolektyvo tarpusavio ryšį ir vidinę kultūrą, tai yra labai svarbu. Daug dėmesio skiriame geros savijautos iniciatyvoms. Šiemet Motinos dienos proga fabriko moterims, kurios sudaro bene 80 proc. viso kolektyvo, padovanojome galimybę nemokamai pasitikrinti dėl krūties vėžio. Sulaukėme net 296 norinčiųjų!" – pasakojo S. Vireikytė.
Svarbu paminėti, kad „Utenos trikotažo" darbo aplinka fabriką primena tik dėl gausybės gamybos skyriuje esančių įrengimų, tačiau kitaip nei daugelyje pramonės įmonių, čia nėra triukšmingos darbo aplinkos ar nemalonių kvapų. Darbo vietos – visapusiškai saugios ir nekenksmingos, ergonomiškos, patalpose palaikoma palanki temperatūra, nevaržo nepatogios uniformos ar pirštinės. Pastaruoju metu gamykloje vyksta remonto darbai – atnaujinami kabinetai, bendros erdvės.

Laukia ne tik siuvėjų

„Utenos trikotaže" dirba beveik 800 darbuotojų, iš kurių bene trečdalis – siuvėjai. Akivaizdu, kad siuvėjai bendrovei bus reikalingi tol, kol ji gyvuos. Šiuo metu „Utenos trikotažas" galėtų iškart priimti 40 profesionalių siuvėjų. Tai profesija, kurios greičiausiai niekada nepakeis robotai, todėl tokioje darbo vietoje nereikės nerimauti dėl jos ateities.
Vis dėlto „Utenos trikotažas" nėra tik siuvykla – bendrovė aktyviai diegia naujas technologijas, stiprina savo laboratoriją, kurioje gimsta medžiagos iš sojos ar jūros dumblių, todėl savo karjerą čia gali sėkmingai kurti inžinieriai, technologai, konstruktoriai, gamybos įrenginių operatoriai, technikai ir kitų sričių specialistai.
„Darbo pokalbių ir verslo susitikimų-ekskursijų metu tenka sulaukti nuostabos, kad mūsų įmonės gamybos procesą sudaro ne tik siuvimas ir kad vykdomai veiklai reikalingas platus įvairių sričių specialistų spektras – esame vienas didžiausių ir moderniausių fabrikų Vidurio ir Rytų Europoje, kuriame gimsta pasaulinio pripažinimo sulaukiančios inovacijos. Taip, siuvėjai mums yra labai svarbūs ir mes visada jų laukiame, tačiau mūsų įmonėje savo profesines ambicijas gali realizuoti ir kiti profesionalai. Tai ypač aktualu aukštesnės kvalifikacijos darbuotojams, kurie karjeros galimybių dažnai ieško didžiuosiuose Lietuvos miestuose, nors galimybių yra čia pat, Utenoje", – teigė S. Vireikytė.

„Utenos trikotažo" inf. ir nuotr.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Pirmojo ketvirčio „Utenos trikotažo“ grupės pajamos – 7,5 mln. eurų

  Pandemijai smarkiai veikiant tekstilės sektorių, per tris šių metų mėnesius SBA priklausanti „Utenos trikotažo" grupė pardavė produkcijos už 7,5 mln. Eur – 3,5 % mažiau nei prieš metus. Atskirai pati bendrovė „Utenos trikotažas" šiemet produkcijos realizavo 0,9 % mažiau, iš viso už 6,7 mln. eurų.

 • Dešimtadalio „Utenos trikotažo“ darbuotojų lauks pokyčiai

  Nepaisant ekonominio neapibrėžtumo Lietuvoje ir įtemptos situacijos tekstilės rinkoje, „Utenos trikotažas“ tęsia gamybą ir suefektyvinęs veiklą išlaikys didžiąją dalį darbuotojų. Maždaug dešimtadaliui darbuotojų, kurie jau yra pilnose prastovose, bus pasiūlyta pakeisti veiklos pobūdį arba nutraukti darbo sutartis. Šie darbuotojai nepriklauso siuvimo padaliniui, kuris toliau dirba pilnu pajėgumu.

 • „Utenos trikotažas“ atidaro pirmąsias parduotuves

  Lietuvoje paskelbus pirmąjį karantino švelninimo etapą, SBA grupės bendrovė „Utenos trikotažas“ atnaujina keturių parduotuvių veiklą. Duris atveria tos parduotuvės, kurios turi atskirą įėjimą iš lauko.

 • „Utenos trikotažas“ ištiesė pagalbos ranką

  Lietuvoje besitęsiant koronaviruso krizei, bendrovė „Utenos trikotažas“ prisijungė prie SBA grupės iniciatyvos padėti sunkiai besiverčiantiems gyventojams.

 • „Utenos trikotažas“ pradėjo masinę apsauginių kaukių gamybą

  Reaguodama į kritinį apsauginių kaukių trūkumą, SBA grupės bendrovė „Utenos trikotažas“ praėjusios savaitės viduryje ėmėsi masinės medžiaginių kaukių gamybos. Tokių kaukių apsauginis poveikis nėra patvirtintas mediciniškai, tačiau, visuomenės sveikatos specialistų teigimu, nesant galimybių įsigyti sertifikuotų gaminių, medžiaginės kaukės gali būti naudojamos kaip papildoma prevencinė priemonė. Sekmadienį beveik 100 įmonės „Utenos trikotažas“ darbuotojų nusprendė savanoriškai padėti medikams. Iš viso per sekmadienį buvo pasiūta daugiau kaip 10 tūkst. apsauginių kaukių.

 • „Utenos trikotažas“ išlaikė augusių pajamų apimtis ir dirbo pelningai

  SBA valdomos tekstilės įmonių grupės „Utenos trikotažas“ konsoliduoti pardavimai 2019 m. sudarė 30,79 mln. Eur – kiek daugiau nei ankstesniais metais, kai pardavimų pajamos siekė 30,46 mln. eurų.

  „Utenos trikotažo“ bendrovė išlaikė ankstesnių metų pardavimų apimtis ir per 2019 m. uždirbo 26,98 mln. Eur pajamų. Funkcinių-techninių drabužių gamintoja „Šatrija“ fiksavo 9,1 proc. pajamų augimą ir per metus realizavo produkcijos už 3,69 mln. eurų.

  Pernai „Utenos trikotažo“ grupė uždirbo 0,759 mln. Eur pelno prieš mokesčius. Grupės EBITDA rodiklis 2019 m. siekė 1,717 mln. Eur arba 15,5 proc. mažiau nei 2018 metais.

 • Naujovė Utenoje: pradėta naujos „Greenpeace“ kolekcijos gamyba

  Pasaulinė aplinkosaugos organizacija „Greenpeace“ pripažino SBA grupės bendrovę „Utenos trikotažas“ pirmąja ir kol kas vienintele visame pasaulyje, atitinkančia „Greenpeace“ tekstilės gamybos standartą. Lietuvos įmonė taip pat tapo ir vienintele organizacijos gamybos partnere globaliu mastu – Utenoje pradėta naujos „Greenpeace“ kolekcijos gamyba.

 • „Utenos trikotažo“ vairą perima kitas vadovas

  Baigus SBA bendrovės „Utenos trikotažas“ transformacijos etapą, ligšiolinį įmonės vadovą Algirdą Šabūną generalinio direktoriaus pareigose pakeis SBA valdybos narys Petras Jašinskas.

 • „Utenos trikotažas“ ir žinoma dizainerė pristatė bendrą kolekciją

  Artėjant didžiausioms metų šventėms AB „Utenos trikotažas“ pateikė naujieną – kartu su dizainere Agne Kuzmickaite kurtą drabužių kolekciją. Tai pirmas kartas, kai ilgametes tradicijas puoselėjantis drabužių prekių ženklas UTENOS savo asortimentą papildo žymaus dizainerio kūryba.

 • „Utenos trikotažas“ skaičiuoja milijoninį pelną

  SBA valdoma tekstilės įmonių grupė „Utenos trikotažas“ per devynis metų mėnesius pardavė produkcijos ir suteikė paslaugų už 23,7 mln. eurų – beveik tiek pat, kiek tuo pačiu metu 2018 metais. Atskirai „Utenos trikotažo“ bendrovės pardavimų pajamos trečio metų ketvirčio pabaigoje siekė 20,8 mln. eurų, t. y. 1,7 % mažiau nei pernai.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:6439
Vakar apsilankė:7456
Šią savaitę apsilankė:34124
Šį mėnesį apsilankė:21014
Viso (nuo 2015-02-16):14045006
Šiuo metu naršo:
91
2020-07-03
MENŲ KALVĖ – Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!