Socialinės atsakomybės standartas „Utenos trikotaže“ užtikrina etiškos darbdavystės praktiką
VerslasSocialinės atsakomybės standartas „Utenos trikotaže“ užtikrina etiškos darbdavystės praktiką
2019 kovo 12, Antradienis 11:40

Socialinės atsakomybės standartas „Utenos trikotaže“ užtikrina etiškos darbdavystės praktiką

Socialinės atsakomybės standartas „Utenos trikotaže“ užtikrina etiškos darbdavystės praktiką
 • Gerda MAKSIMAVIČIŪTĖ

Kovo 1 dieną „Utenos trikotažui“ suteiktas socialinės atsakomybės SA8000:2014 sertifikatas. Naujausios standarto versijos sertifikatu gali didžiuotis vos aštuonios Lietuvos įmonės ir tik dvi iš jų veiklą vykdo tekstilės srityje. Šis socialinės atsakomybės standartas „Utenos trikotažui“ nėra naujiena – dar 2006 metais bendrovei pirmajai šalyje buvo suteiktas šis reikšmingas tarptautinis socialinės atsakomybės įrodymas.

AB „Utenos trikotažas" profesinės sąjungos pirmininkė Vilija Bierontienė sakė, kad bendrovės darbuotojai standarto vertę pajuto jau seniai. „Nuo šiol darbuotojams bei jų problemoms bus skiriamas dar didesnis dėmesys. Šis standartas reikalauja, kad darbdavys užbėgtų įvykiams už akių – pirmas pamatytų, kas nepatinka darbuotojams, – kalbėjo ji. – Kai darbuotojai turi tam tikrų nusiskundimų ar pasiūlymų, kreipiasi į mane. Paskui aš kalbuosi su personalo vadove, jei prireikia, mudvi kartu kreipiamės į direktorių. Darbuotojai gali nebijodami ateiti ir išsakyti savo problemas, o tai – labai svarbu. Žinau daug įmonių, kuriose yra problemų, bet darbuotojai negali apie tai garsiai kalbėti..."
Kad būtų užtikrintas standarto reikalavimų vykdymas, bendrovėje suformuota socialinio veiksmingumo komanda, kurią sudaro deleguoti darbuotojų ir darbdavio atstovai (vienodas abiejų pusių skaičius). Komandoje diskutuojama apie esmines problemas, jų sprendimo būdus. Komandai keliama užduotis teikti vadovybei pasiūlymus, kaip gerinti, efektyvinti organizacijos veiklą. Tai – reguliarus procesas.
Anot AB „Utenos trikotažas" personalo vadovės Sandros Vireikytės, bendrovei 2006 metais buvo suteiktas socialinės atsakomybės sertifikatas, vėliau – 2019 metais – atliktas pakartotinis sertifikavimas bei „Social Accountability International" organizacijos išduotas socialinės atsakomybės sertifikatas – įrodymas tarptautiniu mastu, jog bendrovė vykdo socialiai atsakingą bei tvarų verslą, kuriame didžiulis dėmesys skiriamas darbuotojui – žmogui.
„Čia sudaroma saugi ir sveikatai palanki darbo aplinka, imamasi efektyvių veiksmų, kad būtų užkirstas kelias nelaimingiems atsitikimams ir sužalojimams. Mums rūpi, kad darbuotojas būtų gerbiamas – nediskriminuojamas dėl amžiaus, lyties, rasės ir panašių dalykų, – tikino personalo vadovė. – Su darbuotojas elgiamės pagarbiai, saugome jų orumą. Netoleruojame jokios fizinės ar psichologinės prievartos, šiurkštumo ar įžeidinėjimų. Skatiname darbuotojų sąmoningumą, šeimininkiškumu bei iniciatyvumu pagrįstą požiūrį darbe. Gerbiame darbuotojų teisę laisvai jungtis į profesines sąjungas ar kitaip vienytis, siekiant kolektyviai derėtis dėl darbo sąlygų. Veikloje nuolat siekiame skaidrumo, aiškumo, o tai leidžia užtikrinti, jog darbuotojai dirbtų įmonėje ne vienerius metus."
S. Vireikytė pabrėžė, kad bendrovė ne tik pati įsipareigojo laikytis visų socialinės atsakomybės standarto reikalavimų, bet ir reikalauja atsakingos praktikos iš savo partnerių: tiekėjų, subrangovų, užsakovų ir kt. „Mūsų įmonė niekada nemokėjo atlygio vokeliuose, todėl nesirenka partnerių, kurie taiko tokią praktiką. Su tokiomis įmonėmis mums – ne pakeliui", – sakė personalo vadovė.
V. Bierontienė akcentavo, kad bendrovės įsipareigojimai darbuotojams nėra vienadieniai, jie – ilgalaikiai. „Jei darbdavys, pasirašydamas su darbuotoju kolektyvinę sutartį, įsipareigoja mokėti jam socialines išmokas, premijas ar pašalpas, privalo tuos įsipareigojimus vykdyti, nepaisant to, kokia tuo metu yra įmonės ekonominė padėtis", – atskleidė profesinės sąjungos vadovė.
Visame pasaulyje aukščiausių socialiai atsakingos veiklos reikalavimų pagal SA8000 standartą laikosi 4 042 įmonės. Žinant, kad vien Lietuvoje veikia apie 100 tūkst. įvairių ūkio subjektų, šis skaičius nėra įspūdingas. Pasak S. Vireikytės, minėto standarto įdiegimas reiškia ilgalaikius rimtus įsipareigojimus prieš visuomenę, darbuotojus, klientus, partnerius, o tai, anot jos, veikiausiai ir yra pagrindinė priežastis, dėl kurios šiam žingsniui ryžosi vos kelios Lietuvos įmonės.

Autorės nuotr.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • „Utenos trikotažas“ skaičiuoja milijoninį pelną

  SBA valdoma tekstilės įmonių grupė „Utenos trikotažas“ per devynis metų mėnesius pardavė produkcijos ir suteikė paslaugų už 23,7 mln. eurų – beveik tiek pat, kiek tuo pačiu metu 2018 metais. Atskirai „Utenos trikotažo“ bendrovės pardavimų pajamos trečio metų ketvirčio pabaigoje siekė 20,8 mln. eurų, t. y. 1,7 % mažiau nei pernai.

 • Bendrovė „Utenos trikotažas“ – tarptautinių verslo apdovanojimų nugalėtoja

  SBA grupės bendrovė „Utenos trikotažas“ prestižiniuose tarptautiniuose verslo apdovanojimuose „European Business Awards“ pripažinta nacionaline nugalėtoja socialinės atsakomybės ir aplinkosaugos kategorijoje. Šiuo metu su kitais Europos verslo lyderiais bendrovė rungiasi paskutiniame konkurso etape dėl galimybės šioje srityje būti pripažinta geriausia visame Senajame žemyne.

 • Karjera „Utenos trikotaže“: galimybės kurti pasaulines inovacijas ir visam gyvenimui išliekantis amatas

  Pastaruosius kelerius metus „Utenos trikotažas“ nuosekliai auga. Aukštyn stiebiasi tiek eksporto, tiek mažmeninės prekybos rodikliai. Tikslingos investicijos į ekologišką ir tvarią gamybą leido bendrovei suformuoti solidų tarptautinių užsakovų portfelį, o „Utenos trikotažo“ kuriami prekių ženklai – pelnyti sąmoningų pirkėjų pagarbą. Stabilus bendrovės augimas atvėrė daugiau galimybių investuoti į svarbiausią kiekvienos organizacijos sėkmės faktorių – darbuotojus.

 • „Utenos trikotažas“ imasi miesto bitininkystės – ant savo stogo įkurdino bičių šeimas

  Siekiant prisidėti prie pasaulyje nykstančių bičių išsaugojimo, „Utenos trikotažas“ prisijungė prie SBA grupės iniciatyvos ir savo teritorijoje apgyvendino dvi bičių šeimas. Bitės įkurdintos ant vieno iš įmonės pastatų stogo.

 • Paryžiuje pristatys uteniškių gaminius iš sojos medžiagos

  Šią savaitę Paryžiuje prasidėjusi moterų mados savaitė į šį miestą du kartus per metus sukviečia įtakingiausius mados kūrėjus, mados verslo atstovus ir ryškiausius mados gerbėjus iš viso pasaulio. Bendrovės „Utenos trikotažas“ valdomo prekių ženklo „About“ komanda taip pat ruošiasi vykti į Europos mados sostinę ir ten pristatyti pasaulyje dar retai sutinkamą naujovę – gaminius iš sojos medžiagos.

 • Utenoje atsinaujino „Utenos trikotažo“ parduotuvė: pirkėjams siūlomos ir medžiagos

  Daugiau nei 20 metų veikianti „Utenos trikotažo“ parduotuvė nuo šiol lankytojus pasitinka atsinaujinusi – ji tapo erdvesne, todėl pirkėjams bus siūlomas platesnis produkcijos asortimentas. Parduotuvės naujiena – prekyba kokybiškomis „Utenos trikotažo“ pagamintomis medžiagomis.

 • „Utenos trikotažo“ įmonių grupės pelnas augo beveik trigubai

  AB „Utenos trikotažas“ įmonių grupė per šių metų pirmąjį pusmetį uždirbo 0,6 mln. Eur ikimokestinio pelno, pardavimus augino 26,1 proc.
  Didžiausia Vidurio ir Rytų Europos tekstilės įmonių grupė „Utenos trikotažas" per pirmąjį šių metų pusmetį pardavė produkcijos ir suteikė paslaugų už 14,6 mln. Eur, t. y. 26,1 proc. daugiau nei per tą patį laikotarpį 2017 metais. Bendrovės „Utenos trikotažas" pajamos pirmąjį 2018 m. pusmetį siekė 13,0 mln. Eur, lyginant su tuo pačiu metu pernai, jos augo 32,3 proc.

 • AB „Utenos trikotažas“ įmonių grupės eksportas augo beveik 10 procentų

  Didžiausia Vidurio ir Rytų Europos tekstilės įmonių grupė „Utenos trikotažas“ per pirmus tris 2017 m. ketvirčius eksporto apimtis išaugino 9,7 proc., t. y., iki 14,3 mln. eurų. Įmonių grupė eksportavo net 77,1 proc. pagaminamos produkcijos, o didžiausia Lietuvoje pagamintos produkcijos paklausa fiksuojama Skandinavijos regione.

 • AB „Utenos trikotažas“ įmonių grupė per pirmąjį metų pusmetį uždirbo 191 tūkst. Eur ikimokestinio pelno

  Didžiausia Vidurio ir Rytų Europos tekstilės įmonių grupė „Utenos trikotažas" per 2017 m. pirmąjį pusmetį uždirbo 191 tūkst. Eur pelno iki mokesčių. Tai yra 13,7 proc. daugiau nei atitinkamu laikotarpiu prieš metus. Įmonių grupės EBITDA per pirmuosius šešis 2017 m. mėnesius sudarė 682 tūkst. Eur ir, lyginant su tuo pačiu laikotarpiu 2016 m., keitėsi nežymiai. „Utenos trikotažo" įmonių grupei priklauso bendrovės „Utenos trikotažas", „Šatrija", „Gotija" ir „Mrija" (Ukraina), įmonių grupė yra SBA koncerno dalis.

 • Bendrovė „Utenos trikotažas“ investuoja ne tik į gamybos technologijas, bet ir į darbuotojus

  Utenoje veikianti ir Lietuvos vardą pasauliniu mastu garsinanti bendrovė „Utenos trikotažas" šiemet mini 50 metų veiklos jubiliejų. Pusamžio slenkstį tekstilės gamintoja žengia fiksuodama nuoseklų augimą ir planuoja, kad 2017 metai taip pat bus sėkmingi. Apie teigiamus pokyčius ir ateities perspektyvas pasakojo „Utenos trikotažo" generalinis direktorius Algirdas Šabūnas.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

test_gemius

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:226
Vakar apsilankė:6241
Šią savaitę apsilankė:24852
Šį mėnesį apsilankė:180237
Viso (nuo 2015-02-16):11674932
Šiuo metu naršo:
68
2019-11-21
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!