Donorinę širdį gabeno „Spartan“

Donorinę širdį gabeno „Spartan“

Donorinę širdį gabeno „Spartan“

Nacionalinis transplantacijos biuras vėl turi gerų žinių apie pastarosiomis dienomis pasikartojančią itin sėkmingą organų donorystės ir transplantacijos situaciją. Antrą kartą nuo kovo pradžios Lietuvos recipientų gyvybę gelbsti tarptautiniai donorai.

Kovo 7-ą per vieną dieną registruoti trys donorai – du paruošti Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninės Kauno klinikose, donorinius organus pasiūlė Latvija, šįkart – vaikų ligoninė.
Netektį išgyvenantys žmonės sutiko padovanoti organus donorystei, todėl Nacionalinio transplantacijos biuro koordinatoriai kovo 7-ą turėjo suorganizuoti donorinių organų atgabenimą transplantacijai. Dažniausiai donorystės procesas išsitęsia į naktį, nes atlikti donorinių organų tyrimus, parinkti tinkamus recipientus (transplantacijos laukiančius žmones), suderinti kelių šalių chirurgų eksplantologų (gydytojų, paimančių donorinius organus transplantacijai) darbą, atgabenti organus – užtrunka laiko. Situaciją sunkino nakties metas ir nepalankus oras.
Įprastai dėl skrydžio yra kreipiamasi į dvi tarnybas – Valstybės sienos apsaugos tarnybą (VSAT) ir Karines oro pajėgas (KOP). Tačiau šįkart šie sraigtasparniai talkinti negalėjo, todėl buvo ieškoma kitų išeičių – pagalbos kreiptasi į privačius asmenis, reisinius skrydžius organizuojančias bendroves. Galiausiai buvo kreiptasi į Lietuvos kariuomenę dėl galimybės šiai misijai pasitelkti karinį transportinį lėktuvą „Spartan".
Chirurgų brigada greitosios pagalbos automobiliu nuvyko į Rygoje esančią ligoninę, iš kurios ankstyvą trečiadienio rytą kariniu lėktuvu „Spartan" gydytojai su donorine širdimi grįžo į tarptautinį Vilniaus oro uostą. Čia jau laukė greitosios pagalbos automobilis, kuris donorinę širdį ir gydytojus atvežė į Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikas.
Logistika visada yra apsunkinta, kai donorystės procesas peržengia valstybės ribas ir būtina viską kruopščiai sustyguoti. O širdies gabenimas – itin ypatinga misija, nes laiko – labai mažai: širdis naujoje krūtinėje turi pradėti plakti per penkias valandas. Todėl labai svarbu tinkamai koordinuoti ir organizuoti darbą, kad kelios tarptautinės komandos – chirurgų brigados, pilotai, oro uostų tarnybos, vairuotojai – dirbtų geranoriškai ir lanksčiai.
Trečiadienio naktį vyko ir kitų, Lietuvoje paruoštų, donorų organų koordinavimo procesas. Viskas vyko sklandžiai.

Nacionalinio transplantacijos biuro inf.

 

Paveikslėlių galerija

  • Click to enlarge image Spartan.JPG
  • Click to enlarge image chirurgu komanda.jpg
  •  

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:6875
Vakar apsilankė:11068
Šią savaitę apsilankė:44524
Šį mėnesį apsilankė:44524
Viso (nuo 2015-02-16):13846086
Šiuo metu naršo:
96
2020-06-05
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!