Sausakimšoje arenoje – „Juventus“ nesėkmė prieš „Žalgirį“

„Betsafe-LKL“ čempionato dvidešimtojo turo rungtynėse po ilgosios pertraukos subyrėjusi Utenos „Juventus“ sausio 27 dieną patyrė nesėkmę. Žydrūno Urbono vadovaujama komanda sausakimšoje Utenos daugiafunkcio sporto centro salėje 80:98 (22:21, 21:21, 13:25, 24:31) nusileido Kauno „Žalgirio“ krepšininkams.

Rungtynių pradžioje abi ekipos apsikeitė sausomis atkarpomis. Pirmojo kėlinio starte „Žalgiris” pelnė septynis taškus be atsako, tačiau netrukus uteniškiai atsakė tuo pačiu ir rezultatą išlygino (7:7). Įpusėjus ketvirčiui aukštesnę pavarą įjungę šeimininkai po Vaido Čepukaičio realizuotų baudų metimų pirmą kartą įsiveržė į priekį ir taško persvarą išsaugojo iki kėlinio pabaigos (22:21).
Antrąjį ketvirtį V. Čepukaitis pradėjo taikliu dviejų taškų vertės metimu, sekančioje atakoje Marius Runkauskas pridėjo dar vieną dvitaškį ir skirtumas tarp komandų išaugo iki penkių taškų (26:21). Visgi kauniečiai neilgai trukus atgaivino savo puolimą ir ne tik panaikino deficitą, bet ir po Arrono White’o tritaškio susigrąžino pirmaujančios komandos vaidmenį (28:29). Kovingai nusiteikę „Juventus” krepšininkai rankų nenuleido ir po D. Bičkauskio vizito prie baudų metimų linijos sugrąžino taško pranašumą (39:38).
Pakiliomis nuotaikomis pirmąją rungtynių dalį užbaigę uteniškiai antrąją pradėjo taikliu Arvydo Šikšniaus tritaškiu (46:42). Savo ruožtu žalgiriečiai į šeimininkų tolimą šūvį atsakė atkarpa 4:0 ir po T. Walkupo taškų su pražanga atstatė lygybę (46:46). Visgi ketvirčiui persiritus į antrąją pusę „Juventus” puolimas užstrigo, o tuo pasinaudoję svečiai sugebėjo atitrūkti, po Lauryno Biručio taškų iš po krepšio uteniškių deficitas tapo dviženklis (53:64).
Lemiamo kėlinio pradžioje Artūras Milaknis pataikydamas tritaškį pratęsė sėkmingą „Žalgirio” atkarpą (56:70). „Juventus” ir toliau nesisekė sugrįžti, svečiai toliau didino atotrūkį, kuris po D. Thompsono dvitaškio išaugo iki dvidešimt dviejų taškų (64:86). Galiausiai daugkartiniai Lietuvos čempionai palaužė šeimininkus ir iškovojo pergalę (80:98).
„Juventus” ekipoje 17 taškų pelnė Karolis Guščikas, 16 – Kenny Gainesas, 14 – Dovis Bičkauskis, Vaidas Čepukaitis, po 6 – Arvydas Šikšnius, Gytis Radzevičius ir Martinas Gebenas, 4 – Tomas Dimša.
Nugalėtojų gretose išsiskyrė Deonas Thompsonas.