Utenos krašto kūrėjas Eglūnas Židonis
2016 liepos 19, Antradienis 15:04

Utenos krašto kūrėjas Eglūnas Židonis

Utenos krašto kūrėjas Eglūnas Židonis
  • 7 foto

Portale udiena.lt pristatome Utenos krašto kūrėjus. Kviečiame aktyviai domėtis jų kūryba ir gyvenimu. Šį kartą kviečiame trumpai susipažinti su medžio drožėju Eglūnu Židoniu. Kviečiame būti aktyviais ir siųsti į el. paštą Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį. Jus dominančius klausimus šiam Utenos krašto kūrėjui iki liepos 25 dienos, o atsakymus į klausimus pateiksime vėliau.

Tautodailininkas, mūsų krašto kūrėjas Eglūnas Židonis, dirbantis Utenos socialinės globos namuose, gimė Saldutiškyje. Jo medžio drožybos darbai išsiskiria savitumu, o apie Eglūno kūrybą dailėtyrininkas Vytautas Tumėnas yra rašęs: ,,Trupindamas" paviršių skulptorius išlaiko monumentalumą ir judesio harmoningumą, paprastumą, būdingą naiviajai raiškai. Jo skulptūrinės formos apibendrintos, supaprastintos. Jose siekiama išryškinti medžio rievių ir tekstūrų ornamentiką. Savo kūrinių paviršių skulptorius ilgai ir labai jautriai šlifuoja, glūdina, vengdamas sukurti lakinių dangų blizgesio ar kitų pašalinių skulptūros paviršiaus efektų (pvz., impregnantų nenatūralių spalvinių pustonių). Tautodailininkas turi gerą stiliaus vientisumo pojūtį derindamas faktūrų ritmiką su gausiai naudojamais, ypač kamerinėse skulptūrose, ornamentais. Šios plastinės priemonės, rodančios meistro pagarbą medžiui, kai išryškinama natūrali medienos tekstūra, yra ypatingai svarbios, kai autorius nenaudoja polichromijos".
Gabus ir talentingas medžio drožėjas E. Židonis kolekcionuoja senosios buities rakandus – jis Utenos socialinės globos namuose yra įkūręs Senosios buities muziejų.

Laikraščio „Utenos diena" inf.

Susiję įrašai (pagal žymę)

  • Eglūnas Židonis: „Niekada nestokojau savivertės“

    Uteniškis medžio drožėjas, kolekcininkas Eglūnas Židonis, dirbantis socialiniu darbuotoju Utenos socialinės globos namuose, prieš kiek daugiau nei 10 metų įkūrė čia senovinės buities muziejų, kuriame vietos užtenka ne tik savą istoriją turintiems seniems rakandams, keramikos dirbiniams, bet ir kūrėjo drožiniams. Muziejuje apsilankę mokinukai turi galimybę susipažinti su iki tol neregėtais daiktais, o vyresnio amžiaus globos namų gyventojai nugrimzti į širdžiai mielus prisiminimus. Tačiau „Utenos dienos" pokalbis su E. Židoniu – ne tik apie tai.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:7561
Vakar apsilankė:8089
Šią savaitę apsilankė:22119
Šį mėnesį apsilankė:32933
Viso (nuo 2015-02-16):14300093
Šiuo metu naršo:
87
2020-08-05
MENŲ KALVĖ – Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!