Ignalinoje nuaidėjo liaudiškos muzikos festivalis
Krašto žiniosIgnalinoje nuaidėjo liaudiškos muzikos festivalis
2015 balandžio 08, Trečiadienis 09:12

Ignalinoje nuaidėjo liaudiškos muzikos festivalis

Ignalinoje nuaidėjo liaudiškos muzikos festivalis

Balandžio 6 dieną Ignalinos kultūros ir sporto centre surengtas respublikinis liaudiškos muzikos festivalis „Oi padainuosim ir pašoksim mes suėję", kuriame koncertavo ignaliniečiai ir šaunios svečių kapelos iš Visagino, Utenos, Švenčionių, Zarasų rajonų, tarmiškai sakmes ir pasakas porino, dainavo mažieji Ignalinos krašto pasakoriai bei dainininkai. Šventės vedėjai Miglė ir Eimantas pasveikino gausiai susirinkusius ignaliniečius, pailsėjusius, margučiais pasidalinusius, su šeimynykščiais linksmai pasibuvusius, kvietė linksmintis ir džiaugtis pavasariu. Juk pagal senuosius papročius, pačios didžiausios linksmybės prasideda antrąją Velykų dieną.

Pirmieji scenoje pasirodė šeimininkai – Ignalinos kultūros ir sporto centro kapela „Ringė" (vad. Frančeska Skačkauskienė). Nuo 2010 metų gyvuojanti, jaunus ir vyresnius muzikantus bei dvi šaunias dainininkes jungianti kapela dažnai koncertuoja įvairiose rajono šventėse, mėgsta ir pakeliauti, kitiems miesteliams ar net svečioms šalims lietuvišką muziką ir dainą pristatyti.
Šauniai prisistatė neseniai susikūrusi Ignalinos rajono Ceikinių jaunimo kapela „Keiziukai" (vad. Rūta Mudinaitė). Ji debiutavo praėjusių metų lapkričio mėnesį Švenčionėliuose vykusiame regioniniame liaudiškos muzikos festivalyje „Ant Sarios krantų".
Linksmą ir trankią programą į Ignaliną atvežė Utenos krašto žmonių su negalia sąjungos liaudiškos muzikos kapela „Dar ne sutema" (vadovė Zita Kviklienė). Kapela gyvuoja jau dvejus metus, per tą laiką spėjo aplankyti daugybę visoje Lietuvoje vykusių švenčių ir kapelų varžytuvių, smarkiai prisideda ir prie tradicinių Utenos krašto žmonių su negalia sąjungos organizuojamų kapelijų varžytuvių, kurios šiemet vyks jau aštuntąjį kartą.
Jaunatviškumu ir energija žiūrovus žavėjo liaudiškos muzikos kapela „Linksmuolė" iš Visagino (vad. Tomas Kochanka). Šis kolektyvas jau keturiolika metų džiugina ne tik visaginiečius, bet ir keliauja po įvairių Lietuvos miestų šventes. Jauni muzikantai ir dvi žavios dainininkės – daugkartiniai Lietuvos dainų švenčių dalyviai ir įvairių konkursų prizinių vietų laimėtojai – 2013 metais tapo Lietuvos televizijos laidos „Duokim Garo" antros vietos laimėtojai.
Koncerto pabaigoje gero ūpo ir trankios muzikos negailėjo garsioji Zarasų rajono Sadūnų kaimo kapela (vad. Ramūnas Lisinskas). Velykinius juokelius palaidę, Kultūros centro vadovei Danutei margutį padovanoję, vyrai žiūrovus išjudino – grojo iš peties ir dainavo iš širdies. Sadūnai daug groja savame krašte bei koncertuoja po visą Lietuvą, Europą, 2014 metais aplankė Australiją. Išleisti trys kapelos albumai „Griež armonika vakarą tylų" , „Ups dralala", ,,Duodam trunksmą".
Šie metai Lietuvoje paskelbti Etnografinių regionų metams. Visoje šalyje vienas po kito vyksta įvairiausi renginiai, kurių dalyvių prašoma kalbėti ar dainuoti būtent savo krašto tarme. Šios šventės organizatoriai pasikvietė mažuosius liaudiškos kūrybos atlikėjus, konkurso „Tramtatulis" dalyvius ir nugalėtojus pradžiuginti žiūrovus savo sugebėjimais. Po kiekvienos kapelos pasirodymo buvo kviečiami jaunieji talenčiukai.
Pirmasis į sceną drąsiai žengė jauniausias šventės dalyvis keturmetis Joris Paukštė. Juokingos jo pasakaitės, artistiškumas ir tarmiškas kalbėjimas visus tiesiog sužavėjo. Vėliau pasirodė kiti šaunūs pasakoriai: sesutė ir broliukas – Jurgita (5 m.) ir Algirdas (10 m.) Pauliukėnai iš Didžiasalio „Ryto" gimnazijos, Ignas Aleksejevas ir Dovydas Vaitkevičius iš Česlovo Kudabos pagrindinės mokyklos. Skambiais balseliais džiugino liaudies dainas atlikę „Šaltinėlio" mokyklos auklėtiniai Mantas Bendorius ir Gabrielė Zabulytė.
Ši Velykų šventė buvo skirta liaudies kūrybos lobynui – muzikai, dainai, sakmei, pasakai. Festivalis „Oi padainuosim ir pašoksim mes suėję" ignaliniečiai pasidžiaugė ir mažaisiais, ir jaunimu, ir vyresniais atlikėjais, šauniais ir kūrybingais liaudies kultūros puoselėtojais. Koncerto pabaigoje visus suvienijo bendra daina.

Ignalinos r. savivaldybės administracijos inf.  

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Muziejus Ignalinoje papildytas sporto istorijos ekspozicija

  Ignalinos krašto muziejaus sporto ekspozicija papildyta dviem naujais stendais apie bokso istoriją ir daugkartinį Lietuvos bokso čempioną, sporto meistrą Arūną Domininką Grabažį. Iš Kauno kilęs sportininkas nuo 1975 metų gyvena Ignalinos rajone, Mielagėnų miestelyje. Kaip pats sako, jį atviliojo meilė, tokio sprendimo niekada nesigailėjo ir tapo tikru mielagėniškiu.

 • Lietuvių kalbos dienų renginiai tęsiasi – džiaugtasi tarmėmis

  Liepos 7 dieną Ignalinos viešojoje bibliotekoje surengtas šeštasis Lietuvių kalbos dienų sostinės renginys „Pažink savo kaimynus tarmėje“. Ignaliniečiai kviesti pasižiūrėti filmą „Dzūkija“, pasiklausyti dzūkų ir aukštaičių tarmiškos šnekos, sužinoti įdomių kalbinių dalykų, labiau pažinti pietiečių papročius ir tradicijas.

 • Gamtos muziejus Ažvinčiuose jau laukia lankytojų

  Ignalinos rajono Kazitiškio seniūnijoje miškų apsuptas senas ir gražus Ažvinčių kaimas nuo šiol turės įdomų lankytiną objektą. Privačioje sodyboje pastatytas, įkurtas ir birželio 12 dieną visuomenei pristatytas Valdo Danilevičiaus gamtos muziejus, kuriame eksponuojama daugiau nei keli šimtai įspūdingų trofėjų iš viso pasaulio, nuo pačių didžiausių iki mažyčių.

 • Jau šią vasarą Ignalinoje bus žaidžiamas paplūdimio futbolas

  Šią vasarą Ignalinos miesto paplūdimyje prie Gavio ežero bus atidaryta paplūdimio futbolo aikštė, atitinkanti FIFA standartus. Ši idėja gimė praėjusiais metais. Tuomet Ignalinos rajono savivaldybės meras Justas Rasikas kreipėsi į Lietuvos futbolo federaciją ir netrukus buvo sutarta dėl bendradarbiavimo.

 • Ignalinoje pagerbtas partizanų atminimas

  Gegužės 17-ą, minint Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės dieną, aplankytos žuvusiųjų už Lietuvos laisvę, tremtinių atminimo vietos Ignalinoje, Ceikiniuose, Mielagėnuose. Ignalinos kapinėse aplankytas nežinomų partizanų kapas.

 • Istorinę sukaktį sukaktį paminės balionų švente

  1932 metais rugsėjo 25 dieną netoli Daugėliškio esančiame Pajurgiškės kaime nusileido 20-tųjų Gordono Beneto oro balionų lenktynių nugalėtojai amerikiečiai Thomas G. W. Settle ir Winfield Bushnell. Pakilę iš Bazelio Šveicarijoje jie per 41 val. 20 min nuskrido 1 550 km ir pasiekė pasaulio rekordą.

 • Ignalina tapo Lietuvių kalbos dienų sostine

  Penktus metus rengiamos Lietuvių kalbos dienos – tai daugybė Lietuvoje ir užsienyje organizuojamų renginių, skirtų lietuvių kalbos prestižui ir sklaidai didinti. Šiais metais pirmą kartą Lietuvių kalbos dienų sostine tapo Ignalina. Čia lietuvių kalbai skirti renginiai vyks iki rugsėjo mėnesio.

 • Kalbėtasi dėl geležinkelio ir autobusų stočių sujungimo

  Vasario 11 dieną savivaldybėje priimti AB „Lietuvos geležinkeliai“ atstovai. Jie susitiko su Ignalinos rajono savivaldybės administracijos direktore Jūrate Balinskiene, mero pavaduotoju Manfredu Žymantu ir aptarė galimybę Ignalinoje sujungti geležinkelio ir autobusų stotis. Susitikime taip pat dalyvavo Ignalinos autobusų parko direktorius Povilas Zabolevičius, Investicijų, planavimo ir turto valdymo skyriaus projektų koordinatorė Rita Kardelienė.

 • Dviejų rašytojų pokalbis apie kūrybą ir gyvenimą provincijoje

  Ignalinos viešojoje bibliotekoje svečiavosi vilkaviškietė rašytoja Daina Opolskaitė. Naujausią, net 15 metų augintą ir brandintą, novelių knygą „Dienų piramidės“ pristačiusią kūrėją kalbino jos vyresnioji kolegė, Ignalinoje gyvenanti rašytoja Gintarė Adomaitytė. Pokalbyje vertėsi gyvenimo ir kūrybos puslapiai, skleidėsi savęs ieškojimo, požiūrio į šiuolaikinę literatūrą, jos poveikį skaitytojui prasmės.

 • Ignalinoje auga naujos plaukimo žvaigždutės

  Ignalinos sporto ir pramogų centro baseine surengtos jau tradicinėmis tampančios plaukimo varžybos ,,Jaunoji plaukimo žvaigždutė 4“. Ši šventė skirta mažiausiems plaukikams, kurie tik pradeda savo sportinį kelią. Į Ignalinos baseiną susirinko apie 130 vaikų iš Mažeikių, Šiaulių, Varėnos, Anykščių, Utenos, Elektrėnų, Rokiškio, Vilniaus plaukimo mokyklos ,,Nemunas“ ir Ignalinos mažieji plaukikai.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:6073
Vakar apsilankė:9798
Šią savaitę apsilankė:52546
Šį mėnesį apsilankė:85263
Viso (nuo 2015-02-16):14109255
Šiuo metu naršo:
89
2020-07-12
MENŲ KALVĖ – Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!