Molėtų ligoninėje – permainos slaugos srityje
Krašto žiniosMolėtų ligoninėje – permainos slaugos srityje
2015 balandžio 01, Trečiadienis 15:51

Molėtų ligoninėje – permainos slaugos srityje

Bendrosios praktikos slaugytojos Laima Andreikėnienė ir Ulita Kurasovaitė rengiasi priimti pacientąBendrosios praktikos slaugytojos Laima Andreikėnienė ir Ulita Kurasovaitė rengiasi priimti pacientą
 • Vaidas PUIDOKAS

VšĮ Molėtų ligoninėje įgyvendinus Europos Sąjungos (ES) finansuojamą projektą „Ambulatorinės diagnostikos, dienos chirurgijos, priėmimo ir skubios pagalbos, palaikomojo gydymo, slaugos ir paliatyviosios pagalbos paslaugų kokybės ir prieinamumo gerinimas VšĮ Molėtų ligoninėje" pradėtos teikti itin kokybiškos ir aukšto lygio slaugos bei antrinės ambulatorinės sveikatos priežiūros paslaugos.

„Permainos neliko nepastebėtos tiek pačių pacientų, tiek juos lankančių giminaičių. 2014 m. apklausų duomenimis, net 87,5 proc. pacientų yra patenkinti įstaigos teikiamomis paslaugomis ir nesirinktų kitos gydymo įstaigos", – sakė laikinai einantis Molėtų ligoninės direktoriaus pareigas Vaidotas Grigas.
Įgyvendinant projektą buvo atnaujintas 46 lovų Slaugos ir palaikomojo gydymo skyrius, renovuota vėdinimo sistema, skyrius aprūpintas reikalingomis priemonėmis ir aparatūra. Įrengtos 2 paliatyviosios pagalbos palatos. Patalpos atitinka visus higienos reikalavimus, funkcionalios, įrengti patogūs dušai, vonios, yra keltuvas ligoniams ir pan.
„Manau, būtent dėl įgyvendinto projekto mūsų ligoninėje 2014 metais, palyginti su 2013-aisiais, slaugos ir palaikomojo gydymo lovadienių skaičius padidėjo 1 194 lovadieniais. Šiuo metu rengiami dokumentai ir papildomi specialistai paliatyviai slaugai teikti, tad šiemet galėsime priimti dar daugiau pacientų", – sakė V. Grigas.
Įgyvendinus projektą taip pat pagerėjo antrinio lygio ambulatorinės paslaugos. Nupirkta šiuolaikinė aparatūra gerokai palengvino gydytojų darbą ir paslaugų kokybę: nupirkti ultragarsinio tyrimo aparatai, videoendoskopinė sistema, monitoringo sistemos, skaitmenizuotas vienintelis rajone esantis rentgeno aparatas ir kt. Šiuo metu ligoninėje galima kokybiškai atlikti svarbiausius tyrimus, kurių kiekvienais metais daugėja. Tai ypač svarbu seniems žmonėms, nes nereikia vykti į didesnius miestus, laukti eilėse. Šiuo metu planinio sonoskopinio ar endoskopinio tyrimo laukti reikia iki vienos savaitės, visi rentgeno tyrimai atliekami tą pačią dieną. Molėtų rajone dėl ES projekto atsirado galimybė įgyvendinti storosios žarnos vėžio prevencijos programą (atliekamos kolonoskopijos). Šiais metais ruošiamasi pradėti įgyvendinti prostatos vėžio prevencinę programą.
Gerinant dienos chirurgijos paslaugas nupirktas naujas operacinis stalas, operacinė lempa, instrumentų plovimo mašina, elektrokoaguliacijos aparatas. Šiuo aparatu šiais metais atliktos pirmos endoskopinės polipektomijos (storosios žarnos polipų šalinimo) operacijos.
Projektui „Ambulatorinės diagnostikos, dienos chirurgijos, priėmimo ir skubios pagalbos, palaikomojo gydymo, slaugos ir paliatyviosios pagalbos paslaugų kokybės ir prieinamumo gerinimas VšĮ Molėtų ligoninėje" įgyvendinti skirta beveik 1 mln. eurų. 

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Utenos ligoninė pasiruošusi COVID-19 antpuoliui

  Kol pietų Europą siaubia koronavirusas, Lietuvoje dar ganėtinai ramu. Ten aukos skaičiuojamos tūks­tančiais, o mūsų šalyje kol kas – dešimtimis. Tiesa, visos gydymo ir kitos pirmame kovos su COVID-19 fronte esančios įstaigos Lietuvoje ruošiasi atsakin­gai ir kruopščiai. Ne išimtis ir Utenos ligoninė, kuri ne tik pertvarkė savo darbą budėjimo režimu, bet ir nuo praėjusio penktadienio ruošia visus darbuotojus tam atvejui, jei prireiktų bet kurių gydančių rankų. Tuo „Utenos diena“ domėjosi plačiau.

 • Dėl karantino pertvarkomas Utenos ligoninės darbas

  Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimu DĖL KARANTINO LIETUVOS RESPUBLIKOS TERITORIJOJE PASKELBIMO VšĮ Utenos ligoninė informuoja, kad nuo kovo 16 dienos, Utenos ligoninėje ir Konsultacijų poliklinikoje:

 • Ligoninės teritorija gražėja – patogu bus visiems

  Tęsiasi Utenos ligoninės teritorijos tvarkymo dar­bai, prasidėję 2018 metų rudenį. Jau nutiesta didžio­ji dalis pėsčiųjų takų, įrengtos automobilių stovėji­mo aikštelės, sutvarkytas apšvietimas. Apie tai, kas jau padaryta ir kas dar laukia, „Utenos diena" kal­bėjosi su VšĮ Utenos ligoninės direktoriumi Daliumi Drunga ir Utenos rajono savivaldybės administraci­jos Teritorijų planavimo ir statybos skyriaus (toliau – Skyrius) vedėjo pavaduotoju Egidijumi Bukiu.

 • Lietuvoje mažėja bereikalingo patekimo į ligonines atvejų

  Tarptautinės ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) duomenimis, dėl pagerėjusios pirminės sveikatos priežiūros kokybės išvengiamų hospitalizacijų (toliau – IH), ypač dėl lėtinių būklių, skaičius mažėja daugelyje šalių, tarp jų ir Lietuvoje.

 • Dalius Drunga: „Iš apgriuvusio garažo mes padarėme klestinčią įstaigą“

  „Utenos diena“ jau rašė, kad po konkurso, vykusio rugpjūčio 8 dieną, komisijos sprendimu eiti viešosios įstaigos Utenos ligoninė direktoriaus pareigas antrai kadencijai paskirtas Dalius Drunga, kuris varžėsi su vienu pretendentu.

 • Ligoninė tvarkosi – atsiprašome

  VšĮ Utenos ligoninė gražėja kiekvienais metais – vienas po kito remontuojami skyriai, įsigyjama nauja moderni įranga. Viskas daroma pacientų ir ligoninės darbuotojų patogumui bei kokybiškam darbui. Žinoma, dėl pertvarkų kartais tenka susidurti su laikinais nepatogumais, tačiau gydymo įstaigos vadovai stengiasi viską suplanuoti taip, kad kuo mažiau nukentėtų ligoninėje besigydantys uteniškiai ir jų lankytojai, atsižvelgiama ir į darbuotojų poreikius. Dėl jau prasidėjusio dviejų liftų šachtų remonto ir dėl to, kad nuo lapkričio 10 iki gruodžio 15 dienos bus keičiamas ligoninėje esantis krovininis liftas, kuris vienintelis kelia gulinčius ligonius, numatomi laikini pakeitimai organizuojant ligoninės veiklą, tačiau visa tai – laikina ir išspręstina. Apie laukiančias permainas pasakojo šios gydymo įstaigos direktorius Dalius Drunga.

 • Ligoninių veiklos rezultatai aptarti įvairiais pjūviais

  Panevėžio teritorinė ligonių kasa (TLK) praėjusią savaitę savo veiklos zonos ligoninių vadovus pakvietė į kasmetį stacionarinių įstaigų veiklos rezultatų aptarimą. Šio aptarimo tikslas – suteikti galimybę ligoninių vadovams tarpusavyje palyginti vadovaujamos įstaigos ir kolegų teikiamas paslaugas, jų struktūrą ir kt., įvertinti įstaigų metinių pokyčių rezultatus, išklausyti ligoninių vadovų nuomonę pokyčių klausimais.

 • Šeimos gydytojai ir ligoninės atstovai aptarė bendradarbiavimo problemas

  Panevėžio teritorinės ligonių kasos (TLK) vadovai, taip pat Kontrolės, Informatikos ir statistikos skyrių specialistai dalyvavo VšĮ Respublikinėje Panevėžio ligoninėje organizuotame pirminės ir antrinės asmens sveikatos priežiūros įstaigų (ASPĮ) atstovų susitikime-konferencijoje, kur buvo aptartos šių įstaigų bendradarbiavimo problemos, specializuotų ambulatorinių asmens sveikatos priežiūros, priėmimo-skubiosios pagalbos paslaugų teikimas ir kt. Panevėžio TLK atstovai susitikimo dalyviams pristatė priėmimo-skubiosios pagalbos paslaugų analizės rezultatus, priminė apie slaugytojų teisę, gydytojui paskyrus, išrašyti pacientams daugumą medicinos pagalbos priemonių (MPP), įtrauktų į Kompensuojamųjų MPP sąrašą.

 • Astmos klubo narius privertusi sunerimti žinia tebuvo muilo burbulas

  Lapkričio 24-os popietę į parodos atidarymą susirinkusiems astmos klubo „Kvėpuok giliau" nariams Utenos ligoninės gydytojos pulmonologės Violetos Griškevičienės paskelbta žinia tapo pribloškiančia ir nemalonia naujiena. Anot gydytojos, nuo 2017 metų sausio 1 dienos bus naikinamas Utenos ligoninės Pulmonologijos sektorius, gydantis įvairiomis plaučių ligomis sergančius pacientus. Tai būtų tikrai prastos naujienos astmininkams, kuriems dažnai tenka naudotis šio sektoriaus paslaugomis, atlikti įvairias procedūras.

 • Diskutuota apie poliklinikų ir ligoninių bendradarbiavimą

  Panevėžio teritorinė ligonių kasa (TLK) organizavo savo veiklos zonos pirminės asmens sveikatos priežiūros įstaigų (PASPĮ), ligoninių ir greitosios medicinos pagalbos (GMP) stočių vadovų pasitarimą. Tokio pasitarimo pageidavo ligoninių vadovai, dalyvavę pasitarime, rugsėjo mėnesį ir prašę ligonių kasos specialistų atlikti GMP automobiliais atvežamų pacientų būklės analizę bei pristatyti ją ne tik stacionaro, bet ir kitų įstaigų vadovams.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:5724
Vakar apsilankė:11903
Šią savaitę apsilankė:49888
Šį mėnesį apsilankė:328662
Viso (nuo 2015-02-16):13775728
Šiuo metu naršo:
119
2020-05-29
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!