„Kamštelių vajuje“ dalyvaujantys uteniškiai stebina savo aktyvumu ir išmone
Jaunimas„Kamštelių vajuje“ dalyvaujantys uteniškiai stebina savo aktyvumu ir išmone
2016 rugsėjo 30, Penktadienis 10:07

„Kamštelių vajuje“ dalyvaujantys uteniškiai stebina savo aktyvumu ir išmone

„Kamštelių vajuje“ dalyvaujantys uteniškiai stebina savo aktyvumu ir išmone

Konkurso „Kamštelių vajus 2016" tikslas – surinkti kuo daugiau gamtoje išmėtytų plastikinių butelių kamštelių ir juos perdirbti. Raginami mokytojų vaikai aktyviai renka kamštelius, juos neša į mokyklas, vaikų darželius, o vėliau kuria neįprastus dirbinius.

„Penktus metus vykstančiame konkurse dalyvauja šimtai ugdymo įstaigų ir įvairių įmonių visoje Lietuvoje – per keturis konkurso metus esame surinkę beveik 23 tonas niekam nereikalingų smulkių šiukšlių. Pernai buvo surinkta ir priduota perdirbti 10 tonų plastikinių butelių kamštelių, beveik toną surinko uteniškiai. Ir tai įspūdingas skaičius. Konkurso dalyviams kamštelių rinkimas tarsi įaugo į kraują, ir daug kas klausia manęs, ar ir kitais metais organizuosim konkursą. Manau, kad konkursas vyks, tik keisis jo pagrindinis tikslas – ne kuo daugiau surinkti, o kaip išradingiau panaudoti surinktus kamštelius, kaip jais papuošti savo įstaigą, miestą. Skatinsim ir mokysim, kaip sukurti iš kamštelių ilgalaikius, grandiozinius projektus ir statinius, kaip juos išradingai panaudoti," – pasakojo konkurso organizatorė, VšĮ „Draugiški šeimai" steigėja Birutė Jakučionytė.
Konkurso „Kamštelių vajus" ambasadorė Utenoje Marytė Zabulienė didžiavosi uteniškiais. „Mūsų miesto gyventojai, ypač vaikai, kasmet labai aktyviai dalyvauja konkurse, o Utenos Krašuonos progimnazija, kurioje dirbu, kasmet užima prizines vietas. Pernai užėmėm antrąją vietą šalyje, surinkome 385,2 kg kamštelių. Už gautą prizą – 500 eurų pirkome mokyklos bibliotekai skirtus sėdmaišius, fototapetą–žemėlapį, su mokiniais važiavom į Triušukų slėnį. Už labai aktyvų dalyvavimą konkurse ankstesniais metais mokykla yra apdovanota ir kitais vertingais prizais: trimis tūkstančiais litų suoliukams mokyklos koridoriuose įsigyti, knygų mokyklos bibliotekai už du tūkstančius litų, kelionėmis į Briuselį ir Strasbūrą".
Konkurso „Kamštelių vajus" organizatoriai teigia, kad uteniškiai itin aktyviai dalyvauja rinkdami kamštelius – pernai Utenoje buvo surinkta 886 kilogramai kamštelių, o Utenos vaikų lopšelio-darželio „Saulutė" darbas „Knyga" pateko į respublikinę parodą Vilniuje.
Šių metų konkursui prisiregistravo 200 šalies komandų – 7 iš jų yra Utenos miesto mokymo įstaigos.
Utenoje plastikiniai butelių kamšteliai ir iš jų sukurti meniniai darbai bus renkami spalio 7 dieną, 9-12 val. Krašuonos progimnazijoje.

Laikraščio „Utenos diena" inf.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Mokyklos languose suplevėsavo trys dešimtys trispalvių

  Kovo 11-oji Utenos Krašuonos progimnazijai – ypatinga diena, kuomet drąsi svajonė ir legendiniai žodžiai „Lietuva bus laisva“ virsta tikrove. Vedina laisvės bei pasididžiavimo savo tėvyne jausmo šios ugdymo įstaigos bendruomenė iškilmingai pasitiko Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 30-ąsias metines. Mokyklos langai bei erdvės pasipuošė „Laisvės paukščiais“, kurių sparnų plazdėjime regimas šalies trispalvės motyvas.

 • Uteniškiams kamštelių rinkėjams kol kas nėra lygių

  Spalio viduryje pradėjęs savo kelionę po Lietuvą, plastikinius butelių kamštelius renkantis autobusėlis nuvažiavo į jau daugiau nei dvidešimt Lietuvos miestų ar įstaigų ir surinko jau dvi tonas kamštelių. Kol kas daugiausia surinkta kamštelių Utenoje – 284 kilogramai.

 • Uteną įtraukė kamštelių rinkimo vajus

  813 kilogramų – tiek kamštelių surinko uteniškiai, ikimokyklinio ir darželinio amžiaus vaikai. Dalyvaudami nacionalinio konkurso „Kamštelių vajus'2016" finaliniame renginyje, dvi mūsų rajono ugdymo įstaigos pateko į daugiausia kamštelių surinkusių šalies komandų dešimtuką, o Utenos vaikų lopšelis–darželis „Saulutė" pelnė 300 eurų, kuriuos galės išleisti savo reikmėms.

 • Iš kamštelių žada tiesti takus ir statyti namus

  Ar galima iš plastikinių kamštelių pagaminti sienų plyteles ar iškloti pasivaikščiojimų, dviračių takus? Padaryti dešimties metrų aukščio obeliską ar milžinišką miesto kalėdinę eglutę? „Taip!" – sako respublikinio konkurso „Kamštelių vajus" organizatoriai.

 • Krašuonos progimnazija pelnė Saugiausios mokyklos titulą

  Utenos rajone kasmet vykstančio konkurso „Saugiausia Utenos rajono mokykla" organizatorius, Utenos apskrities vyriausiasis policijos komisariatas, išrinko šių metų nugalėtoją. Ja tapo Krašuonos progimnazija, pralenkusi konkurse dalyvavusį Utenos regioninio profesinio mokymo centrą ir „Saulės" gimnaziją.

 • Krašuonos progimnazijai – 25-eri

  Gegužės 25 dieną Utenos Krašuonos progimnazija minėjo 25-erių metų veiklos sukaktį. Ankstyvą rytą 25 ratų bėgimu stadione prasidėjusi šventė šurmuliavo iki pat vakaro. Tądien gausi progimnazijos bendruomenė stebėjo lietuvių kalbos mokytojos Vijolės Budvytienės režisuotą vyresnių klasių mokinių spektaklį pagal Jono Avyžiaus kūrybą „Karuselė", klausėsi svečių sveikinimų, dalyvavo sporto varžybose. Dailės galerijoje buvo pristatytas mokinių kūrybos darbų albumas „Aš myliu Lietuvą".

 • Ilgiausio žaislo rekordas ir kamštelių baseinas

  Per konkurso „Kamštelių vajus'2015" finalinį renginį PLC „Panorama" vyko ilgiausio plastikinio žaislo iš butelių kamštelių vėrimas ir Lietuvos rekordo fiksavimas. Buvo suverta 266, 60 m ilgio gyvatė, kuri svėrė daugiau nei penkiasdešimt kilogramų. Ilgiausią žaislą gamino Vš Į „Balsių darželis". Gyvatei pagaminti buvo sunaudota 26600 kamšteliai.

 • Uteniškiai pasistengė: surinko beveik 900 kilogramų kamštelių

  Vilniuje baigėsi ketvirtasis respublikinis konkursas „Kamštelių vajus'2015". Viešosios įstaigos „Draugiški šeimai" organizuojamas konkursas kasmet susilaukia vis didesnio visuomenės dėmesio. Konkurso organizatoriai skaičiuoja, kad kamštelius renka apie trys šimtai tūkstančių žmonių visoje Lietuvoje.

 • „Kamštelių vajaus“ rekordas: Krašuonos progimnazija surinko 370 kilogramų kamštelių

  Šalies ugdymo įstaigų bendruomenes stipriai įtraukė kamštelių rinkimo vajus – pastaraisiais metais Utenoje taip pat tapo madinga rinkti kamštelius. Ir šiais metais mokiniai ar ikimokyklinių įstaigų ugdytiniai noriai iš namų nešė kamštelius, kurie vakar, spalio 7 dieną, prie Utenos kultūros centro buvo pasverti ir priduoti perdirbti.

 • Į „Kamštelių vajų“ įsisuko ir Utena

  VĮ „Draugiški šeimai" organizuojamas ekologijos konkursas „Kamštelių vajus" artėja prie finišo tiesiosios – per artimiausias savaites dvylikoje Lietuvos miestų bus pasverti ir priduoti perdirbti visi šiemet surinkti kamšteliai. Šių metų konkursui prisiregistravo pustrečio šimto komandų iš įvairių Lietuvos miestų, tarp kurių – ir Utena. Konkurso organizatoriai skaičiuoja, kad kamštelius visoje Lietuvoje renka apie 300 tūkstančių žmonių.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:341
Vakar apsilankė:6758
Šią savaitę apsilankė:12966
Šį mėnesį apsilankė:45683
Viso (nuo 2015-02-16):14069675
Šiuo metu naršo:
83
2020-07-08
MENŲ KALVĖ – Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!