Uteną įtraukė kamštelių rinkimo vajus
ĮvairenybėsUteną įtraukė kamštelių rinkimo vajus
2016 spalio 18, Antradienis 09:45

Uteną įtraukė kamštelių rinkimo vajus

Uteną įtraukė kamštelių rinkimo vajus

813 kilogramų – tiek kamštelių surinko uteniškiai, ikimokyklinio ir darželinio amžiaus vaikai. Dalyvaudami nacionalinio konkurso „Kamštelių vajus'2016" finaliniame renginyje, dvi mūsų rajono ugdymo įstaigos pateko į daugiausia kamštelių surinkusių šalies komandų dešimtuką, o Utenos vaikų lopšelis–darželis „Saulutė" pelnė 300 eurų, kuriuos galės išleisti savo reikmėms.

Nacionalinio konkurso „Kamštelių vajus'2016" finalo metu trylikoje Lietuvos miestų buvo įrengti kamštelių surinkimo punktai ir viso surinkta 6 852 kilogramai plastikinių butelių kamštelių: Kaune 598 kg, Alytuje 440 kg, Druskininkuose 193 kg, Marijampolėje 358 kg, Utenoje 813 kg, Panevėžyje 475 kg, Joniškyje 673 kg, Šiauliuose 381 kg, Plungėje 235 kg, Klaipėdoje 412 kg, Kelmėje 261 kg, Vilniuje 1625 kg. Per penkis konkurso metus surinkta ir priduota perdirbti 30 tonų plastikinių butelių kamštelių.
Į kamštelių rinkimo vajų aktyviai įsisuko ir Utenos Krašuonos progimnazijos bendruomenė, kuri kasmet aktyviai renka plastikinius butelių kamštelius, juos maišais tempia į mokyklą ir aktyviai dalyvauja konkurse „Kamštelių vajus'2016". „Į šią veiklą esame įtraukti visi, tačiau šiais metais surinkome 300 kilogramų, o ankstesniais metais surinkdavome net po 380 ar 500 kilogramų. Rinkti mums tapo įpročiu, tad vaikai į mokyklą atitempia pilnus maišus kamštelių. Jie puikiai žino, kad norint surinkti didelį kiekį kamštelių, reikia būti gerais vadybininkais: kuo daugiau bus įtraukiama aplinkinių žmonių, tuo rezultatas bus geresnis", – kalbėjo Krašuonos progimnazijos direktoriaus pavaduotoja ūkiui Marytė Zabulienė, užimanti ir „Kamštelių vajaus" koordinatorės pareigas mokykloje. Mokytoja prisiminė, kad kai kurie mokiniai į mokyklą atnešė po keliolika kilogramų kamštelių.
Pernai ši mokykla, dalyvavusi konkurse „Kamštelių vajus", užėmė II vietą ir pelnė 500 eurų – už juos įsigijo 4 sėdmaišius, o už kitus pinigėlius mokiniai turėjo galimybę išvykti į ekskursiją ar apsilankyti kino teatruose.
Už veiklumą ir iniciatyvą pagirti reikėtų ir Utenos Aukštakalnio progimnazijos „Žiburio" skyriaus bendruomenę, kuri surinko 222 kilogramų kamštelių.

Šiais metais daugiausia kamštelių surinko šios komandos:

1. Joniškio „Saulės" pagrindinės mokyklos komanda 460 kg
2. Švenčionių progimnazija 350 kg
3. Utenos Krašuonos progimnazija 300 kg
4. Kauno Juozo Grušo meno gimnazija 243 kg
5. Vilniaus Antano Vienuolio progimnazija 239 kg
6. Utenos Aukštakalnio progimnazijos „Žiburio" skyrių 222 kg
7. Vilniaus „Ryto" progimnazija 204 kg
8. Kauno Dainavos progimnazija 203 kg
9. Alytaus lopšelis-darželis„Du gaideliai" 183 kg
10. Tauragės ,,Šaltinio" progimnazija 170 kg

Šešios komandos (trys ikimokyklinės įstaigos ir trys mokyklos), surinkusios daugiausia kamštelių pasidalino 1 800 eurų: Joniškio „Saulės" pagrindinė mokykla ir Alytaus lopšelis–darželis „Du gaideliai" po 400 eurų; Švenčionių progimnazija ir Utenos vaikų lopšelis–darželis „Saulutė" po 300 eurų ir Utenos Krašuonos progimnazija ir Mažeikių lopšelis–darželis „Bitutė" po 200 eurų, kuriuos galės išleisti savo įstaigos reikmėms.

Laikraščio „Utenos diena" inf.

 

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Uteniškiams kamštelių rinkėjams kol kas nėra lygių

  Spalio viduryje pradėjęs savo kelionę po Lietuvą, plastikinius butelių kamštelius renkantis autobusėlis nuvažiavo į jau daugiau nei dvidešimt Lietuvos miestų ar įstaigų ir surinko jau dvi tonas kamštelių. Kol kas daugiausia surinkta kamštelių Utenoje – 284 kilogramai.

 • Iš kamštelių žada tiesti takus ir statyti namus

  Ar galima iš plastikinių kamštelių pagaminti sienų plyteles ar iškloti pasivaikščiojimų, dviračių takus? Padaryti dešimties metrų aukščio obeliską ar milžinišką miesto kalėdinę eglutę? „Taip!" – sako respublikinio konkurso „Kamštelių vajus" organizatoriai.

 • „Kamštelių vajuje“ dalyvaujantys uteniškiai stebina savo aktyvumu ir išmone

  Konkurso „Kamštelių vajus 2016" tikslas – surinkti kuo daugiau gamtoje išmėtytų plastikinių butelių kamštelių ir juos perdirbti. Raginami mokytojų vaikai aktyviai renka kamštelius, juos neša į mokyklas, vaikų darželius, o vėliau kuria neįprastus dirbinius.

 • Ilgiausio žaislo rekordas ir kamštelių baseinas

  Per konkurso „Kamštelių vajus'2015" finalinį renginį PLC „Panorama" vyko ilgiausio plastikinio žaislo iš butelių kamštelių vėrimas ir Lietuvos rekordo fiksavimas. Buvo suverta 266, 60 m ilgio gyvatė, kuri svėrė daugiau nei penkiasdešimt kilogramų. Ilgiausią žaislą gamino Vš Į „Balsių darželis". Gyvatei pagaminti buvo sunaudota 26600 kamšteliai.

 • Uteniškiai pasistengė: surinko beveik 900 kilogramų kamštelių

  Vilniuje baigėsi ketvirtasis respublikinis konkursas „Kamštelių vajus'2015". Viešosios įstaigos „Draugiški šeimai" organizuojamas konkursas kasmet susilaukia vis didesnio visuomenės dėmesio. Konkurso organizatoriai skaičiuoja, kad kamštelius renka apie trys šimtai tūkstančių žmonių visoje Lietuvoje.

 • „Kamštelių vajaus“ rekordas: Krašuonos progimnazija surinko 370 kilogramų kamštelių

  Šalies ugdymo įstaigų bendruomenes stipriai įtraukė kamštelių rinkimo vajus – pastaraisiais metais Utenoje taip pat tapo madinga rinkti kamštelius. Ir šiais metais mokiniai ar ikimokyklinių įstaigų ugdytiniai noriai iš namų nešė kamštelius, kurie vakar, spalio 7 dieną, prie Utenos kultūros centro buvo pasverti ir priduoti perdirbti.

 • Į „Kamštelių vajų“ įsisuko ir Utena

  VĮ „Draugiški šeimai" organizuojamas ekologijos konkursas „Kamštelių vajus" artėja prie finišo tiesiosios – per artimiausias savaites dvylikoje Lietuvos miestų bus pasverti ir priduoti perdirbti visi šiemet surinkti kamšteliai. Šių metų konkursui prisiregistravo pustrečio šimto komandų iš įvairių Lietuvos miestų, tarp kurių – ir Utena. Konkurso organizatoriai skaičiuoja, kad kamštelius visoje Lietuvoje renka apie 300 tūkstančių žmonių.

 • Utenoje nėra nė vieno ant žemės numesto kamštelio – visi surinkti

  Šių metų konkurso simbolis – Niekučių šeima nuo šiandien stovi Užupio Menų inkubatoriuje. Mėnesį stovėję Konstitucijos prospekte, Niekučiai pradėjo savo kelionę po Lietuvą. Konkurso organizatoriai planuoja Niekučius vežti per visą šalį, primindami ir ragindami rinkti plastikinius butelių kamštelius ir dalyvauti jau ketvirtus metus vykstančiame konkurse „Kamštelių vajus“.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:6279
Vakar apsilankė:5867
Šią savaitę apsilankė:12146
Šį mėnesį apsilankė:44863
Viso (nuo 2015-02-16):14068855
Šiuo metu naršo:
91
2020-07-07
MENŲ KALVĖ – Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!