Ilgiausio žaislo rekordas ir kamštelių baseinas
ĮvairenybėsIlgiausio žaislo rekordas ir kamštelių baseinas
2015 spalio 27, Antradienis 09:21

Ilgiausio žaislo rekordas ir kamštelių baseinas

Ilgiausio žaislo rekordas ir kamštelių baseinas

Per konkurso „Kamštelių vajus'2015" finalinį renginį PLC „Panorama" vyko ilgiausio plastikinio žaislo iš butelių kamštelių vėrimas ir Lietuvos rekordo fiksavimas. Buvo suverta 266, 60 m ilgio gyvatė, kuri svėrė daugiau nei penkiasdešimt kilogramų. Ilgiausią žaislą gamino Vš Į „Balsių darželis". Gyvatei pagaminti buvo sunaudota 26600 kamšteliai.

2015 metų gegužės mėnesį užfiksuotas Lietuvos rekordas – virš 48 metrų suverta virvė – gyvatė. Balsių darželio darbuotojų ir vaikų suverta virvė beveik penkis kartus pralenkė ankstesnį rekordą.
Darželio darbuotojos pasakoja, kad kamštelius rinko jau nuo pavasario. Ir vaikai, ir darželio kolektyvas nešė visus rastus ar namuose panaudotus kamštelius, tačiau darželis nėra labai didelis – jį lanko keturiasdešimt vaikų ir surinkti konkursui „Kamštelių vajus" kelis šimtus kilogramų kamštelių jie nesiryžo – paskaičiavę savo jėgas nusprendė verti ilgiausią virvę iš kamštelių ir siekti Lietuvos rekordo.
Balsių darželio direktorė Deimantė Šatkauskienė pasakojo: „Prie virvės atsiradimo prisidėjo ir tėveliai - jie kamšteliuose pragręžė skylutes. Pats darbų įkarštis prasidėjo paskutinę savaitę - kai auklėtojos Svetlana Bystronovskaja, Larisa Adžgauskienė, Justina Tarasevič ir kitos darželio darbuotojos ėmėsi gaminti ilgiausią virvę iš plastikinių kamštelių. Šis užsiėmimas, lavinantis smulkiąją motoriką, ypač patiko darželio vaikučiams - jie taip pat labai aktyviai įsitraukė į šį procesą. Kamšteliai buvo naudojami ir užsiėmimų metu - mokėmės spalvas, formas, dydžius; rūšiavome ir grupavome, skaičiavome, svėrėme ir matavome, dėliojome paveiksliukus, naudojome kamštelius rytinės pėdučių mankštelės metu, o žaisdami maudėmės kamštelių jūroje."
Finalinio renginio „Kamštelių vajus 2015" metu prie ilgiausios kamštelių virvės prisidėti galėjo kiekvienas praeivis ar dalyvavęs renginyje. Virvė buvo prailginta dar dvylika metrų.
Šiuo metu ilgiausias plastikinis žaislas Lietuvoje yra eksponuojamas meninių darbų iš plastikinių butelių kamštelių parodoje Vilniuje, PLC „Panorama" II a galerijoje. Ten jį bus galima apžiūrėti iki lapkričio 4 dienos. Po to gyvatė tęs savo kelionę ir lapkričio 6 – 8 dienomis džiugins parodos „Vaikų šalis" lankytojus – ja bus apraizgytas milžiniškas kamštelių baseinas ir Ekoakademijos erdvė. Parodos lankytojai galės ne tik pasigrožėti Lietuvos rekordu, bet ir taškytis, „maudytis" kamštelių baseine, o teisingai atlikę įvairias rūšiavimo užduotis, pasidarę rankdarbį ar sukūrę mozaiką iš kamštelių gaus Ekoakademijos baigimo pažymėjimą.
„Ketvirtus metus organizuoju konkursą „Kamštelių vajus". Jis tapo žinomas visoje Lietuvoje ne tik dėl to, kad jau surinkom ir pridavėm perdirbti daugiau nei dvidešimt dvi tonas niekam nereikalingų, labai smulkių šiukšlių, bet ir dėl to, kad plastikiniai kamšteliai yra puiki priemonė vaikų lavinimui ir žaidimams. Prieš atiduodami surinktus kamštelius perdirbimui vaikai su jais žaidžia savo įstaigose. Jiems patinka ne tik juos skaičiuoti, dėlioti pagal spalvas, bet ir įgriūti į kalną supiltų kamštelių. Šiemet palikome dalį surinktų kamštelių vaikų pramogos ir per parodą „Vaikų šalis" įrengsime baseiną, tik jame bus ne burbuliukai, o kamšteliai. Tėvai, norintys klausytis paskaitų ar ramiai apeiti parodą, galės palikti savo vaikus – mes organizuosime jų priežiūrą," – pasakojo konkurso „Kamštelių vajus" organizatorė Birutė Jakučionytė.

Organizatorių inf.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Uteniškiams kamštelių rinkėjams kol kas nėra lygių

  Spalio viduryje pradėjęs savo kelionę po Lietuvą, plastikinius butelių kamštelius renkantis autobusėlis nuvažiavo į jau daugiau nei dvidešimt Lietuvos miestų ar įstaigų ir surinko jau dvi tonas kamštelių. Kol kas daugiausia surinkta kamštelių Utenoje – 284 kilogramai.

 • Uteną įtraukė kamštelių rinkimo vajus

  813 kilogramų – tiek kamštelių surinko uteniškiai, ikimokyklinio ir darželinio amžiaus vaikai. Dalyvaudami nacionalinio konkurso „Kamštelių vajus'2016" finaliniame renginyje, dvi mūsų rajono ugdymo įstaigos pateko į daugiausia kamštelių surinkusių šalies komandų dešimtuką, o Utenos vaikų lopšelis–darželis „Saulutė" pelnė 300 eurų, kuriuos galės išleisti savo reikmėms.

 • Iš kamštelių žada tiesti takus ir statyti namus

  Ar galima iš plastikinių kamštelių pagaminti sienų plyteles ar iškloti pasivaikščiojimų, dviračių takus? Padaryti dešimties metrų aukščio obeliską ar milžinišką miesto kalėdinę eglutę? „Taip!" – sako respublikinio konkurso „Kamštelių vajus" organizatoriai.

 • „Kamštelių vajuje“ dalyvaujantys uteniškiai stebina savo aktyvumu ir išmone

  Konkurso „Kamštelių vajus 2016" tikslas – surinkti kuo daugiau gamtoje išmėtytų plastikinių butelių kamštelių ir juos perdirbti. Raginami mokytojų vaikai aktyviai renka kamštelius, juos neša į mokyklas, vaikų darželius, o vėliau kuria neįprastus dirbinius.

 • Uteniškiai pasistengė: surinko beveik 900 kilogramų kamštelių

  Vilniuje baigėsi ketvirtasis respublikinis konkursas „Kamštelių vajus'2015". Viešosios įstaigos „Draugiški šeimai" organizuojamas konkursas kasmet susilaukia vis didesnio visuomenės dėmesio. Konkurso organizatoriai skaičiuoja, kad kamštelius renka apie trys šimtai tūkstančių žmonių visoje Lietuvoje.

 • „Kamštelių vajaus“ rekordas: Krašuonos progimnazija surinko 370 kilogramų kamštelių

  Šalies ugdymo įstaigų bendruomenes stipriai įtraukė kamštelių rinkimo vajus – pastaraisiais metais Utenoje taip pat tapo madinga rinkti kamštelius. Ir šiais metais mokiniai ar ikimokyklinių įstaigų ugdytiniai noriai iš namų nešė kamštelius, kurie vakar, spalio 7 dieną, prie Utenos kultūros centro buvo pasverti ir priduoti perdirbti.

 • Į „Kamštelių vajų“ įsisuko ir Utena

  VĮ „Draugiški šeimai" organizuojamas ekologijos konkursas „Kamštelių vajus" artėja prie finišo tiesiosios – per artimiausias savaites dvylikoje Lietuvos miestų bus pasverti ir priduoti perdirbti visi šiemet surinkti kamšteliai. Šių metų konkursui prisiregistravo pustrečio šimto komandų iš įvairių Lietuvos miestų, tarp kurių – ir Utena. Konkurso organizatoriai skaičiuoja, kad kamštelius visoje Lietuvoje renka apie 300 tūkstančių žmonių.

 • Utenoje nėra nė vieno ant žemės numesto kamštelio – visi surinkti

  Šių metų konkurso simbolis – Niekučių šeima nuo šiandien stovi Užupio Menų inkubatoriuje. Mėnesį stovėję Konstitucijos prospekte, Niekučiai pradėjo savo kelionę po Lietuvą. Konkurso organizatoriai planuoja Niekučius vežti per visą šalį, primindami ir ragindami rinkti plastikinius butelių kamštelius ir dalyvauti jau ketvirtus metus vykstančiame konkurse „Kamštelių vajus“.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:6673
Vakar apsilankė:7456
Šią savaitę apsilankė:34358
Šį mėnesį apsilankė:21248
Viso (nuo 2015-02-16):14045240
Šiuo metu naršo:
96
2020-07-03
MENŲ KALVĖ – Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!