Pasveikinta šimtametė jasoniškė Marija Švilpienė
ĮvairenybėsPasveikinta šimtametė jasoniškė Marija Švilpienė
2015 spalio 01, Ketvirtadienis 10:00

Pasveikinta šimtametė jasoniškė Marija Švilpienė

Pasveikinta šimtametė jasoniškė Marija Švilpienė
 • Lina NARČIENĖ
 • 11 foto
 • Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Rugsėjo 30 dieną pasveikinta 100 metų sulaukusi Utenos rajono gyventoja – Jasonių kaime gyvenanti Marija Švilpienė. Garbaus jubiliejaus proga ją pasveikino Utenos rajono savivaldybės administracijos Socialinių reikalų ir sveikatos apsaugos skyriaus vedėja Inga Šakalienė, Leliūnų seniūnijos darbuotojai.

Jasonių kaime artimųjų apsuptyje gyvenanti garbaus jubiliejaus sulaukusi Marija Švilpienė, sėdėdama prie vaišėmis nukrauto stalo, širdingai dėkojo visiems susirinkusiems. Pagerbti šimtametės susirinko ir gausus būrys Marijos artimųjų – sūnūs, marčios, anūkai, proanūkiai. Linkėdama, kad lekiantys metai neštų džiaugsmingus susitikimus, neblėstantį optimizmą ir stiprią sveikatą, rožių puokštę ir padėką įteikė vedėja Inga Šakalienė, o proginę juostą užrišo Leliūnų seniūnijos atstovai.
Kaip jubiliatės artimieji pasakojo, Marija gimė ir augo Jasonių kaime, šiek tiek tolėliau nuo dabartinės gyvenamosios vietos. Susituokusi su Antanu, išaugino tris sūnus Stanislovą, Julių ir Romualdą, o dviejų dukrelių neteko tuomet, kai jos buvo dar mažos. Sūnus Romualdas į Amžinybę iškeliavo prieš aštuonerius metus, o vyro Antano neteko prieš 14 metų.
Marijos gyvenimas nelepino: daug netekčių, sunkus darbas stiprią moterį tik užgrūdino. Tarp darbų virtinės ji rasdavo laiko ir atokvėpiui: mokėjo megzti, gardžiausius patiekalus pagaminti, o jais kiekvieną pavaišinti.
Prieš daugelį metų dirbusi Grybelių plytinėje, ji it voverė sukosi ir namuose, kur laukė nesibaigiantys namų ruošos darbai. Dar stiprios sveikatos turinti Marija laikė būrį karvių, bites, prižiūrėjo šiltnamius, o medų ar išaugintas daržoves į turgelį nuveždavo. Jai visuomet darbus nudirbti atskubėdavo vaikai su šeimomis.
Šiandien senolę rūpesčiu globia sūnūs Julius ir Stanislovas su savo žmonomis. „Esame vieninga didelė šeima. Pas mus problemų nėra – marčios nesipyksta, gražiai sugyvename. Dirbame visus darbus, jų neskirstome", – apie šią šeimą, kuri gali tapti pavyzdžiu visiems, pasakojo šimtametės marti Valerija.
Marija niekada nesiskundė savo sveikata: ji tik vienintelį kartą yra gulėjusi ligoninėje, kur operavo abscesą, o vaistus nuo kraujo spaudimo ir širdies veiklai gerinti pradėjusi vartoti maždaug prieš metus. Kad sveikata būtų gera, anot jubiliatės, reikia dirbti, tačiau nepamiršti to, kad darbą būtina derinti su poilsiu. Marija sako niekada nestresavusi dėl smulkmenų. „Viskas gyvenime susidėlios į savo vietas", – tokia auksine taisykle visą gyvenimą vadovavosi moteris.
Šviesios atminties, tačiau mažai beprigirdinti Marija Švilpienė prisimena savo tetą, kuri sulaukė net 115 metų.
Sulaukusi 4 anūkų, 6 proanūkių ir dviejų proproanūkių, jubiliatė džiaugiasi tuo, kas jai šiandien duota, o labiausiai laukia visų artimųjų, kurie gausiai suvažiuoja į jos namus ne tik per didžiąsias metines šventes, bet aplanko ir kiekvieną dieną.

Autorės nuotr.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Šimtametė Veronika Deveikienė: „Pragyvenau su Dievo ir žmonių pagalba“

  Veronika Deveikienė (Jurgelevičiūtė) gimė 1919 metų gruodžio 8 dieną Paisetės I kaime (Saldutiškio sen.), ta­čiau 1937 metais tėvai nusipirko ūkį Pagaigalės I kaime (Švenčionių r.). Čia ir prabėgo beveik visas senolės gy­venimas. 30 metų ji žiemas leido Leliūnuose, savo sūnė­no Ričardo Valiulio ir jo žmonos Onos namuose, vasa­rą vis sugrįždama į Pagaigalę. Dėl susidėvėjusio klubo sąnario prieš kelerius metus V. Deveikienė Valiulių na­muose apsistojo visam laikui.

 • Nuo gyvenimo negandų šimtametė gynėsi dirbdama ir bendraudama

  Žmonės, gimę kartu su Lietuvos valstybe ir šiemet kartu su ja švenčiantys garbingus jubiliejus, tarsi dar labiau įprasmina savo gyvenimus, taip gražiai susijusius su šalies istorija. Šimto metų sukaktį liepos 23-ą atšventė ir Ignalinos rajono Pažemiškio kaimo gyventoja Elena Braziulienė. Ji džiaugsmingai sutiko pasveikinti atvykusius svečius, pasakojo apie savo gyvenimą ir vis stebėjosi, kad tiek metų jai lemta nugyventi, o jie taip greitai lyg upėje vanduo nutekėjo...

 • Šimtametė nuo ligų ir gyvenimo negandų gynėsi darbu

  Prieš šv. Velykas Mockėnuose gyvenanti Valerija Lapinskaitė–Bajoriūnienė atšventė gražų jubiliejų – jai sukako 100 metų. Ta proga šampano taurę kartu su svečiais iškėlusi šimtametė nestokojo šmaikštumo, deklamavo eilėraštį ir prisipažino, kad jos ilgaamžiškumo paslaptis galbūt slypi tame, kad ji visą gyvenimą daug dirbo.

 • Iš Utenos kilęs šimtametis: „Reikia dirbti, nekerštauti ir nevogti“

  Gyvenime daug vargo matęs, beveik ketvirtį amžiaus tremtyje praleidęs šiaulietis Jonas Ziberkas antradienį jį šimtojo gimtadienio proga pasveikinti atėjusius svečius pasitiko nuoširdžia šypsena. Guvus, linksmas ir šnekus senolis nepritrūko šnekos nei bendraudamas su žurnalistais, nei su jį pasveikinti atėjusiais Šiaulių miesto meru Artūru Visocku bei Civilinės metrikacijos skyriaus vedėja Vilma Meleniene.

 • Šimtmetį atšventė buvusi pedagogė Anelė Babrauskienė

  Prabėgo 100 metų nuo dienos, kai Pakalniuose buvo įsteigta pradžios mokykla. Simboliška yra tai, kad šiemet savo 100-ąjį gimtadienį švenčia ir ilgametė Pakalnių mokyklos mokytoja Anelė Babrauskienė.

 • Utenoje pasveikinta šimtametė Zofija Žvirblienė

  Trečiadienį, vasario 10 dieną, Utenoje gyvenanti Zofija Žvirblienė švenčia savo 100-ąjį jubiliejų – šimtametės pasveikinti atvyko ir Utenos rajono savivaldybės mero Alvydo Katino sveikinimą įteikė mero patarėjas Gintautas Petravičius ir Socialinių reikalų ir sveikatos apsaugos skyriaus vedėja Inga Šakalienė.

 • Šimtametis Vytautas Samuolis svečiams deklamavo eilėraščius

  Šiuo metu Utenoje gyvenantis Vytautas Samuolis savo šimtmečio jubiliejų sutiko jaukiame savo sūnaus Vaclovo ir jo žmonos Liudmilos bute, esančiame V. Kudirkos gatvėje. Senolį su garbingo jubiliejaus proga pasveikinti atvyko bei sveikatos, tvirtybės ir gražių gyvenimo akimirkų linkėjo Utenos rajono savivaldybės mero patarėjas Gintautas Petravičius ir Utenos rajono savivaldybės administracijos Socialinių reikalų ir sveikatos apsaugos skyriaus vedėja Inga Šakalienė.

 • Ignalinietė atšventė šimtmetį

  Balandžio 1 dieną pasveikinta šimtojo jubiliejaus sulaukusi Ignalinos rajono Didžiasalio kaimo gyventoja Stasė Baužienė. Ją pasveikino šio rajono vadovai, artimieji, palinkėję sveikatos, stiprybės ir Dievo palaimos.

 • Šimto metų sulaukusi senolė nepasiduoda ligoms

  Šampano taurę rankoje laikanti šimtametė Marija Stanienė visą laiką šypsojosi jai dėmesį rodantiems ir pasveikinti su garbingu jubiliejumi atvykusiems svečiams, kurie sausio 5 dieną atskubėjo pasveikinti 100 metų sulaukusios senolės. Į patogų krėslą įsitaisiusi Marija prie vaišėmis nukrauto stalo kartu su svečiais pasidalijo savo mintimis apie gyvenimą ir pasidžiaugė gausiu būriu vaikų, anūkų ir proanūkių. Vargu, ar visa šeimyna sutilptų į erdvų jos dukros Nijolės butą, kur šiuo metu ir gyvena senolė.

 • Pasveikinta šimtametė Ona Štarienė

  „Istorija skaičiuoja tūkstantmečius, žmogus – metus, valandas, dienas. Laikas priartino gražią ir prasmingą šventę. 100-ojo jubiliejaus proga linkiu Jums geros sveikatos, artimųjų meilės bei kasdienių džiaugsmų!"– šiais žodžiais buvo pasveikinta Tauragnų seniūnijos Geguniškio viensėdžio gyventoja Ona Štarienė, kuri gruodžio 14 dieną atšventusi savo 100-ąjį gimtadienį.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:1091
Vakar apsilankė:6469
Šią savaitę apsilankė:7560
Šį mėnesį apsilankė:18374
Viso (nuo 2015-02-16):14285534
Šiuo metu naršo:
61
2020-08-04
MENŲ KALVĖ – Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!