Raiteliai varžėsi žirgų konkūro varžybose
ĮvairenybėsRaiteliai varžėsi žirgų konkūro varžybose
2015 gegužės 29, Penktadienis 14:23

Raiteliai varžėsi žirgų konkūro varžybose

Raiteliai varžėsi žirgų konkūro varžybose
 • 56 foto

Neseniai Vyžuonose vyko tradicinės žirgų konkūro varžybos, kurias organizavo žirgų mylėtojas ir augintojas vyžuoniškis Arūnas Smalstys. Penktus metus iš eilės vykęs renginys sulaukė dalyvių iš kitų šalies miestų bei Latvijos.

Sutikti maždaug 100 dalyvių ir smalsuolių vyžuoniškis A. Smalstys sako buvo pasirengęs iš anksto: paruošė aikštelę, privežė pjuvenų, nupirko prizų. Renginyje netrūko ne tik teigiamų emocijų, bet buvo ir ką išvysti. Plaušų kaime prie žirgyno sugužėjusių dalyvių ir žiūrovų laukė įdomi programa ir žirgų pasirodymai.
15 žirgų auginantis Arūnas pasakojo, kad anksčiau panašias varžybas organizuodavo Vyžuonų miestelio stadione, tačiau šįmet tam negavus finansavimo, žirgų augintojas nusprendė šventę pasidaryti savo kieme – teritorijoje, esančioje netoli nuosavo žirgyno.
Iš Panevėžio, Zarasų, Vilniaus rajonų bei Latvijos atvykusių dalyvių ir jų eikliųjų žirgų laukė rimti išbandymai: trys kliūčių ruožai, kuriuos įveikus raiteliams reikėjo patekti į pagrindinį konkūrą, kur teko varžytis dėl pagrindinės taurės.
Pirmajame kliūčių ruože geriausiai sekėsi A. Smalsčio žirgyno raitelei Evitai Vaišnoraitei su kumele Fėja, antrajame ruože garbingą antrąją vietą pelnė minėtojo žirgyno raitelis Ernestas Laurinavičius. Savo pasirodymą demonstravo ir dramatiško likimo kumelė Kakava iš buvusio A. Kaušakio ūkio – jos eiklumą per kliūtis išbandė Žirgų globos asociacijos direktorė Rūta Matukonytė.
Paklaustas, koks šio tradicinio renginio tikslas, Arūnas atsakė, kad organizuojant žirgų konkūro varžybas visų pirma norisi kuo daugiau žmonių pritraukti prie žirgų sporto. „Juk vaikai nemažai laiko praleidžia prie kompiuterių, o kai kurie ir gyvo žirgo nėra matę. Utena – žirgų kraštas, todėl džiugu matyti, kad uteniškiai vis labiau domisi šia sporto šaka", – nuoširdžiai pasidžiaugė pašnekovas, šiuo metu rimtai galvojantis kurti žirgų sporto klubą.

udiena.lt inf., A. Smalsčio nuotr.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Parodoje – lekiantys žirgai

  Nuo spalio 8-os iki lapkričio 9 dienos Utenos kraštotyros muziejaus parodų salėje veikia tautodailininkės Jolitos Levčenkienės įspūdingų tapybos darbų paroda „Tos akys...“.

 • Paaiškėjo, kurios komandos pateko į finalines varžybas

  Lietuvos seniūnijų sporto žaidynės – didžiausias masiško sporto sisteminis renginys, apimantis plačiausią šalies geografiją ir siekiantis pakviesti visus šalies gyventojus reguliariai sportuoti gyvenamosiose vietose ir tokiu būdu didinti jų fizinį aktyvumą, kaip svarbiausią sveikatingumo veiksnį.

 • Utenio stadione varžybos prašvilpė su vėjeliu

  Birželio 7–8 dienomis baigėsi Utenoje vykusios Lietuvos lengvosios atletikos federacijos (LLAF) taurės varžybos. Utenio stadione pūtęs vėjas kortas sumaišė daugeliui lengvaatlečių, o geriausias dienos rezultatas buvo užfiksuotas pačioje jos pabaigoje.

 • Egidijus Gudonis: „Aistra žirgams – tai ne meilė, o nepagydoma liga“

  Šį šeštadienį, vasario 2 dieną, Dusetų (Zarasų r.) hipodrome aidės žirgų žvengimas, važnyčiotojų šūkčiojimai, čia sugužės kone visi Lietuvos žirgų sporto mylėtojai – vyks legendinės žirgų lenktynės „Sartai 2019". Šiemet šiose varžybose su dviem ristūnais žirgais vėl ketina dalyvauti uteniškis važnyčiotojas, žirgų treneris ir ūkininkas Egidijus Gudonis, 2017 metais su žirgu Gardens Fairytale (savininkai Tatjana ir Tomas Baravickiai) pagerinęs visų laikų Sartų lenktynių rekordą (1 069 m distanciją įveikė per 2 min. 00,165 sek.) ir dvejus metus iš eilės (2017 ir 2018 metais) namo parsivežęs Didįjį žiemos prizą. Šis pokalbis su E. Gudoniu – apie meilę žirgams, kaimui, žirgų auginimo bei priežiūros subtilybes ir kiek neįprastą Sartų rekordininko Gardens Fairytale gyvenimo istoriją.

 • Rasos – po šimtamečiais Joneliškio ąžuolais

  Kas su šeimomis, kas su draugais ar artimaisiais, o kas ir pavieniui nešini lauknešėliais bendram stalui trečiadienio pavakarę rinkosi Joneliškio kaime, šalia Utenos žirgyno esančioje pievoje po šlamančiais šimtamečiais ąžuolais. Kai gamta ir žolynai klesti, kupėja, rasoja, atšvęsti pačią archaiškiausią Saulės grąžos šventę – Rasas – juos pakvietė žirgyno savininkas Leonardas Rinkevičius. Jo surengta pirmoji tokia šventė rajone tapo savotiška uvertiūra prieš savaitgalį prasidėsiančias Jonines.

 • Utenoje vykusiose varžybose – rekordų liūtis

  Šeštadienį ir sekmadienį Utenos Utenio stadione vykusiose Lietuvos lengvosios atletikos sporto federacijos (LLAF) taurės varžybose bei tuo pačiu metu Lietuvos universitetų studentų čempionate buvo ne tik gražaus reginio, bet ir rekordų.

 • Mokiniai dalyvavo trikovės varžybose

  Gegužės 9 dieną „Utenio“ stadione vyko Utenos miesto mokyklų pradinių klasių mokinių lengvosios atletikos trikovės varžybos, skirtos Utenos DSC taurei laimėti.

 • Vyko stalo teniso varžybos

  Net aštuonios stalo teniso komandos dalyvavo komandinėse stalo teniso varžybose, skirtose LSD „Žalgiris“ Utenos rajono tarybos taurei laimėti. Atkakli kova vyko visuose susitikimuose.

 • Vasario 3-ią Dusetose – ne vien žirginio sporto entuziastų šventė

  Tradicinės respublikinės ristūnų žirgų lenktynės „Sartai 2018“ ir jų programą praturtinanti, nacionalinį paveldą bei etnines vertybes propaguojanti žiemos šventė, kurią organizuoja žemės ūkio ministerija kartu su Zarasų rajono savivaldybe, laikantis ilgamečių tradicijų Dusetose bus surengta kitąmet vasario 3-ią, pirmąjį antrojo mėnesio šeštadienį.

 • Iškovojo aukščiausius varžybų apdovanojimus

  Liepos 1 dieną Kaune vyko Lietuvos jaunimo pirmenybių ir Pasaulio lietuvių žaidynių lengvosios atletikos varžybos. Puikius rezultatus Lietuvos jaunimo pirmenybėse parodė Utenos daugiafunkcio sporto centro auklėtinės Marija Šyvytė ir Eglė Zarankaitė.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

test_gemius

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:5979
Vakar apsilankė:16330
Šią savaitę apsilankė:62535
Šį mėnesį apsilankė:130745
Viso (nuo 2015-02-16):13204910
Šiuo metu naršo:
220
2020-04-10
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!