Tikrinant darželių ir mokyklų valgyklas, galės dalyvauti tėvų atstovai
ĮvairenybėsTikrinant darželių ir mokyklų valgyklas, galės dalyvauti tėvų atstovai
2015 gegužės 04, Pirmadienis 08:46

Tikrinant darželių ir mokyklų valgyklas, galės dalyvauti tėvų atstovai

Tikrinant darželių ir mokyklų valgyklas, galės dalyvauti tėvų atstovai

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) inspektoriai kasmet daugelio vaikų darželių ir mokyklų valgyklose randa higienos, maisto saugos ar kokybės pažeidimų. 50 proc. patikrinimų nustatoma su pažeidimais. Taip pat jau ne vienerius metus maisto kokybe, neskaniu maistu skundžiasi vaikai ir jų tėvai, tad VMVT nusprendė imtis konkrečių priemonių, kad situacija keistųsi, ir sudarė galimybes tėvų atstovams dalyvauti darželių bei mokyklų patikrinimuose.

„Viešumas ir galimybė patiems tėvams pamatyti, kaip maitinami jų vaikai, turėtų drausminti neatsakingus maisto tiekėjus bei gamintojus. Ikimokyklinių ar bendrojo ugdymo įstaigų tėvų atstovai, VMVT inspektoriams gavus skundą, galės su jais vykti į patikrinimą", – sako VMVT Maisto skyriaus vedėjos pavaduotoja Aurelija Načienė.
Neplaniniuose maisto tvarkymo skyrių patikrinimuose galės dalyvauti tų darželių ir mokyklų tėvų komitetų ar tėvus vienijančių nevyriausybinių organizacijų atstovai.
Norintys dalyvauti patikrinimuose, tėvai turės kreiptis į teritorinę VMVT, užpildyti deklaracijas ir konfidencialumo pasižadėjimus, patikrinimų metu privalės dėvėti specialius drabužius.
Užpildydami įsakymu patvirtintos formos deklaraciją, tėvai patvirtins, kad neserga ir nenešioja ligų, kurios gali būti perduodamos per maistą. Konfidencialumo pasižadėjimais tėvų atstovai įsipareigos iš anksto nepranešti kitiems asmenims apie planuojamus patikrinimus, neskleisti informacijos, kuri gali būti komercinė įmonės paslaptis.
Patikrinimuose dalyvaujantys tėvai, inspektorių išvadoms dėl vaikams tiekiamo maisto kokybės ir higienos sąlygų valgyklose, įtakos negalės daryti, nes dalyvaus stebėtojų teisėmis.

VMVT inf.

Susiję įrašai (pagal žymę)

  • Labdaros valgyklos lankytojų gretos pučiasi

    Pietūs. Ilgas stalas, prie kurio sėdi nemažas būrys uteniškių. Jie susirinko į Labdaros valgyklą tam, kad gautų nemokamus pietus. Rūpestingoji Jadvyga sukiojasi su dubenėliais, į juos įpila karštos tirštos sriubos, kurią padeda ant stalo laukiantiesiems.
    Lygiai vienerius metus Utenoje veikianti Labdaros valgykla tapo antraisiais namais skurstantiesiems, kurių gretos auga, o čia dirbantys savanoriai ir darbuotojai vos spėja suktis.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:6265
Vakar apsilankė:9798
Šią savaitę apsilankė:52738
Šį mėnesį apsilankė:85455
Viso (nuo 2015-02-16):14109447
Šiuo metu naršo:
85
2020-07-12
MENŲ KALVĖ – Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!