Šimto metų sulaukusi senolė nepasiduoda ligoms
ĮvairenybėsŠimto metų sulaukusi senolė nepasiduoda ligoms
2015 sausio 05, Pirmadienis 14:18

Šimto metų sulaukusi senolė nepasiduoda ligoms

Šimto metų sulaukusi senolė nepasiduoda ligoms
 • Lina NARČIENĖ
 • 8 foto
 • Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Šampano taurę rankoje laikanti šimtametė Marija Stanienė visą laiką šypsojosi jai dėmesį rodantiems ir pasveikinti su garbingu jubiliejumi atvykusiems svečiams, kurie sausio 5 dieną atskubėjo pasveikinti 100 metų sulaukusios senolės. Į patogų krėslą įsitaisiusi Marija prie vaišėmis nukrauto stalo kartu su svečiais pasidalijo savo mintimis apie gyvenimą ir pasidžiaugė gausiu būriu vaikų, anūkų ir proanūkių. Vargu, ar visa šeimyna sutilptų į erdvų jos dukros Nijolės butą, kur šiuo metu ir gyvena senolė.

„Gyvenime patyriau džiugių akimirkų, buvo ir ašarų...", – apie nueitą savo ilgą gyvenimo kelią su gerokai juntamu žemaitišku akcentu kalbėjo jubiliatė, kuria Utenoje rūpinasi jos dukra Nijolė Vijaikienė.
M. Stanienė išaugino keturis vaikus: dukras Nijolę, Ziną, Reginą bei sūnų Antaną.
Pasak Nijolės, jos mama dažnai pasisvečiuoti nuvyksta pas savo vaikus į Žemaitiją. „Traukia savas kraštas, mat mama yra žemaitė. Ji visada kartoja tai, jog nori numirti ten, savoj žemėj. Dar kurį laiką ji pabus pas mus, o vėliau vėl išvažiuos į Žemaitiją", – sakė Nijolė.
Smetonos laikais dar jauna būdama moteris įsidarbino slauge Vilniaus psichiatrinėje ligoninėje, 1943 metais ištekėjo ir susilaukė keturių vaikų, o šiandien džiaugiasi 12 anūkų bei 20 proanūkių.
Šimtametė savo sveikata sako nesiskundžianti – ji visą gyvenimą buvo stipri, tačiau pernai susilaužė šlaunikaulį, patyrė operaciją, po to buvo slaugoma slaugos ligoninėje. Kaip teigė Nijolė, į namus parvežta mama beveik nevaikščiojo, tačiau po truputį sutelkusi visas jėgas stengėsi ne lovoje gulėti, o miklinti kojas. Iš pradžių po kambarį pereidavo, o po to svetainėje aplink stalą keletą kartų apeidavo, o šiandien ji su lazda po visus kambarius vaikšto, virtuvėje televizoriaus pasižiūri. Tiesa, Marijai sunku televizorių žiūrėti, mat senolė prastai girdi, tačiau tai netrukdo su namiškiais susikalbėti.
Prieš keletą metų močiutė dar knygas skaitydavo, tačiau prastėjant regai šio malonumo teko atsisakyti.
Ilgaamžiškumo recepto Marija nepasakė – ji nežinanti tokių „vaistų", kurie pailgintų žmogaus gyvenimą. „Keturi vaikai augo, o maistas juk nebuvo toks skanus ir sotus kaip dabar. Gal prastesnis kąsnis, saikingas maisto vartojimas prie stalo ir sunkus fizinis darbas padėjo jai sulaukti 100 metų", – spėliojo šimtametės dukra Nijolė.
Sausio 5 dieną senolės aplankyti ir pasveikinti atvykę Utenos rajono savivaldybės administracijos ir SODROS atstovai jubiliatei linkėjo geros sveikatos.

Autorės nuotr.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Šimtametė Veronika Deveikienė: „Pragyvenau su Dievo ir žmonių pagalba“

  Veronika Deveikienė (Jurgelevičiūtė) gimė 1919 metų gruodžio 8 dieną Paisetės I kaime (Saldutiškio sen.), ta­čiau 1937 metais tėvai nusipirko ūkį Pagaigalės I kaime (Švenčionių r.). Čia ir prabėgo beveik visas senolės gy­venimas. 30 metų ji žiemas leido Leliūnuose, savo sūnė­no Ričardo Valiulio ir jo žmonos Onos namuose, vasa­rą vis sugrįždama į Pagaigalę. Dėl susidėvėjusio klubo sąnario prieš kelerius metus V. Deveikienė Valiulių na­muose apsistojo visam laikui.

 • Nuo gyvenimo negandų šimtametė gynėsi dirbdama ir bendraudama

  Žmonės, gimę kartu su Lietuvos valstybe ir šiemet kartu su ja švenčiantys garbingus jubiliejus, tarsi dar labiau įprasmina savo gyvenimus, taip gražiai susijusius su šalies istorija. Šimto metų sukaktį liepos 23-ą atšventė ir Ignalinos rajono Pažemiškio kaimo gyventoja Elena Braziulienė. Ji džiaugsmingai sutiko pasveikinti atvykusius svečius, pasakojo apie savo gyvenimą ir vis stebėjosi, kad tiek metų jai lemta nugyventi, o jie taip greitai lyg upėje vanduo nutekėjo...

 • Šimtametė nuo ligų ir gyvenimo negandų gynėsi darbu

  Prieš šv. Velykas Mockėnuose gyvenanti Valerija Lapinskaitė–Bajoriūnienė atšventė gražų jubiliejų – jai sukako 100 metų. Ta proga šampano taurę kartu su svečiais iškėlusi šimtametė nestokojo šmaikštumo, deklamavo eilėraštį ir prisipažino, kad jos ilgaamžiškumo paslaptis galbūt slypi tame, kad ji visą gyvenimą daug dirbo.

 • Iš Utenos kilęs šimtametis: „Reikia dirbti, nekerštauti ir nevogti“

  Gyvenime daug vargo matęs, beveik ketvirtį amžiaus tremtyje praleidęs šiaulietis Jonas Ziberkas antradienį jį šimtojo gimtadienio proga pasveikinti atėjusius svečius pasitiko nuoširdžia šypsena. Guvus, linksmas ir šnekus senolis nepritrūko šnekos nei bendraudamas su žurnalistais, nei su jį pasveikinti atėjusiais Šiaulių miesto meru Artūru Visocku bei Civilinės metrikacijos skyriaus vedėja Vilma Meleniene.

 • Šimtmetį atšventė buvusi pedagogė Anelė Babrauskienė

  Prabėgo 100 metų nuo dienos, kai Pakalniuose buvo įsteigta pradžios mokykla. Simboliška yra tai, kad šiemet savo 100-ąjį gimtadienį švenčia ir ilgametė Pakalnių mokyklos mokytoja Anelė Babrauskienė.

 • Utenoje pasveikinta šimtametė Zofija Žvirblienė

  Trečiadienį, vasario 10 dieną, Utenoje gyvenanti Zofija Žvirblienė švenčia savo 100-ąjį jubiliejų – šimtametės pasveikinti atvyko ir Utenos rajono savivaldybės mero Alvydo Katino sveikinimą įteikė mero patarėjas Gintautas Petravičius ir Socialinių reikalų ir sveikatos apsaugos skyriaus vedėja Inga Šakalienė.

 • Pasveikinta šimtametė jasoniškė Marija Švilpienė

  Rugsėjo 30 dieną pasveikinta 100 metų sulaukusi Utenos rajono gyventoja – Jasonių kaime gyvenanti Marija Švilpienė. Garbaus jubiliejaus proga ją pasveikino Utenos rajono savivaldybės administracijos Socialinių reikalų ir sveikatos apsaugos skyriaus vedėja Inga Šakalienė, Leliūnų seniūnijos darbuotojai.

 • Šimtametis Vytautas Samuolis svečiams deklamavo eilėraščius

  Šiuo metu Utenoje gyvenantis Vytautas Samuolis savo šimtmečio jubiliejų sutiko jaukiame savo sūnaus Vaclovo ir jo žmonos Liudmilos bute, esančiame V. Kudirkos gatvėje. Senolį su garbingo jubiliejaus proga pasveikinti atvyko bei sveikatos, tvirtybės ir gražių gyvenimo akimirkų linkėjo Utenos rajono savivaldybės mero patarėjas Gintautas Petravičius ir Utenos rajono savivaldybės administracijos Socialinių reikalų ir sveikatos apsaugos skyriaus vedėja Inga Šakalienė.

 • Ignalinietė atšventė šimtmetį

  Balandžio 1 dieną pasveikinta šimtojo jubiliejaus sulaukusi Ignalinos rajono Didžiasalio kaimo gyventoja Stasė Baužienė. Ją pasveikino šio rajono vadovai, artimieji, palinkėję sveikatos, stiprybės ir Dievo palaimos.

 • Pasveikinta šimtametė Ona Štarienė

  „Istorija skaičiuoja tūkstantmečius, žmogus – metus, valandas, dienas. Laikas priartino gražią ir prasmingą šventę. 100-ojo jubiliejaus proga linkiu Jums geros sveikatos, artimųjų meilės bei kasdienių džiaugsmų!"– šiais žodžiais buvo pasveikinta Tauragnų seniūnijos Geguniškio viensėdžio gyventoja Ona Štarienė, kuri gruodžio 14 dieną atšventusi savo 100-ąjį gimtadienį.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:1135
Vakar apsilankė:6469
Šią savaitę apsilankė:7604
Šį mėnesį apsilankė:18418
Viso (nuo 2015-02-16):14285578
Šiuo metu naršo:
53
2020-08-04
MENŲ KALVĖ – Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!