Kada apmokestinamos pašto siuntos iš trečiųjų šalių?
AktualijosKada apmokestinamos pašto siuntos iš trečiųjų šalių?
2016 birželio 21, Antradienis 13:42

Kada apmokestinamos pašto siuntos iš trečiųjų šalių?

Kada apmokestinamos pašto siuntos iš trečiųjų šalių?

Daugiau nei pusė Lietuvą pasiekiančių tarptautinių pašto siuntų atkeliauja iš Kinijos ir Jungtinių Amerikos Valstijų. Lietuvos paštas ir Muitinės departamentas primena, kad ne iš Europos Sąjungos (ES) šalių gaunamos siuntos ar trečiųjų šalių elektroninėse parduotuvėse įsigyjamos ir paštu parsisiunčiamos prekės gali būti apmokestinamos importo mokesčiais.

„Kasmet kone dešimtadaliu išauga per Lietuvos paštą gaunamų tarptautinių siuntų srautas. Daugiausia pašto siutų sulaukiame iš Kinijos, tampančios elektroninės prekybos lydere pasaulyje. Taip pat pašto siuntos su pirkiniais į Lietuvą itin dažnai atkeliauja iš JAV bei Europos šalių – kaimyninės Lenkijos, Vokietijos, Olandijos.
Iš trečiųjų šalių gaunamas pašto siuntas paprastai reikia deklaruoti, kad jos patektų į mūsų šalį. Todėl iš populiarių elektroninių parduotuvių, tokių kaip „AliExpress", „eBay" ar „Amazon", įsigytiems ir pašto siuntomis atkeliaujantiems daiktams gali būti pritaikyti importo muito ir kiti mokesčiai. Prieš užsisakant internetu prekių, gyventojams rekomenduojame įvertinti galimas papildomas išlaidas mokesčiams", – teigė Lietuvos pašto Pašto operacijų tarnybos direktorė Rasa Radzevičienė.
Prekių siuntas, išsiųstas iš trečiosios šalies į ES, leidžiama įvežti be importo muitų, jeigu bendra visų daiktų pašto siuntoje vertė neviršija 150 eurų. Pridėtinės vertės mokesčiu (PVM) apmokestinamos prekės, kurių bendra vertė yra didesnė nei 22 eurai. Nuo importo muitų ir PVM mokėjimo neatleidžiami alkoholio gaminiai, kvepalai ir tualetinis vanduo, tabakas ir jo gaminiai.
Šiemet nuo gegužės 1-os įsigaliojus naujajam Sąjungos muitinės kodeksui iš dalies pasikeitė pašto siunta siunčiamų prekių apmokestinimo tvarka. Nuo šiol prekių pristatymo (pašto) išlaidos yra įtraukiamos į prekių muitinę vertę, pagal kurią apskaičiuojami muito mokesčiai.
„Visose ES šalyse įsigaliojusi vienoda tvarka numato, kad nuo šiol visais atvejais pašto siuntomis iš trečiųjų šalių siunčiamų prekių pristatymo išlaidos yra įtraukiamos į prekių muitinę vertę. Anksčiau nekomercinio pobūdžio prekėms buvo taikoma išimtis.
„Pažymėtina, kad mokestinės prievolės dydis pašto siuntos gavėjui nežymiai padidėja tik tais atvejais, kai prekės yra muito mokesčio apmokestinimo objektas, t. y. bendra visų pašto siuntoje esančių daiktų vertė viršija 150 eurų. Taip pat importo mokesčių suma gali padidėti, kai siuntose yra gabenamos akcizinės prekės – bus skaičiuojamas akcizo mokestis. Tuo tarpu importo PVM reglamentavimas nesikeičia – kaip ir iki šiol siuntoje siunčiamų prekių pristatymo išlaidos bei Lietuvos pašto atstovavimo muitinei mokestis sudaro PVM apmokestinamos vertės dalį", – pažymėjo Vilniaus teritorinės muitinės pašto posto vyr. inspektorius Valdas Bartaška.

Lietuvos pašto inf.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Padėka paštininkams – nuo saldumynų iki ranka rašytų atvirukų

  Lietuvai kovojant su koronaviruso pandemija, iš šalies gyventojų jaučiama didelė padėka tiek medikams, tiek visiems kitiems, dirbantiems ir kasdien dėl kitų gerovės rizikuojantiems savo sveikata. Ne išimtis ir Lietuvos pašto darbuotojai – specialioje internetinio puslapio platformoje jiems palikta šimtai gyventojų „ačiū“. Norintys padėkoti klientai, tai daro ne tik žodžiu, bet ir išradingomis dovanomis – nuo saldumynų iki ranka rašytų atvirukų.

 • Pusšimtis tarnybinių automobilių pasiekė mobilius laiškininkus

  Lietuvos paštas tęsia pasitvirtintą ilgalaikę darbuotojų darbo sąlygų gerinimo strategiją, tad 52 mobilūs laiškininkai Ignalinos, Telšių, Zarasų, Ukmergės ir Varėnos rajonuose šį pirmadienį, rugsėjo 30 dieną, gavo Lietuvos pašto logotipu pažymėtus tarnybinius automobilius. Kitą mėnesį bus išdalinti dar 53 automobiliai kituose rajonuose – Alytaus, Pasvalio, Šakių, Širvintų ir Švenčionių. Šiuos automobilius mobilūs laiškininkai naudos iki 2020 m. pradžios, po to jie bus pakeisti visiškai naujomis transporto priemonėmis. Iki 2020 m. I ketvirčio numatyta laiškininkams skirti 440 naujų tarnybinių automobilių.

 • Utenos rajono paštininkai sės ant elektrinių dviračių

  Birželio 25 dieną į 13 Lietuvos miestelių gatves elektriniais Lietuvos pašto dviračiais išvažiuos 36 laiškininkai. Ta proga laiškininkai išklausė Lietuvos policijos ir Lietuvos pašto atstovų vedamus specialius dviračio eksploatacijos ir saugaus eismo kursus, buvo aprūpinti dviračio šalmais, atšvaitais bei ant dviračių montuojamais korespondencijos krepšiais. Tai trečias laiškininkams numatytų 210 elektrinių dviračių projekto etapas.

 • Lietuvos paštas aprūpins automobiliais laiškininkus kaimo vietovėse

  Didžiausią pašto paslaugų teikimo vietų tinklą turintis Lietuvos paštas iki 2019 m. I pusmečio paskelbs kelis viešųjų pirkimų konkursus 640 automobilių nuomai. Automobiliai bus skirti bendrovės laiškininkams, dirbantiems kaimiškose vietovėse.

 • Buvę Lietuvos pašto vadovai galimai iššvaistė 3,7 mln. eurų

  Po bendro Susisiekimo ministerijos ir AB Lietuvos pašto kreipimosi Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl įtariamos didelės turtinės žalos ir galimai nusikalstamų buvusių bendrovės vadovų veiksmų.

 • Utenoje eksponuojamas rekordu pripažintas paveikslas iš pašto ženklų

  Uteniškiai turi unikalią progą pamatyti Jolitos Vaitkutės iš daugiau nei 10 tūkst. pašto ženklų sukurtą tautos patriarcho dr. Jono Basanavičiaus portretą ir Utenos kolegijos studentų, dėstytojų bei mokinių iš pašto ženklų sukurtas skiautinių mozaikas. Kūriniai eksponuojami Utenos centriniame pašte.

 • Pasitraukė AB Lietuvos pašto valdyba

  Trečiadienį atsistatydino AB Lietuvos pašto valdyba. Valstybei nuosavybės teise priklausančių AB Lietuvos pašto akcijų valdytoja yra LR susisiekimo ministerija.
  „Bendrovės valdybos kadencija turėjo baigtis jau greičiau nei po pusmečio, tad jos narių sprendimas trauktis nėra netikėtas. Bendrovė pereina į naują valdymo etapą, todėl valdybos noras perduoti estafetę naujiems žmonėms yra natūralus. Dėkojame valdybos nariams už darbą", – sakė susisiekimo viceministras ir AB Lietuvos pašto valdybos pirmininkas Paulius Martinkus.

 • Pašto karvelių laikai praėjo – siuntos gali dingti

  Į „Utenos dienos" redakciją kreipėsi Los Andžele gyvenanti Gitana Kaušylaitė. Moters kantrybės taurę išsekino pašto paslaugos, kuriomis naudojantis Utenoje gyvenančios mamos jau kurį laiką nepasiekia sveikinimai – atvirukai ir smulkios siuntos. „Pašte gavome patarimą, kad reikia siųsti registruotu paštu! Vien todėl, kad kažkas negali dirbti profesionaliai, mes turime viską siųsti registruoti paštu? Man būtų gėda Vakarų šalyse kam pasakyti, kad mūsų šalyje vyksta tokie apiplėšimai. Vakarų pasaulyje niekas tokių patarimų neduoda ir jokių problemų su siuntiniais ir laiškais nekyla", – laiške rašė G. Kaušylaitė.

 • Mobiliojo laiškininko kasdienybę praturtina nuoširdus bendravimas

  Gegužės 30 dieną Utenos rajone sėkmingai startavo mobilieji laiškininkai. Kaimiškųjų vietovių gyventojai jau gali patys pasirinkti, kaip ir kur pasinaudoti pašto paslaugomis. Daugailių seniūnijoje tokią galimybę suteikia moderniomis darbo priemonėmis, nauju automobiliu aprūpinta mobilioji laiškininkė Sandra Gužienė, sutikusi nauja patirtimi pasidalyti su laikraščio „Utenos diena" skaitytojais.

 • Bus renkamas gražiausias pasaulyje pašto ženklas

  Lietuvos paštas gyventojus kviečia rinkti gražiausią 2016 metais išleistą pašto ženklą. Daugiausia simpatijų pelnęs ženklas atstovaus Lietuvai tarptautiniame Asiago filatelijos meno konkurse. Balsuoti už labiausiai patinkantį pašto ženklą ir skirti „kelialapį" į vadinamąją pašto ženklų olimpiadą galima internetiniame tinklalapyje www.gražiausiaspaštoženklas.lt iki balandžio 13 dienos.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:5663
Vakar apsilankė:11903
Šią savaitę apsilankė:49827
Šį mėnesį apsilankė:328601
Viso (nuo 2015-02-16):13775667
Šiuo metu naršo:
118
2020-05-29
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!