Neįprastas gegužės mėnesio vidurys – šalį užklupo žiema
AktualijosNeįprastas gegužės mėnesio vidurys – šalį užklupo žiema
2020 gegužės 12, Antradienis 12:54

Neįprastas gegužės mėnesio vidurys – šalį užklupo žiema

Neįprastas gegužės mėnesio vidurys – šalį užklupo žiema
 • 28 foto, video

Po savaitgalį lepinusių šiltų orų antradienio rytą daugelį lie­tuvių nustebino gegužės mėne­sio viduriui neįprastas vaizdas pro langą – šalį nuklojo sniegas. Žmonės socialiniuose tinkluo­se ėmė dalytis užfiksuotais vaiz­dais, nuo ankstyvo ryto visoje Lietuvoje buvo barstomi ir valo­mi keliai, nors oficialus žiemos sezonas kelininkams baigėsi ba­landžio 15 dieną. Lietuvos hi­drometeorologijos tarnyba pra­nešė, kad permainingi orai išliks ir artimiausiomis paromis.

Laikraščio „Utenos diena" inf.

Vytauto Ridiko, Elvyros Sabalytės ir Editos Kušleikienės nuotr.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Vidurvasaris atnešė sniego

  Antradienį, liepos 16 dieną, Daugailių miestelio ir jo apylinkių gyventojai sulaukė sniego, kurį galėjo semti saujomis. Šios dienos popietę iš dangaus pasipylusi liūtis atnešė ir staigmenų, kurių veikiausiai niekas nesitikėjo.

 • Artėjančią žiemą pasitiko su papuošta ožkele

  Penktadienį Utenos vaikų lopšelio–darželio „Želmenėlis" kieme buvo ypač linksma: į reikšmingą rudens pabaigos šventę kartu su auklėtojomis sugužėjo šios įstaigos ugdytiniai, atstraksėjo ir labai laukiama viešnia – ožkelė, kuri iš pradžių baikščiai žvelgė į susirinkusiųjų minią, neįprastą šurmulį, bet vėliau, rodos, apsiprato ir nebekreipė dėmesio į vaikų pastangas ją kuo žaismingiau papuošti.

 • Žiemą grasina ne tik peršalimo ligos, bet ir žarnyno infekcijos

  Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) specialistai primena, kad artėjant žiemai atkreiptume dėmesį ne tik į peršalimo ligas, bet ir žarnyno infekcijas. Dėl higienos įgūdžių stokos šie virusai labiausiai plinta vaikų kolektyvuose per užterštas rankas ir aplinkos paviršius. Vaikai iš kolektyvo virusų parsineša namo, kur užsikrečia kiti šeimos nariai.

 • Žveją nustebino raudonai nusidažęs ežero sniegas

  Šią savaitę vienas žvejys susidūrė su gana neįprastu reiškiniu. Jis nuvyko žvejoti ant Siesarčio ežero, esančio Molėtų rajone, ir pastebėjo, kad iš išgręžtų ekečių išsiliejęs vanduo nudažęs sniegą ir ledą raudoną spalva. Nieko nelaukdamas žvejys apie tai pranešė Utenos regiono aplinkos apsaugos departamento (RAAD) darbuotojams.

 • Uteniškiai mėgaujasi žiema

  Sausio mėnesio vidurys Lietuvai dovanoja tikrą žiemą – lauke spaudžia nedidelis šaltukas, krenta elegantiškos snaigės. Ketvirtadienio rytą lankomiausiose Utenos vietose sutikti uteniškiai neslėpė džiaugsmo – mieste karaliaujanti žiema jiems nė kiek netrukdo aktyviai sportuoti, žvejoti ir rūpintis Dauniškio bei Vyžuonos parkuose gausiai apsigyvenusiomis voverėmis.

 • Kaip elgtis per šalčius?

  Oro temperatūra Lietuvoje pastarąsias dienas laikosi žemiau dešimties laipsnių šalčio, o kai kuriose šalies vietose termometro stulpelis nukrenta ir žemiau  dvidešimties laipsnių šalčio. Sinoptikai prognozuoja, kad ir ši savaitė bus žvarbi ir šalta. Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas prie Vidaus reikalų ministerijos primena gyventojams, kaip elgtis per šalčius.

 • Kokios globos žiemą laukia vandens paukščiai

  Vėluojanti šių metų žiema tik dabar surentė ledo tiltus. Tradiciškai pirmieji užšalo tvenkiniai, mažesnieji ir seklūs ežerėliai. Gali būti, kad paskutinių naktų šaltis sukaustė jau ir didžiuosius ežerus. Dabar daug kur ledo storis siekia daugiau kaip 10 centimetrų.

 • VDI primena žiemiškų orų pavojus darbe

  Valstybinė darbo inspekcija primena, kad stojus žiemiškiems orams kiekvienoje darbovietėje būtina įvertinti papildomus pavojus, gresiančius įvairiais pakenkimais sveikatai.

 • Uteniškiams džiugesį dovanoja žiemiški orai

  Ilgai laukta žiema atėjo tik įpusėjus viduržiemiui, tad uteniškiai džiaugiasi gamtos teikiamais malonumais. Nuo didesnių kalnelių su rogėmis besileidžiantys vaikai sako, kad tai pati geriausia pramoga žiemą.

 • Iškritęs sniegas apnuogino kelininkų ydas

  Sausio 21 ir 22 dienos daugeliui rajono gyventojų įsiminė ilgam – iškritęs sniegas paslėpė apledėjusio kelio atkarpas, kurios vėliau virto tikromis čiuožyklomis. Kelininkai to nedramatizavo tvirtindami, kad jie jau ketvirtį amžiaus rajoninių kelių nebarsto – tik nuvalo. Kaip visi žinome, prioritetus kelių priežiūros specialistai pirmiausia teikia magistraliniams ir regioniniams keliams. Po to, jei lieka laiko, važiuoja valyti kitų kelių, kurių mūsų rajono seniūnijose apstu.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:830
Vakar apsilankė:11112
Šią savaitę apsilankė:65967
Šį mėnesį apsilankė:344741
Viso (nuo 2015-02-16):13791807
Šiuo metu naršo:
181
2020-05-31
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!