Aktualijos

Vilniaus angelų kūrėjas paliko pėdsaką Tauragnuose
 • AutoriusDeimantė KAZOKAITĖ
 • Priedai19 foto
 • Pastasdeimantė@utenosdiena.lt

Vilniaus angelų kūrėjas paliko pėdsaką Tauragnuose

Prabėgęs savaitgalis šių metų mažajai Lietuvos kul­tūros sostinei Tauragnams buvo ypatingas – birže­lio 26–28 dienomis vyko jubiliejinė kraštiečių šventė „Tauragnams 765“. Bene pagrindinis tris dienas tru­kusio renginio akcentas – tauro skulptūros atiden­gimas. Tikimasi, kad šis šalyje garsaus skulptoriaus kūrinys taps miestelio traukos objektu.

BTA ekspertai: Aukštaitijoje gamta šiemet baudžia ir būsto savininkus, ir žemdirbius

Vasaros pradžia kartu su tropiniais karščiais atplukdė audrų bangą, kuri neaplenkė ir Aukštaitijos miestų bei miestelių. Dar iki šių įvykių, atnešusių milijoninių nuostolių gyventojų turtui, draudimo bendrovė BTA Aukštaitijoje užfiksavo liūdną rekordą – gamtos stichijų sukeltų žalų skaičius šiame Lietuvos regione vos per kelis mėnesius du kartus viršijo visų 2019 metų rodiklius.

„Šiemetiniai orai – negailestingi namų, sodybų, sodo namelių, automobilių savininkams, žemdirbiams. Nuo metų pradžios iki birželio mūsų klientai dėl audrų visoje Lietuvoje jau buvo patyrę daugiau nei 1 000 draudiminių įvykių, kai per visus 2019 metus turėjome 649 tokius atvejus, o 2018-aisiais – dar mažiau, 540. Vien Aukštaitijoje šiemet jau atlyginome 2,1 karto daugiau audrų sukeltų nuostolių nei per dvylika praėjusių metų mėnesių", – sakė BTA Žalų reguliavimo departamento direktorė Karolina E. Karpova.

Utenos teritorijos sulaukė išskirtinio „Išmaniojo miesto“ dėmesio

Utenos rajono savivaldybė kartu su Mažeikių, Biržų, Joniškio, Klaipėdos, Šilutės, Jonavos rajonų savivaldybėmis ir Aplinkos, Susisiekimo, Vidaus reikalų, Kultūros ministerijomis šiais metais dalyvavo nacionaliniame projekte „Išmanusis miestas VI“.

Vasaros uogos nesąžiningiems prekeiviams neša turtus
 • AutoriusVisvaldas KULAKAUSKAS
 • PastasŠis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Vasaros uogos nesąžiningiems prekeiviams neša turtus

Po šalto pavasario galų gale atėjo vasara. Tarp daugybės malonumų, kurių suteikia šiltasis metų laikas, turbūt ne vienas paminėtų ir braškes, kurių neauginantys, bet negalintys joms atsispirti įsigyja parduotuvėse, turguose ir kitose prekyvietėse. Utenoje bene prie kiekvieno prekybos centro taip pat nesunku įsigyti šių uogų. Tačiau ar viskas šiame versle sąžininga? Ar tikrai žinome, kokias uogas perkame ir iš kur jos atkeliavo?

Nepasiturintiems senjorams ir neįgaliesiems – svarbios žinios

Nuo liepos 1 d. mažas pajamas gaunantys, sunkiai besiverčiantys senjorai ir turintieji negalią kompensuojamųjų vaistų ir jiems reikiamų medicinos pagalbos priemonių gaus nemokėdami priemokų. Tai reiškia, kad, nepriklausomai nuo vaisto kainos, t. y. nesvarbu, ar anksčiau už vaistą tekdavo primokėti kelis eurus, nuo liepos 1 d., įsigydami kompensuojamuosius vaistus, šie žmonės nebeturės primokėti nė kiek.

Vaikų stovyklos: nuo statybų iki maisto paieškų gamtoje
 • AutoriusLina NARČIENĖ
 • PastasŠis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Vaikų stovyklos: nuo statybų iki maisto paieškų gamtoje

Virusas kone tris mėnesius namuose įkalino ne tik suaugusiuosius, bet ir vaikus. Vyresniųjų klasių mokiniams mokslo metai jau beveik baigėsi, todėl jų tėvams klausimų išlieka gerokai daugiau nei atsakymų. Kur jų atžalos praleis šią vasarą? Kaip protingai susidėlioti visos vasaros planus? Kol tėvai svarsto, kuo užimti vaikus, stovyklų organizatoriai jau dėlioja vaikų užimtumo planus ir žada pasiūlyti įsimintinų įspūdžių puokštę: vieni vaikai mokysis statyti namus iš medienos ir šiaudų, kiti panirs į sportinę veiklą ar gamtos teikiamus malonumus.

Tyrimas: pinigus taupo dauguma lietuvių, bet daugiau nei trečdalis santaupų – vis dar kojinėse

Šalies gyventojai neturi nuoseklaus taupymo įpročių, o 37 proc. taupančiųjų santaupas laiko tiesiog kojinėje – kaupia grynuosius arba pinigus taupo einamojoje banko sąskaitoje jų neįdarbindami. Dar daugiau – paaiškėjo, kad šie įpročiai išlieka panašūs ir lyginant didžiųjų miestų, mažesnių miestelių bei gyvenviečių duomenis. Tokius rezultatus atskleidžia bankines paslaugas Lietuvoje oficialiai pradėjusio teikti GENERAL FINANCING BANKO užsakymu atliktas visuomenės nuomonės tyrimas.

Tremtinys Antanas Karalius: „Kasdien mintyse ir širdyje buvo Lietuva“

Birželio 14-ą minėsime Gedulo ir vilties dieną. Tą­dien prisimenami tremtyje žuvę lietuviai. 1941–1952 metais iš Lietuvos buvo ištremta apie 132 tūkst. žmo­nių, apie 28 tūkst. iš jų žuvo. Nors mirštant lietu­viams, dar menantiems trėmimus, ši liūdna data pa­mažu grimzta į praeities rūką, bet tarp mūsų vis dar gyvena žmonės, ištvėrę šią nelengvą lemtį. Vienas iš jų – aštuoniasdešimt dvejų uteniškis Antanas Karalius, pirmąkart tremtinio dalią patyręs vos septynerių.

Gyventojų trėmimus ragina pagerbti visuotine tylos minute

Artėjant birželio 14-ąjai – Gedulo ir vilties dienai – projektas „Misija Sibiras“ jau penktus metus ragina visuomenę jungtis į šios dienos renginius ir įprasminti 1941 m. birželio 14 d. prasidėjusius gyventojų trėmimus unikaliais būdais. Tam šiemet skelbiama Visuotinė tylos minutė bei tęsiama akcija „Ištark, išgirsk, išsaugok“.

Triušiukų slėnį vaikai palieka su ašaromis akyse
 • AutoriusDeimantė KAZOKAITĖ
 • Priedai14 foto
 • Pastasdeimantė@utenosdiena.lt

Triušiukų slėnį vaikai palieka su ašaromis akyse

Prieš septynerius metus Utenos rajone, Antalamės­tės kaime (Saldutiškio sen.), savo veiklą pradėjusia­me Triušiukų slėnyje šiandien galima sutikti ne tik triušių. Lankytojus džiugina alpakos, lamos, kengū­ros, elniai, danieliai, įvairūs paukščiai... Triušiukų slėnio įkūrėjai Renata ir Ramūnas Lamauskai turi gerų žinių egzotinių gyvūnų mylėtojams – neseniai čia apsigyveno dvikupris kupranugaris, kurį pavyko išgelbėti nuo cirko karjeros.

Seimas pritarė: vienkartinės išmokos už vaikus pasieks šalies šeimas

LR prezidentui Gitanui Nausėdai pasiūlius visoms šalies šeimoms skirti vienkartinę paramą atsižvelgiant į vaikų skaičių ir kuri iš viso sieks 72 mln. eurų, birželio 9 dieną Seimas pritarė šiam siūlymui. Vienkartinė išmoka bus išmokėta ne vėliau kaip iki šių metų liepos 31 dienos.

Interneto svetainių kūrimas: wordpress vs. profesionalūs interneto svetainių kūrėjai

Pasaulis turi tendenciją kisti ir nuolat pateikti galimybių, iš kurių galima išsirinkti sau palankiausią ir tinkamiausią. Ne išimtis ir technologijų pasaulis. Bene kiekvienas verslas, įmonė, kiekvienas kūrėjas ar savo srities meistras nori būti populiaresnis, sulaukti daugiau užsakymų, turėti daugiau klientų, džiaugtis didesniu pelnu. Vienas iš būdų visa tai turėti – būti interneto erdvėje arba kitaip tariant turėti savo interneto svetainę, kurioje galima publikuoti aktualiausią informaciją apie save ar savo produktus, paslaugas.

Mus auklėja ne žodžiai, o pavyzdžiai

Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) duomenimis, dėl alkoholio vartojimo sukeliamų problemų kasmet pasaulyje miršta 3 milijonai žmonių ir skaičiai kiekvienais metais tik auga, tačiau vis daugiau žmonių išbraukia alkoholį iš savo gyvenimo ir jį pakeičia kitais pomėgiais. Apie jau 12 metų besitęsiantį gyvenimą be alkoholio ir pokyčius jame pasakojo dainininkas Edgaras Lubys.

Nutrūkusi gulbės giesmė noro vaidinti nesustabdė
 • AutoriusVisvaldas KULAKAUSKAS
 • Priedai12 foto
 • PastasŠis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Nutrūkusi gulbės giesmė noro vaidinti nesustabdė

Mėgėjų teatrai Utenoje turi senas tradicijas. Te­atrai keitė vieni kitus, keitėsi pavadinimai, keitėsi ir aktoriai. Tačiau yra ir tokių aktorių, kurie, ne­paisant besikeičiančių laikų, savo vaidybos poste ištikimai stovi dešimtmečius. Vienas tokių – Algir­das Barčys, galintis pasigirti ne tik net šešis dešim­tmečius praleidęs scenoje, bet ir į aktorystės sūku­rį įsukęs savo sūnų bei anūką.

Skirta daugiau lėšų gyvenviečių kelių asfaltavimui

Gyvenviečių infrastruktūrai gerinti skirta 34,7 mln. eurų. Dar šiais metais įvairių Lietuvos rajonų gyvenviečių gatvės bei gyvenvietes jungiantys keliai su žvyro danga bus išasfaltuoti.

Slaugantieji artimuosius gali kreiptis dėl laikino atokvėpio: paslauga tapo patogesnė

Slaugomų arba nuolatinės priežiūros reikalaujančių vaikų bei suaugusių žmonių su negalia artimieji gali teikti prašymus savivaldybėms dėl laikino atokvėpio paslaugos. Tokia paslauga buvo teikiama ir anksčiau, tačiau dabar ji gali būti teikiama lanksčiau, teikiant paslaugą asmens namuose, dienos centruose.  Paprastai laikino atokvėpio paslaugos yra vystomos norint padėti žmones su negalia ir senyvo amžiaus asmenis prižiūrintiems artimiesiems derinti asmeninį bei visuomeninį gyvenimą su artimojo slauga bei priežiūra.

Penkios Europos Sąjungos paramos priemonės, kurios padės pasiekti Jūsų ūkio ar verslo tikslų

Vis dar planuojate įkurti ūkį ar atnaujinti esamo ūkio infrastruktūrą, techniką, o gal turite verslo idėjų, kurios būtų vystomos kaimo vietovėse? Kviečiame sukrusti ir jau apsispręsti, nes Jūsų idėjoms įgyvendinti skiriama 2014–2020 m. finansinės paramos perspektyva eina į pabaigą. Dabar pats laikas kreiptis į mus, Konsultavimo tarnybos Utenos r. biuro ekonomikos konsultančių komandą: Audronę Korsakienę, Eglę Tamulytę, Jolitą Graužinytę arba Ramunę Rakūnienę.

Žaliosios energijos plėtojimas daugiabučiuose: BETA priima paraiškas atsinaujinantiems energijos šaltiniams diegti

Atsinaujinančių energijos šaltinių diegimas pamažu populiarėja ir Lietuvoje: modernizuojant senus daugiabučius, norėdami sumažinti energijos sąnaudas, gyventojai investuoja į alternatyvius energetikos šaltinius. Siekdama paspartinti šį procesą, Būsto energijos taupymo agentūra (toliau – BETA) nuo 2020 m. gegužės 28 d. priima paraiškas atsinaujinantiems energijos šaltiniams – saulės energijos technologijoms, šilumos siurblių bei šilumos saugykloms – įrengti daugiabučiuose namuose, kurie nėra prijungti prie centralizuotų šilumos tinklų arba yra gavę savivaldybės pritarimą, pagrindžiantį, jog atsinaujinančių energijos šaltinių diegimas daugiabutyje neprieštarauja savivaldybės šilumos ūkio specialiajam planui.

Panevėžio AVMI Utenos padalinyje atnaujintas tiesioginis aptarnavimas

Panevėžio apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – Panevėžio AVMI) informavo, kad švelninant šalyje paskelbto karantino sąlygas, nuo birželio 3 dienos tiesiogiai atvertas gyventojų aptarnavimo padalinys Utenoje.

Grąžins pinigus už bilietus

Utenos kultūros centras informuoja, kad bus grąžinami bilietai, įsigyti Utenos kultūros centro kasoje, už planuotus, bet atšauktus spektaklius.

Netradicinio meno atstovai: „Karantinas yra puiki galimybė atsiskleisti kūrybiškumui“
 • AutoriusJurgita ULKIENĖ
 • PastasŠis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Netradicinio meno atstovai: „Karantinas yra puiki galimybė atsiskleisti kūrybiškumui“

Vieni iš atviros kūrybinės erdvės-galerijos ir nefor­malios meno bendruomenės Utenoje POKŠT įkūrėjų Tomas Karklinis ir Lina Praudzinskaitė bei prie jų ne­seniai prisijungę menininkai Kristina ir Povilas Šoriai teigė karantino laikotarpį leidžiantys labai produkty­viai ir prasmingai. Pašnekovai neslėpė, kad tikri meni­ninkai visada atranda išeičių, kaip kitaip pateikti savo kūrybą ir išreikšti save. Kūrėjai pridėjo, jog uteniškiai greit sulauks ketvirtus metus iš eilės vykstančių šiuolai­kinio meno renginių sezono „TAI YRA keturi“, kuris, kaip jie vylėsi, pritrauks įvairesnę visuomenę, nes žada būti tikrai įdomus ir naudingas bei artimas žmogui, net ir nesusipažinusiam su alternatyviu menu.

Prasidėjo priėmimas į šalies universitetus ir kolegijas

Nuo birželio 1 dienos prasideda visą vasarą truksiantis bendrasis priėmimas į Lietuvos aukštąsias mokyklas. Norintys jame dalyvauti kviečiami teikti prašymus Bendrojo priėmimo informacinėje sistemoje (BPIS), jungiantis per Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacijos bendrajam priėmimui organizuoti (LAMA BPO) tinklalapį. Šiemet studijų programas siūlys 17 universitetų ir 19 kolegijų. Kitaip negu įprasta, priėmimą sudarys du etapai: pagrindinis ir papildomas.

Puslapis 1 iš 110

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:2250
Vakar apsilankė:7119
Šią savaitę apsilankė:22479
Šį mėnesį apsilankė:9369
Viso (nuo 2015-02-16):14033361
Šiuo metu naršo:
108
2020-07-02
MENŲ KALVĖ – Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!