Po tradicinės karatė klubo „Danas“ sportininkų kojomis – Alpių kalnai
VerslasPo tradicinės karatė klubo „Danas“ sportininkų kojomis – Alpių kalnai
2015 liepos 15, Trečiadienis 09:19

Po tradicinės karatė klubo „Danas“ sportininkų kojomis – Alpių kalnai

Po tradicinės karatė klubo „Danas“ sportininkų kojomis – Alpių kalnai
 • 21 foto

Birželio 27 d. Utenos tradicinės karatė klubo „Danas" sportininkai, tėvai ir draugai grįžo iš kelionės po Monblano kalno slėnius ir šlaitus Prancūzijos Alpėse. Tai buvo ne tik didelių įspūdžių, bet ir fizinių išbandymų kelionė.

Kelionės pradžia

Visa keliautojų grupė atvyko į Šamoni miestelio apylinkes, kur apsigyveno 900 m virš jūros lygio. Šamoni miestelis – vienas didžiausių ir prabangiausių žiemos sporto kurortų, kur 1924 metais vyko pirmosios žiemos olimpinės žaidynės.
Atvykę ir įsikūrę Argentiere kaimelyje, visi kelionės dalyviai žvalgėsi į visose pusėse esančius kalnus ir ruošėsi antrai kelionės dienai. Ryte visi rinkosi pusryčiauti 7 val. Po pusryčių visa grupė kalnų traukiniu pajudėjo link Šveicarijos. Tikslas – 160-ies metrų aukščio Emesson'o užtvanka, kuri užtvenkė Emesson'o ežerą, esantį 1,9 kilometro aukštyje virš jūros lygio. Apžiūrėjus užtvanką kelionė tęsėsi per kalnus pėsčiomis link nakvynės vietos. Antrą dieną pėsčiomis įveikėme apie 6–7 km. Atstumas – nedidelis, bet keliaudami užtrukome apie 5 val., nes visas maršrutas buvo 1 900–2 200 metrų aukštyje virš jūros lygio. Po vakarienės kas maudėsi baseine, kas žaidė, o kuriems dar užteko jėgų – laipiojo specialia alpinizmo sienele.
Trečios dienos dienotvarkė laukė tokia pati, tik maršrutai skirtingi. Iš ryto važiavome apžiūrėti didžiausią Prancūzijos ledyną – Mer de Glace (7 km ilgio ir 200 m storio) ir ledo urvą. Iš Šamoni miestelio senu mediniu Montenvers traukiniu kėlėmės iki 1 900 m aukščio virš jūros lygio ir leidomės pėstute iki ledyno ir ledo urvų. Įveikę 430 laiptelių žemyn ir tiek pat į viršų, grįžome į Šamonį miestelį. Traukiniu važiavome iki Les Praz miestelio, iš kur kėlėmės atvirais keltuvais iki 2 300 m virš jūros lygio. Po trijų valandų žygio visa keliautojų grupė leidosi žemyn stebėdami besileidžiančios saulės apšviestus Alpių kalnus. Susipažinus su ledynu, aplankius ledo urvus, po pasikėlimų atvirais keltuvais ir žygio pėsčiomis į nakvynės vietą visi grįžo gerokai nurimę ir laukdami kitos dienos planų.

Europos kalnų karalius – Monblanas

Ketvirtos dienos planai – patys aukščiausi: aplankyti Aguile du Midi ir kaip galima iš arčiau pasigrožėti Europos kalnų karaliumi – Monblano kalnu. Oras buvo puikus, giedra, saulėta ir šilta diena. Po 8 kilometrų žygio didžiuoju šiauriniu panoraminu šlaitu mūsų keliautojų grupė pasiekė 2 500 metrų virš jūros lygio esantį keltuvą, kuris mus pakėlė iki alpinizmo centro – Aguile du Midi (3 842 m aukštyje). Pamatėme alpinistus, lipančius snieguotomis kalnų keteromis, besileidžiančius ir kylančius į Monblano kalną. Vaizdams, savijautai ir supančiai aplinkai abejingų neliko – šalia mūsų buvo snieguotos uolos, kurių aukštis siekia apie 1 kilometrą, puikiai matosi Šamoni slėnis, kuriame ir įsikūręs visas miestelis. Po valandos pasibuvimo gerokai virš debesų, grįžome į nakvynės vietą ruoštis paskutinei dienai.
Paskutinę kelionės dieną žygiavome didžiuoju pietiniu panoraminiu šlaitu, nuo kurio puikiai atsivėrė vaizdai į Monblano kalną ir vakarykštės dienos aplankytas vietas. Visas dienos maršrutas tęsėsi truputį aukščiau nei 2 000 m aukštyje. Galutinis dienos lankomas objektas – Le Brevent viršūnė 2 525 m aukštyje. Aplink mus panoraminiai vaizdai, virš mūsų – saulės apšviestas Monblano kalnas, giliai apačioje – nuo kalnų maratono dalyvių gausos šurmuliuojantis Šamoni miestelis. Visa tai sunku aprėpti akimis ir suprasti protu. Bet po truputį apsiprantant, belieka tik pasidžiaugti mūsų įveiktais maršrutais ir grožėtis mus supančiais vaizdais.
Tai buvo puiki galimybė tradicinės karatė klubo „Danas" sportininkams pasitikrinti, kiek turi jėgų, ištvermės ir valios kelionės metu. Tėvams ir suaugusiems buvo puiki proga prisijungti prie klubo „popamokinės" veiklos.

Su sportine klubo veikla ne tik vaikai, bet ir suaugę turės galimybę susipažinti šį rudenį. Jau nuo rugsėjo mėnesio pradžios klubas „Danas" siūlys treniruotes, skirtas tik suaugusiems. Per šias treniruotes pagrindinis dėmesys bus skiriamas kinestetiniui gebėjimui – kūno valdymui, kas yra intelektinio gebėjimo dalis.

Tradicinės karatė klubo „Danas" inf. „Danas" nuotr. 

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Dubingiuose vyko tradicinės karatė klubo „Danas“ vasaros stovykla

  Rugpjūčio 5–10 dienomis tradicinės karatė klubo „Danas“ sportininkai rinkosi į Lietuvos Šveicarija vadinamą vietovę – Dubingius, kur vyko klubo vasaros stovykla. Į stovyklą suvažiavo 45 sportininkai ir penki klubo instruktoriai.

 • Uteniškiai puikiai pasirodė pirmą kartą istorijoje rengiamose varžybose

  Pirmą kartą Lietuvos tradicinės karatė asociacijos istorijoje vyko komandinių rungčių turnyras, kurį organizavo tradicinės karatė klubo „Danas" treneris Giedrius Motiejūnas. Komandinių rungčių turnyras vyko kovo 25 dieną Panevėžio rajono Velžio gimnazijoje.

 • Sportininkai į Uteną grįžo su 13 medalių

  Vasario 26 dieną Panevėžio „Cido" sporto arenoje įvyko XXIII Lietuvos Šotokan karatė čempionatas, kuriame dalyvavo per 300 dalyvių iš 28 Lietuvos, Latvijos, Lenkijos , Baltarusijos karatė organizacijų.

 • Utenos karatė klubo „Danas“ sportininkai ir jų tėvai dalijosi savo laiku su senoliais

  Praėjus šventiniam laikotarpiui ir padėjus kalėdines dovanas į šalį tradicinės karatė klubo „Danas" sportininkai ir jų tėvai skyrė savo laiko ir jėgų gražiai akcijai – padėjo senyvo amžiaus žmonėms. Apie šią iniciatyvą pasakojo klubo „Danas" įkūrėjas ir mokytojas Norbertas Motiejūnas.

 • Klubo „Danas“ sportininkai mokosi ne tik karatė meistriškumo

  Po vasaros atostogų Utenos Adolfo Šapokos gimnazijos stadione susirinkę karatė klubo „Danas" sportininkai praeivius ir pro šalį skubančius vairuotojus stebino neįprastu reginiu.

 • Tradicinės karatė do klubo „Danas“ sporto sezonas – jau čia pat

  Džiaugiamės galėdami pranešti, kad tradicinės karatė do klubo „Danas" sporto, stovyklų, kelionių, varžybų sezonas prasidės jau rugsėjo 2-ą dieną. Kaip ir kiekvieną sezoną, klubo treniruotės vaikams prasidės rugsėjo mėnesio pradžioje. Praėjusiais metais buvo pradėtos bendros treniruotės ir suaugusiesiems. Jų metu didelis dėmesys buvo skiriamas skirtingoms raumenų grupėms, statiniams bei dinaminiams pratimams, jėgos, ištvermės ugdymui. Šį sporto sezoną vaikams ir jaunimui karatė treniruotės bus skirstomos pagal amžių ir pajėgumą. Suaugusieji treniruotes-mankštas lankys vienoje grupėje.

 • Uteniškė Justė Baltrušaitytė rengiasi rimtam iššūkiui

  Kiekvienais metais, pavasarį, Pasaulinė tradicinės karatė federacija organizuoja prestižinį renginį – Europos tradicinės karatė taurę, kurioje su stipriausiais varžovais susirungs ir uteniškė Tradicinės karatė klubo „Danas" sportininkė Justė Baltrušaitytė.

 • Karatė kovotojai Kovo 11-ąją paminėjo varžydamiesi ant tatamio

  Kovo 11-ą tradicinės karatė sportininkai, treneriai ir teisėjai rinkosi Utenos Adolfo Šapokos gimnazijoje. Karatė klubas „Danas" organizavo tarpklubinį turnyrą Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienai paminėti. Į renginį susirinko daug dalyvių, per 140 įvairaus amžiaus (nuo 5 iki 20 metų) ir skirtingo lygio sportininkų iš Panevėžio, Ukmergės, Kauno, Vilniaus ir Utenos.

 • Europos tradicinės karatė vaikų čempiono taurė atiteko uteniškiui

  Spalio 17-18 dienomis Vilniuje vyko 2015 metų Europos tradicinės karatė čempionatas ir Europos vaikų taurės varžybos. Renginyje dalyvavo daugiau kaip 650 sportininkų iš 14 Europos valstybių.

 • Šį savaitgalį prasidės Europos tradicinio karatė čempionatas

  Liko kelios dienos iki Lietuvos tradicinio karatė rinktinės startų 32-ajame Europos tradicinio karatė čempionate. Artėjantį savaitgalį, spalio 17-18 dienomis, visos Europos tradicinio karatė meistrai suvažiuos į „Siemens" areną Vilniuje – Lietuvos nacionalinei rinktinei atstovaus ir tradicinio karatė klubo „Danas" sportininkai.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

test_gemius

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:865
Vakar apsilankė:8002
Šią savaitę apsilankė:865
Šį mėnesį apsilankė:211440
Viso (nuo 2015-02-16):12562874
Šiuo metu naršo:
87
2020-02-24
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!