„Utenos trikotažo“ vairą perima kitas vadovas
Verslas„Utenos trikotažo“ vairą perima kitas vadovas
2020 sausio 07, Antradienis 08:29

„Utenos trikotažo“ vairą perima kitas vadovas

„Utenos trikotažo“ vairą perima kitas vadovas

Baigus SBA bendrovės „Utenos trikotažas“ transformacijos etapą, ligšiolinį įmonės vadovą Algirdą Šabūną generalinio direktoriaus pareigose pakeis SBA valdybos narys Petras Jašinskas.

A. Šabūnas akcinės bendrovės „Utenos trikotažas" generaliniu direktoriumi dirbo nuo 2016-ųjų rudens. Per šį laikotarpį tekstilės įmonių grupės pardavimai ir veiklos apimtys išaugo daugiau nei pusantro karto, o bendrovės akcijų kaina padvigubėjo.

„Baigėme svarbų įmonės raidos etapą, dėl kurio buvome sutarę su SBA vadovybe, tad pasitraukimas yra nuoseklus žingsnis. Pastarieji keleri metai buvo kupini iššūkių ir profesine prasme ypač įdomūs. „Utenos trikotažas" per šį laikotarpį smarkiai pasikeitė: pasirinkta perspektyvi strateginė tvarumo ir inovacijų kryptis, diversifikuotas produktų ir klientų portfelis, išauginti gaminių pardavimai, laimėtas ne vienas tarptautinis ir vietos apdovanojimas už novatoriškus produktus bei tvarumą, o svarbiausia – padėtas tvirtas pagrindas tolesnei ilgalaikei įmonės plėtrai. Esu dėkingas visai „Utenos trikotažo" komandai, kuri yra neabejotinas tolesnės bendrovės sėkmės garantas", – teigė A. Šabūnas.
„Dėkojame Algirdui už produktyvius 13 metų su SBA grupe. Pastarieji keleri metai buvo pažymėti ryškiais pozityviais strateginiais pokyčiais jo vadovautame SBA tekstilės sektoriuje. „Utenos trikotažas" išgyveno sunkius laikus ir sėkmingai transformavosi: nuo paprastos masinės gamybos iki inovatyvių, ekologiškų ir aukštesnės pridėtinės vertės produktų. Neabejotinai vienas didžiausių laimėjimų yra tai, kad bendrovė tapo pirmąja Lietuvoje ir tarp nedaugelio pasaulyje dalyvaujančių „Greenpeace" iniciatyvoje, kurios tikslas padaryti mūsų planetą švaresnę", – sakė SBA valdybos pirmininkas Arūnas Martinkevičius.
Jo teigimu, „Utenos trikotažui" įsiveržus tarp tekstilės inovacijų ir tvarios gamybos lyderių Vidurio ir Rytų Europoje, naujajai bendrovės vadovybei bus keliami tolesni ambicingi plėtros ir augimo uždaviniai.
„Utenos trikotažo" vairą perimantis P. Jašinskas kaip nepriklausomas narys prie SBA grupės valdybos prisijungė pernai. Anksčiau P. Jašinskas dirbo VP grupėje, buvo jos valdybos pirmininku, taip pat buvo atsakingas už įsigijimus Europoje, įvairių grupės įmonių valdymą ir įsigytų verslų plėtrą.
„Utenos trikotažas" įgijo aukščiausias tekstilės technologijų ir aplinkai draugiškos gamybos kompetencijas, kurios atveria puikias galimybes toliau stiprinti pozicijas globaliose ir vietos rinkose. Tęsime sėkmingą bendrovės įdirbį inovacijų ir ekologiškos mados srityje, plėsime eksporto rinkas Vakarų Europoje bei toliau efektyvinsime veiklą", – artimiausio laikotarpio prioritetus vardijo naujasis „Utenos trikotažo" vadovas P. Jašinskas.
AB „Utenos trikotažas" – nuo 1967 m. veikianti didžiausia ir moderniausia trikotažo produkcijos gamybos įmonė Centrinėje ir Rytų Europoje. „Utenos trikotažo" gamybiniai pajėgumai apima pilno ciklo gamybą nuo mezgimo iki pat galutinio produkto vartotojui. Be medžiagų ir drabužių gamybos eksportui, bendrovė valdo galutiniam vartotojui skirtus prekės ženklus „Utenos" ir ABOUT.
Be pagrindinės įmonės Utenoje, „Utenos trikotažo" grupei priklauso bendrovė „Šatrija" (Raseiniai) bei Mrija (Ukraina) ir prekybos bendrovė „Gotija".
Šiemet „Utenos trikotažas" prestižiniuose tarptautiniuose verslo apdovanojimuose „European Business Awards" pripažintas nacionaliniu nugalėtoju socialinės atsakomybės ir aplinkosaugos kategorijoje. O nuo 2017 m. „Utenos trikotažas" dalyvauja „Greenpeace" projekte už švarią madą „Detox". Jo tikslas – maksimaliai eliminuoti aplinkai kenksmingas medžiagas visuose gamybos procesuose.
Be ekologiškos gamybos, kertinis įmonės veiklos aspektas yra inovacijos. „Utenos trikotažas" aktyviai dirba su netradicinėmis medžiagomis iš sojos, jūros dumblių, kavos tirščių ar mėtų pluošto. Aplinkai draugiškų pluoštų paklausa pasaulyje nuolat auga.
„Utenos trikotažo" įmonių grupės pardavimai per devynis šių metų mėnesius sudarė 23,7 mln. eurų.

SBA inf.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • „Utenos trikotažo“ grupės pardavimai Lietuvoje išaugo penktadaliu

  SBA valdoma tekstilės įmonių grupė „Utenos trikotažas“ per pirmąjį pusmetį pardavė produkcijos ir suteikė paslaugų už 14,3 mln. Eur, t. y. 9 proc. mažiau nei per tą patį laikotarpį 2019 metais. Atskirai bendrovė „Utenos trikotažas“ produkcijos realizavo taip pat 9 proc. mažiau – iš viso už 12,5 mln. eurų. Sudėtingu laikotarpiu funkcinių-techninių drabužių gamintojos „Šatrija“ pajamos traukėsi 10 proc. – iki 1,7 mln. eurų.

 • Latvijoje atsidarys pirmoji firminė „Utenos trikotažo“ parduotuvė

  SBA grupės bendrovė „Utenos trikotažas" pardavė Latvijoje įsteigtą dukterinę įmonę SIA „Utenas trikotāža“. Įmonę įsigijęs privatus asmuo Daugpilyje įkurs pirmąją specializuotą „Utenos trikotažo“ parduotuvę, kuri veiks franšizės pagrindu.

 • Pirmojo ketvirčio „Utenos trikotažo“ grupės pajamos – 7,5 mln. eurų

  Pandemijai smarkiai veikiant tekstilės sektorių, per tris šių metų mėnesius SBA priklausanti „Utenos trikotažo" grupė pardavė produkcijos už 7,5 mln. Eur – 3,5 % mažiau nei prieš metus. Atskirai pati bendrovė „Utenos trikotažas" šiemet produkcijos realizavo 0,9 % mažiau, iš viso už 6,7 mln. eurų.

 • Dešimtadalio „Utenos trikotažo“ darbuotojų lauks pokyčiai

  Nepaisant ekonominio neapibrėžtumo Lietuvoje ir įtemptos situacijos tekstilės rinkoje, „Utenos trikotažas“ tęsia gamybą ir suefektyvinęs veiklą išlaikys didžiąją dalį darbuotojų. Maždaug dešimtadaliui darbuotojų, kurie jau yra pilnose prastovose, bus pasiūlyta pakeisti veiklos pobūdį arba nutraukti darbo sutartis. Šie darbuotojai nepriklauso siuvimo padaliniui, kuris toliau dirba pilnu pajėgumu.

 • „Utenos trikotažas“ atidaro pirmąsias parduotuves

  Lietuvoje paskelbus pirmąjį karantino švelninimo etapą, SBA grupės bendrovė „Utenos trikotažas“ atnaujina keturių parduotuvių veiklą. Duris atveria tos parduotuvės, kurios turi atskirą įėjimą iš lauko.

 • „Utenos trikotažas“ ištiesė pagalbos ranką

  Lietuvoje besitęsiant koronaviruso krizei, bendrovė „Utenos trikotažas“ prisijungė prie SBA grupės iniciatyvos padėti sunkiai besiverčiantiems gyventojams.

 • „Utenos trikotažas“ pradėjo masinę apsauginių kaukių gamybą

  Reaguodama į kritinį apsauginių kaukių trūkumą, SBA grupės bendrovė „Utenos trikotažas“ praėjusios savaitės viduryje ėmėsi masinės medžiaginių kaukių gamybos. Tokių kaukių apsauginis poveikis nėra patvirtintas mediciniškai, tačiau, visuomenės sveikatos specialistų teigimu, nesant galimybių įsigyti sertifikuotų gaminių, medžiaginės kaukės gali būti naudojamos kaip papildoma prevencinė priemonė. Sekmadienį beveik 100 įmonės „Utenos trikotažas“ darbuotojų nusprendė savanoriškai padėti medikams. Iš viso per sekmadienį buvo pasiūta daugiau kaip 10 tūkst. apsauginių kaukių.

 • „Utenos trikotažas“ išlaikė augusių pajamų apimtis ir dirbo pelningai

  SBA valdomos tekstilės įmonių grupės „Utenos trikotažas“ konsoliduoti pardavimai 2019 m. sudarė 30,79 mln. Eur – kiek daugiau nei ankstesniais metais, kai pardavimų pajamos siekė 30,46 mln. eurų.

  „Utenos trikotažo“ bendrovė išlaikė ankstesnių metų pardavimų apimtis ir per 2019 m. uždirbo 26,98 mln. Eur pajamų. Funkcinių-techninių drabužių gamintoja „Šatrija“ fiksavo 9,1 proc. pajamų augimą ir per metus realizavo produkcijos už 3,69 mln. eurų.

  Pernai „Utenos trikotažo“ grupė uždirbo 0,759 mln. Eur pelno prieš mokesčius. Grupės EBITDA rodiklis 2019 m. siekė 1,717 mln. Eur arba 15,5 proc. mažiau nei 2018 metais.

 • Naujovė Utenoje: pradėta naujos „Greenpeace“ kolekcijos gamyba

  Pasaulinė aplinkosaugos organizacija „Greenpeace“ pripažino SBA grupės bendrovę „Utenos trikotažas“ pirmąja ir kol kas vienintele visame pasaulyje, atitinkančia „Greenpeace“ tekstilės gamybos standartą. Lietuvos įmonė taip pat tapo ir vienintele organizacijos gamybos partnere globaliu mastu – Utenoje pradėta naujos „Greenpeace“ kolekcijos gamyba.

 • „Utenos trikotažas“ ir žinoma dizainerė pristatė bendrą kolekciją

  Artėjant didžiausioms metų šventėms AB „Utenos trikotažas“ pateikė naujieną – kartu su dizainere Agne Kuzmickaite kurtą drabužių kolekciją. Tai pirmas kartas, kai ilgametes tradicijas puoselėjantis drabužių prekių ženklas UTENOS savo asortimentą papildo žymaus dizainerio kūryba.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:1029
Vakar apsilankė:6469
Šią savaitę apsilankė:7498
Šį mėnesį apsilankė:18312
Viso (nuo 2015-02-16):14285472
Šiuo metu naršo:
38
2020-08-04
MENŲ KALVĖ – Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!