Vizito Danijoje tikslas – „įdarbinti“ saulę Utenoje
VerslasVizito Danijoje tikslas – „įdarbinti“ saulę Utenoje
2019 lapkričio 11, Pirmadienis 13:45

Vizito Danijoje tikslas – „įdarbinti“ saulę Utenoje

Vizito Danijoje tikslas – „įdarbinti“ saulę Utenoje

Spalio 15–18 dienomis UAB Utenos šilumos tinklų direktorius Darius Šinkūnas su įmonės specialistais direktoriaus pavaduotoju Geniumi Jurgelėnu, Technikos-strategijos skyriaus viršininku Laimantu Meidumi, elektros-automatikos inžinieriumi Aurimu Bružu buvo išvykęs į komandiruotę, kur atstovavo Utenos šilumininkams Danijos Karalystėje.

Kelionės tikslas buvo išties svarbus, nes uteniškiai sparčiai žengia link atsinaujinančiųjų energijos šaltinių ir planuoja „įdarbinti" saulę kaip vieną iš energijos šaltinių, kurį naudojant būtų galima šildyti visuomeninės paskirties patalpas, butus ir ruošti karštą vandenį Utenos mieste. Tad galėjo pasisemti nemažai patirties iš Danijos kolegų.
Vizito metu buvo numatyta aplankyti veikiančius energetikos, šilumos, karšto vandens gamybos objektus, kuriuose įdiegtos saulės kolektorių sistemos su akumuliacinėmis talpomis, integruotomis į centralizuoto šilumos tiekimo sistemas, kurios pagamintą energiją naudoja vartotojų karšto vandens ir šildymo poreikiams tenkinti. Taip pat buvo aplankytos veikiančios fotovoltinės saulės elektrinės, kurios pagamintą elektros energiją tiekia į bendrą tinklą. Trijų dienų vizitas neprailgo, nes kruopščiai suplanuoti dalykiniai susitikimai, praktiniai objektų lankymai ir diskusijos su Danijos kolegomis bei specialistais.
Vos tik atvykus delegaciją, kurią sudarė uteniškiai, Kopenhagoje pasitiko Lietuvos Respublikos ambasados Danijai ir Islandijai Ministras patarėjas p. Vaidotas Karvelis.
Kelionė link pirmojo vizito tikslo vyko automobiliu į Svendborg'o uostą, kur keltu delegacijos atstovai ir lydintys pareigūnai persikėlė į Ærøskøbing uostą. Čia delegacijos laukė p. Leo Holm, Marstal miesto tarybos narys, saulės kolektorių gamybos ir techninių pardavimų vadovas, kuris toliau lydėjo mūsų energetikus į Marstal šilumos tinklus, pristatė šio miesto centralizuotos sistemos veikimą ir atsakė į rūpimus klausimus, kurių išties buvo nemažai.
Kitą dieną delegacija atvyko į Broager miesto šilumos tinklus, kur taip pat susipažino su veikiančia šildymo sistema, įrengimais, darbo organizavimu, kuro tiekimo sistemomis, apsilankė Broager miesto centralizuotos sistemos pristatyme. Tą pačią dieną uteniškiai atvyko ir į Gråsten šilumos tinklus, kur pristatyta Gråsten miesto centralizuota sistema. Danijos kolegoms šilumininkų delegacija, kuriai atstovavo UAB Utenos šilumos tinklų specialistai, išvykoje pristatė viziją ir ambicingus planus: Utenoje įrengti saulės kolektorių sistemą su akumuliacinėmis talpomis, integruojant ją į Utenos centralizuoto šilumos tiekimo sistemą.
Trečia vizito diena taip pat išsiskyrė susitikimų, pristatymų, diskusijų ir darbinio bendravimo gausa. Delegacija susitiko su energetikos kompanijos „Rambøll" atstovu p. Henriku Steffensenu, vyresniuoju inžinieriumi, energijos planavimo, gamybos ir konversijos techniniu ekspertu bei Danijos energetikos agentūros atstove p. Pia Zimmermann, eksporto vadove. Vyko pristatymas apie saulės šilumos kolektorių ir akumuliacinių talpų panaudojimą Danijos Karalystėje. Antroje dienos pusėje uteniškiai bendravo su Jungtinių Tautų būstinėje dirbančiu ekspertu tautiečiu dr. Romanu Savicku, kur nagrinėjo techninius ir ekonominių rodiklių klausimus dėl saulės energijos panaudojimo centralizuotame šildyme.
Delegacijos vizito pabaigoje UAB Utenos šilumos tinklų direktorius D. Šinkūnas, direktoriaus pavaduotojas G. Jurgelėnas, Technikos-strategijos skyriaus viršininkas L. Meidus, elektros-automatikos inžinierius A. Bružas susitiko su LR ambasados Danijai ir Islandijai ambasadore Ginte Bernadeta Damušis – aptarė vizito įspūdžius, padėkojo už puikų dalykinės kelionės organizavimą, pasidžiaugė pasisemtomis bei pasidalytomis žiniomis ir naujovėmis, kurias UAB Utenos šilumos tinklų specialistai ketina įgyvendinti ir Utenoje.

UAB Utenos šilumos tinklų inf.

 

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • UAB Utenos šilumos tinklai paminėjo Lietuvos energetikų dieną

  Balandžio 17-a – Lietuvos energetikų diena. Ta proga balandžio 20 d. UAB Utenos šilumos tinklų vadovai pasidžiaugė ilgamečiais kolektyvo nariais ir įteikė jiems Utenos rajono savivaldybės mero Alvydo Katino padėkas bei atminimo dovanas. Džiugu paminėti, kad ne tik bendrovės, Utenos rajono vadovai pastebi puikius Utenos energetikus. Pasaulio energetikos tarybos Lietuvos komiteto nutarimu garbės ženklu apdovanota ir mūsų bendrovės ilgametė darbuotoja Nijolė Steckienė.

 • UAB Utenos šilumos tinklai informuoja

  UAB Utenos šilumos tinklai, atsižvelgdama į tai, kad visoje Lietuvoje paskelbtas karantinas, informuoja:

 • Taupome šilumą – taupome savo pinigus

  Utenos daugiabučių namų gyventojai už lapkričio mėnesio būsto šildymą mokės apie 2 proc. daugiau nei 2017 m. lapkričio mėnesį. Šių metų lapkričio mėnuo buvo 1 laipsniu šaltesnis nei praėjusiais metais – mėnesio vidutinė oro temperatūra buvo 2,3 laipsnio šilumos, o pernai – 3,5 laipsnio šilumos. Šildymui vidutiniškai suvartota apie 2,5 procento daugiau šilumos, o išlaidos šildymui dėl didesnio suvartojimo ir didesnių šilumos kainų padidėjo apie 3,8 procento.

 • Viena seniausių Utenos įmonių trankiai atšventė jubiliejų

  „Už kiekvienų durų šiluma!“ – tokiu šūkiu UAB Utenos šilumos tinklai pasitinka 51-ąjį šildymo sezoną Utenoje. Įmonės penkiasdešimtmetį bei naujo modernaus atsinaujinančios energijos katilo paleidimą švenčiantys šilumininkai šias išskirtines progas paminėjo taip pat ypatingai – sukvietę būrį garbių svečių iškilmingai perkirpo simbolinę atidarymo juostelę, paskui trankiai kartu su grupe DAR atšoko Utenos kultūros centro (toliau – UKC) salėje.

 • Kaip keisis šilumos kaina Utenoje, atsakyti negali niekas

  Energetikos ministras Rokas Masiulis spalio 20 dieną Seime pristatė Suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) terminalo įstatymo pataisas, kuriomis siūloma tobulinti gamtinių dujų tiekimo saugumo finansavimą, įvedant vadinamąjį pajėgumų modelį. Taip pat siūloma pajėgumų dedamąją nustatyti pagal pačių dujų pirkėjų deklaruotą poreikį. Seimui priėmus įstatymą, Vyriausybė patvirtins principus, pagal kuriuos būtų nustatoma pajėgumų dedamoji. Tai gali lemti šilumos brangimą keturiose savivaldybėse, tarp jų – ir Utenos. Tačiau tiksliai pasakyti, kokią kainą už šilumą uteniškiams teks mokėti, negalėjo nei ministerijos atstovai, nei UAB Utenos šilumos tinklų vadovas Gintaras Diržauskas.

 • Pasitelkus ES paramą modernizuojami šilumos tiekimo tinklai

  2015 m. balandžio mėnesį užbaigus 2014–2015 m. šildymo sezoną, pradėti vykdyti ne tik šildymo sezono metu Utenos miesto šilumos tiekimo tinkluose nustatytų defektų šalinimo darbai, planiniai remontai bet ir projektai, kuriems skirta Europos Sąjungos (ES) struktūrinių fondų parama. Aukštakalnio mikrorajono Taikos g. prieigose, nelyginiais numeriais pažymėtų gyvenamųjų namų pusėje, vykdomas projektas „Boilerinės Nr. 9 rajono kvartalinių šilumos tiekimo tinklų ir įvadų į daugiabučius namus rekonstrukcija" bei Naujasodžio mikrorajono Aukštakalnio g. ir Kupiškio plento prieigose „Boilerinės Nr. 12 kvartalinių šilumos tiekimo tinklų ir įvadų į daugiabučius namus rekonstrukcija bei šilumos tiekimo atšakos link labiausiai nutolusių vartotojų rekonstrukcija“.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:5479
Vakar apsilankė:6724
Šią savaitę apsilankė:25506
Šį mėnesį apsilankė:87313
Viso (nuo 2015-02-16):14354473
Šiuo metu naršo:
113
2020-08-13
MENŲ KALVĖ – Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!