Socialinės atsakomybės standartas „Utenos trikotaže“ užtikrina etiškos darbdavystės praktiką
VerslasSocialinės atsakomybės standartas „Utenos trikotaže“ užtikrina etiškos darbdavystės praktiką
2019 kovo 12, Antradienis 11:40

Socialinės atsakomybės standartas „Utenos trikotaže“ užtikrina etiškos darbdavystės praktiką

Socialinės atsakomybės standartas „Utenos trikotaže“ užtikrina etiškos darbdavystės praktiką
 • Gerda MAKSIMAVIČIŪTĖ

Kovo 1 dieną „Utenos trikotažui“ suteiktas socialinės atsakomybės SA8000:2014 sertifikatas. Naujausios standarto versijos sertifikatu gali didžiuotis vos aštuonios Lietuvos įmonės ir tik dvi iš jų veiklą vykdo tekstilės srityje. Šis socialinės atsakomybės standartas „Utenos trikotažui“ nėra naujiena – dar 2006 metais bendrovei pirmajai šalyje buvo suteiktas šis reikšmingas tarptautinis socialinės atsakomybės įrodymas.

AB „Utenos trikotažas" profesinės sąjungos pirmininkė Vilija Bierontienė sakė, kad bendrovės darbuotojai standarto vertę pajuto jau seniai. „Nuo šiol darbuotojams bei jų problemoms bus skiriamas dar didesnis dėmesys. Šis standartas reikalauja, kad darbdavys užbėgtų įvykiams už akių – pirmas pamatytų, kas nepatinka darbuotojams, – kalbėjo ji. – Kai darbuotojai turi tam tikrų nusiskundimų ar pasiūlymų, kreipiasi į mane. Paskui aš kalbuosi su personalo vadove, jei prireikia, mudvi kartu kreipiamės į direktorių. Darbuotojai gali nebijodami ateiti ir išsakyti savo problemas, o tai – labai svarbu. Žinau daug įmonių, kuriose yra problemų, bet darbuotojai negali apie tai garsiai kalbėti..."
Kad būtų užtikrintas standarto reikalavimų vykdymas, bendrovėje suformuota socialinio veiksmingumo komanda, kurią sudaro deleguoti darbuotojų ir darbdavio atstovai (vienodas abiejų pusių skaičius). Komandoje diskutuojama apie esmines problemas, jų sprendimo būdus. Komandai keliama užduotis teikti vadovybei pasiūlymus, kaip gerinti, efektyvinti organizacijos veiklą. Tai – reguliarus procesas.
Anot AB „Utenos trikotažas" personalo vadovės Sandros Vireikytės, bendrovei 2006 metais buvo suteiktas socialinės atsakomybės sertifikatas, vėliau – 2019 metais – atliktas pakartotinis sertifikavimas bei „Social Accountability International" organizacijos išduotas socialinės atsakomybės sertifikatas – įrodymas tarptautiniu mastu, jog bendrovė vykdo socialiai atsakingą bei tvarų verslą, kuriame didžiulis dėmesys skiriamas darbuotojui – žmogui.
„Čia sudaroma saugi ir sveikatai palanki darbo aplinka, imamasi efektyvių veiksmų, kad būtų užkirstas kelias nelaimingiems atsitikimams ir sužalojimams. Mums rūpi, kad darbuotojas būtų gerbiamas – nediskriminuojamas dėl amžiaus, lyties, rasės ir panašių dalykų, – tikino personalo vadovė. – Su darbuotojas elgiamės pagarbiai, saugome jų orumą. Netoleruojame jokios fizinės ar psichologinės prievartos, šiurkštumo ar įžeidinėjimų. Skatiname darbuotojų sąmoningumą, šeimininkiškumu bei iniciatyvumu pagrįstą požiūrį darbe. Gerbiame darbuotojų teisę laisvai jungtis į profesines sąjungas ar kitaip vienytis, siekiant kolektyviai derėtis dėl darbo sąlygų. Veikloje nuolat siekiame skaidrumo, aiškumo, o tai leidžia užtikrinti, jog darbuotojai dirbtų įmonėje ne vienerius metus."
S. Vireikytė pabrėžė, kad bendrovė ne tik pati įsipareigojo laikytis visų socialinės atsakomybės standarto reikalavimų, bet ir reikalauja atsakingos praktikos iš savo partnerių: tiekėjų, subrangovų, užsakovų ir kt. „Mūsų įmonė niekada nemokėjo atlygio vokeliuose, todėl nesirenka partnerių, kurie taiko tokią praktiką. Su tokiomis įmonėmis mums – ne pakeliui", – sakė personalo vadovė.
V. Bierontienė akcentavo, kad bendrovės įsipareigojimai darbuotojams nėra vienadieniai, jie – ilgalaikiai. „Jei darbdavys, pasirašydamas su darbuotoju kolektyvinę sutartį, įsipareigoja mokėti jam socialines išmokas, premijas ar pašalpas, privalo tuos įsipareigojimus vykdyti, nepaisant to, kokia tuo metu yra įmonės ekonominė padėtis", – atskleidė profesinės sąjungos vadovė.
Visame pasaulyje aukščiausių socialiai atsakingos veiklos reikalavimų pagal SA8000 standartą laikosi 4 042 įmonės. Žinant, kad vien Lietuvoje veikia apie 100 tūkst. įvairių ūkio subjektų, šis skaičius nėra įspūdingas. Pasak S. Vireikytės, minėto standarto įdiegimas reiškia ilgalaikius rimtus įsipareigojimus prieš visuomenę, darbuotojus, klientus, partnerius, o tai, anot jos, veikiausiai ir yra pagrindinė priežastis, dėl kurios šiam žingsniui ryžosi vos kelios Lietuvos įmonės.

Autorės nuotr.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • „Utenos trikotažas“ pradėjo masinę apsauginių kaukių gamybą

  Reaguodama į kritinį apsauginių kaukių trūkumą, SBA grupės bendrovė „Utenos trikotažas“ praėjusios savaitės viduryje ėmėsi masinės medžiaginių kaukių gamybos. Tokių kaukių apsauginis poveikis nėra patvirtintas mediciniškai, tačiau, visuomenės sveikatos specialistų teigimu, nesant galimybių įsigyti sertifikuotų gaminių, medžiaginės kaukės gali būti naudojamos kaip papildoma prevencinė priemonė. Sekmadienį beveik 100 įmonės „Utenos trikotažas“ darbuotojų nusprendė savanoriškai padėti medikams. Iš viso per sekmadienį buvo pasiūta daugiau kaip 10 tūkst. apsauginių kaukių.

 • „Utenos trikotažas“ išlaikė augusių pajamų apimtis ir dirbo pelningai

  SBA valdomos tekstilės įmonių grupės „Utenos trikotažas“ konsoliduoti pardavimai 2019 m. sudarė 30,79 mln. Eur – kiek daugiau nei ankstesniais metais, kai pardavimų pajamos siekė 30,46 mln. eurų.

  „Utenos trikotažo“ bendrovė išlaikė ankstesnių metų pardavimų apimtis ir per 2019 m. uždirbo 26,98 mln. Eur pajamų. Funkcinių-techninių drabužių gamintoja „Šatrija“ fiksavo 9,1 proc. pajamų augimą ir per metus realizavo produkcijos už 3,69 mln. eurų.

  Pernai „Utenos trikotažo“ grupė uždirbo 0,759 mln. Eur pelno prieš mokesčius. Grupės EBITDA rodiklis 2019 m. siekė 1,717 mln. Eur arba 15,5 proc. mažiau nei 2018 metais.

 • Naujovė Utenoje: pradėta naujos „Greenpeace“ kolekcijos gamyba

  Pasaulinė aplinkosaugos organizacija „Greenpeace“ pripažino SBA grupės bendrovę „Utenos trikotažas“ pirmąja ir kol kas vienintele visame pasaulyje, atitinkančia „Greenpeace“ tekstilės gamybos standartą. Lietuvos įmonė taip pat tapo ir vienintele organizacijos gamybos partnere globaliu mastu – Utenoje pradėta naujos „Greenpeace“ kolekcijos gamyba.

 • „Utenos trikotažo“ vairą perima kitas vadovas

  Baigus SBA bendrovės „Utenos trikotažas“ transformacijos etapą, ligšiolinį įmonės vadovą Algirdą Šabūną generalinio direktoriaus pareigose pakeis SBA valdybos narys Petras Jašinskas.

 • „Utenos trikotažas“ ir žinoma dizainerė pristatė bendrą kolekciją

  Artėjant didžiausioms metų šventėms AB „Utenos trikotažas“ pateikė naujieną – kartu su dizainere Agne Kuzmickaite kurtą drabužių kolekciją. Tai pirmas kartas, kai ilgametes tradicijas puoselėjantis drabužių prekių ženklas UTENOS savo asortimentą papildo žymaus dizainerio kūryba.

 • „Utenos trikotažas“ skaičiuoja milijoninį pelną

  SBA valdoma tekstilės įmonių grupė „Utenos trikotažas“ per devynis metų mėnesius pardavė produkcijos ir suteikė paslaugų už 23,7 mln. eurų – beveik tiek pat, kiek tuo pačiu metu 2018 metais. Atskirai „Utenos trikotažo“ bendrovės pardavimų pajamos trečio metų ketvirčio pabaigoje siekė 20,8 mln. eurų, t. y. 1,7 % mažiau nei pernai.

 • Bendrovė „Utenos trikotažas“ – tarptautinių verslo apdovanojimų nugalėtoja

  SBA grupės bendrovė „Utenos trikotažas“ prestižiniuose tarptautiniuose verslo apdovanojimuose „European Business Awards“ pripažinta nacionaline nugalėtoja socialinės atsakomybės ir aplinkosaugos kategorijoje. Šiuo metu su kitais Europos verslo lyderiais bendrovė rungiasi paskutiniame konkurso etape dėl galimybės šioje srityje būti pripažinta geriausia visame Senajame žemyne.

 • Karjera „Utenos trikotaže“: galimybės kurti pasaulines inovacijas ir visam gyvenimui išliekantis amatas

  Pastaruosius kelerius metus „Utenos trikotažas“ nuosekliai auga. Aukštyn stiebiasi tiek eksporto, tiek mažmeninės prekybos rodikliai. Tikslingos investicijos į ekologišką ir tvarią gamybą leido bendrovei suformuoti solidų tarptautinių užsakovų portfelį, o „Utenos trikotažo“ kuriami prekių ženklai – pelnyti sąmoningų pirkėjų pagarbą. Stabilus bendrovės augimas atvėrė daugiau galimybių investuoti į svarbiausią kiekvienos organizacijos sėkmės faktorių – darbuotojus.

 • „Utenos trikotažas“ imasi miesto bitininkystės – ant savo stogo įkurdino bičių šeimas

  Siekiant prisidėti prie pasaulyje nykstančių bičių išsaugojimo, „Utenos trikotažas“ prisijungė prie SBA grupės iniciatyvos ir savo teritorijoje apgyvendino dvi bičių šeimas. Bitės įkurdintos ant vieno iš įmonės pastatų stogo.

 • Paryžiuje pristatys uteniškių gaminius iš sojos medžiagos

  Šią savaitę Paryžiuje prasidėjusi moterų mados savaitė į šį miestą du kartus per metus sukviečia įtakingiausius mados kūrėjus, mados verslo atstovus ir ryškiausius mados gerbėjus iš viso pasaulio. Bendrovės „Utenos trikotažas“ valdomo prekių ženklo „About“ komanda taip pat ruošiasi vykti į Europos mados sostinę ir ten pristatyti pasaulyje dar retai sutinkamą naujovę – gaminius iš sojos medžiagos.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

test_gemius

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:2608
Vakar apsilankė:11746
Šią savaitę apsilankė:2608
Šį mėnesį apsilankė:70818
Viso (nuo 2015-02-16):13144983
Šiuo metu naršo:
103
2020-04-06
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!