Sėkmingo verslo regione raktas – eksportas
VerslasSėkmingo verslo regione raktas – eksportas
2017 spalio 30, Pirmadienis 09:56

Sėkmingo verslo regione raktas – eksportas

Sėkmingo verslo regione raktas – eksportas
 • Vytautas AUKŠTAITIS

Verslo sėkmę lemia ne jo įkuriama vieta, o ilgalaikė strategija ir nuoseklus darbas. Tuo įsitikino ne vienas verslininkas, savo verslą pradėjęs Utenos krašte. Ne mažesnę įtaką sėkmingai verslo plėtrai turi ir eksportas.

Atsakingas požiūris
Visiems maga žinoti, kodėl vieniems sekasi puikiai, o nuo kitų verslo sėkmė nusisuka. Viena iš sėkmingiausiai veikiančių įmonių Utenoje yra „Utenos trikotažas“. Ji ką tik paminėjo savo veiklos 50-metį. Pasak šios įmonės generalinio direktoriaus Algirdo Šabūno, pirmiausia reikia atsakingo požiūrio į verslą. „Mūsų verslininkai dažnai daro klaidą, vaikydamiesi vienadienio pelno“, – įsitikinęs vienos stambiausių Baltijos šalyse tekstilės įmonių vadovas. Jo nuomone, ypač svarbus dėmesys darbuotojams, kurių dėka įmonei pavyksta pasiekti gerų verslo rezultatų. Be to, reikia nuolat sekti rinkos naujienas.

Direktorius jauniems verslininkams pataria, kad reikia nebijoti keistis, taikytis prie kintančių rinkos sąlygų, išdrįsti klysti ir ieškoti naujų galimybių. „Išbandykite naujoves ir būkite kūrybingesni, orientuokitės į klientą ir jo poreikių supratimą. Ir viskas bus gerai, – patarė A. Šabūnas. – Drįsčiau teigti, kad viena iš sėkmingo verslo priežasčių – nukreipti įmonės pastangas į tokios vertės kūrimą, už kurią būtų norinčių mokėti klientų.“ Anot jo, net ir pradedantys savo verslą žmonės neturėtų baimintis regiono. „Įmonės veikla Utenoje užtikrina geresnį darbo jėgos prieinamumą, ypač tokiai darbo jėgai imliai industrijai kaip drabužių gamyba“, – savo pavyzdį pateikė direktorius ir pridūrė, kad ir Utenos miestas yra puiki vieta naujam verslui kurti.

Didelę dalį šios įmonės sėkmės lemia eksportas – jis sudaro apie 80 proc. pardavimo. „Utenos trikotažo“ gaminama produkcija eksportuojama net į 50 šalių, tad, norint išlaikyti sėkmę, reikia išlikti budriems, nes eksportuotojams nuolat tenka taikytis prie kintančių ekonominių ir globalių aplinkybių, tęsti investicijas siekiant didinti konkurencingumą, priimti gamybos sąnaudas mažinančius sprendimus. Siekdama, kad verslas įveiktų eksporto iššūkius, Vyriausybė eksporto skatinimą įtraukė kaip vieną iš prioritetinių Vyriausybės ekonominės politikos veiklos sričių.

Siekiant verslo plėtros – dėmesys eksportui
Lietuva – maža šalis, jos vietinė rinka nedidelė, todėl kiekvienas verslininkas, planuodamas verslo plėtrą, turi koncentruotis į savo gaminamos produkcijos eksportą.

Viena iš priemonių, padedančių įmonėms plėsti eksporto rinkas, – Ūkio ministerijos administruojamos investicijos verslininkams dalyvauti parodose pagal Europos Sąjungos priemonę „Naujos galimybės“. Ši priemonė padeda šalies įmonėms žengti į naujas rinkas dalyvaujant užsienio parodose, mugėse, jose užmezgant naudingų ryšių.

Verslininkams taip pat padeda Ūkio ministerijos komercijos atašė – jie Lietuvos verslui pagelbsti ieškant ryšių užsienio šalyse, siekiant parduoti lietuviškas prekes, paslaugas, pritraukiant investicijų, skleidžiant žinią apie Lietuvos verslo ir investicijų galimybes. Komercijos atašė dirba Jungtinėje Karalystėje, Vokietijoje, Prancūzijoje, Švedijoje, Norvegijoje, Suomijoje, Izraelyje, Kinijoje, Rusijoje (Maskvoje ir Sankt Peterburge), Baltarusijoje, Ukrainoje, JAV.

Siekdama skatinti šalies regionų vystymąsi Ūkio ministerija formuoja regionų atstovų tinklą. Šiuo metu Pasvalyje, Rokiškyje, Šiauliuose, Alytuje, Naujojoje Akmenėje, Radviliškyje, Mažeikiuose dirba VšĮ „Versli Lietuva" atstovai, kurie teikia informaciją verslininkams apie įvairias priemones verslui, konsultuoja, organizuoja verslumą skatinančius renginius, bendradarbiauja su verslo organizacijomis ir pan. Taip pat darbą pradeda ir „Investuok Lietuvoje“ regionų plėtros projektų vadovai – jie padės įmonėms plėstis, bus savivaldybių partneriai imantis veiksmų, gerinant investicinę aplinką, kad regionams tektų daugiau užsienio investicijų.

Ūkio ministerijos Investicijų ir eksporto departamento Eksporto skyriaus vedėja A. Svirinavičiūtė patikino, kad Ūkio ministerija su verslo atstovais nuolat diskutuoja apie eksporto strategijas ir bendradarbiauja tiek su šakinėmis verslo asociacijomis, tiek su atskiromis įmonėmis. Žinoma, nagrinėja ir kylančias problemas. „Jei Lietuvoje kuri nors įmonė yra labai didelė, tai užsienyje ji labai maža“, – pripažino vedėja. Todėl vienintelis receptas – šakinėms įmonėms reikia vienytis į klasterius. Priklausant klasteriams ir kooperuojantis su kitomis panašių interesų turinčiomis įmonėmis bei mokslo institucijomis, galima kur kas efektyviau padidinti įmonių produktyvumą ir inovatyvumą.

Anot jos, taip pat įmonių plėtrai svarbus ir savivaldybių požiūris. „Svarbu, ar savivaldybė turi viziją, ar žino, kurie jos verslo sektoriai yra stipriausi, ar savivaldybėse įsikūrusios kolegijos ir profesinio mokymo centrai rengia savo regionuose plėtojamam verslui reikalingus specialistus. Kitaip sakant, baigę mokslus studentai turi darbo, o įmonės – darbuotojų“, – kalbėjo A. Svirinavičiūtė.

Daugiau informacijos apie Ūkio ministerijos priemones verslo plėtrai galite rasti svetainėje www.ukmin.lrv.lt.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Vasaros uogos nesąžiningiems prekeiviams neša turtus

  Po šalto pavasario galų gale atėjo vasara. Tarp daugybės malonumų, kurių suteikia šiltasis metų laikas, turbūt ne vienas paminėtų ir braškes, kurių neauginantys, bet negalintys joms atsispirti įsigyja parduotuvėse, turguose ir kitose prekyvietėse. Utenoje bene prie kiekvieno prekybos centro taip pat nesunku įsigyti šių uogų. Tačiau ar viskas šiame versle sąžininga? Ar tikrai žinome, kokias uogas perkame ir iš kur jos atkeliavo?

 • Norite, kad namų ruošos darbai būtų atliekami itin greitai? Jūsų namuose turi atsirasti šie prietaisai

  Labai dažnai yra sakoma, kad laikas – svarbiausias dalykas. Iš tiesų su tuo sutinka daugelis žmonių, ir galbūt todėl tokia didelė dalis jų ieško būdų, kaip sutaupyti laiko. Ne paslaptis, kad itin daug jo suryja įprasti namų ruošos darbai. Tad nieko keisto, kad daugybė žmonių ima ieškoti būdų, kaip įprastus namų ruošos darbus atlikti greičiau. Dar geresnė žinia yra ta, jog tai – tikrai įmanoma, tereikia įsigyti tam tikrus prietaisus. Tad pats metas sužinoti, kokie prietaisai turi atsirasti Jūsų namuose, kad įprastus namų ruošos darbus atliktumėte greitai bei paprastai.

 • Utenoje – dar trys naujai suspindę verslo langai

  Vasara Utenoje prasidėjo ne tik permainingu oru ar palengvintomis karantino sąlygomis, leidžiančiomis viešus renginius ir daug kitų dalykų. Tądien žingsnius į naują pradžią žengė ir keli verslai. Kaip oficialaus atidarymo metu kalbėjo Utenos rajono savivaldybės meras Alvydas Katinas, nesvarbu, kokio dydžio įmonė ar verslas, reikia džiaugtis kiekvienu naujai suspindusiu langu.

 • Smulkusis verslas Utenoje pamažu bunda iš sąstingio

  Kovo 16 dieną paskelbus karantiną šalyje įsivyra­vo tyla: išnyko automobilių srautai ir kamščiai miestų gatvėse, gerokai sulėtėjo žmonių gyvenimas, užsidarė prekybos centrai, parduotuvės, visiškai sustojo grožio paslaugas teikiančių įmonių veikla, ištuštėjo įstaigos – daugelis darbuotojų ėmė dirbti namuose. Po šv. Ve­lykų, kai Vyriausybė leido kai kuriems verslams at­naujinti veiklą, situacija ėmė keistis ir Utena pamažu pradėjo busti iš sąstingio. Smulkiojo verslo atstovai, visą mėnesį neturėję nei darbo, nei pajamų, prisipaži­no, kad šis sunkus laikmetis jiems buvo gera pamoka.

 • Utenos verslui gyventojai pasiūlė išskirtinių idėjų

  Nuo šiukšliadėžių Utenoje ir Molėtuose, nemokamų geriamo vandens stotelių įrengimo šalia lankytinų Ignalinos rajono objektų iki profesinių pensijų fondų steigimo – tokia gyventojų pateiktų idėjų, kurios bus pasiūlytos realizuoti socialiai atsakingoms Utenos apskrities įmonėms, amplitudė.

 • Verslininkai aplankė dvi išskirtines Rytų Aukštaitijos vietoves

  Lapkričio 21 dieną Utenos apskrities darbdavių asociacijos nariai ir Zarasų Rotary klubo atstovai bei Utenos verslo informacijos centras, kuriam vadovauja Irina Šeršniova, surengė išvyką į Švenčionis ir Ignalinos rajoną.

 • Šių metų Utenos bosu tapo didelės įmonės vadovas

  Uteniškiai jau trečią kartą turėjo galimybę išsirinkti geriausiojo vardo vertus kandidatus – praėjusį penktadienį baigėsi Panevėžio prekybos, pramonės ir amatų rūmų (PPAR) Utenos filialo organizuoti geriausio 2019 metų Utenos boso rinkimai.

 • Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečio proga – mero padėkų lietus Utenos verslininkams

  Šią savaitę Utenos rajono savivaldybė organizavo verslininkų pagerbimo šventę. Meras Alvydas Katinas ne tik sveikino beveik pilnoje Utenos kultūros centro didžiojoje salėje susirinkusius verslo atstovus, bet ir daugeliui iš jų įteikė padėkas bei suvenyrinius savivaldybės ženklelius.

 • Verslo kūrimui ir plėtrai kaime – 19,4 mln. eurų

  Jau nuo rugpjūčio 1 dienos kaimo vietovėse veikiančios įmonės gali kreiptis dėl Europos Sąjungos paramos verslo plėtrai. Šiam paraiškų priėmimui skirta apie 19,4 mln. Eur, vienam pareiškėjui maksimali paramos suma – 200 tūkst. eurų.

 • Apsisprendimas gyventi kaime lėmė verslą

  Kretingiškiai Laima ir Marius Rimgailos sakė turėję ne vieną galimybę rinktis, kur jiems geriau sukti šeimos lizdą: ieškotis vietos gyventi mieste ar ant plyno lauko pradėti statybas Kretingos r., Petreikių kaime, netoli Laimos mamos tėviškės. „Kaimas vis dėlto nugalėjo“, – atviravo jie.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:6375
Vakar apsilankė:6724
Šią savaitę apsilankė:26402
Šį mėnesį apsilankė:88209
Viso (nuo 2015-02-16):14355369
Šiuo metu naršo:
151
2020-08-13
MENŲ KALVĖ – Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!