Sėkmingo verslo regione raktas – eksportas
VerslasSėkmingo verslo regione raktas – eksportas
2017 spalio 30, Pirmadienis 09:56

Sėkmingo verslo regione raktas – eksportas

Sėkmingo verslo regione raktas – eksportas
 • Vytautas AUKŠTAITIS

Verslo sėkmę lemia ne jo įkuriama vieta, o ilgalaikė strategija ir nuoseklus darbas. Tuo įsitikino ne vienas verslininkas, savo verslą pradėjęs Utenos krašte. Ne mažesnę įtaką sėkmingai verslo plėtrai turi ir eksportas.

Atsakingas požiūris
Visiems maga žinoti, kodėl vieniems sekasi puikiai, o nuo kitų verslo sėkmė nusisuka. Viena iš sėkmingiausiai veikiančių įmonių Utenoje yra „Utenos trikotažas“. Ji ką tik paminėjo savo veiklos 50-metį. Pasak šios įmonės generalinio direktoriaus Algirdo Šabūno, pirmiausia reikia atsakingo požiūrio į verslą. „Mūsų verslininkai dažnai daro klaidą, vaikydamiesi vienadienio pelno“, – įsitikinęs vienos stambiausių Baltijos šalyse tekstilės įmonių vadovas. Jo nuomone, ypač svarbus dėmesys darbuotojams, kurių dėka įmonei pavyksta pasiekti gerų verslo rezultatų. Be to, reikia nuolat sekti rinkos naujienas.

Direktorius jauniems verslininkams pataria, kad reikia nebijoti keistis, taikytis prie kintančių rinkos sąlygų, išdrįsti klysti ir ieškoti naujų galimybių. „Išbandykite naujoves ir būkite kūrybingesni, orientuokitės į klientą ir jo poreikių supratimą. Ir viskas bus gerai, – patarė A. Šabūnas. – Drįsčiau teigti, kad viena iš sėkmingo verslo priežasčių – nukreipti įmonės pastangas į tokios vertės kūrimą, už kurią būtų norinčių mokėti klientų.“ Anot jo, net ir pradedantys savo verslą žmonės neturėtų baimintis regiono. „Įmonės veikla Utenoje užtikrina geresnį darbo jėgos prieinamumą, ypač tokiai darbo jėgai imliai industrijai kaip drabužių gamyba“, – savo pavyzdį pateikė direktorius ir pridūrė, kad ir Utenos miestas yra puiki vieta naujam verslui kurti.

Didelę dalį šios įmonės sėkmės lemia eksportas – jis sudaro apie 80 proc. pardavimo. „Utenos trikotažo“ gaminama produkcija eksportuojama net į 50 šalių, tad, norint išlaikyti sėkmę, reikia išlikti budriems, nes eksportuotojams nuolat tenka taikytis prie kintančių ekonominių ir globalių aplinkybių, tęsti investicijas siekiant didinti konkurencingumą, priimti gamybos sąnaudas mažinančius sprendimus. Siekdama, kad verslas įveiktų eksporto iššūkius, Vyriausybė eksporto skatinimą įtraukė kaip vieną iš prioritetinių Vyriausybės ekonominės politikos veiklos sričių.

Siekiant verslo plėtros – dėmesys eksportui
Lietuva – maža šalis, jos vietinė rinka nedidelė, todėl kiekvienas verslininkas, planuodamas verslo plėtrą, turi koncentruotis į savo gaminamos produkcijos eksportą.

Viena iš priemonių, padedančių įmonėms plėsti eksporto rinkas, – Ūkio ministerijos administruojamos investicijos verslininkams dalyvauti parodose pagal Europos Sąjungos priemonę „Naujos galimybės“. Ši priemonė padeda šalies įmonėms žengti į naujas rinkas dalyvaujant užsienio parodose, mugėse, jose užmezgant naudingų ryšių.

Verslininkams taip pat padeda Ūkio ministerijos komercijos atašė – jie Lietuvos verslui pagelbsti ieškant ryšių užsienio šalyse, siekiant parduoti lietuviškas prekes, paslaugas, pritraukiant investicijų, skleidžiant žinią apie Lietuvos verslo ir investicijų galimybes. Komercijos atašė dirba Jungtinėje Karalystėje, Vokietijoje, Prancūzijoje, Švedijoje, Norvegijoje, Suomijoje, Izraelyje, Kinijoje, Rusijoje (Maskvoje ir Sankt Peterburge), Baltarusijoje, Ukrainoje, JAV.

Siekdama skatinti šalies regionų vystymąsi Ūkio ministerija formuoja regionų atstovų tinklą. Šiuo metu Pasvalyje, Rokiškyje, Šiauliuose, Alytuje, Naujojoje Akmenėje, Radviliškyje, Mažeikiuose dirba VšĮ „Versli Lietuva" atstovai, kurie teikia informaciją verslininkams apie įvairias priemones verslui, konsultuoja, organizuoja verslumą skatinančius renginius, bendradarbiauja su verslo organizacijomis ir pan. Taip pat darbą pradeda ir „Investuok Lietuvoje“ regionų plėtros projektų vadovai – jie padės įmonėms plėstis, bus savivaldybių partneriai imantis veiksmų, gerinant investicinę aplinką, kad regionams tektų daugiau užsienio investicijų.

Ūkio ministerijos Investicijų ir eksporto departamento Eksporto skyriaus vedėja A. Svirinavičiūtė patikino, kad Ūkio ministerija su verslo atstovais nuolat diskutuoja apie eksporto strategijas ir bendradarbiauja tiek su šakinėmis verslo asociacijomis, tiek su atskiromis įmonėmis. Žinoma, nagrinėja ir kylančias problemas. „Jei Lietuvoje kuri nors įmonė yra labai didelė, tai užsienyje ji labai maža“, – pripažino vedėja. Todėl vienintelis receptas – šakinėms įmonėms reikia vienytis į klasterius. Priklausant klasteriams ir kooperuojantis su kitomis panašių interesų turinčiomis įmonėmis bei mokslo institucijomis, galima kur kas efektyviau padidinti įmonių produktyvumą ir inovatyvumą.

Anot jos, taip pat įmonių plėtrai svarbus ir savivaldybių požiūris. „Svarbu, ar savivaldybė turi viziją, ar žino, kurie jos verslo sektoriai yra stipriausi, ar savivaldybėse įsikūrusios kolegijos ir profesinio mokymo centrai rengia savo regionuose plėtojamam verslui reikalingus specialistus. Kitaip sakant, baigę mokslus studentai turi darbo, o įmonės – darbuotojų“, – kalbėjo A. Svirinavičiūtė.

Daugiau informacijos apie Ūkio ministerijos priemones verslo plėtrai galite rasti svetainėje www.ukmin.lrv.lt.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečio proga – mero padėkų lietus Utenos verslininkams

  Šią savaitę Utenos rajono savivaldybė organizavo verslininkų pagerbimo šventę. Meras Alvydas Katinas ne tik sveikino beveik pilnoje Utenos kultūros centro didžiojoje salėje susirinkusius verslo atstovus, bet ir daugeliui iš jų įteikė padėkas bei suvenyrinius savivaldybės ženklelius.

 • Verslo kūrimui ir plėtrai kaime – 19,4 mln. eurų

  Jau nuo rugpjūčio 1 dienos kaimo vietovėse veikiančios įmonės gali kreiptis dėl Europos Sąjungos paramos verslo plėtrai. Šiam paraiškų priėmimui skirta apie 19,4 mln. Eur, vienam pareiškėjui maksimali paramos suma – 200 tūkst. eurų.

 • Apsisprendimas gyventi kaime lėmė verslą

  Kretingiškiai Laima ir Marius Rimgailos sakė turėję ne vieną galimybę rinktis, kur jiems geriau sukti šeimos lizdą: ieškotis vietos gyventi mieste ar ant plyno lauko pradėti statybas Kretingos r., Petreikių kaime, netoli Laimos mamos tėviškės. „Kaimas vis dėlto nugalėjo“, – atviravo jie.

 • Verslo klientų konsultavimui įdarbino robotą

  Energetikoje vis dažniau pritaikomos skaitmeninės technologijos gerina ir gamtinių dujų vartotojų aptarnavimą. Gamtinių dujų prekybos ir tiekimo bendrovė „Lietuvos dujų tiekimas“, priklausanti „Lietuvos energijos“ įmonių grupei, verslo klientams aptarnauti sukūrė robotizuotą savitarnos sistemą, kuri operatyviai informuoja apie dujų vartojimo bei sisteminių paslaugų naudojimo apimtis.

 • Verslo laisvės vėjai Utenos apskrityje: kiek lengviau tik Utenos ir Anykščių verslininkams

  Utenos apskrityje verslininkai labiau nei kituose šalies regionuose išgyvena dėl klientų trūkumo bei augančios konkurencijos, o mažų ir vidutinių įmonių skaičius beveik visose regiono savivaldybėse auga lėčiau nei vidutiniškai Lietuvoje.

 • Tikslo turėjimas atvedė prie sėkmingo šeimos verslo

  Šeima, kokybė, atsakomybė, kūrybiškumas. Šiais keturiais žodžiais kepyklėlę „Vanilinis dangus“ apibūdina jos savininkai Povilas Jankauskas ir Vaida Kazlauskaitė-Jankauskė.

 • AB „Utenos trikotažas“ įmonių grupės eksportas augo beveik 10 procentų

  Didžiausia Vidurio ir Rytų Europos tekstilės įmonių grupė „Utenos trikotažas“ per pirmus tris 2017 m. ketvirčius eksporto apimtis išaugino 9,7 proc., t. y., iki 14,3 mln. eurų. Įmonių grupė eksportavo net 77,1 proc. pagaminamos produkcijos, o didžiausia Lietuvoje pagamintos produkcijos paklausa fiksuojama Skandinavijos regione.

 • Verslas skatinamas prisidėti prie studentų ugdymo

  Siekiant gerinti studentų ugdymo kokybę, darbdaviai skatinami aktyviai organizuoti praktikas įmonėse ir daugiau dėmesio skirti studentų verslumo bei kūrybiškumo ugdymui. Studentų praktikų organizavimo ir verslumo ugdymo projektams numatyta skirti beveik 3,5 mln. eurų ES struktūrinių fondų investicijų.

 • „Utenos trikotažas“ skelbia apie pokyčius

  Didžiausia Vidurio ir Rytų Europos tekstilės bendrovė „Utenos trikotažas" pradeda mažmeninės prekybos prekės ženklo atnaujinimą ir keičia „Utenos trikotažo" parduotuvių interjerą. Pirmosios parduotuvės, įrengtos pagal atnaujintą vizualinę koncepciją, duris iki metų pabaigos atvers prekybos centre VCUP Vilniuje ir „Megoje" Kaune, viena parduotuvė bus atidaryta Šakiuose. Visas šias parduotuves atidaro ir valdys pardavimo partneriai.

 • Prekybos centras NIC netrukus atsinaujins

  Sunkmetis jau tikrai praėjo. Tai puikiai įrodo ir naujų prekybos centrų statybos Utenoje. Vieni jų orientuoti į mažmeninę prekybą, kiti į baldų pramonę. O namų idėjų centras NIC, esantis Vilniaus–Kupiškio ir Molėtų gatvių sankryžoje, jau netrukus atsinaujins ir visiems Utenos regiono gyventojams vienoje vietoje pasiūlys prekes bei paslaugas, reikalingas namams. Apie atsinaujinimą kalbėjomės su prekybos centro NIC rinkodaros vadovu Nerijumi Urbonavičiumi.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

test_gemius

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:1181
Vakar apsilankė:8478
Šią savaitę apsilankė:40284
Šį mėnesį apsilankė:160751
Viso (nuo 2015-02-16):11378598
Šiuo metu naršo:
52
2019-10-19
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!