Gimdant ne ligoninėse turi būti užtikrintas naujagimio ir mamos saugumas

Gimdant ne ligoninėse turi būti užtikrintas naujagimio ir mamos saugumas

Gimdant ne ligoninėse turi būti užtikrintas naujagimio ir mamos saugumas

Sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos įsakymu sudaryta darbo grupė gimdymo ne ligoninėse klausimams nagrinėti. Į šią grupę įtraukti ekspertai iki 2017 m. birželio 1 d. įpareigoti įvertinti gimdymo ne ligoninėse reglamentavimo galimybes, sąlygas, užsienio šalių patirtį bei parengti gimdymo ne ligoninėse priežiūros modelį.

Sveikatos apsaugos ministras A. Veryga pabrėžė, kad būtina gerbti moterų teisę rinktis, kur gimdyti. Tačiau, pasak ministro, svarbiausias tikslas turi būti užtikrinti mamyčių ir naujagimių saugumą, nes vis daugiau moterų ryžtasi gimdyti namuose ir tai neišvengiama, todėl negalime užsimerkti ir nematyti realybės.
„Tad būtina visus gimdymo ne ligoninėse klausimus labai aiškiai reglamentuoti, nustatyti konkrečias taisykles ir sąlygas, o tai darant prioritetas turi būti teikiamas mamos ir vaiko saugumui, kaip tai daroma kitose Europos valstybėse. Reikia labai aiškiai apibrėžti, kada galima gimdyti ne ligoninėje, kokią pagalbą ir kokią kvalifikaciją turintis profesionalus akušeris gali teikti gimdyvei. Dabar Lietuvoje susiklostė keista situacija – namuose gimdyti nedraudžiama, tačiau tai teisiškai nereglamentuota", – sakė sveikatos apsaugos ministras A. Veryga.
Ministro A. Verygos teigimu, lieka tarsi niekas neatsakingas už motinos ir naujagimio saugumą, galimas sunkias ar skaudžias pasekmes. To negali būti, nes Lietuva turi būti visiems saugi valstybė, joje negali likti teisinių neapibrėžtumų.
Tuo tarpu Sveikatos apsaugos ministerijos specialistų atlikta situacijos kitose Europos šalyse analizė parodė, kad planiniai gimdymai ne ligoninėse yra teisiškai reglamentuojami ir reguliuojami 20 Europos valstybių, tarp jų ir mūsų kaimyninėse šalyse Latvijoje, Estijoje, Lenkijoje.
Į Sveikatos apsaugos ministerijos darbo grupę gimdymo ne ligoninėse klausimams nagrinėti įtraukti žinomi šalies akušeriai ginekologai, neonatologai, nevyriausybinių organizacijų atstovai, ministerijos specialistai. Darbo grupei vadovauja sveikatos apsaugos viceministrė Gintarė Šakalytė.

Sveikatos apsaugos ministerijos inf.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:6552
Vakar apsilankė:6724
Šią savaitę apsilankė:26579
Šį mėnesį apsilankė:88386
Viso (nuo 2015-02-16):14355546
Šiuo metu naršo:
113
2020-08-13
MENŲ KALVĖ – Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!