VšĮ Utenos pirminės sveikatos priežiūros centro darbas po karantino

VšĮ Utenos pirminės sveikatos priežiūros centro darbas po karantino

VšĮ Utenos pirminės sveikatos priežiūros centro darbas po karantino
  • Sofija JURELIENĖ

Nuo birželio 17 dienos Lietuvoje buvo atšauktas karantinas. Pirminės sveikatos priežiūros centrai ir kitos gydymo įstaigos suskubo pranešti pacientams, kad, vadovaudamiesi Sveikatos apsaugos ministerijos (toliau – SAM) rekomendacijomis bei nurodymais, prie ankstesnio darbo režimo negrįš – vis dar bus teikiama pirmenybė nuotolinėms konsultacijoms su šeimos gydytojais bei kitais specialistais, o į medicinos įstaigų patalpas ir toliau bus įleidžiami tik užsiregistravę žmonės, prieš tai patikrinus jų temperatūrą, privalomai dėvint apsaugines kaukes ir laikantis saugaus atstumo. Kaip nuo šiol dirbs Utenos pirminės sveikatos priežiūros centras (toliau – Utenos PSPC), „Utenos dienai" papasakojo šios įstaigos šeimos gydytoja Zina Žemčiugova bei komunikacijos specialistė Daiva Pečionė.

Atnaujinus planinių ambulatorinių asmens sveikatos priežiūros paslaugų teikimą Utenos PSPC, pirmenybė bus teikiama paslaugų teikimui nuotoliniu būdu, išskyrus skubiąją ir būtinąją pagalbą. Gydytojų konsultacijoms registracija bus vykdoma registratūros telefonais: (8 389) 73 509, 8 655 39 370. Internetinė registracija laikinai sustabdyta. D. Pečionė prašė pacientų neskambinti tiesiai gydytojui į kabinetą, nebent tai būtų išimtinis atvejis. „Pacientas turi skambinti į registratūrą, ten jis bus nukreiptas gydytojo nuotolinei konsultacijai – nurodyta diena ir skambučio laikas, – naują tvarką pristatė pašnekovė. – Pacientas užregistruojamas, nurodomas skambučio tikslas (vaistų ar siuntimo išrašymas, tyrimų komentavimas, pasikonsultavimas dėl ligos ar pan.), išrenkama jo asmens sveikatos istorija ir nunešama į gydytojo kabinetą. Gydytojas atėjęs į darbą matys, kas pas jį užregistruotas nuotolinei konsultacijai." Z. Žemčiugova pridūrė, jog Utenos PSPC mėginama pereiti prie praktikos, kai gydytojas pats skambina užsiregistravusiam žmogui, nes dėl skambučių gausos pacientams kartais sunkiai pavyksta prisiskambinti laiku.
Utenos PSPC atstovės pabrėžė, kad tiesioginė konsultacija pakviečiant į polikliniką bus teikiama tik tuomet, kai dėl paslaugos specifikos ar klinikinės būtinybės jos nebus įmanoma suteikti nuotoliniu būdu. Tiesioginei konsultacijai užregistruos gydytojas. Šiuo metu didelių eilių pas gydytojus nėra, todėl vizitas paskiriamas greitu laiku – per 2–4 dienas, o jei atvejis tikrai skubus – tą pačią dieną. „Registratūros darbuotojai informacinėje sistemoje mato, kurie užregistruoti pacientai ateina konsultacijoms pas šeimos ar vaikų gydytoją, psichiatrą, pakartotiniam gydymui ar skubiajai bei būtinajai pagalbai pas odontologus, tyrimams atlikti, – vardijo Z. Žemčiugova. – Vienintelė gyva eilė išlieka pas chirurgus, nes negalime žinoti, kada patirsime traumą ar užklups staigus, stiprus skausmas."

Pamažu atnaujinamas darbas
Profilaktiniai sveikatos patikrinimai (vaikų sveikatos pažymėjimams (pirmenybė teikiama būsimiems pirmokams), darbinantis, dėl vairuotojo pažymėjimo, leidimo ginklui ir pan.), profilaktiniai ir planiniai skiepai bus vykdomi tik užsiregistravus iš anksto registratūros telefonu. Šeimos gydytoja paminėjo, kad jau atnaujinamas ir naujagimių lankymas namuose, nes karantino metu buvo susiskambinama tik telefonu, taip pat didinamos slaugos paslaugų namuose apimtys.
Planiniams apsilankymams pas gydytojus odontologus registracija, kaip ir anksčiau, vykdoma telefonu 8 645 71 449. Pirminiams vizitams bus registruojami pacientai nuo liepos mėnesio. Šiuo metu teikiama pirmenybė gydymą jau pradėjusiems ar skausmą kenčiantiems pacientams. Išlieka reikalavimas po kiekvieno paciento kabinetą vėdinti ir dezinfekuoti bei pakeisti personalo asmens apsaugos priemones. Suprantama, kad šiek tiek sumažės priimamų pacientų skaičius.
Utenos PSPC teikiamos pirminės šeimos gydytojo, akušerio ginekologo, odontologo, chirurgo ir psichiatro paslaugos. Palaipsniui didinant sveikatos priežiūros paslaugų apimtis (įskaičiuojant nuotolines ir tiesiogines konsultacijas), tiesioginių konsultacijų šiek tiek daugės, bet skubama grįžti prie ankstesnės tvarkos tikrai nebus. Z. Žemčiugovos teigimu, šiuo metu per dieną šeimos gydytojai tiesiogiai kontaktui priima iki dešimties pacientų.

Įleidžiami laiku ir užsiregistravę
Į Utenos PSPC patalpas bus įleidžiami tik užregistruoti pacientai. Įėjus į įstaigą fojė bus tikrinama temperatūra. Jei žmogus karščiuoja, bet nejaučia COVID-19 būdingų simptomų, jis bus nukreipiamas į karščiavimo kabinetą. Ten specialia apranga apsirengęs gydytojas karščiuojantį pacientą apžiūrės ir nedelsdamas suteiks būtinąją pagalbą.
Pacientams apsilankymo metu būtina dėvėti apsaugines kaukes, laikytis saugaus atstumo, atvykti nurodytu laiku ir be lydinčių asmenų, jei tai įmanoma. Rekomenduojama pacientams atvykti ne anksčiau kaip likus dešimčiai minučių iki paskirto vizito, nes paslauga bus teikiama tik tiksliai nurodytu laiku, todėl atvykus anksčiau teks laukti.
Šeimos gydytoja Z. Žemčiugova kreipiasi į visus pacientus, prašydama supratingumo ir kantrybės, kol grįšime prie įprastos darbo tvarkos.

Autorės nuotr.

 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:367
Vakar apsilankė:8918
Šią savaitę apsilankė:39422
Šį mėnesį apsilankė:101229
Viso (nuo 2015-02-16):14368389
Šiuo metu naršo:
49
2020-08-15
MENŲ KALVĖ – Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!