Vaikams dovanos šypsenas

Vaikams dovanos šypsenas

Vaikams dovanos šypsenas

Apie gražią bei spindinčią šypseną ir sveikus dantis svajoja kiekvienas. Plati šypsena – laimingo žmogaus bruožas. Papuošti ja socialiai remtinų vaikų veidus padės Baltijos implantologijos centro komandos ir TV gelbėtojos Rūtos Filejevos pastangos.

Atitinka pasitikėjimą savimi

Baltijos implantologijos centro vadovo Andriaus Kildos teigimu, pažintis su Rūtos įkurtu paramos ir labdaros fondu „Gėrio trupinėlis" užsimezgė dar praėjusiais metais. Visa centro komanda artėjant didžiosioms žiemos šventėms nusprendė vietoje tradicinių tarpusavio dovanų rinkti aukas ir jas skirti šio fondo globojamoms šeimoms.
A. Kilda sakė, jog „Gėrio trupinėlio" veikla komandai padarė įspūdį, tad šiais metais norėjosi prie fondo globojamų vaikų gerovės prisidėti ilgalaikiu indėliu. Norėdamas padėti užkirsti kelią vaikų dantų ligoms ir prisidėti prie Rūtos fondo globojamų šeimų atžalų gerovės, Baltijos implantologijos centras inicijuoja akciją, kurios metu net 10 procentų už restauracines odontologijos paslaugas surinktų pinigų skirs „Gėrio trupinėliui".
Kokią sumą pavyks surinkti, kol kas nėra aišku. Viskas priklausys nuo to, kiek pacientų jų centre pasirinks minėtas paslaugas.
Kol kas nežinomas ir tikslus vaikų, kuriems bus sutvarkyti dantys, skaičius. Vieniems jų reikalingas rimtesnis gydymas, kitiems – ne. A. Kilda pabrėžė, jog nors centras specializuojasi dantų protezavimo bei implantavimo srityje, vaikams bus suteikiamos visos reikalingos paslaugos: nuo paprasto plombavimo iki iš tiesų rimtų procedūrų.
„Galbūt vienam vaikui pagydyti dantis pakaks vos 50 eurų, o kitam prireiks ir 500 eurų. Nėra apibrėžtos nei sumos, nei pacientų skaičiaus. Kitais metais pradėsime kviesti tuos, kuriuos atrinks fondo savanoriai. Galbūt tai bus vos keli vaikai ar paaugliai, turintys rimtų problemų, o gal didesnis jų skaičius su mažesnėmis bėdomis", – sakė A. Kilda.
Anot jo, dantų pažeidimai, prasta jų išvaizda ypač veikia vaikų, paauglių pasitikėjimą savimi, trikdo socialinę integraciją visuomenėje.
„Paaugliai ypač lengvai randa vienas kito silpnąsias vietas ir mėgsta jas pašiepti. Dažnai tokiems vaikams ima trūkti pasitikėjimo, turint negražią šypseną ar sugedusius dantis krenta jų savivertė. Vyresniam žmogui išvaizda galbūt ne taip svarbu, tačiau vaikai ir paaugliai reaguoja jautriausiai", – akcentavo A. Kilda.
Vadovas patikino, jog Lietuvoje vaikų dantų būklė blogėja, kai kurie neturi elementarių dantų valymo įgūdžių ar tinkamų priemonių. Panaši situacija neaplenkia nei Europos, nei viso pasaulio.
„Suvartojama kur kas daugiau cukraus, gazuotų gėrimų, gaunama mažiau vitaminų. Galima net pasakyti, jog maistas prastėja iš gero gyvenimo. O tai atsiliepia ir dantų būklei", – sakė A. Kilda.

Įgyvendinti vaikų svajones

Iš Panevėžio kilusi televizijos gelbėtoja Rūta Filejeva, prieš beveik trejus metus įkūrusi „Gėrio trupinėlį", sakė, jog kartu su šešių žmonių komanda stengiasi kasdien atlikti bent po mažą žygdarbį: aplankyti ligonius, palaikymo bei paramos stokojančias šeimas.
„Nėra taip, jog tik aplankome ir išvažiuojame – su šeimomis bendraujame ilgai, tiek, kiek reikia", – patikino įkūrėja.
Fondas, padedamas savanorių, bendradarbiauja ne tik su daugeliu Lietuvos seniūnijų, bet ir dienos, jaunimo, neįgaliųjų centrais, taip pat – pavienėmis šeimomis. Fondo veiklą palaiko Anglijos, Norvegijos, Danijos ir kitų šalių lietuviai.
Anot R. Filejevos, globojamų šeimų gretos kasmet vis didėja. Prieš didžiąsias žiemos šventes „Gėrio trupinėlio" Kalėdų Senelis aplankydavęs apie pusę tūkstančio vaikų, šiemet šis skaičius yra išaugęs. Pernai Kalėdų švente džiaugėsi tik sostinės vaikai, šiais metais prisijungė Biržai, Utena bei Panevėžys.
Čia gruodžio 8 dieną Kalėdų Senelis aplankys bene pusšimtį vaikų ir įteiks jų išsvajotąsias dovanas.
Savo troškimais vaikai su „Gėrio trupinėlio" savanoriais pasidalijo iš anksto.
Kaip sakė pati R. Filejeva, vaikų norai yra visai nevaikiški. Maždaug pusę jų sudaro nauji drabužiai.
„Labai dažnai kiek ūgtelėję vaikai prašo naujo kostiumėlio, naujo sportinio kostiumo ar suknelės. Tai reiškia, jog tie vaikai, eidami į mokyklą ar tiesiog išeidami į gatvę, jaučiasi negerai: jiems trūksta drabužių, švarios aprangos", – sakė ji.
Tarp troškimų – populiarūs žaislai, riedžiai, taip pat ir prabangios prekės – telefonai ar kompiuteriai. Ne ką mažiau vaikai norėtų ir susitvarkyti dantis, tačiau vis dar bijo eiti pas specialistus.
„Tačiau tiek paauglės merginos, tiek vaikinai supranta ir kompleksuoja, jeigu šypsena nėra graži", – sakė R. Filejeva.
Ji sako negalinti atsidžiaugti, jog Baltijos implantologijos centras sutiko tokiu būdu prisidėti prie mažųjų gerovės ir surengti tokią kilnią akciją – padovanoti galimybę vėl nebebijoti plačiai šypsotis.
„Daugeliui tai bus staigmena. Šiais laikais gražūs dantys ir šypsena yra labai brangus, tačiau labai būtinas dalykas tam, kad suteiktų pasitikėjimo savimi. Fondo globotiniai dažniausiai būna iš tokių šeimų, kuriose pasitikėjimo labai trūksta. Tai vaikams tikriausiai bus viena didžiausių dovanų", – džiaugėsi R. Filejeva.

Daugiau informacijos apie akciją www.bit.ly/sypsenosvaikams.

Baltijos implantologijos centro inf.

 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

test_gemius

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:5194
Vakar apsilankė:7724
Šią savaitę apsilankė:19790
Šį mėnesį apsilankė:140257
Viso (nuo 2015-02-16):11358104
Šiuo metu naršo:
83
2019-10-16
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!