Ateityje vienintelis Vaikų ligų skyrius regione oficialiai atvėrė duris
  • AutoriusJurgita ULKIENĖ
  • Priedai18 foto
  • PastasŠis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Ateityje vienintelis Vaikų ligų skyrius regione oficialiai atvėrė duris

Daugeliui uteniškių, auginančių mažus vaikus, ti­kriausiai teko lankytis Utenos ligoninės Vaikų ligų skyriuje. Sunku pamiršti dar neseniai ten pasitikda­vusias kraupias sąlygas: vieną tualetą visam skyriui, pelėsiais apaugusias sienas, kiaurai vėjo perpučiamus langus, ligoninės statybas menantį suplyšusį linoleu­mą, siauras, nepatogias aplūžusias lovas, pasenusią įrangą. Nuo vasaros pabaigos mažieji ligoniukai gul­domi suremontuotose, naujausia įranga aprūpintose palatose. Penktadienį po kelerius metus trukusio re­monto įvyko oficialus Vaikų ligų skyriaus atidarymas.

Kiek gali kainuoti šypsena?

Neretai dėl žinių trūkumo žmonės netinkamai prižiūri savo dantis, o tai galiausiai gali sukelti tokią sunkią ligą kaip periodontitas, kai dantys pradeda kristi arba juos būtina šalinti.

Kaip taisyklingai reikia rūpintis savo ir vaikų burnos bei dantų higiena ir kodėl verta laikytis šių pagrindinių taisyklių, pasakojo Kauno grožio klinikos Odontologijos skyriaus vadovė burnos higienistė Sandra Burčikaitė.

Lietuvoje – pirmoji šį sezoną gripo mirtis

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) duomenimis, nuo gripo Panevėžio apskrityje (Kupiškio rajone) mirė vyras. Tai pirmasis mirties nuo gripo atveji šį gripo sezoną. Vyras blogai pasijuto po švenčių, o į medikus kreipėsi sausio 2 dieną.

Investicija į dantų šepetuką atsiperka šimteriopai

Didžioji dalis suaugusiųjų netaisyklingai prižiūri savo dantis ir kovoja su įvairiomis dantų problemomis ar ligomis, todėl nekeista, kad ir vaikams nuo pat mažens nėra skiepijami tinkami kasdienės burnos higienos įpročiai. Apie tai, kaip taisyklingai prižiūrėti vaikų dantukus, kokios būna dažniausios tėvų klaidos ir ką dantys pasako apie viso organizmo būklę, pasakojo gydytoja vaikų odontologė Erika Mažeikė.

Specialistai patarė, kaip apsisaugoti nuo šios bakterijos

Kas trečią protrūkį Europoje sukelia salmonelės, informuoja Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras (ULAC), remiantis naujausia Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro bei Europos maisto saugos institucijos ataskaita.

Susiruošusiems žiemos atostogų – medikų įspėjimai

Kad atostogos paliktų tik pačius maloniausius įspūdžius, Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) medikai atkreipia dėmesį į kelias pagrindines užkrečiamųjų ligų prevencijos priemones, padėsiančias išvengti sveikatos sutrikimų atostogaujant svetur.

Ilgos dantų protezavimo eilės ištirpo

Panevėžio teritorinė ligonių kasa (Panevėžio TLK) išsiuntė paskutinius 2019 metų kvietimus protezuoti dantis Panevėžio ir Utenos apskričių gyventojams, įrašytiems į savivaldybių eiles ir laukiantiems Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšomis apmokamo dantų protezavimo. Po šių kvietimų abiejų apskričių visų savivaldybių gyventojams paslaugos laukimo trukmė sutrumpėjo iki maždaug 11 mėnesių. Bendras dantis protezuoti pakviestų Panevėžio TLK veiklos zonos asmenų skaičius šiais metais – maždaug 19 tūkst., t. y. per 3 tūkst. asmenų daugiau nei jų buvo pakviesta 2018 metais ir pustrečio karto daugiau – nei 2017 metais.

Uždegė žalią šviesą lauko darželiams

Seimas pritarė sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos teiktiems siūlymams aiškiai reglamentuoti lauko darželių veiklą. Tad numatyta, kad nuo kitų metų gegužės leidimas-higienos pasas galės būti išduodamas ne tik įstaigoms, kurios ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo veiklą vykdo patalpose, bet ir toms, kurios veikia lauko sąlygomis, t. y., vadinamiesiems lauko darželiams.

Puslapis 1 iš 37

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

test_gemius

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:2168
Vakar apsilankė:14479
Šią savaitę apsilankė:61924
Šį mėnesį apsilankė:162556
Viso (nuo 2015-02-16):12212906
Šiuo metu naršo:
85
2020-01-18
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!