Kas nulėmė, kad Anykščiai grįžo į Lietuvos motociklų kroso elitą?
SportasKas nulėmė, kad Anykščiai grįžo į Lietuvos motociklų kroso elitą?
2019 birželio 21, Penktadienis 09:05

Kas nulėmė, kad Anykščiai grįžo į Lietuvos motociklų kroso elitą?

Kas nulėmė, kad Anykščiai grįžo į Lietuvos motociklų kroso elitą?

Jau šį šeštadienį Anykščių rajone, Mickūnų motokroso parke, prasidės Lietuvos motociklų kroso čempionato antrojo etapo varžybos. Anykščiai į Lietuvos čempionato kalendorių sugrįžta po kelerių metų pertraukos – trasa buvo rekonstruota, tramplinai atnaujinti, išplatinti, pakito ir konfigūracija – dabar sportininkai važiuoja laikrodžio rodyklės kryptimi.

„Parkas pasitiks dalyvius ir žiūrovus su patobulinta trasos konfigūracija – naujais ir koreguotais senaisiais tramplinais, nepriekaištingai paruoštu trasos gruntu. Dalyviai šią trasą anksčiau įsimindavo dėl minkšto, klastingo grunto, o dabar jie bei žiūrovai Anykščius prisimins ir dėl įspūdingų tramplinų. Federacijos suteikta galimybė organizuoti tokio lygio varžybas jau yra įvertinimas – esame priskiriami prie šešių geriausių trasų Lietuvoje, todėl stengsimės mūsų gautą šansą išnaudoti maksimaliai ir padaryti puikų renginį", – teigė Mickūnų trasą administruojančio sporto klubo vadovas Lukas Pakeltis.

Svarbūs atnaujinimai ir tradicijos

Teisė organizuoti Lietuvos čempionato varžybas nėra gaunama spragtelėjus pirštais – organizatoriams būtina įrodyti savo vertę mažesnio masto renginiuose.
„Norėdamas tapti čempionato varžybų rengėju, organizatorius prieš metus turi įrodyti savo sugebėjimus organizuodamas Lietuvos taurės varžybas. Jų metu federacijos deleguota MX komisija žiūri, kaip jam sekasi, vertina įvairius niuansus. Mickūnų trasos administratoriai tokį procesą perėjo – Lietuvos taurės varžybos praėjusių metų birželį buvo gerai suorganizuotos, sulaukė daug žiūrovų. Be to, ši trasa turi tam tikras tradicijas, motokroso varžybos iki rekonstrukcijos vyko daug metų, tad įvertinę visas aplinkybes nusprendėme grąžinti čempionato kovas į Anykščius", – sakė Lietuvos motociklų sporto federacijos prezidentas Robertas Benediktavičius.
Jis pridūrė, kad Anykščiai visos Lietuvos kontekste svarbūs dėl dar vieno dalyko – šis miestas yra žymiausio Lietuvos motociklininko, pasaulio čempionate MXGP besivaržančio Armino Jasikonio gimtinė. Todėl motociklų kroso varžybos Anykščiuose yra populiarios ir pasižymi žiūrovų gausa.

Varžybos ir patiems jauniausiems

Mickūnų trasa įkurta gražioje vietoje Anykščių rajone – prie pat Šventosios upės, greta kelio Anykščiai–Rokiškis. Iki trasos rekonstrukcijos, pavasarinio potvynio metu išsiliedavusi Šventosios upė kartais pasiekdavo ir pačią trasą, tad viename aštriame posūkyje sportininkai turėdavo koreguoti važiavimo trajektoriją.
Antrasis Lietuvos motociklų kroso čempionato etapas šioje trasoje vyks birželio 22–23 dienomis – veiksmo trasoje netrūks jau pirmosios dienos, šeštadienio, rytą. 9.32 val. prasidės jaunųjų sportininkų treniruotės bei kvalifikaciniai važiavimai, o 12.00 – pirmasis jų įskaitinis važiavimas. Po motociklų su 50, 65 ir 85 kub. cm varikliais trasą užims MX1M bei MX2M klasių atstovai bei veteranai, o paskutinio važiavimo pradžia numatoma 16.40 val.
Sekmadienį tuo pačiu metu – 9.32 val. – treniruotes bei kvalifikacinius važiavimus paeiliui pradės keturračių, MX1 bei MX2 pradedančiųjų, moterų, pagrindinių MX1, MX2 ir 125 klasių bei motociklų su priekabomis ekipažai. Pirmasis įskaitinis važiavimas prasidės 12.00, o paskutinis – 16.55. Apdovanojimai numatomi netrukus po paskutinio važiavimo starto.
Renginio organizatoriai žada, kad žiūrovai be motokroso kovų stebėjimo galės užsiimti ir kitomis veiklomis, o į varžybas įsitraukti ir patys mažiausieji – vyks vaikų lenktynės balansiniais dviračiais. Trasos teritorijoje taip pat bus galimybė išbandyti „Cfmoto" keturračius, apžiūrėti „Volkswagen" automobilius, įrengtos pramogos vaikams bei batutas.

Daugiau intrigos čempionate

Lietuvos motociklų kroso čempionate šiemet organizuojami jau 6 etapai (pernai buvo 5), tačiau sportininkų sezono įskaitoje bus skaičiuojami 11 geriausių važiavimų. Vieno minuso sistema leidžia motociklininkams važiuoti kiek drąsiau, nebijant jog viename važiavime paves technika ar grubią klaidą padarys pats. Tai padidina intrigą visame čempionate.
Todėl Anykščiuose galima tikėtis atkaklių bei principingų kovų, o daug intrigos įneš trasos naujumas – daug dalyvių su ja bus menkai susipažinę. Kortas kai kuriems sumaišyti gali ir minkšta trasos danga – vieniems sportininkams ji labai patinka, tačiau yra nemažai prioritetą teikiančių kietesnei.
Į Anykščius atvykti turėtų pastarųjų metų Lietuvos čempionas MX1 klasėje Domantas Jazdauskas, 125 klasės lyderis Arnas Vedluga, daugkartiniai motociklų su priekabomis Lietuvos čempionai Mantas ir Rytis Kišūnai, greičiausi keturračių motociklų vairuotojai – Domantas Vaznys, Austėja Tamuliūnaitė ir daugybė svečių iš Latvijos, Estijos, Baltarusijos bei kitų užsienio valstybių. Sudalyvauti šiose varžybose norėjo ir MXGP pasaulio čempionato dalyvis latvis Matiss Karro, tačiau praėjusį savaitgalį vykusių varžybų metu jis patyrė traumą ir kurį laiką turės apsieiti be motociklo.

Organizatorių inf.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Utenos komandai – antroji vieta

  Praėjusį sekmadienį Lietuvos motociklų aistruoliai rinkosi Alių MX trasoje, kur vyko Lietuvos motokroso taurės III etapas.

 • Anykštėnas pademonstravo, kaip važiuoja pasaulio elitas

  Šį savaitgalį Anykščių r., Mickūnų MX parke, startavęs Lietuvos motokroso čempionatas žadėjo net kelias intrigas. Praėjusį šeštadienį daugybės dėmesio sulaukė mažiausi dalyviai bei pirmą kartą startavusi čempionato Moterų įskaita. Sekmadienį didele gausa stebino Pradedančiųjų klasė, o Pasaulio motokroso čempionato dalyvis Arminas Jasikonis vertė aikčioti ir dėl greičio, ir dėl įspūdingų šuolių nuo 14-os trasos tramplinų.

 • Motociklų sporto čempionų laimėjimų kraitė – įspūdinga

  Praėjusį savaitgalį viešbutyje „Vilnius Grand Resort“ vyko iškilmingas Motociklų sporto federacijos metinių apdovanojimų vakaras. Utenos motokroso komandai UtenaRacingSchool.lt buvo suteiktas 2019 metų Lietuvos čempionų vardas.

 • Atkakliausios varžybos Utenoje išrikiavo čempionus

  Praėjusį savaitgalį Utenoje, Alių motokroso trasoje, vyko paskutinis, šeštasis 2019 metų Lietuvos motociklų kroso čempionato etapas. Daugiau nei šimtas sportininkų varžėsi įvairiose klasėse – nuo pačių silpniausių, 50 kub. cm variklius turinčių motociklų, iki galingų dviviečių su priekabomis ar itin greitų MX1 klasės. Utenoje paaiškėjo ir naujieji Lietuvos motokroso čempionai.

 • Paaiškėjo pirmieji Lietuvos motokroso čempionai

  Klausimų po priešpaskutinio Lietuvos motociklų kroso čempionato etapo Šiauliuose yra dar daugiau nei buvo prieš jį. Likus vienam etapui iki šalies čempionato pabaigos Lietuvos čempionai daugelyje klasių, kaip ir prizininkai, dar nežinomi. Greičiau priešingai – dėl šiemet įvestos papildomos „vieno minuso“ taisyklės intriga klasėse tik padidėjo ir išliks iki pat paskutinio etapo.

 • Greičiausi Lietuvos motokrosininkai vėl džiugino anykštėnus

  Praėjusį savaitgalį Anykščių rajone esančioje Mickūnų trasoje vyko antrasis Lietuvos motociklų kroso čempionato etapas. Tūkstantinė į varžybas susirinkusi minia atkaklias kovas stebėjo dvi dienas – ir šeštadienį, ir sekmadienį. Nuo ryto iki vakaro trasoje varžėsi stipriausi Lietuvos motociklų kroso sportininkai. Renginyje lenktyniavo ne tik lietuviai, bet ir svečiai iš artimiausių užsienio šalių – Latvijos, Estijos, Baltarusijos ir kitų.

 • Motociklų kroso gerbėjų „kalėdos“ tęsis du savaitgalius iš eilės

  Birželis Lietuvos motociklų kroso gerbėjams gali būti vadinamas Armino Jasikonio mėnesiu: kaimyninėje Latvijoje jau artėjantį savaitgalį vyks pasaulio čempionato MXGP etapas, kuriame šis sportininkas dalyvaus, o dar po savaitės – antrasis Lietuvos čempionato etapas atnaujintoje gimtojo Armino miesto Anykščių trasoje.

 • Alių motokroso trasa turi naują šeimininką

  Utenos rajono Alių kaime esančios motokroso trasos, kurioje jau trejus metus nebuvo vykdomos varžybos, laukia atgimimas. Alių trasą pastaraisiais metais motokrosininkai ne veltui pašaipiai vadino kultūrine pieva. Šiam žingsniui kelią atvėrė balandžio mėnesį vykęs Utenos rajono savivaldybės tarybos posėdis, kurio metu pritarta, kad Utenos rajono savivaldybės administracijos direktorius Utenos rajono savivaldybės tarybos vardu įregistruotų motokroso trasą Alių kaime, Utenos seniūnijoje. Patikėjimo teise minėta trasa prieš kurį laiką perduota valdyti Utenos daugiafunkciam sporto centrui (toliau – Utenos DSC).

 • 20-metį švenčiantis „Porteris“ augina jaunąją motokrosininkų kartą

  Gruodžio 10 dieną (sekmadienį) Utenos kultūros cen­tre susibūrė motociklų sportui neabejingi uteniškiai – čia griausmingai buvo minimas daugkartinio Lietuvos čempiono – Utenos motokroso klubo „Porteris“ – 20-asis gimtadienis. Šventinio vakaro metu padėkos žo­džiai liejosi laisvai – buvo pagerbti sportininkai, tre­neriai, technikos inžinieriai, rėmėjai ir visi kiti, kurie didesniu ar mažesniu indėliu prisidėjo prie „Porterio“ sėkmės. 20-mečio sportininko nominacija atiteko titu­luočiausiam klubo nariui uteniškiui Nerijui Rukštelai. Renginį vainikavo jaukus Sauliaus Prūsaičio koncertas ir „Viduramžiai LT“ komandos ugnies, pirotechnikos, specialiųjų efektų bei muzikos šou.

 • Nerijus Rukštela tapo absoliučiu Lietuvos motokroso čempionu

  Sekmadienį link Dauniškio ežero iš visų pusių plūdo uteniškiai ir miesto svečiai. Kas po vieną, kas įsikibęs į parankę antrajai pusei ar atžygiavęs su visa šeima, visi troško padėkoti vienam geriausių Utenos rajono sportininkų, daugkartiniam Lietuvos motokroso čempionui ir prizininkui, aštuonerių metų iškovojusiam Pasaulio vaikų motokroso čempiono vardą, – 21-erių uteniškiui Nerijui Rukštelai. Sportininkas Panevėžyje dalyvavo penktajame Lietuvos motokroso čempionato etape, kurį sėkmingai įveikęs parvežė gimtajam miestui auksinę suaugusiųjų Open klasės pergalę ir tapo absoliučiu Lietuvos motokroso čempionu.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:3069
Vakar apsilankė:8380
Šią savaitę apsilankė:26007
Šį mėnesį apsilankė:36821
Viso (nuo 2015-02-16):14303981
Šiuo metu naršo:
124
2020-08-06
MENŲ KALVĖ – Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!