Utenoje lankėsi svečiai iš Švedijos ir Islandijos
SportasUtenoje lankėsi svečiai iš Švedijos ir Islandijos
2019 kovo 07, Ketvirtadienis 10:13

Utenoje lankėsi svečiai iš Švedijos ir Islandijos

Utenoje lankėsi svečiai iš Švedijos ir Islandijos

Kovo 6 dieną „Utenos Utenį“ aplankė svečiai iš Švedijos ir Islandijos futbolo klubų. Praėjusį rudenį futbolo akademijos „Utenis“ vadovas Vaidotas Rastenis kartu su futbolo klubo „Ataka" atstovais lankėsi Švedijoje ir Islandijoje, kur gilinosi į šių užsienio šalių futbolo sistemas.

Švedijoje V. Rastenis susipažino su „Essinge IK" klubu, jo veiklos organizavimu ir struktūra, o „Islandijos futbolo stebuklo" mįslę minė „Fylkir" klube, kur domėjosi infrastruktūra, sistema, bendravo su šios šalies futbolo proveržį kūrusiais žmonėmis.

Kovo 6-ą dieną futbolo klubas „Utenos Utenis" sulaukė atsakomojo vizito – Utenoje lankėsi ir mūsų klubo veikla domėjosi islandai Hörður Guðjónsson (futbolo klubo „Fylkir" vadovas), Halldór Steinsson bei švedai Brita Kallgren, Johan Elton ir John Chapman.
Svečiai vizitą pradėjo apsilankymu „Utenio" stadione, kuris jiems paliko puikų įspūdį. „Jūs turite puikias sąlygas, gerą stadioną. Šaunu, kad stadione vyksta įvairių veiklų, o infrastruktūra gali naudotis visi miestiečiai, – pastebėjo B. Kallgren. – Matyt didžiausias jūsų skirtumas yra tas, kad Lietuvoje futbolas gerokai mažiau populiarus nei pas mus. Švedijoje futbolu domisi ir žaidžia kone kiekvienas mokinukas, o mūsų klube aktyviai veikia su jais dirbantys savanoriai. Kai sporto šaka populiari – lengviau rasti tiek savanorių, tiek rėmėjų ir taip įgyvendinti savo idėjas".
„Klubas „Fylkir" yra tas, į kurį turėtume lygiuotis", – pabrėžė V. Rastenis, prieš užsienio klubų atstovams pristatydamas „Utenos Utenio" raidą nuo jo atkūrimo 2013 metais, viziją, tikslus ir strategiją.
Futbolo akademijos „Utenis" techninis vadovas ir treneris Aurimas Meidus papasakojo apie kasdienius darbus, akademijos darbą pagal „Auri-Dohm" treniravimo sistemą, pademonstravo „Stats4sport" platformą.
Viešnagę svečiai baigė apsilankymai FA „Utenis" auklėtinių treniruotėse.
„Jūsų klubas maloniai nustebino ir paliko puikų įspūdį, tiek infrastruktūra, o ypač – treniravimo sistema ir treneriai. Jūs turite viską, ką ir mes, – teigė „Fylkir" klubo vadovas H. Guðjónsson patikslindamas, kad islandų klubo treniruotės ir varžybos vyksta dviejose pilnų matmenų ir vienoje mažoje dirbtinės dangos aikštėse bei parodydamas šildomos aikštės su žaliuojančia žole nuotrauką. – Be abejo, mūsų klubas didesnis, turime 600 žaidžiančių žmonių, daugiausiai – apie 500 – jaunuolių iki 19 metų amžiaus. Dirbame su 200 mergaičių, 400 vaikinų. Tačiau mūsų regione gyvena tik 10 tūkstančių žmonių. Manau ir po šio apsilankymo tikiu, kad ir „Utenos Utenis" turi visas sąlygas augti".

„Utenos Utenio" inf.

 

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Sekmadienį Utenos stadione – futbolo šventė

  Po penkerių metų pertraukos Utenoje vyks didelė futbolo šventė – sekmadienį „Utenio“ stadione vyks Lietuvos futbolo federacijos taurės finalo rungtynės. Šių rungtynių laukianti Utenos futbolo bendruomenė tikisi, kad tai suteiks motyvacijos ir vietos jaunimui sportuoti.

 • Jaunųjų futbolininkų ugdymu rūpinsis danas

  Futbolo klubas „Utenos Utenis“ pasirašė dviejų metų sutartį su futbolo specialistu iš Danijos Carsten Dohm. Didelę patirtį vaikų ir jaunimo futbolo ugdymo srityje sukaupęs D. Carsten tapo klubo techniniu vadovu, kuris koordinuos bei užtikrins vaikų ir jaunimo futbolo vystymo programos įgyvendinimą bei vykdymą.

 • Danas tiki Lietuvos futbolo atgimimu

  „Liverpool“ klube dirbęs Carstenas Dohmas įsitikinęs, kad futbolo ateitis – intelektualus žaidėjas. Tapti tokiais jis mokys ir Lietuvos futbolo talentus. Liepos pabaigoje–rugpjūčio pradžioje Utenoje vyks vieno geriausiųjų Danijos vaikų futbolo specialisto Carsteno Dohmo vasaros stovykla. Joje futbolo paslapčių penkias dienas semsis talentingi 14–16 metų paaugliai.

 • Merginų tikslas – garbingai sudalyvauti

  Kovo 31 dieną pirmą kartą istorijoje Utenos merginų futbolo komanda startuos aukščiausioje šalies lygoje. LMFA A lygoje debiutuosiančios FK „Utenis“ merginų komandos pagrindinis tikslas – garbingai sudalyvauti pirmenybėse ir nustebinti pačioms save.

 • UAFF taurę iškovojo Visagino komanda

  Kovo 23 dieną Molėtuose vyko Utenos apskrities futbolo federacijos salės futbolo taurės varžybos, kuriose po atkaklios kovos triumfavo visaginiečiai.

 • Čempionais tapo „Ekrano“ senjorai

  Kovo 2 dieną Molėtuose finišavo Utenos apskrities futbolo federacijos senjorų salės futbolo čempionatas, kuriame triumfavo Panevėžio senjorai.

 • Naujos asociacijos siekis – nauja kokybė

  Sausio 31 dieną įsteigta nauja asociacija, vienijanti šalies vaikų ir jaunimo futbolo ugdymo organizacijas. Pagrindinis naujosios asociacijos veiklos tikslas – vaikų ir jaunimo futbolo ugdymo aplinkos ir veiklos sąlygų, taip pat ugdymo paslaugų kokybės gerinimas.

 • Valdyboje – vertinimai ir pokyčiai

  Gruodžio 4 dieną vyko VšĮ futbolo klubas „Utenos Utenis“ valdybos posėdis, kuriame įvertintas pasibaigęs 2018 metų sezonas ir aptartos ateities perspektyvos. Posėdį valdybos nariai pradėjo nuo pasibaigusio 2018 metų sezono vertinimo.

 • Veiklą vainikavo sezono apdovanojimai

  2018 metų Lietuvos futbolo apdovanojimų šventės metu dviejų nominacijų laimėtojais paskelbti „Utenos Utenis“ ir šio klubo kineziterapeutas Aurimas Tilindis.

 • „Uteniui“ stadioną patikėjo dar penkeriems metams

  Utenos miesto „Utenio“ stadionas perduotas futbolo klubui „Utenos Utenis“ valdyti dar penkeriems metams. Rugpjūčio 30 dienos posėdyje Utenos rajono savivaldybės taryba pritarė, kad „Utenos Utenis“ pagal panaudos sutartį valdytų „Utenio“ stadioną iki 2023 m. rugpjūčio 31 dienos.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

test_gemius

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:1386
Vakar apsilankė:7642
Šią savaitę apsilankė:23624
Šį mėnesį apsilankė:144091
Viso (nuo 2015-02-16):11361938
Šiuo metu naršo:
98
2019-10-17
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!