„Winter rally“ nugalėjo čekai, greičiausias lietuvis – Vaidotas Žala
Sportas„Winter rally“ nugalėjo čekai, greičiausias lietuvis – Vaidotas Žala
2019 sausio 28, Pirmadienis 08:45

„Winter rally“ nugalėjo čekai, greičiausias lietuvis – Vaidotas Žala

„Winter rally“ nugalėjo čekai, greičiausias lietuvis – Vaidotas Žala
 • 6 foto

Šeštadienį Utenoje baigėsi pirmasis Lietuvos ralio čempionato 2019 m. sezono etapas – „Winter rally“. Greičiausi jame buvo svečiai iš Čekijos – Jaroslavas Orsakas su Jindriška Žakova, važiuojantys „Ford Fiesta R5" automobiliu. Dešimt sekundžių nuo jų atsiliko „Agrorodeo“ komanda – Vaidotas Žala ir Andris Malnieks su „Škoda Fabia R5“, tapę greičiausiu „Winter Rally“ ekipažu iš Lietuvos.

V. Žala su A. Malnieksu buvo greičiausi po pirmosios „Winter rally" dienos – nugalėjo visuose keturiuose tamsiu paros metu vykusiuose greičio ruožuose. Antrąją dieną kartu su čekų ekipažu jie pasidalijo po keturias pergales, tačiau šeštame bei septintame prarado labai daug laiko. „Agrorodeo" ekipažas šeštajame įlėkė į pusnį, o į variklio skyrių prilindęs sniegas sukėlė daug problemų.
„Išlėkėme į pusnį ir prigaudėme labai daug sniego. Jis užkišo oro filtrą ir vieną turbinos žarną numovė. Pervažiavimas tarp greičio ruožų buvo labai trumpas ir turėjome nedaug laiko, tad skubėdami tik išvalėm filtrą nuo sniego, jo angą ir nepastebėjome numautos žarnos. Išvažiavome į greičio ruožą ir jaučiame, kad automobilis vėl nevažiuoja. Taip ir prariedėjom be turbinos, kol grįžus į servisą pavyko susitvarkyti", – po ralio finišo pasakojo V. Žala.
Žiemos ralyje įlėkti į pusnį nėra retas atvejis – daug kam taip nutinka. Tačiau kartais incidentai, kurie iš pirmo žvilgsnio atrodo labai menki, sukelia daug problemų – „Agrorodeo" ekipažas dėl to prarado apie minutę laiko ir užleido pirmąją vietą svečių ekipažui.
Nesėkmingo septinto greičio ruožo praradimus V. Žala su A. Malnieksu bandė kompensuoti kituose, tačiau finišavus paskutiniame, iki J. Orsako su J. Žakova jungtiniam lietuvio ir latvio ekipažui pritrūko dešimties sekundžių.
„Nepaisant nesėkmės, grįšime su gera nuotaika – automobilis sveikas. Ralis buvo sunkus – žiemą varžybos ir taip savo specifika labai skiriasi nuo vasaros, o šiemet dar labai sudėtingos sąlygos pasitaikė. Penktadienį ypač – stipriai snigo ir naktiniuose greičio ruožuose buvo labai prastas matomumas, o šeštadienį – labai slidu. Greičio ruožai siauri, turi važiuoti vėže, nes jeigu tik iš jos išklysti, iškart pataikai į pusnis, kuriose lengva įstrigti. Labai intensyvios dvi dienos – dabar grįšiu namo ir savaitę maigysiu pultą", – juokavo V. Žala, pagyręs organizatorius už sugebėjimą pakviesti greitus ekipažus iš užsienio.
Trečią vietą „Winter rally" užėmė Giedrius Notkus su Daliumi Strižanu, važiuojantys „Mitsubishi Lancer Evo IX". Tarp dviem ratais varomų automobilių nepralenkiami buvo Deividas Gezevičius su Tomu Nenartavičiumi, važiavę „Opel Astra". Jie užėmė aukštą penktąją vietą ir bendroje ralio įskaitoje.
Sudėtingos žiemos ralio sąlygos ne vieną ekipažą privertė sudėti ginklus nepasiekus finišo – paskutiniame greičio ruože nuo kelio nulėkė Vytautas Švedas su Mindaugu Čepuliu, apie 10 automobilių patyrė įvairius techninius nesklandumus.
Po „Winter rally" Lietuvos automobilių ralio čempionate bus beveik penkių mėnesių pertrauka – antrasis etapas vyks birželio 14–15 dienomis Kelmėje.

„Agrorodeo" komandos inf., Vytauto Dranginio nuotr.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Prie „Winter Rally“ starto ketina stoti dar vienas Dakaro dalyvis

  „Winter Rally“ šiemet kaip niekad traukia sunkiausių pasaulio lenktynių dalyvius. Prieš savaitę organizatoriai pranešė, jog į pirmąjį Lietuvos ralio čempionato etapą atvykti ketina visame pasaulyje žinomas Dakaro ralio lenktynininkas Siarhei Viazovich, o dabar atskleista, jog planų atvykti turi ir lenkų sportininkas Aron Domzala.

 • Atskleidė, kokių naujovių bus greičiausiame metų ralyje „Winter Rally“

  Pasitarus su automobilių sporto bendruomene ir atsižvelgus į žiemos festivalio dalyvių pageidavimus, nuspręsta, jog pirmasis Lietuvos ralio čempionato etapas grįžta į dviejų dienų formatą. Organizatoriai skelbia, jog lenktynininkams norima suteikti galimybę išmėginti jėgas naktiniuose greičio ruožuose, o žiūrovams – gerą laiką stebint ralį ir pramogaujant gryname ore. Varžybų direktorius Ramūnas Kliunka teigė, jog žiemos festivalyje tradiciškai planuojama įrengti Žiūrovų miestelį, tik šį kartą jis atvykusiuosius pasitiks atsinaujinęs ir pasiūlys dar daugiau veiklų.

 • „Winter Rally“ baigiamasis posėdis – netikėtoje vietoje

  Pirmojo metų festivalio „Winter Rally“ organizatoriai tęsia tradicijas – antrus metus iš eilės oficialios ralio pabaigtuvės vyksta neįprastoje aplinkoje. Šiais metais baigiamasis organizacinio komiteto posėdis vyko gerai žinomoje „Nosted mechanika“ gamykloje. Jį vainikavo pažintinė ekskursija.

 • „Winter Rally 2018“ prie starto linijos stojo 27 ekipažai, bet finišą pasiekė ne visi

  Nuo ankstyvo penktadienio ryto įkyriai purškė lietus ir tai kėlė nemažą įtampą „Winter Rally 2018“ pilotų veiduose. Tačiau jiems grįžus po susipažinimo su viena iš trasų nuotaika buvo visai kita – Utenos ir Molėtų rajono pamiškėse jos buvo tvirtai sukaustytos ledo.

 • Šeštadienį B. Vanago laukia sprinto distancija Utenoje

  Antradienį iš 40-ojo Dakaro ralio grįžusi „General Financing team Pitlane" komanda praneša, kad Benediktas Vanagas jau šeštadienį, sausio 27 dieną, startuos „Winter Rally“ žiemos ralio lenktynėse Utenoje.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:5953
Vakar apsilankė:5867
Šią savaitę apsilankė:11820
Šį mėnesį apsilankė:44537
Viso (nuo 2015-02-16):14068529
Šiuo metu naršo:
97
2020-07-07
MENŲ KALVĖ – Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!