Sportas„Juventus“ palaužė „Pieno žvaigždes“ ir iškovojo antrąją pergalę
2018 spalio 04, Ketvirtadienis 11:32

„Juventus“ palaužė „Pieno žvaigždes“ ir iškovojo antrąją pergalę

Trečiadienį, spalio 3 dieną, vykusiose Lietuvos krepšinio lygos ketvirtojo turo rungtynėse Utenos „Juventus" namuose 82:79 (26:20, 24:25, 12:20, 20:14) palaužė Pasvalio „Pieno žvaigždes" ir įsirašė antrąją pergalę čempionate.

Taškų sąskaitą pirmieji atsidarė svečiai iš Pasvalio, pasižymėjo du tolimus metimus iš eilės realizavęs Tomas Lekūnas. „Juventus" gretose taikliu tritaškiu atsakė Marius Runkauskas, perkirpdamas „Pieno žvaigždžių" persvarą pusiau (3:6). Tada svečiai surengė sėkmingą atkarpą, pelnė keturis taškus be atsako ir padidino skirtumą tarp komandų iki septynių taškų (3:10). Įpusėjus ketvirčiui, šeimininkai savo ruožtu atsakė spurtu 9:0, po kapitono Arvydo Šikšniaus tritaškio rezultatas tapo lygus, o po taiklių Vaido Čepukaičio baudų metimų uteniškiai jau buvo priekyje (12:10). Toliau sėkmingai gynyboje rungtyniavę „Juventus" krepšininkai neužstrigo ir puolime, jie pratęsė sausą atkarpą iki 18:0 ir susikrovė dviženklę persvarą (21:10). Po labai ilgos pertraukos „Pieno žvaigždžių" taškų badą nutraukė Gytis Sirutavičius, išprovokavęs pražangą ir realizavęs abu baudų metimus (21:12). Per likusį kėlinio laiką „Pieno žvaigždėms" pavyko sumažinti savo deficitą iki šešių taškų (26:20).

Antrąjį ketvirtį sėkmingiau pradėjo uteniškiai, A. Šikšnius įsmeigė vieną, o Aleksandras Zacharovas du tritaškius iš eilės ir sugrąžino šeimininkams dviženklį pranašumą (32:22). Įsivažiavę Gedimino Petrausko auklėtiniai surengė sausą atkarpą 10:0 ir panaikino turėtą deficitą (32:32). Puolime sustojusius šeimininkus taškais iš po krepšio į priekį išvedė M. Runkauskas, tačiau greitai pirmaujanti komanda pasikeitė – T. Lekūnas pelnė taškus su pražanga ir suteikė taško pranašumą pasvaliečiams (34:35). Iki pirmosios rungtynių dalies pabaigos likus kiek mažiau nei dviem minutėm uteniškiai reabilitavosi ir po D. Bičkauskio tolimo šūvio susigrąžino saugesnę persvarą (46:39), tačiau jos iki ilgosios pertraukos neišsaugojo ir turėjo tenkintis penkių taškų pranašumu (50:45).
Po pertraukos sugrįžusios „Pieno žvaigždės" trečiąjį kėlinį pradėjo atkarpa 5:0 ir išlygino rungtynių rezultatą (50:50). Pirmus antrosios rungtynių dalies uteniškių taškus baudų metimais pelnė D. Bičkauskis (52:50). Įpusėjus ketvirčiui „Juventus" ekipa turėjo dviejų taškų deficitą, tačiau sekančioje atakoje taiklų tolimą metimą realizavęs A. Zacharovas ne tik panaikino atsilikimą, tačiau ir sugrąžino taško persvarą šeimininkams (57:56). Neilgai trukus trapi persvara buvo panaikina, E. Omogbo pataikė dviejų taškų vertės metimą ir išvedė svečius į priekį, o Justinas Watts'as sekančioje atakoje pridėjo taiklų tritaškį ir padidino skirtumą iki keturių taškų (57:61).
Lemiamo kėlinio pradžioje A. Zacharovas pelnė penkis taškus be atsako ir sugrąžino uteniškiams pirmaujančios komandos vaidmenį (67:65). Po ilgos abiejų komandų sausros puolime G. Sirutavičiaus perėmė kamuolį ir nurūkęs į greitą puolimą išlygino rezultatą (67:67). Netrukus taškų badą nutraukė ir „Juventus". K. Guščikas atsidūrė atakos smaigalyje ir pelnė dvitaškį su varžovo pražanga, o jau sekančioje atakoje D. Bičkauskis pridėjo dar vieną dviejų taškų vertės metimą ir suteikė šeimininkams penkių taškų persvarą (72:67). Ketvirčiui persiritus į antrąją pusę A. Šikšnius dviem baudų metimais dar labiau padidino „Juventus" persvarą (74:67), tačiau puolime atsigavę varžovai atsakė keturiais taškais ir vėl priartėjo prie uteniškių (76:74). Galiausiai rungtynių pabaigoje atsilaikę Žydrūno Urbono auklėtiniai šventė pergalę trijų taškų skirtumu (82:79).
Nugalėtojams 22 taškus pelnė Aleksandras Zacharovas, 20 – Dovis Bičkauskis, 15 – Arvydas Šikšnius, 10 – Marius Runkauskas 7 – Karolis Guščikas, 4 – Vaidas Čepukaitis.
„Pieno žvaigždžių" gretose išsiskyrė Gytis Sirutavičius.

„Juventus" inf., Vytauto Gimžausko nuotr.

Susiję įrašai (pagal žymę)

• Utenos krepšininkai – tarp aštuonių Lietuvos stipriausių komandų

2017/2018 metų sezono U19 jaunimo (gimusio 1999 metais) krepšinio čempionate „Olimpinė taurė“ dalyvavo 18 komandų. Jos buvo suskirstytos į tris pogrupius po šešias komandas. Kiekviena komanda žaidė namų ir išvykos rungtynes.

• Krepšinio mėgėjų dėmesiui!

Kaip informavo Utenos daugiafunkcis sporto centras, prasideda komandų registracija į Utenos rajono Mero taurės krepšinio varžybas. Registracija vyksta iki šių metų gruodžio 4 dienos 10.00 valandos elektroniniu paštu: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį. ir tel. 8-389-61846, arba mob. tel. 8-616-42609.

• Teisėjai pavogė „Juventus“ pergalę

Pasak sirgalių, tokio prasto teisėjavimo, nors tarp teisėjų buvo ir vienas rimčiausių Lietuvos krepšinio lygos (LKL) teisėjų Vilius Mačiulaitis, Utenos krepšinio aistruoliai šį sezoną dar nematė. Po varžybų taip pat nesitvardė vienas jauniausių LKL trenerių, „Juventus" strategas Gediminas Petrauskas, reikšdamas nepasitenkinimą teisėjavimu. Po kelių akimirkų prie jo prisijungė ir jo pagrindinis asistentas bei „Juventus" klubo prezidentas Žydrūnas Urbonas. Žurnalistams spaudos konferencijoje ilgokai teko laukti „Juventus" stratego, kuris apie teisėjavimą buvo linkęs nutylėti. Priežastis – praėjusį šeštadienį LKL čempionate G. Petrausko auklėtiniai savo aikštelėje tik vienu tašku 72:73 (10:17, 30:18, 15:29, 17:9) nusileido Klaipėdos „Neptūno" klubui.

• „Juventus“ pradėjo statyti unikalią krepšinio piramidę

Praėjusį penktadienį Utenos daugiafunkciame sporto centre buvo pasirašyta trišalė bendradarbiavimo sutartis tarp krepšinio klubų Utenos „Juventus", Molėtų „Ežerūno" bei Ukmergės „Olimpo". Kaip „Utenos dienai" tvirtino „Utenos Juventus" klubo direktorius Eimantas Skersis, klubas žengė dar vieną svarbų žingsnį savo istorijoje.

• „Juventus“ ekipai vadovaus kaunietis Gediminas Petrauskas

Vakar, rugpjūčio 8 dieną, Utenos krepšinio klubo „Juventus" vadovybė Utenos rajono savivaldybėje pasirašė sutartį su nauju komandos vyriausiuoju treneriu kauniečiu Gediminu Petrausku, kuris prieš kelias dienas su Lietuvos jaunių (iki 18 metų) rinktinės krepšininkais grįžo iš Europos čempionato, kuriame jaunimas iškovojo bronzos medalius. Rajono savivaldybės ir klubo vadovai naują trenerį pasveikino laimėjus bronzą.

• A. Sireika palieka „Juventus“

Antano Sireikos apsisprendimo laikas baigėsi. 61-erių metų strategas rudenį grįš į Uteną, tačiau jau kaip Šiaulių „Šiaulių" klubo vyr. treneris. Du sezonus prie „Juventus" vairo praleidęs 2003 metų Europos čempionas priėmė gimtojo miesto ekipos pasiūlymą.

• Krepšinio turnyre nugalėtojais tapo uteniškiai

Birželio 2 dieną Utenoje vyko 2006–2007 metų gimimo berniukų krepšinio turnyras, skirtas LSD „Žalgiris" Utenos rajono tarybos taurei laimėti. Nugalėtojais tapo Utenos DSC jaunieji krepšininkai.

• Jaunieji krepšininkai Lenkijoje iškovojo auksą

Gegužės 19–21 dienomis jaunieji Utenos daugiafunkcio sporto centro (DSC) krepšininkai, ugdomi krepšinio trenerės Sinilgos Bartaševičiūtės, dalyvavo tarptautiniame „Stasinki-2017" krepšinio turnyre, skirtame 2005 metais gimusiems berniukams ir mergaitėms. Turnyras buvo organizuojamas Zyrardow mieste, Lenkijoje. Jame dalyvavo aštuonios krepšininkų komandos iš Lenkijos, Latvijos ir Lietuvos. Uteniškiai pasipuošė auksu.

• Savaitgalį Utenoje baigėsi „Juventus“ krepšinio lygos krepšinio turnyras

Šeštadienį Utenos daugiafunkciame sporto centre įspūdinga fiesta baigėsi kelis mėnesius trukęs Utenos apskrities jaunimo „Juventus" krepšinio lygos krepšinio turnyras. Sezonas pasižymėjo istoriniu Anykščių „Imam viršų" komandos triumfu.

• „Juventus“ neturėjo daug vargo su Kėdainių klubu

Įtikinamą pergalę Lietuvos krepšinio lygos („Tete-a-Tete Casino" LKL) čempionate iškovojo Utenos „Juventus" krepšininkai. Penktąją vietą turnyro lentelėje užimantys uteniškiai balandžio 23 dieną namuose 98:79 (27:19, 28:22, 20:22, 23:16) nepaliko vilčių Kėdainių „Nevėžio" ekipai.
    Po šios pergalės Antano Sireikos komandai reguliariajame ture liko sužaisti vieną susitikimą – svečiuose su Kauno „Žalgiriu". Būtent po šio mačo ir paaiškės „Juventus" varžovas atkrintamosiose varžybose.