Taškų lenktynėse „Juventus“ nusileido sostinės klubui

Revanšo nuotaikomis po apmaudaus pralaimėjimo Karaliaus Mindaugo taurės turnyro (KMT) ketvirtfinalyje gyvenę Utenos „Juventus“ šeštadienį, kovo 10 dieną, vykusiose Lietuvos krepšinio lygos (LKL) rungtynėse namuose dar kartą surėmė ginklus su kelialapį į KMT finalinį ketvertą tik po pratęsimo nugvelbusiu Vilniaus „Lietuvos rytu“.

Visgi Žydrūno Urbono auklėtiniams pergalės pasiekti nepavyko, rezultatu 92:104 (24:34, 20:25, 17:22, 32:23) teko pripažinti svečių iš Vilniaus pranašumą.

Rungtynių pradžia puikiai atspindėjo abiejų komandų nusiteikimą. Pirmuosius taškus tolimu metimu pelnė Simas Buterlevičius (3:0), sekančioje atakoje varžovų gretose tuo pačiu atsakė Benas Madgenas (3:3). Neilgai trukus taškų lenktynėse persvarą „Juventus” komandai sugrąžino Kenny Gainesas (14:11), tačiau apsukų puolime nesumažinę svečiai iš Vilniaus kėliniui persiritus į antrąją pusę pradėjo tolti ir po Luko Mavrokefalidžio taškų iš po krepšio įgijo 9 taškų persvarą (21:30). Iki pirmojo ketvirčio pabaigos likus kiek daugiau nei dviem minutėms Travisas Petersonas taikliais baudos metimais suteikė „Lietuvos rytui” dviženklę persvarą (21:32).

Vilniečių spurtą 0:8 nutraukė LaRonas Dendy pelnydamas taškus su varžovo pražanga (24:32), bet paskutinį žodį šiame ketvirtyje tarė Rokas Giedraitis įmesdamas dviejų taškų vertės vizitas prie baudų metimo linijos sugrąžino dviženklę persvarą (32:42). Rezultatyvių atsakų badą išgyvenusiems šeimininkams ir toliau nesisekė, o svečiai ties 10 taškų persvara neapsistojo ir didino atotrūkį, kuris iki kėlinuko pabaigos likus kiek daugiau nei minutei išaugo iki 16 taškų persvaros (41:57).

Po pasitarimo rūbinėje sugrįžę šeimininkai kėlinį ir vėl pradėjo sėkmingiau, laisvas po krepšiu likęs M. Kupšas sulaukė Dovio Bičkauskio perdavimo ir sudrebino krepšį galingu dėjimu (46:59). Tačiau pirmasis sėkmingas epizodas nublanko prieš vilniečių rezultatyvias atakas, kurių dėka jie toliau didino skirtumą, o po T. Petersono tritaškio metimo įgijo 20 taškų pranašumą (55:75). Situaciją kėlinio paskutinėmis sekundėmis taisyti bandė A. Irelandas pataikydamas tolimą metimą (60:79).

Lemiamo ketvirčio pirmoje pusėje A. Irelando taškai su pražanga leido aptirpdyti deficitą iki 13 taškų (76:89). Kovingai nusiteikusi Ž. Urbono kariauna apsukų nemažino ir po A. Šikšniaus taškų greitajame puolime skirtumas dar labiau sumenko (92:102). Tačiau pasivyti solidžią persvarą išsaugojusių „Lietuvos ryto” krepšininkų nebepavyko ir teko pripažinti pralaimėjimą (92:104).
metimą (24:34).

Prastesnę pirmojo kėlinio antrą dalį sužaidę uteniškiai antrojo pradžią pradėjo atkarpa 5:0, kurios dėka pavyko perkirpti Rimo Kurtinaičio auklėtinių persvarą pusiau (29:34). Netrukus rezultatyvią ataką surengė ir svečiai, pražangą išprovokavęs Jimmy Baronas sumetė abu baudos metimus ir nutraukė „Juventus” spurtą inicijuodamas „Lietuvos ryto” atotrūkį, trečiąją kėlinio minutę Mindaugo Girdžiūno
„Juventus” klubui 15 taškų pelnė Anthony Irelandas, po 14 – Kenny Gainesas ir LaRonas Dendy, po 11 – Simas Buterlevičius ir Mindaugas Kupšas, po 10 – Arvydas Šikšnius ir Dovis Bičkauskis, 7 – Maksymas Korniienko.

Nugalėtojų gretose pasižymėjo Benas Magdenas, Travisas Petersonas, Rokas Giedraitis, Chrisas Krameris, Martynas Echodas.

„Juventus” inf., Vytauto Gimžausko nuotr.