„Juventus“ namuose sutriuškino vengrus

Stebuklingai rungtynes pradėję, tačiau triuškinančią persvarą iššvaistę Utenos „Juventus“ krepšininkai galiausiai pergalingai pradėjo FIBA Europos taurės turnyro aštuntfinalį. Kovo 7 dieną Žydrūno Urbono auklėtiniai savo aikštelėje 87:74 (29:6, 25:28, 15:20, 18:20) įveikė Sekėšfehėrvaro „Alba“ krepšininkus iš Vengrijos.

Atsakomasis mačas artėjantį antradienį vyks Vengrijoje.

Aikštės šeimininkai žymiai sėkmingiau pradėjo rungtynes ir po Arvydo Šikšniaus, Kenny Gaineso bei Mindaugo Kupšo metimų sužaidus keturias minutes pabėgo į priekį – 9:0. Įpusėjus kėliniui skirtumas pirmą kartą tapo dviženklis (12:0), o po dar dviejų iš eilė A. Šikšniaus tolimų metimų skirtumas pasiekė šešiolikos taškų ribą – 18:2. Likus žaisti dvi minutes komandas skyrė dvidešimt taškų (26:6), o per likusį laiką skirtumas dar labiau išaugo – 29:6.

Dvi antrojo kėlinio minutes „Juventus” laimėjo 7:2 ir po K. Gaineso tritaškio komandas jau skyrė 28 taškai – 36:8. Kelias sėkmingas atakas surengę svečiai įpusėjus kėliniui sugebėjo kiek priartėti (19:42), bet Anthony Irelando ir Karolio Guščiko metimai vėl leido uteniškiams susigrąžinti 27 taškų persvarą – 47:20. Kasey Hillo pastangų dėka ketvirčio pabaigoje svečiai laimėjo atkarpą 14:7 ir įpusėjus mačui skirtumas gerokai sumažėjo – 54:34.

Trečiojo ketvirčio pradžioje uteniškiai vėl kiek padidino persvarą (60:36), bet Pointerio Sir’Dominico atakos vėl padėjo „Alba” klubui priartėti – 48:65. Negana to, likus pusantros minutės komandas jau skyrė tik keturiolika taškų – 65:51. „Juventus” puolimą atgaivino Simo Buterlevičiaus tritaškis (68:51), o prieš paskutinį kėlinį uteniškiai turėjo penkiolikos taškų pranašumą – 69:54.

Vos prasidėjus ketvirtajam kėliniui svečiai pataikė dar du tolimus metimus iš eilės, pridėjo dvitaškį ir komandas jau skyrė vos šeši taškai – 71:65. Negana to, spurtą iki 15:2 pratęsę „Alba” krepšininkai įpusėjus kėliniui jau turėjo vos keturių taškų deficitą – 69:71. L. Dendy ir K. Gaineso metimai likus žaisti tris minutes vėl leido „Juventus” klubui kiek pabėgti į priekį (76:69), o prasidėjus priešpaskutinei minutei skirtumas pasiekė aštuonių taškų ribą – 79:71. Susitikimo pabaigoje po L. Dendy tritaškio skirtumas vėl pasiekė dviženklę ribą (84:74), o uteniškių pergalę tolimu metimu įtvirtino A.Irelandas – 87:74.

Nugalėtojams 25 taškus pelnė Kenny Gainesas, 17 – LaRonas Dendy, 12 – Karolis Guščikas, 10 – Anthony Irelandas, 9 – Arvydas Šikšnius, po 5 – Simas Buterlevičius ir Mindaugas Kupša, po 2 – Dovis Bičkauskis ir Maksymas Korniienko.

Svečių gretose išsiskyrė Kasey Hillas, Peteris Lorantas bei Pointeris Sir’Dominicas.

„Juventus” inf., Vytauto Gimžausko nuotr.