SportasIš pasaulio čempionato – su medaliais
2017 spalio 05, Ketvirtadienis 14:12

Iš pasaulio čempionato – su medaliais

Italijoje, Treviso mieste, vyko XIV WSKA Pasaulio Šotokan karatė čempionatas, kuriame dalyvavo per 700 sportininkų iš 27 šalių: Amerikos, Kanados, Čilės, Brazilijos, Ganos, Pietų Afrikos ir kt. Lietuvai atstovavo 16 sportininkų, kurie dalyvavo 24 individualiose ir penkiose komandinėse rungtyse. Iš Utenos į pasaulio čempionatą vyko ir Utenos DSC bei klubo „Impulsas" sportininkai: Martyna Šaltenytė, Julijus Strazdas ir Ingrida Kalinauskaitė (treneris Kastytis Stankevičius).

Sėkmingiausiai čempionate pasirodė jaunimo merginų kumite komanda, kurią sudarė Lietuvos rinktinės narės: Martyna Šaltenytė iš Utenos (treneris Kastytis Stankevičius), Nomeda Tvaskaitė iš Vilniaus, Rūta Zigmantavičiūtė iš Panevėžio ir Goda Bilskytė iš Kauno. Po atrankos varžybų ketvirtfinalyje lietuvaitės, 2:1 įveikusios stiprią rusių komandą, pusfinalyje 2:1 nugalėjo šveicares, tačiau finale nežymia persvara 1:2 nusileido čekėms bei iškovojo sidabro medalius.

Čempionate teisėjavo tarptautinės kategorijos teisėjas panevėžietis Alfonsas Valuntonis, sportininkus kovoms ruošė LSKF treneriai Kastytis Stankevičius (Utena) ir Dainius Libnickas (Kaunas).

Laikraščio „Utenos diena" inf.

Paveikslėlių galerija

•

Susiję įrašai (pagal žymę)

• Lietuvos komanda su uteniškiais priešakyje skynė laurus pasaulio aviamodeliavimo čempionate

Rugpjūčio 6–12 dienomis Vengrijoje vykusiame Pasaulio laisvojo skridimo aviamodeliavimo čem­pionate puikiai pasirodė Lietuvos komanda, į ku­rios sudėtį įėjo net penki uteniškiai, du aviamode­liuotojai iš Varėnos ir po vieną atstovą iš Šiaulių bei Biržų. Pirmą kartą nuo 1935 metų šalies is­torijoje F1B klasės (modeliai su gumos varikliu) modelius skraidinantys sportininkai komandos įs­kaitoje pelnė bronzos medalius, o uteniškis Rolan­das Mackus asmeninėje įskaitoje taip pat iškovojo bronzos medalį. Neblogai pasirodė ir kitos lietu­vių komandos bei aviamodeliuotojai, o bendroje visų modelių klasių rungčių įskaitoje Lietuva pui­kavosi itin aukštoje antroje vietoje, aplenkusi to­kias stiprias aviamodeliuotojų šalis kaip JAV, Ru­sija, Ukraina ir kitos.

• Į ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ medalį galės pretenduoti ir 5 bei 6 vaikų motinos

LR Vyriausybės posėdyje pritarta siūlymui ordino „Už nuopelnus Lietuvai" medaliu apdovanoti motinas, pagimdžiusias ir užauginusias bei gerai išauklėjusias 5 ir daugiau vaikų. Kad ši nuostata įsigaliotų, Seimas turi priimti Valstybės apdovanojimų įstatymo pakeitimą.

• Lengvaatlečiai džiugino medaliais

Tęsiasi  2015 metų Lietuvos jaunių sporto žaidynės. Liepos pradžioje Alytuje varžėsi lengvaatlečiai. Po birželio mėnesį  vykusios atrankos teisę dalyvauti lengvosios atletikos jaunių žaidynių  finalinėse varžybose išsikovojo 10 Utenos DSC sportininkų – net pusė jų į Uteną parvežė medalius.

• Universiadoje – aukso medalių lietus

Pietų Korėjoje vykstančioje Universiadoje Lietuvos irkluotojai iškovojo 5 medalius – 4 aukso ir 1 sidabro. Aukso medalius iškovojo abi Lietuvos porinės dvivietės valtys bei vienvietes valtis irkluojantys Žygimantas Gališanskis ir Lina Šaltytė. Vienvietininkė lengvasvorė irkluotoja Sonata Petrikaitė iškovojo sidabrą.

• Moterų rinktinės kandidačių sąraše – net penkios „Utenos" žaidėjos

Lietuvos moterų rinktinės vyriausiasis treneris Mantas Šernius paskelbė 17 kandidačių, kurios kviečiamos pradėti pasirengimą Europos čempionatui, sąrašą.
    Net penkios „Utenos" krepšininkės sulaukė kvietimo į rinktinę: Eglė Šikšniūtė, Eglė Šulčiūtė, Sandra Linkevičienė, Greta Šniokaitė ir Gabrielė Gutkauskaitė.

Ar pritariate, kad ateinančiais metais bus rekonstruota Aušros gatvė, kurioje bus nutiesti dviračių takai?