Draugiškame susitikime – triuškinanti pergalė

Utenos „Juventus“ klubo vyriausiojo stratego Gedimino Petrausko auklėtiniai ketvirtadienį Utenoje už uždarų durų vykusiose rungtynėse 92:68 (19:11, 24:18, 21:18, 28:21) sutriuškino Jėkabpilio „Jekabpils” krepšininkus. Šį susitikimą stebėjo tik komandos rėmėjai.

Susitikimą uteniškiai pradėjo keturiais taškais iš eilės 4:0, tačiau netrukus svečiai atstatė pusiausvyrą – 4:4. Įpusėjus kėliniui „Juventus” vėl nutolo (11:6), o prasidėjus paskutinei minutei komandas skyrė septyni taškai – 17:10. Po pirmųjų dešimties minučių uteniškiai buvo priekyje rezultatu 19:11.

Vos prasidėjus antrajam kėliniui Simas Buterlevičius ir Karolis Guščikas baudų metimais leido „Juventus” klubui pirmą kartą įgyti dviženklę persvarą – 22:11. Negana to, uteniškiai netrukus surengė dar vieną trijų minučių spurtą 14:3 ir po Arvydo Šikšniaus, Mindaugo Kupšo bei Jono Zako dvitaškių ėmė triuškinti varžovus – 36:14. Likus žaisti keturias minutes komandas skyrė 21 taškas (41:20), o per likusį laiką situacija aikštelėje mažai pasikeitė, nors treneris G. Petrauskas leido rungtyniauti komandos jaunimui – 43:29.
Trečiojo kėlinio pradžioje po A. Irelando prasiveržimų „Juventus” vėl atitrūko (51:32), o netrukus susigrąžino dvidešimties taškų pranašumą – 57:37. Likus žaisti pustrečios minutės M. Kupšas dėjimu iš viršaus padidino „Juventus” persvarą iki 24 taškų (61:37), bet ketvirčio pabaigoje Kristerio Tumšo tritaškiai padėjo „Jėkabpils” klubui vėl priartėti – 47:64.
Ketvirtasis kėlinys šiame mače jau tebuvo formalumas. Nepaisant varžovų aikštės gynybos, kuri gerokai supykdė G. Petrauską, „Juventus” bėgo į priekį. Po L. Samėno baudų metimų skirtumas šoktelėjo iki 25 taškų ribos (76:51), o J. Zako tikslių metimų serija kėlinio pabaigoje įtvirtino „Juventus” pergalę. Utenos klubas laimėjo rungtynes rezultatu 92:68.
Nugalėtojams 22 taškus pelnė ekipos centras Mindaugas Kupšas, 17 – Jonas Zakas, 13 – Anthony Irelandas, 12 – Laurynas Samėnas, 9 – Jonte Flowersas, po 6 – Tautvydas Paliukėnas ir Karolis Guščikas, 4 – Arvydas Šikšnius, 3 – Simas Buterlevičius.
Svečių gretose 24 taškais išsiskyrė Kristeris Tumšas, po 9 įmetė Arturas Vttinšas bei Edgaras Štelmaheris.
Kitas rungtynes uteniškiai žais pirmadienį Druskininkuose su Južnės „Chimik” klubu. Utenoje „Juventus” klubas draugiškas rungtynes žais rugsėjo 9 d. 16:30 val. su krepšinio klubu „Astana” iš Kazachstano.

Laikraščio „Utenos diena” ir „Juventus” inf., Vytauto Ridiko nuotr.