SportasPaskui svajones – į Uteną
2017 rugpjūčio 17, Ketvirtadienis 18:21

Paskui svajones – į Uteną

Paskui svajones – į Uteną

Siekdami savo svajonių Pijus ir Gabrielius Petuchovai atvažiavo į Uteną iš Kupiškio rajone esančio Skapiškio miestelio ir, norėdami treniruotis „Utenyje", mokosi ne tik futbolo paslapčių, bet ir gyventi savarankiškai.

Gabrielius prisiminė, kad futbolą žaisti pradėjo kieme, su kaimynais ir pusbroliais. Pradėjęs lankyti mokyklos futbolo būrelį dalyvaudavo tarpmokyklinėse varžybose. Kai viename turnyre „Utenio" futbolo akademijos treneris Almantas Bražėnas jį pakvietė prisijungti prie uteniškių, vaikinas nedvejodamas pasinaudojo šia galimybe.

„Čia galiu tobulėti, labai skiriasi treniruočių lygis – „Utenyje" jis nepalyginamai aukštesnis, –sakė Gabrielius. – Man tai buvo didelis žingsnis į priekį, esu dėkingas savo pirmam treneriui Vytautui Starkui, kurio dėka ir buvau pakviestas į Uteną."
A. Bražėnas pasakojo, kad porą pirmųjų metų vaiką tėtis vežiojo iš Skapiškio ir jis dalyvaudavo tik varžybose, tačiau buvo juntamas bendrų su komanda treniruočių trūkumas. Tuomet klubas pasiūlė Gabrieliui apsigyventi Utenoje, kur jis galėtų treniruotis ir mokytis. Pamatę, kad sūnui puikiai sekasi gyventi savarankiškai, tėvai po metų į Uteną išleido ir A. Bražėno globai patikėjo ir jaunėlį Pijų, kurį treneris, pastebėjęs, kad ir jis gabumais išsiskiria aikštėje tarp bendraamžių, pakvietė į savo komandą.
Rugsėjo 1 dieną Utenos Dauniškio gimnazijos slenkstį peržengsiantis septyniolikmetis Gabrielius tvirtino, kad ir mokykloje jam sekasi gerai, mėgstamiausi dalykai – geografija bei fizika. Nors vaikino tikslas tapti profesionaliu futbolininku, jis ketina studijuoti, įgyti išsilavinimą ir tapti treneriu.
Vaikinų tėtis Žydrūnas Petuchovas sakė, kad džiaugiasi sūnumis ir palaiko juos, visa šeima dažnai apsilanko, atvažiuoja į varžybas,stengiasi padėti savo berniukams siekti svajonių. Todėl, nors nerimo buvo, ryžosi juos išleisti savarankiškai gyventi Utenoje. Dabar, matydami, kad vaikams tai puikiai sekasi, jaučiasi ramiau.
Gabrielius pripažino, kad sunkesni buvo pirmi metai, kai likęs vienas labai pasiilgdavo tėvų ir dvynės sesers. Tačiau dabar Utenoje gyvena kartu su broliu, kuriuo rūpinasi, padeda jaunėliui paruošti pamokas, gamina maistą. „Daug ką jau moku pagaminti, arba paskambinu mamai ir ji telefonu pasako kaip ir ką turiu daryti", – juokėsi Gabrielius.
Pijus sakė, kad, nors iš pradžių be tėvų susiorientuoti naujoje aplinkoje buvo labai sunku, dabar Utenoje jau apsiprato, susirado daug naujų draugų. Į septintą klasę eisiantis netrukus tryliktą gimtadienį švęsiantis vaikinas atskleidė, kad stengiasi mokytis, nes, jei apleis pamokas, tėvai gali liepti krautis daiktus ir grįžti namo, kur siekti savo svajonių būtų sunku.
Pijaus idealas – Isco Alarcon, žaidžiantis Madrido „Real" komandoje, o svajonėse – platesni vandenys. Berniukas norėtų ateityje tapti futbolo žvaigžde, nesvarbu kurioje šalyje ar komandoje žaistų.
A. Bražėnas šiuo metu treniruoja Pijų, tačiau buvo ir pirmasis Gabrieliaus treneris Utenoje. „Pažinojau berniuką tuo metu treniravusį V. Starkų , kuris, pastebėjęs perspektyvų vaiką, man pasiūlė jį pasikviesti į Uteną. Gabrielius buvo įdomus vaikas, išsiskyrė savo judesiais, buvo greitas, staigus, vikrus, techniškas. – sakė A. Bražėnas. – Tokiomis pačiomis savybėmis pasižymi ir Pijus, kuris per metus, praleistus Utenoje, padarė didžiulę pažangą ir šiuo metu yra tikras komandos lyderis."
Šiuo metu Gabrielius, treniruojams Egidijaus Varno, žaidžia „Utenis B" komandoje. Treneris pastebėjo, kad vaikinas yra darbštus, stengiasi treniruotėse, o paskutinėse rungtynėse su Tauragės „Tauro" komanda pelnė įvartį.
„Žaisdamas „Utenio B" komandoje turiu galimybę tobulėti, nes žaidžame su pajėgiomis komandomis, su kuriomis rungtyniauti neturėčiau galimybės, jei būčiau likęs namuose, – džiaugėsi Gabrielius. – Šiuo metu stengiuosi adaptuotis iš vaikų futbolo į vyrų. Nėra lengva, bet tai verčia tobulėti. Visuomet naudingiau yra stengtis pasiekti tuos, kurie yra aukščiau, negu būti pirmam tarp silpnesnių."

Utenos „Utenio" inf. ir nuotr.

 

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Vaikų apklausose privalo dalyvauti psichologas

  Nuo šių metų liepos 1-os tiriant baudžiamąją bylą vaikai ir nepilnamečiai, jeigu jie yra nukentėjusieji ar liudytojai, privalo būti apklausiami dalyvaujant psichologui. Tokio priimto sprendimo tikslas – padėti vaikams apklausose, kad nusikaltimo tyrėjai ir teisėjai surinktų kuo objektyvesnę medžiagą, taip pat padėti sumažinti procese vaikų ir nepilnamečių patiriamą stresą.

 • „Uteniui“ stadioną patikėjo dar penkeriems metams

  Utenos miesto „Utenio“ stadionas perduotas futbolo klubui „Utenos Utenis“ valdyti dar penkeriems metams. Rugpjūčio 30 dienos posėdyje Utenos rajono savivaldybės taryba pritarė, kad „Utenos Utenis“ pagal panaudos sutartį valdytų „Utenio“ stadioną iki 2023 m. rugpjūčio 31 dienos.

 • Penkiasdešimt renovacijos atspalvių: kaip iš gausybės rago pasipylė problemos

  Lietuvoje – pats daugiabučių namų atnaujinimo darbymetis. Deja, ne visur darbai vyksta sklandžiai. Utenoje renovacijos procesas smarkiai stringa ir, kaip informavo UAB Utenos butų ūkio direktoriaus pavaduotojas Bronius Šaukeckas, dėl darbų vilkinimo jau nutraukta sutartis su UAB „Magirnis" dėl trijų daugiabučių modernizavimo Taikos g. 29 ir 35, Aušros g. 95 namuose. Dėl to sunerimę Utenos rajono savivaldybės administracijos (toliau – Savivaldybė) ir Utenos būtų ūkio vadovai sušaukė susirinkimą prie Taikos gatvės 73 numeriu pažymėto daugiabučio, norėdami nuslopinti nerimą ir užsitikrinti, kad sutarties su šiuo rangovu, dirbančiu dar trijuose objektuose Utenoje, nutraukti nereikės, darbai vyks, o renovacija anksčiau ar vėliau bus baigta. Šio rangovo įsipareigotuose atnaujinti namuose Taikos gatvėje Nr. 5 ir Nr. 53 darbai vyksta lėtai, tačiau blogiausia situacija 73 numeriu pažymėtame name. Čia jau kelias savaites nedirba nė vienas statybininkas, o gyventojai dėl išardytų balkonų ar neatsidarančių balkono durų turi kęsti karštį bei nepatogumus. Ypač nesaugu tiems, kurie turi mažų vaikų ar gyvūnų.

 • Utenoje pirktas bilietas gerokai pastorino žaidėjo piniginę

  Utenoje pirktas laimingas „Vikingų loto“ loterijos bilietas žaidėjui atnešė daugiau kaip 78 tūkst. eurų. Jis laimėjo tik Lietuvai skirtą 5+1 prizą.

 • Uteniškis futbolo paslapčių mokysis Anglijoje

  Uteniškis Dominykas Pašilys, futbolo akademijos „Utenis“ trenerio Almanto Bražėno auklėtinis, išvyksta į Anglijos „Improtech“ futbolo elitinę akademiją. „Imptotech“ futbolo elitinė akademija, kurioje Dominykas nuo šiol mokysis, treniruosis ir sieks svajonės tapti aukščiausio lygio žaidėju, yra pirmaujanti futbolo akademija Šiaurės Rytų Anglijoje.

 • Verslauti ketinusiam emigrantui norėjosi į viską spjauti

  Kodėl žmonės masiškai bėga iš Lietuvos uždarbiauti į užsienio šalis? Kodėl tik saujelė emigrantų ryžtasi grįžti į gimtinę? Ar jie čia yra laukiami? Kokias sąlygas emigrantams sudaro valdžia kuriant verslą? Dėl to, kad į užsienį išvyksta dirbti tik vienas sutuoktinių, neretai išyra šeimos, prarandamas ryšys su seneliams laikinai auginti paliktais vaikais. Apie tai ir kitas dėl emigracijos kylančias problemas – „Utenos dienos“ pasakojimų cikle „Emigrantai“. Kodėl 29 metų profesionalus dviratininkas Martynas Maniušis, užsienyje mynęs dviračio pedalus ir iš to užsidirbdavęs duoną, grįžo į gimtąją Uteną?

 • Prireiks kantrybės: darbai Aušros gatvėje dar tik įpusėjo

  Dėl vykdomų projekto „Paviršinių nuotekų tinklų ir jiems priklausančios infrastruktūros rekonstrukcija ir plėtra Utenos mieste“ veiklų jau tris mėnesius – nuo gegužės 21 dienos – draudžiamas transporto priemonių eismas dalyje Aušros gatvės, tad vairuotojai priversti apsišarvuoti kantrybe ir atidžiau planuoti savo maršrutą.

 • Keliaujantiems su vaikais – palankesnės sąlygos

  Numatoma suteikti galimybę vaikams iki 7 metų pirkti bilietus su 50 proc. nuolaida, jei tolimojo ar vietinio (priemiestinio) reguliaraus susisiekimo transporte bus norima vaikui turėti atskirą sėdimąją ar miegamąją vietą. Tai numatančiam Transporto lengvatų įstatymo pakeitimui pritarė Vyriausybė, vėliau jis bus teikiamas svarstyti Seimui.

 • Vieni laukia išvykų, kiti – futbolo

  Liepos 30 dieną startavo „Utenos Utenio“ vaikų vasaros stovykla. Ne vienas jaunasis dalyvis prisipažino, kad stovyklos nekantriai laukė. Vienus vaikus vilioja įdomios pažintinės vyksiančios veiklos, kiti, kaip mažasis Emilis, pabrėžė, kad jiems svarbiausia – futbolas, ir vis trenerių klausinėjo, kada prasidės treniruotė.

 • A. Skarbalius įvertino „Utenio“ darbą

  Futbolo klubo „Utenos Utenis“ konsultantas sporto klausimais Aurelijus Skarbalius susitiko su visais klubo treneriais, atliko analizę ir įvertinimą.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2018 UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:2135
Vakar apsilankė:4425
Šią savaitę apsilankė:13702
Šį mėnesį apsilankė:61609
Viso (nuo 2015-02-16):9113313
Šiuo metu naršo:
50
2018-10-18
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!