SportasPaskui svajones – į Uteną
2017 rugpjūčio 17, Ketvirtadienis 18:21

Paskui svajones – į Uteną

Paskui svajones – į Uteną

Siekdami savo svajonių Pijus ir Gabrielius Petuchovai atvažiavo į Uteną iš Kupiškio rajone esančio Skapiškio miestelio ir, norėdami treniruotis „Utenyje", mokosi ne tik futbolo paslapčių, bet ir gyventi savarankiškai.

Gabrielius prisiminė, kad futbolą žaisti pradėjo kieme, su kaimynais ir pusbroliais. Pradėjęs lankyti mokyklos futbolo būrelį dalyvaudavo tarpmokyklinėse varžybose. Kai viename turnyre „Utenio" futbolo akademijos treneris Almantas Bražėnas jį pakvietė prisijungti prie uteniškių, vaikinas nedvejodamas pasinaudojo šia galimybe.

„Čia galiu tobulėti, labai skiriasi treniruočių lygis – „Utenyje" jis nepalyginamai aukštesnis, –sakė Gabrielius. – Man tai buvo didelis žingsnis į priekį, esu dėkingas savo pirmam treneriui Vytautui Starkui, kurio dėka ir buvau pakviestas į Uteną."
A. Bražėnas pasakojo, kad porą pirmųjų metų vaiką tėtis vežiojo iš Skapiškio ir jis dalyvaudavo tik varžybose, tačiau buvo juntamas bendrų su komanda treniruočių trūkumas. Tuomet klubas pasiūlė Gabrieliui apsigyventi Utenoje, kur jis galėtų treniruotis ir mokytis. Pamatę, kad sūnui puikiai sekasi gyventi savarankiškai, tėvai po metų į Uteną išleido ir A. Bražėno globai patikėjo ir jaunėlį Pijų, kurį treneris, pastebėjęs, kad ir jis gabumais išsiskiria aikštėje tarp bendraamžių, pakvietė į savo komandą.
Rugsėjo 1 dieną Utenos Dauniškio gimnazijos slenkstį peržengsiantis septyniolikmetis Gabrielius tvirtino, kad ir mokykloje jam sekasi gerai, mėgstamiausi dalykai – geografija bei fizika. Nors vaikino tikslas tapti profesionaliu futbolininku, jis ketina studijuoti, įgyti išsilavinimą ir tapti treneriu.
Vaikinų tėtis Žydrūnas Petuchovas sakė, kad džiaugiasi sūnumis ir palaiko juos, visa šeima dažnai apsilanko, atvažiuoja į varžybas,stengiasi padėti savo berniukams siekti svajonių. Todėl, nors nerimo buvo, ryžosi juos išleisti savarankiškai gyventi Utenoje. Dabar, matydami, kad vaikams tai puikiai sekasi, jaučiasi ramiau.
Gabrielius pripažino, kad sunkesni buvo pirmi metai, kai likęs vienas labai pasiilgdavo tėvų ir dvynės sesers. Tačiau dabar Utenoje gyvena kartu su broliu, kuriuo rūpinasi, padeda jaunėliui paruošti pamokas, gamina maistą. „Daug ką jau moku pagaminti, arba paskambinu mamai ir ji telefonu pasako kaip ir ką turiu daryti", – juokėsi Gabrielius.
Pijus sakė, kad, nors iš pradžių be tėvų susiorientuoti naujoje aplinkoje buvo labai sunku, dabar Utenoje jau apsiprato, susirado daug naujų draugų. Į septintą klasę eisiantis netrukus tryliktą gimtadienį švęsiantis vaikinas atskleidė, kad stengiasi mokytis, nes, jei apleis pamokas, tėvai gali liepti krautis daiktus ir grįžti namo, kur siekti savo svajonių būtų sunku.
Pijaus idealas – Isco Alarcon, žaidžiantis Madrido „Real" komandoje, o svajonėse – platesni vandenys. Berniukas norėtų ateityje tapti futbolo žvaigžde, nesvarbu kurioje šalyje ar komandoje žaistų.
A. Bražėnas šiuo metu treniruoja Pijų, tačiau buvo ir pirmasis Gabrieliaus treneris Utenoje. „Pažinojau berniuką tuo metu treniravusį V. Starkų , kuris, pastebėjęs perspektyvų vaiką, man pasiūlė jį pasikviesti į Uteną. Gabrielius buvo įdomus vaikas, išsiskyrė savo judesiais, buvo greitas, staigus, vikrus, techniškas. – sakė A. Bražėnas. – Tokiomis pačiomis savybėmis pasižymi ir Pijus, kuris per metus, praleistus Utenoje, padarė didžiulę pažangą ir šiuo metu yra tikras komandos lyderis."
Šiuo metu Gabrielius, treniruojams Egidijaus Varno, žaidžia „Utenis B" komandoje. Treneris pastebėjo, kad vaikinas yra darbštus, stengiasi treniruotėse, o paskutinėse rungtynėse su Tauragės „Tauro" komanda pelnė įvartį.
„Žaisdamas „Utenio B" komandoje turiu galimybę tobulėti, nes žaidžame su pajėgiomis komandomis, su kuriomis rungtyniauti neturėčiau galimybės, jei būčiau likęs namuose, – džiaugėsi Gabrielius. – Šiuo metu stengiuosi adaptuotis iš vaikų futbolo į vyrų. Nėra lengva, bet tai verčia tobulėti. Visuomet naudingiau yra stengtis pasiekti tuos, kurie yra aukščiau, negu būti pirmam tarp silpnesnių."

Utenos „Utenio" inf. ir nuotr.

 

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • „Utenis“ traukiasi iš A lygos arba „Utenis“ nebenori būti donoras

  A lyga buvo naudinga „Utenos Uteniui“, tačiau šiuo metu ji yra finansinė našta klubui, trukdanti jam vystytis, augti ir siekti savo tikslų.

 • Už sunkiai sergančius vaikus – didesnės išmokos ne tik tėvams, bet ir seneliams

  Seimas priėmė Ligos ir motinystės socialinio draudimo įstatymo pataisas, kuriomis nuspręsta sergančius sunkiomis ir ypač sunkiomis ligomis vaikus slaugantiems šeimos nariams mokėti ligos socialinio draudimo išmoką ilgesnį laikotarpį. Be to, teisę gauti ligos išmokas šiais atvejais įgis ir apdrausti seneliai. Už įstatymo naujas nuostatas balsavo 87 Seimo nariai, balsavusių prieš ir susilaikiusių nebuvo.

 • Mažvydas vejasi Ronaldo

  „Utenio“ akademijos auklėtiniui Mažvydui – aštuoneri. Futbole jam labiausiai patinka rungtynės, kuriose jo komanda laimi. Kada nors Mažvydas norėtų žaisti Madrido „Real“ komandoje, kaip ir jo mylimiausias žaidėjas Ronaldo. Uteniškis apgailestavo tik dėl vieno – kad kol jis užaugs, Ronaldo pasens.

 • Planuojama pertvarkyti vaikų socializacijos centrus

  Per kelerius pastaruosius metus planuojama iš esmės pertvarkyti vaikų socializacijos centrus, sukuriant šiuolaikiškas įstaigas, kuriose būtų stiprinami socialiniai vaikų įgūdžiai. Pertvarka vyks keliais etapais, tariantis su įstaigų bendruomenėmis – kai kurie centrai bus uždaromi, kiti taps moderniomis erdvėmis. Planuojama, kad iki 2019 metų šalyje liktų veikti trys socializacijos centrai. Jiems pertvarkyti Švietimo ir mokslo ministerija skiria per 5 mln. eurų.

 • Vaikus pakvietė į prevencinį renginį „Draugo diena“

  Neseniai Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato bendruomenės pareigūnės Daiva Maselskiene ir Agnė Steponavičienė sukvietė Utenos krašto vaikus ir tėvelius į prevencinį renginį „Draugo diena“, kuris tapo tradiciniu ir organizuojamas septynis metus.

 • LLRI indeksas: Utena – pirmajame dvidešimtuke

  Utenos rajono savivaldybė šiemet surinko tiek pat balų kaip Prienų ir Alytaus rajonai ir su jais dalijasi 18-20 vietas. Pernai savivaldybė buvo iš esmės toje pačioje pozicijoje – 18-a.

 • Utenai matomumo žiniasklaidoje netrūksta

  Žiniasklaidos dėmesys, skiriamas didiesiems Lietuvos miestams, pasiskirsto daugmaž tolygiai pagal jų dydį ir ekonominį pajėgumą. Tuo tarpu kurortai ir kurortinės vietovės viešojoje erdvėje dėl dėmesio konkuruoja stipriau, neatsižvelgiant į miesto gyventojų skaičių.

 • Rytoj Utenoje kauks sirenos

  Spalio 18 dieną, trečiadienį, 11 val. 52 min. vyks Perspėjimo sistemos patikrinimas. Šalies gyventojai girdės sirenų gausmą, bus jungiamos centralizuoto valdymo sirenos garsiniu signalu „Dėmesio visiems", taip pat gyventojams bus išsiųsti trumpieji perspėjimo pranešimai į mobiliuosius telefonus apie sistemos patikrinimą. Šie pranešimai siunčiami visiems mobiliojo ryšio vartotojams, tačiau gali būti priimami tik tais telefonais, kuriuose yra įjungta korinio transliavimo funkcija.

 • Į Uteną suvažiuos garsūs Lietuvos žmonės

  Spalio 20 dieną šv. Kazimiero ordino Utenos apskrities komtūrija Utenos kraštui pristatys projektą „Rytai–Vakarai – 20".

 • Uteniškiai minėjo Pagyvenusių žmonių dieną

  Praėjusį šeštadienį Utenos „Saulės" gimnazijoje buvo minima Tarptautinė pagyvenusių žmonių diena. Į šį renginį senjorus kvietė Utenos maltiečių grupė, vadovaujama Dianos Tumėnienės, ir Utenos rajono neįgaliųjų draugija (vadovė Sandra Ragaišytė). Antrą kartą organizuotoje šventėje netrūko nei žiūrovų, nei juos linksminusių muzikantų, o renginio vedėjas Karolis Ugintas negailėjo dėmesio ir šiltų žodžių.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2017 UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:8607
Vakar apsilankė:11864
Šią savaitę apsilankė:29545
Šį mėnesį apsilankė:178102
Viso (nuo 2015-02-16):6842599
Šiuo metu naršo:
135
2017-11-22