Turistams – atnaujintos Utenos poilsio vietos
ProjektaiTuristams – atnaujintos Utenos poilsio vietos
2014 lapkričio 19, Trečiadienis 08:34

Turistams – atnaujintos Utenos poilsio vietos

Turistams – atnaujintos Utenos poilsio vietos
 • Liepa LINGYTĖ

Utenos apskritis garsėja kaip viena iš ežeringiausių ir miškingiausių Lietuvos teritorijų, todėl joje labai svarbu skatinti pažintinio turizmo, aktyvaus poilsio ir sveikatos gerinimo infrastruktūros kūrimą ir plėtrą. Prie tokių projektų įgyvendinimo prisideda Ūkio ministerijos administruojamos turizmo priemonės.

Istorija, glūdinti Dubingių piliavietėje
Dubingių piliavietė – ryškiausia Asvejos regioninio parko teritorijoje esanti kultūrinė kraštovaizdžio vertybė. Norint, kad ši vieta taptų kultūrinio turizmo traukos centru, buvo nuspręsta pasinaudoti Europos Sąjungos (ES) struktūrinių fondų parama. Projektui „Viešosios kultūrinio turizmo infrastruktūros pritaikymas kultūrinio turizmo plėtrai" buvo skirta daugiau nei 3,7 mln. litų ES struktūrinių fondų paramos.
Įgyvendinus ES lėšomis finansuotą projektą sutvarkyta aplinka, įrengti pažintiniai takai, pateikta trumpa ir aiški informacija informaciniuose piliavietės stenduose, pritaikyta lankymui kunigaikščių Radvilų rūmų liekanų ekspozicija.

Atsinaujinusi Zaraso ežero pakrantė
Vaizdingų ežerų apsuptyje įsikūręs Zarasų miestas gali pasigirti viena gražiausių ir moderniausių ežero pakrančių Lietuvoje, kuri sutvarkyta įgyvendinus projektą, finansuotą ES struktūrinių fondų lėšomis. Projektas padėjo sukurti ir išplėsti poilsio infrastruktūrą Zaraso ežero pakrantėje. Šiam projektui buvo skirta daugiau kaip 2,8 mln. litų ES struktūrinių fondų paramos.

Nauja poilsio vieta prie Šventosios upės
Anykščių miestas, esantis prie Šventosios upės, ilgą laiką neišnaudojo turimo turizmo potencialo. Tačiau viskas pasikeitė, kai Ūkio ministerija skyrė finansavimą poilsio ir sveikatingumo infrastruktūros plėtrai Šventosios upės kairiajame krante. Gavus daugiau nei 6,5 mln. ES struktūrinių fondų paramos, buvo įrengtas pėsčiųjų, dviračių takas, atokvėpio, poilsio ir sustojimo aikštelės, medinė prieplauka pramoginiam laivui, iškilo pastatas viešojo turizmo trasai aptarnauti bei atlikta daugybė kitų darbų.

Geriausių projektų rinkimai
Šie trys Utenos regiono projektai nominuoti Geriausių Europos Sąjungos paramos projektų apdovanojimams turizmo kategorijoje. Kviečiame išrinkti Utenos nugalėtoją. Tą galite padaryti balsuodami už projektus interneto svetainėje adresu http://www.15min.lt/zyme/geriausi-es-paramos-projektai.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Pasirinkus poilsinę kelionę: kaip turiningai pailsėti

  Atliktos apklausos rodo, kad didžiulė dalis žmonių savo atostogų metu nėra visiškai atitrūkę nuo kasdienių rūpesčių ir darbinių reikalų. Tačiau jei daug ir sunkiai dirbama, atostogos tampa vienintele priemone, kuri turėtų bent kuriam laikui padėti atitrūkti nuo viso to, kas įprastai kelia didžiulį stresą ir įtampą. Todėl jei šiuo metu jūs žvalgotės po poilsines keliones, turėtumėte nepamiršti keleto naudingų patarimų, kurie padės jums turiningai pailsėti.

 • POILSIS NIDOJE

  Poilsis Nidoje – tai poilsis iš saulės, iš smėlio, iš jūros ir vėjo. Tai unikalus Lietuvos kampelis. Tai išskirtinis prie Baltijos jūros išsidėstęs Lietuvos gamtos stebuklas. Tai neprilygstamas Lietuvos kurortas, traukiantis svečius iš įvairiausių šalių. Tai romantikų mylimas jaukus miestelis... Tai šių ir daug kitų gražių žodžių verta Nida – Neringos žemė.

 • Rygoje pristatytos Utenos krašto turizmo galimybės

  Balandžio 12 dieną Lietuvos ambasada Rygoje Latvijos turizmo verslo ir žiniasklaidos atstovams surengė Lietuvos turizmo ir sveikatinimo galimybių pristatymą. Šio renginio tikslas – pristatyti Lietuvos turizmo verslo aktualijas bei stiprinti ir plėsti kontaktus tarp abiejų šalių turizmo paslaugų tiekėjų.

 • Anykščiuose pirmą kartą įteiktos „Turizmo gilės“

  Rugsėjo 27 dieną Anykščių koplyčioje – Pasaulio anykštėnų kūrybos centre – vyko pirmieji turizmo apdovanojimai „Turizmo gilės". Praėjus aktyviam turistiniam sezonui buvo nuspręsta padėkoti Anykščių kraštą garsinantiems turizmo atstovams.

 • Utenos turizmo galimybės pristatytos Rygoje

  Vasario 5–7 dienomis Rygoje vyko 23-ioji Tarptautinė specializuota turizmo ir laisvalaikio paroda BALTTOUR 2016. Tai populiariausia ir didžiausia turizmo paroda Baltijos valstybėse, apimanti įvairius turizmo sektorius: turizmo informacinius centrus, kelionių operatorius ir agentūras, transporto paslaugų teikėjus, viešbučius, SPA centrus ir kitus turizmo verslo atstovus.

 • Ar neužmigai žiemos miegu?

  Kai yra kalbama apie žiemą, visą laiką prieš akis iškyla termometras, rodantis 10 laipsnių šalčio, ar užšalusios mašinos durelės. Pavasaris, deja, dar toli...

 • Kur mano skėtis?

  Eh, kurgi aš nukišau sako skėtį? Tikrai čia kažkur buvo... Ai, tiek to. Matote – vėl ruduo parsivilko iš Londono ir atsitempė savo numylėtinius augintinius – lietaus debesis ir padaužą šaltuką. Nors rudens pradžia būna šilta, bet kuo toliau, tuo labiau tas padauža šaltukas nosį bučiuoja. Prisirengi keliais sluoksniais drabužių ir tipeni kaip pingvinas. Ech, noriu šilumos, manau, ir vėl laikas susisukti į kamuolį po antklode ir mėgautis tik iš orkaitės ištrauktais sausainiais ir puodeliu arbatos.

 • Tau ne per karšta?

  Ak, ta kaitri ir tirpdanti vasara! Maniau, kad ji niekada neateis. Pagaliau būsime apipilti saulės bei jos karštų bučinių ir apipinti jos auksinėm kasom. Jei Jums atrodo, kad saulė per daug gera, ir norite atsivėsinti tuoj pat, kviečiu Jus kartu su manimi keliauti į „Alaušo slėnį".

 • Atsibudai?

  Labas rytas! Na, ir kaip žiemos miegas? Jaučiu, kad po gulėjimo jau šonus nuskaudo. Tuomet reikia keltis. Paukščiai vėl pradėjo dirbti žadintuvais 6 val. ryto, o tai reiškia, kad pavasaris pagaliau sugrįžo po ilgos kelionės iš Havajų.

 • Parodoje „Adventur 2015“ uteniškiai atvėrė Aukštaitijos lobius

  Nuo praėjusio penktadienio iki sekmadienio Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo" šurmuliavo trečioji turizmo, kelionių ir aktyvaus poilsio paroda „Adventur 2015". Tai vienintelė tokia paroda Lietuvoje, orientuota į turizmo paslaugų ir aktyvios gyvensenos skatinimą.
  Šviežiausiais įspūdžiais su portalo udiena.lt skaitytojais pasidalijo parodoje dalyvavusi Utenos turizmo informacijos centro direktorė Rasa JASINEVIČIENĖ.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:3659
Vakar apsilankė:5435
Šią savaitę apsilankė:3659
Šį mėnesį apsilankė:14473
Viso (nuo 2015-02-16):14281633
Šiuo metu naršo:
108
2020-08-03
MENŲ KALVĖ – Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!