Atsitikimas Sudeikiuose, ajajai...
ProjektaiAtsitikimas Sudeikiuose, ajajai...
2014 spalio 15, Trečiadienis 09:21

Atsitikimas Sudeikiuose, ajajai...

Atsitikimas Sudeikiuose, ajajai...

Jau nežinau, ar dar verta šnekėti, aptarinėti... Turbūt mažiau buvo rašyta apie daug svarbesnius teigiamus ir neigiamus atsitikimus, įvykius Utenoje, jos apylinkėse ar pačiuose Sudeikiuose. Nerašyčiau, jeigu šiuo metu daugumos žmonių taip aptarinėjamas atsitikimas nejaudintų ir nepiktintų Sudeikių seniūnijos jaunimo, kuris jaučiasi „užspaustas į kampą".

 

Tą nelemtą šeštadienį Sudeikiuose vyko diskoteka. O jeigu jau vyko diskoteka, tai jaunimas ir „prisidirbo", nesvarbu, kad diskoteka, regis, vyko įprastai, nieko ypatingo: pasimatymai, kalbos, šokiai, palydėjimai, pasižadėjimai, – viskas kaip įprasta. Bet atsitik tu man taip, kad būtent tą šeštadienio naktį kažkas nulaužė medelį – tują. O tują prie kryžiaus sodino garbūs, įžymūs žmonės, per Sudeikių kraštiečių šventę, vykusią rugpjūčio 17 d.
Ar tiek pat piktintumėmės, apkalbinėtume ir rašytume, jeigu tą medelį būtų pasodinęs, pvz., eilinis sudeikietis? Ar paprasto žmogaus pasodintas medelis turėtų tokią pačią vertę? Ar tokį atsitikimą sureikšmintų mūsų gerbiami Sudeikių krašto svetur gyvenantys žmonės? Nemanau...
Man, kaip dirbančiai kultūros srityje ir bendraujančiai su įvairaus amžiaus Sudeikių žmonėmis, juos gerai pažįstančiai, norisi palaikyti, atjausti jaunuolius dėl nepagrįstų kaltinimų, nuraminti, kad juk tiesioginio kaltinimo nėra. Mane sujaudino jaunuolių užmojis atsodinti kažkieno nulaužtą tują, nes tarp savų draugų kaltininkas nesurastas ir kaltę jaučia visi (kaip ir K. Binkio „Atžalyne"). Apie jaunimą žiniasklaidoje paprastai girdime daugiau neigiamų dalykų negu teigiamų ir dažnai būtent šią socialinę grupę esame linkę vertinti griežčiau (kartais netgi kaip keliančią grėsmę), mažiau ja pasitikėti. O ar kas žino, kad vienas iš Sudeikių miestelio jaunuolių po šio įvykio bandė atgaivinti medelį (tepė jį specialiu tepalu) ir kad ne vienas siūlėsi savo lėšomis atsodinti tują, jei nebeprigytų nulaužtoji? Ar toks požiūris ir siekis gali „reabilituoti" jaunuolius? Juk tai mūsų pačių vaikai, mūsų Sudeikių miestelio ir aplinkinių kaimų vaikai, jauni, sumanūs ir geranoriški. Galbūt šie jaunuoliai prisidės prie sėkmingesnės Lietuvos ateities?
Skatinčiau labiau pasitikėti jaunuomene, būti pakantesniems. O medelį, jeigu neprigis, juk galima atsodinti. Skriaudėją, manau, ir taip jau blogi sapnai aplankė, nes spauda tikrai neleido ramiai miegoti.

Angelė DIKMONIENĖ
Sudeikietė

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Lietumi palaimintas susitikimas sukvietė kraštiečius

  Praėjusį šeštadienį trumpai prapliupęs ir palaistęs žemę šiltas vasaros lietus pakrikštijo Sudeikių krašto žmonių susitikimo „Pasimatymai prie Alaušo“ pradžią. Šv. Mišiomis Sudeikių Švč. Mergelės Marijos bažnyčioje prasidėjusi šventė vėliau persikėlė į Utenos kultūros centro (toliau – UKC) Sudeikių skyriaus salę, galiausiai iki išnaktų tęsėsi sudeikiškių Birutės ir Donato Kubilių kieme, kur garavo ir renginio dalyvių laukė karšta firminė sudeikietiška žuvienė, nosį kuteno kepamų kepsnių ir kitų delikatesų kvapas.

 • Sudeikių jurginų šventė – tarsi Utenos miesto gimtadienio repeticija

  Viena iš šios šventės organizatorių Sudeikių daugiafunkcio centro direktorė Vilma Petrulienė džiaugėsi, kad jurginams su savo žiedais leidžiantis į pakalnę ir oras pasitaikė geras, ir žmonių daug susirinko.

 • Sudeikių bažnyčioje – įspūdingas koncertas

  Praėjusį sekmadienį kun. Povilas Klezys turėjo naujų rūpesčių – Sudeikių Švč. Mergelės Marijos bažnyčioje buvo švenčiami Šv. Elžbietos atlaidai. Šv. Mišias aukojo Utenos Kristaus Žengimo į dangų parapijos klebonas Kęstutis Palepšys, o po šv. Mišių vyko įspūdingas koncertas, kurį organizavo ilgametė Sudeikių bažnyčios vargonininkė Zita Lukošiūnienė.

 • Sudeikiuose prabilta poezijos ir muzikos garsais

  Jei Sudeikių daugiafunkciame centre neskambėtų tradicinės autorinės dainos ir poezijos vakaras „Po pavasario dangum...“, šis nuostabus Utenos rajono kampelis prarastų dalį žavesio. Kūrybingi žmonės visada buvo vertinami ir pastebimi, nes jie yra kūrėjai, o jų kūryba skirta mums visiems. Kaip mes bevertintume kūrybą, o pirmiausia – talentingus žmones, visada žavėsimės jais. Viena iš talentų puoselėtojų ir pati ne mažiau talentinga yra Sudeikių daugiafunkcio centro vadovė Vilma Petrulienė, kuri kartu su dar vienu muzikos talentu Gintaru Šuminu yra sumaniusi rengti jau tradicija tampantį autorinės dainos ir poezijos vakarą.

 • Renginys Sudeikiuose suskambėjo lietuviško žodžio spalvomis

  Kovo 11-oji Sudeikiuose nuskambėjo visomis lietuviško žodžio spalvomis, atspalviais ir potėpiais, nes tądien Utenos kultūros centro (UKC) Sudeikių skyriuje aidėjo poetų eilės, pasakos, pamąstymai, buvo skaitomi laiškai, darniai tarpusavyje derėjo atlikėjų balsai ir gitarų akordai, nukėlę klausytojus į kitą, poezijos, pasaulį. Visa tai suspindo renginyje, skirtame Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienai ir Lietuvių kalbos dienoms paminėti „Lietuviško žodžio spalvos“, kuriame dalyvavo Utenos literatų klubo „Verdenė“ nariai ir UKC Sudeikių skyriaus moterų vokalinis ansamblis „Sudeikiečių gaida“.

 • Gėlė sukvietė šventei

  Jau tapo gražia tradicija Sudeikių bendruomenėje rengti ypatingos gėlės – jurgino – šventę. Idėja kilo Sudeikių daugiafunkciame centre prieš keletą metų. Atsirado ir vieta, kur Sudeikių moterys, negailėdamos savo užaugintų jurginų, sunešė ir papuošė Alaušo pakrantę. Prie Sudeikių daugiafunkcio centro iniciatyvos rengti šios gėlės šventę ir puošti Sudeikius jurginais prisijungė ir sudeikiečių bendrija „Tėviškės pastogė“. O Jurginų slėnyje dabar šių nuostabiai iki pat rudens pabaigos žydinčių augalų jau priskaičiuojama per tris šimtus.

 • Plaukimo maratone nugalėjo kauniečiai

  Šeštadienį (rugpjūčio 12 d.) Sudeikiuose vyko 9-asis tarptautinis plaukimo maratonas „Sudeikiai 2017". Šios vasaros karščio rekordus viršijusią dieną paplūdimys buvo gausus ne tik maratono dalyvių, bet ir poilsiautojų. Vieni čia varžėsi, kiti gelbėjosi nuo kaitrios saulės.

 • Sudeikiai tapo jaunų šeimų sostine

  Gegužės 20 dieną Sudeikiai trumpam tapo jaunų šeimų sostine. Prie daugiafunkcio centro susirinkusios jaunos šeimos, čia gyvenančios ar tik grįžusios aplankyti gimdytojų, buvo pakviestos bendram susibūrimui, įdomioms veikloms ir diskusijoms.

 • Sudeikiuose skambėjo poetinis žodis

  Kovo 11 dieną Utenos kultūros centro Sudeikių skyriuje vyko Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienos minėjimas. Renginio vedėjos Audronė Misiukaitė ir Lina Latožienė pasidžiaugė, kad tokią dieną sudeikiečiai mini ne vieni – į svečius atvyko Utenos literatų klubo „Verdenė" nariai. Skambėjo poetinis žodis, skirtas tėviškei, keletą dainų atliko vkalinis moterų ansamblis „Sudeikiečių gaida".

 • Bobų vasarą sudeikiečiai pasitiko linksmai

  Rugsėjo 17 dieną Utenos kultūros centro Sudeikių skyriuje suskambo muzika – čia kultūrinių renginių organizatorė Angelė Dikmonienė pakvietė sudeikiečius pasitikti Bobų vasarą linksmai – pasiklausyti svečių koncerto ir pasigėrėti Nijolės Bešienės darbų iš šieno paroda.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

test_gemius

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:535
Vakar apsilankė:6904
Šią savaitę apsilankė:535
Šį mėnesį apsilankė:148943
Viso (nuo 2015-02-16):12500377
Šiuo metu naršo:
73
2020-02-17
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!