Paroda, sujungusi žemę ir dangų
ProjektaiParoda, sujungusi žemę ir dangų
2014 spalio 09, Ketvirtadienis 15:35

Paroda, sujungusi žemę ir dangų

Paroda, sujungusi žemę ir dangų
 • Morta KERAITĖ

LR Seimo Parlamento galerijoje rugsėjo ir spalio mėnesiais buvo galima pasigrožėti Utenos krašto dailininko Jono Pleckevičiaus tapybos ir Lietuvos puodžių karaliaus Vytauto Valiušio keramikos darbais. Akį traukė grakščios V. Valiušio vazos, vazelės, puodai, J. Pleckevičiaus drobėse – atgiję Lietuvos ir Latvijos kaimų, miestelių vaizdai.

Parodos iniciatorė, organizatorė ir globėja – Seimo narė Milda Petrauskienė. Seimo narė jau ne pirmą kartą LR Seime surengia Utenos krašto kūrėjų, tautodailininkų parodas, kartu pakviesdama koncertuoti vienos ar kitos seniūnijos meno kolektyvus. V. Valiušio ir J. Pleckevičiaus darbų paroda skirta Utenos miesto 753-iajam gimtadieniui.
Surengtame Jono Pleckevičiaus tapybos ir Vytauto Valiušio keramikos darbų parodos pristatyme ir aptarime dalyvavo bei parodos globėją ir autorius sveikino gausus būrys svečių: Seimo kancleris Jonas Milerius, Utenos kraštiečių klubo „Indraja" prezidentas, Vilniaus dailės akademijos prorektorius menui prof. Arvydas Šaltenis, menotyrininkė, kraštiečių klubo prezidento pavaduotoja Gražina Kadžytė, Vilniaus žemaičių kultūros draugijos pirmininkė Dalia Juodkaitė-Dirgėlienė. Į pristatymą atvyko ir nemažas būrys uteniškių: Utenos rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Zita Ringelevičienė, Kultūros skyriaus vedėja Jūratė Misiūnienė, Utenos kraštotyros muziejaus direktorė Lilija Jovarienė, Leliūnų seniūnė Lina Petronienė, Leliūnų pagrindinės mokyklos direktorius Vygantas Kornejevas. Sveikinimus, darbų pristatymus, autorių pasisakymus paįvairino Utenos kultūros centro Leliūnų skyriaus popchoro „Aušra" koncertas.
Kalbėdami Jonas Pleckevičius ir Vytautas Valiušis sakė, kad jiems yra didelė garbė surengti parodą Seime. „Turėčiau būti pripratęs prie parodų atidarymų, nes ne vieną jau esu surengęs, bet šiandien labai jaudinuosi," – sakė Vytautas Valiušis. Gražina Kadžytė akcentavo, kad paroda – tarsi dangaus ir žemės sąlytis, kuriame tėviškės vaizdai, pakiliai nutapyti J. Pleckevičiaus paveiksluose, gražiai dera su moliu, V. Valiušio paimamu iš žemės.
Atsidėkodama už įspūdingą parodą, sužavėjusią visus Seimo narius ir visus Seimo lankytojus, bei koncertą, Milda Petrauskienė įteikė padėkas ir dovanas parodos autoriams, popchoro vadovams Aušrai ir Edmundui Gutauskams, garbiems parodos svečiams.       

Paveikslėlių galerija

 • Click to enlarge image kita.jpg
 • Click to enlarge image treia.jpg
 • Click to enlarge image unnamed.jpg
 •  

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Berlyne pristatytas rekordinis lietuvių šakotis

  Portale udiena.lt jau buvo rašyta, kad praėjusią savaitę Berlyne duris atvėrė ir šiuo metu vyksta 85-oji Tarptautinė žemės ūkio, maisto produktų ir sodininkystės paroda „Žalioji savaitė 2020“, kurioje Lietuvai atstovauja per dešimt smulkiųjų verslininkų gamintojų.

 • Zarasuose atidaryta uteniškės paroda

  Zarasų krašto muziejuje nuo lapkričio 8 dienos veikia uteniškės menininkės Saulutės Katinienės tekstilės darbų paroda ,,Ką kalba žolės“.

 • Parodoje – lekiantys žirgai

  Nuo spalio 8-os iki lapkričio 9 dienos Utenos kraštotyros muziejaus parodų salėje veikia tautodailininkės Jolitos Levčenkienės įspūdingų tapybos darbų paroda „Tos akys...“.

 • Antazavės dvare – veltinių paroda

  Amatų centre, esančiame Antazavės dvare, atidaryta zarasiškės Eglės Vaitkevičienės veltinių darbų paroda.

 • Seime pristatyti uteniškių kūrėjų darbai

  Rugsėjo 6 dieną Seimo II rūmų parodų galerijoje buvo pristatyta Utenos meno mokyklos Dailės skyriaus mokinių baigiamųjų darbų paroda, skirta Utenos miesto 757-ajam gimtadieniui paminėti. Ją atidarė parodos iniciatorius Seimo narys Edmundas Pupinis. Parodą pristatė Utenos meno mokyklos direktoriaus pavaduotojas, dailės skyriaus vadovas Giedrius Mazūras ir mokytoja Danutė Burbienė.

 • Leliūnuose – nauja neįprastų keramikos darbų paroda

  Praėjusios savaitės pabaigoje Vytauto Valiušio keramikos muziejuje Leliūnuose atidaryta keramikės Rūtos Šipalytės keramikos darbų paroda „Miestai. Keliaujantys namai“. Ši paroda – autorės naujausio projekto „Miestai. Keliaujantys namai“ fragmentų ir ankstesnių kūrinių susijusia tema derinys. Kaip „Utenos dienai“ prisipažino pati parodos autorė, jos kūriniuose architektūra atsirado ne visai atsitiktinai, nes menininkės tėvai – architektai.

 • Iš nebūties – į būtį

  Beveik du mėnesius Vytauto Valiušio keramikos muziejuje veikia Rimos Leipuvienės keramikos darbų paroda „Iš nebūties“. Gausiai lankoma paroda sulaukė didžiulio dėmesio, nes skulptūrinės keramikos darbai neeiliniai, kaip sakė menininkė, jie tarsi laiko ir patirties išvagoti gyvenimai, prisiminimai, individualios patirtys. Paroda veiks iki liepos 1 dienos.

 • Keramikos darbų parodą nudažė pavasario ir vasaros spalvos

  Jau kurį laiką Utenos kolegijos Medicinos fakulteto fojė puikuojasi dekoratyvinės keramikos dirbinių paroda. Originalius ir išskirtinius darbus eksponuojančias kūrėjas uteniškę Jovitą Paukštytę ir jos mokinę Karoliną Puodžiukaitę sieja meilė keramikai.

 • Uždirba iš specialybės, į kurią beveik niekas nebestoja: „Aš turtingas žmogus“

  „Aš gimiau ant molio krūvos. Mano seneliai ir tėvai darė puodus. Gerą mokyklą praėjau. Jaunas vaikinas, o puodus jau žiedžiu 48 metus“, – rimtu veidu sako 68-erių kaimo puodžiumi save vadinantis Vytautas Valiušis. Vytautas – pirmasis išskirtinio DELFI projekto „Išlikę“ herojus. Su juo susitikome Utenos rajone esančiame Leliūnų miestelyje. Čia vyras įkūręs keramikos muziejų. Tik pavadinimas, svarsto jis, muziejui nelabai tinka, arčiau širdies – puodininkystės muziejaus vardas.

 • Įvertino paukščių kūrėjus

  Ne pirmus metus Utenos valstybinėje maisto ir veterinarijos tarnyboje vyksta mokinių ar darželinio amžiaus vaikų darbelių konkursai, o šiais metais mūsų rajono ugdymo įstaigų priešmokyklinukai ir pradinukai turėjo galimybę sudalyvauti kitame konkurse „Paukštis Lietuvai". Panaudoję įvairiausias medžiagas – šiaudus, popierių, siūlus, plunksnas ir t. t. – išradingi kūrėjai savo dirbiniais padabino šios įstaigos koridorių ir už tai buvo apdovanoti.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

test_gemius

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:4505
Vakar apsilankė:11202
Šią savaitę apsilankė:53431
Šį mėnesį apsilankė:232888
Viso (nuo 2015-02-16):12283238
Šiuo metu naršo:
124
2020-01-25
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!