Uteniškė Prancūzijoje garsina Lietuvos kūrėjus
ProjektaiUteniškė Prancūzijoje garsina Lietuvos kūrėjus
2017 gruodžio 13, Trečiadienis 08:49

Uteniškė Prancūzijoje garsina Lietuvos kūrėjus

Uteniškė Prancūzijoje garsina Lietuvos kūrėjus
 • 5 foto

Uteniškė Miglė Mikulėnaitė būdama vos dešimties kartu su tėvais ir jaunesniu broliu pakėlė sparnus į Londoną. Kurį laiką tarp dviejų šalių – Anglijos ir Lietuvos – gyvenusi mergina mokyklą baigė Utenoje. Šiandien uteniškės namai – Prancūzijos rytuose esantis Liono miestas. Norėdama atskleisti prancūzams Lietuvos kūrėjų talentą, jų  rankų darbo gaminių kokybę bei originalumą M. Mikulėnaitė įkūrė „Laumės“ butiką. „Utenos dienai“ emigrantė papasakojo apie gyvenimą Prancūzijoje, savo veiklą, laisvalaikio pomėgius ir ateities planus.

Papasakokite apie save...
Gimiau Utenoje 1990 metais, praėjus vos kelioms dienoms po Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo. Turiu pripažinti – nuo pat vaikystės labai didžiuojuosi, kad gimiau laisva. Augau Utenoje, tačiau sulaukusi dešimties drauge su tėvais ir jaunesniu broliu išvykau į Londoną. Kurį laiką gyvenome tarp dviejų šalių – Anglijos ir Lietuvos.  Grįžusi į Uteną baigiau čia Adolfo Šapokos gimnaziją.

Koks buvote vaikas, kuo domėjotės mokykliniais metais?
Vaikystėje buvau labai aktyvi, lankiau daugybę būrelių (nuo sporto iki menų), tačiau mane visuomet labiausiai traukė teatras. Kai buvau trejų–ketverių metų mamytė mane nuvedė į Utenoje veikusį vaikų ir jaunimo teatrą „Pepė“. Ten jaučiausi puikiai – galėdavau išreikšti savo jausmus bei išlieti energiją. Mokykliniais metais buvau išrinkta gimnazijos prezidente. Nors mano svajonės (nuo advokatės iki gaisrininkės) bėgant laikui keitėsi, labiausiai troškau tapti aktore.

Aktorės keliu nepasukau – įstojau į Cardiff universitetą Velse, kur studijavau žurnalistiką bei žiniasklaidą. Dar besimokydama mokykloje Londone labai susižavėjau žiniasklaidos pamokomis, todėl ir nusprendžiau pasukti šia kryptimi.

Kaip atsidūrėte Prancūzijoje?
Bestudijuodama Cardiff universitete susipažinau su dabartiniu savo draugu, kuris kilęs iš Prancūzijos. Trejus metus leidau čia atostogas, tad pamilau šią šalį. Baigusi studijas atvykau į Londoną, kur, maniau, bus protingiausia ieškotis darbo, tačiau atlikdama praktiką Lietuvos ambasadoje ir besidarbuodama prancūziškoje kepyklėlėje jaučiau didžiulį norą atsikraustyti į Prancūziją – pasinerti į nuotykius. 2012 metų pabaigoje taip ir padariau.

Kaip atrodė gyvenimo svečioje šalyje pradžia?
Iš pradžių tikrai nebuvo lengva – nemokėjau kalbos, neturėjau nei veiklos, nei draugų. Žinoma, būtų buvę dar sunkiau, jei nebūčiau į Prancūziją atvykusi kartu su savo draugu. Pradėjau lankyti prancūzų kalbos kursus, mokyti anglų kalbos ir lankyti šokių pamokas. Taip pamažu susiradau draugų. Tiesa, pasitaikydavo atvejų, kai turėdavau rankomis ir veido išraiškomis parodyti, ką noriu pasakyti. Po šešių mėnesių pradėjau dirbti mokymų vadybininke amerikietiškoje drabužių kompanijoje. Ten dirbau kiek daugiau nei dvejus metus. Per tą laiką išmokau prancūzų kalbos, įsikūriau Lione – šis miestas tapo mano namais.

Kaip kilo idėja įkurti „Laumės“ butiką?
Išbandžiau save įvairiose srityse. Buvau įsidarbinusi pas vieną Liono dizainerį – turėjau rūpintis batų linijos eksportu. Keliaudama darbo reikalais susipažinau su žmonėmis iš skirtingų šalių ir pastebėjau, kad jie kuo toliau, tuo labiau ieško lėtesnio gyvenimo ir lėtos mados. Man buvo gaila, kad Baltijos šalių kūrėjai per mažai reprezentuojami užsienyje. Taip kilo „Laumės“ butiko idėja – norėjau parodyti Prancūzijai Lietuvos kūrėjų talentą, jų darbų kokybę bei originalumą.

Pradėjau lankyti verslo kūrimo Prancūzijoje kursus ir rašyti verslo planą. Šių metų rugpjūčio mėnesį praleidau Lietuvoje, kur susipažinau su skirtingais kūrėjais, atsirinkau produktus, rengiau fotosesijas. Esu labai dėkinga uteniškei Linai Martinkėnaitei už didžiulę pagalbą kuriant „Laumės" butiko vizualinę dalį.

Su kokiais kūrėjais bendradarbiaujate?
Man labai svarbu dirbti su kūrėjais, kurie gamina produkciją Lietuvoje, užsiima rankų darbu. Šiuo metu dirbu su penkiais kūrėjais, tarp jų du – iš Utenos („Pelėdaitė“ ir „Vilnos namai"). Taip pat šiek tiek bendradarbiauju su kūrybinių industrijų centre „Taurapilis“ įsikūrusia „Mezgimo manija“. Kiti kūrėjai – „Kaupolė“, „Blue Naive“ ir „Nokki“ – mane sužavėjo savo kokybe bei autentiškumu. Mus visus sieja noras skelbti Lietuvos vardą bei skatinti žmones gyventi lėčiau.

Kokios pagrindinės „Laumės“ butiko veiklos?
Šiuo metu pagrindinė „Laumės“ butiko veikla yra internetinė parduotuvė, tačiau tuo pačiu metu organizuoju laikinus butikus. Žmonės gali pasimatuoti, paliesti ir gyvai pamatyti produktus. Daugeliui pirkėjų ši galimybė yra labai svarbi. Sekasi puikiai – matau, kad prancūzai žavisi kokybe bei produktų autentiškumu. Šiuo metu daugiausia dirbu su socialiniais tinklais, „blogerėmis“, stengiuosi kuo labiau išpopuliarinti „Laumę“ ir tikiuosi, jog greitai galėsiu atidaryti realų butiką Liono centre. Mano svajonė – turėti Baltijos šalių erdvę, kur prancūzai galėtų susipažinti su mūsų kultūra bei mada. Planuoju grįžti į Lietuvą vasario mėnesį ir į „Laumės“ gretas priimti dar daugiau kūrėjų.

Kaip dažnai grįžtate į Lietuvą? Ar labai jos pasiilgstate?
Stengiuosi grįžti į Lietuvą dukart per metus, o dabar, atsiradus „Laumės“ butikui, netgi privalau tai daryti – seniai turėjau tikslą bendradarbiauti su Lietuva, kad galėčiau kuo daugiau laiko leisti gimtinėje. Į Lietuvą dažnai grįžtu su draugais prancūzais. Jiems patinka leisti laiką prie ežero, eiti į mišką grybauti, kaitintis pirtelėje, o man – parodyti savo kraštą. Beveik kiekvieną vasarą stengiuosi pasikviesti į Lietuvą vis kitus draugus.

Kokių turite laisvalaikio pomėgių?
Lione užsiimu keramika bei mokausi rusų kalbos. Žiemą slidinėjame Alpėse (vos dvi valandos automobiliu), o vasarą maudomės aplinkiniuose ežeruose, Viduržemio jūroje. Šveicarija taip pat yra visai šalia (pusantros valandos automobiliu), tad dažnai lankome ten gyvenančius draugus.

Pasidalykite ateities planais...
Labai noriu kuo greičiau atidaryti butiką Lione, bendradarbiauti su kuo daugiau originalių kūrėjų iš Lietuvos, Latvijos bei Estijos. Svajoju, kad vieną dieną, sutikusi Prancūzijoje nepažįstamą žmogų ir pasakiusi, kad esu iš Lietuvos, išgirsčiau ne: „Lietuva? Kurioje Europos dalyje ji yra?“, o: „Lietuva? Lankiausi joje praėjusią vasarą!“

Dėkoju už pokalbį.
Kalbėjosi
Deimantė KAZOKAITĖ
Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Miglės Mikulėnaitės asmeninio archyvo ir Linos Martinkėnaitės nuotr.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • NBA žaidėjas uteniškei pranešė stulbinančią naujieną

  Balandžio 29–gegužės 4 dienomis Bolonijoje (Italija) vyko NBA (Nacionalinės krepšinio asociacijos) programos „Jr. NBA“ Europos ir Vidurinių Rytų atrankos stovykla, į kurią buvo pakviesti geriausi jaunieji krepšininkai iš 24-ių šalių. Lietuvai šioje stovykloje atstovavo du vaikinai ir dvi merginos. Viena iš jų – keturiolikmetė uteniškė Eva Pernavaitė (trenerė Eglė Žygelytė). Visi keturi lietuviai neseniai sulaukė džiugios naujienos – jie pakviesti atstovauti Europai rugpjūčio mėnesį Floridoje (JAV) vyksiančiame „Jr. NBA“ pasaulio čempionate.

 • Iš Lietuvos Aukščiausiojo Teismo – blogos žinios uteniškei

  Lietuvos Aukščiausiasis Teismas pripažino, kad Utenos gyventoja G. M., skolinusi žmonėms pinigus už palūkanas, versliškai vertėsi neteisėta finansine veikla. Be to, už paskolintus pinigus net po kelis vekselius skolininkes įtikinusi pasirašyti 57 metų uteniškė liko nuteista ir dėl sukčiavimo.

 • Uteniškė išrinkta atstovauti 35 valstybių tinklui

  Balandžio 13 dieną Švedijoje vyko Europos jaunimo informavimo tinklo „Eurodesk“ neeilinė Asamblėja, kurios metu susirinkę 34 valstybių atstovai svarstė svarbiausius tarptautinės asociacijos klausimus. Vienas iš jų – Valdybos rinkimai, kuriuose vienbalsiai laimėjo uteniškė Ingrida Jotkaitė.

 • Uteniškė grafikė – „Aukso vainiko“ antros vietos laureatė

  Sausio 6-ą, per Tris karalius, Rokiškio krašto muziejuje vyko konkursinės liaudies meno parodos „Aukso vainikas" laureatų paskelbimo ir vainikavimo iškilmės. Pasipuošti garbingiausiu Lietuvos tautodailės apdovanojimu – aukso vainiku – siekė net 28 senųjų amatų tradicijas tęsiantys kūrėjai.

 • Amerikoje gyvenanti uteniškė: „Esu retas paukštelis“

  36-erių uteniškė Ina Hudson (Laurinavičiūtė) būdama devyniolikos išvyko studijuoti į Jungtines Amerikos Valstijas. Tuo metu ji manė, kad svajonių šalis bus tik laikina stotelė, tačiau likimas viską sudėliojo kitaip. Moteris jau 17 metų savo namais vadina Detroitą – didžiausią JAV Mičigano valstijos miestą. Apie tai, ką veikia mieste, kuris visame pasaulyje garsėja kaip automobilių sostinė, ji papasakojo „Utenos dienai“.

 • Kultūros ministerijoje iškilmingai apdovanotos uteniškės

  Gruodžio 14 dieną Vilniaus Rotušėje kultūros ministrė Liana Ruokytė-Jonsson laureatams iškilmingai įteikė Aukščiausią ministerijos apdovanojimą ir išdalijo 2017 metų Kultūros ministerijos premijas.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:7324
Vakar apsilankė:8621
Šią savaitę apsilankė:23811
Šį mėnesį apsilankė:23811
Viso (nuo 2015-02-16):13825373
Šiuo metu naršo:
113
2020-06-03
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!