ProjektaiDizainerės Austėjos Pelėdaitės kūriniai puošia Prancūzijos butiką
2017 gruodžio 04, Pirmadienis 08:56

Dizainerės Austėjos Pelėdaitės kūriniai puošia Prancūzijos butiką

Dizainerės Austėjos Pelėdaitės kūriniai puošia Prancūzijos butiką
  • Deimantė KAZOKAITĖ
  • 18 foto
  • Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Prekinio ženklo „Pelėdaitė“ įkūrėjos uteniškės di­zainerės Austėjos Pelėdaitės (22 m.) rankose gims­ta papuošalai iš švelnaus polimerinio molio rutuliu­kų. Stilingi aksesuarai puikiai dera tiek prie jaukaus vilnonio megztinio, tiek prie vakarinės suknelės. Pagrindinė „Pelėdaitės“ ypatybė – natūralumo balan­sas, mat spalvos pasirenkamos įkvėpimo ieškant miškuose, augaluose ar sostinės senamiesčio stoguo­se. „Utenos diena“ kviečia su ambicinga kūrėja susi­pažinti artimiau.

Dovana draugei
Kūrybines industrijas studi­juojanti Vilniaus Gedimino tech­nikos universiteto ketvirtakur­sė A. Pelėdaitė nuo pat vaikystės sukasi meno pasaulyje – baigė tuometę Utenos muzikos mo­kyklą (dabar – meno mokykla), daugiau kaip 10 metų dainavo Astos Skeirienės vadovaujamoje Dauniškio gimnazijos vokalinė­je grupėje „Vivo“, grojo fortepi­jonu, kūrė grafikos darbus.

„Tapusi studente norėjau tęs­ti kūrybinę veiklą, tačiau iš pra­džių nelabai įsivaizdavau, ką Vilniuje veikti, kur eiti, su kuo bendrauti, – gyvenimo sostinė­je pradžią prisiminė uteniškė. – „Pelėdaitė“ atsirado visiškai netikėtai – apėjau daugybę Vil­niaus senamiestyje įsikūrusių krautuvėlių ieškodama ilgo pa­kabuko su karoliukais, bet taip ir neradau, todėl nusprendžiau sukurti jį pati. Tai buvo dovana draugei gimtadienio proga.“

Stokojo pasitikėjimo savimi
Pašnekovė sakė, kad pirmas jos blynas nebuvo tobulas, ta­čiau laikui bėgant rankos įgudo ir karoliukai, nulipdyti iš poli­merinio molio („modelino"), vis dailėjo. Įsukusi papuošalų ga­mybos karuselę A. Pelėdaitė tikino nė negalvojusi apie jokius pardavimus, mat tuo metu jai trūko drąsos, pasitikėjimo savi­mi. Plaukti į platesnius vandenis merginą paskatino draugas.

„Pirma užduotis, kurią turėjau atlikti, buvo prekės ženklo kū­rimas. Mėgdavau piešti ant po­pierinių servetėlių jaukiai įsitai­siusi Vilniaus kavinėse. Stebint žmones man gimsta daug kūry­binių idėjų, – atskleidė dizainerė. – „Pelėdaitės“ logotipas gimė sujungus mano pavardę ir levan­dos šakelę. Dievinu šį augalą...“

Atvėrė internetinę parduotuvę
Sukūrusi feisbuko puslapį „Pe­ledaite“, šiuo metu turintį bemaž penkis tūkstančius sekėjų, ute­niškė ėmė dalytis jame savo dar­bų nuotraukomis. Žinia apie mi­nimalistinio stiliaus papuošalus sklido iš lūpų į lūpas. Prieš dve­jus metus A. Pelėdaitė žengė itin rimtą žingsnį – atvėrė internetinę parduotuvę www.peledaite.lt, ku­rią iki Kalėdų planuojama atnau­jinti. Įsigyti „Pelėdaitė“ gami­nių gali ir užsieniečiai ar svečiose šalyse laimę radę tautiečiai – jie siunčiami į bet kurią Europos šalį.

„Atidarius elektroninę par­duotuvę mano prekės ženklas tapo žinomesnis, atsirado dau­giau klientų. Tai man suteikė pasitikėjimo savimi, motyva­cijos eiti į priekį, – tikino paš­nekovė. – Bendradarbiauju su įvairiais butikais – šiuo metu mano papuošalų galima rasti ne tik Vilniuje, bet ir Prancūzijos mieste Lione."

Dirbo senamiesčio krautuvėlėje
Besimokydama antrame kur­se A. Pelėdaitė įsidarbino se­namiesčio krautuvėlėje „Baltas miškas“, kurioje prekiaujama Lietuvos, Latvijos bei Estijos dizainerių sukurtais darbais. Merginos teigimu, šis darbas buvo itin maloni patirtis, nes ji turėjo progą susipažinti su ki­tais dizaineriais ir jų kūryba. „Dirbdama „Baltame miške“ aš supratau, kad ir Lietuvoje ga­lima kurti dizaino verslą. Va­dovė, su kuria puikiai sutariau, suteikė man galimybę pristaty­ti savo darbus „Akropolio“ Ka­lėdų mugėje", – sakė papuoša­lų kūrėja.

Uteniškė prisipažino, kad jau gyvena Kalėdų laukimu – šie­met su „Pelėdaitės“ produkcija šturmuos Vilniaus, Šiaulių bei Klaipėdos „Akropolius“.

Kiekvienas rutuliukas – rankų darbo
A. Pelėdaitė didelį dėmesį ski­ria pakuotei – rankų darbo pa­puošalai pakuojami į stilingą dė­žutę ar maišelį, kuriuos dizainerė mėgsta papuošti levandos šakele, kad būtų malonu dovanoti. „Kar­tais pridedu dovanų savo kurtą atviruką. Žmones džiugina mie­los smulkmenos“, – šypsojosi ji.

Atėjus naujam sezonui kūrėja rengia profesionalias savo dar­bų fotosesijas, kurių modeliais dažniausiai tampa jos draugės. Rutuliukų spalvas menininkei diktuoja besikeičiantys metų laikai. „Papuošalų kūrimo deta­les dažnai aptariu su klientėmis – mes bendraujame telefonu, susitinkame. Visuomet smagu sulaukti grįžtamojo ryšio“, – ti­kino pašnekovė.

Dizainerė pabrėžė, jog kie­kvieną rutuliuką iš polimerinio molio formuoja rankomis. Vil­niaus senamiestyje gyvenan­ti „Pelėdaitės“ įkūrėja namuose turi kūrybos kampelį, kuriame, kaip pati sakė, su meile gamina ir pakuoja stilingus papuošalus.

Relaksaciniai rutuliukai
Paprašyta apibūdinti polime­rinį molį A. Pelėdaitė tikino, kad ši medžiaga – itin švelni, o iš jos nulipdytus rutuliukus ma­lonu laikyti rankoje, liesti. „Kli­entės sako, kad burbuliukai turi raminančių, atpalaiduojančių savybių“, – šypsojosi dizainerė.

Anot uteniškės, rutuliukų ga­minimas taip pat yra relaksacija – kurdama ji gali pabūti su sa­vimi, viską apgalvoti. „Burbu­liukų formavimas – labai ilgas procesas. Tikiuosi, kad klientai tai vertina“, – sakė kūrėja.

Namuose dirbanti A. Pelėdai­tė dažnai čiumpa į rankas kom­piuterį ir patraukia į vieną iš senamiesčio kavinukių. Įsitai­siusi prie pirmos pasitaikiusios palangės ji atsakinėja į klientų laiškus bei žinutes, susiplanuoja būsimus darbus, mokosi.

Vertina natūralumą
Kalbai pasisukus apie atei­ties planus kalbinta dizainerė atskleidė, kad baigusi studijas planuoja plėsti veiklą – ženg­ti į Baltijos šalių rinką. „Turiu minčių bendradarbiauti su ki­tais dizaineriais. Planuoju kur­ti atvirukus, nes labai nenoriu apleisti piešimo, – prisipažino „Pelėdaitės“ įkūrėja. – Džiau­giuosi, kad studijų metais įgy­tos žinios padeda vystant vei­klą, bendraujant su klientais ar būsimais partneriais."

Paklausus, kur slypi „Pelėdai­tės" išskirtinumas, šio prekės ženklo įkūrėja teigė, kad labai vertina natūralumą – nemėgs­ta perdėto puošnumo, blizgučių.

Nepamiršta Utenos
„Kuo labiau užimtas esi, tuo daugiau suspėji“, – į klausimą, kaip pavyksta suderinti dienines studijas ir „Pelėdaitės“ veiklą, šypsodamasi atsakė pašnekovė.

Savo istorija su „Utenos die­na“ pasidalijusi mergina tei­gė jaučianti didžiulį uteniškių palaikymą.

„Man smagu gyventi Vilniuje, tačiau Utenos tikrai nepamiršau – grįžtu čia beveik kiekvieną sa­vaitgalį“, – sakė ji.

 Austėjos Pelėdaitės asmeninio archyvo nuotr.

Reklama

Reklama

Ar pritariate, kad ateinančiais metais bus rekonstruota Aušros gatvė, kurioje bus nutiesti dviračių takai?

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2017 UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:305
Vakar apsilankė:6175
Šią savaitę apsilankė:305
Šį mėnesį apsilankė:138255
Viso (nuo 2015-02-16):7042240
Šiuo metu naršo:
59
2017-12-18