Utenos krašto kūrėja Olė Petrėnienė
2018 sausio 22, Pirmadienis 08:00

Utenos krašto kūrėja Olė Petrėnienė

Utenos krašto kūrėja Olė Petrėnienė

Portale udiena.lt pristatome Utenos krašto kūrėjus. Kviečiame aktyviai domėtis jų kūryba ir gyvenimu. Šį kartą kviečiame trumpai susipažinti su Molėtų rajone gyvenančia lėlių kūrėja Ole Petrėniene. Kviečiame būti aktyviais ir siųsti į el. paštą Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį. Jus dominančius klausimus šiai kūrėjai iki vasario 3 dienos, o atsakymus į klausimus pateiksime vėliau.

Olė Petrėnienė gimė 1952 metais Gečionių kaime (Čiulėnų seniūnija). Čia gyvena ir kuria. Rajono dailės ir fotografijos premijos parodos nominantė ( 2015 m.).
„Visuomet žavėjausi mamos Agrifinos Trafimovienės audiniais, mezginiais, nėriniais, siuvinėjimu", – apie savo kūrybinio kelio pradžią ir krypties pasirinkimą pasakojo mielai besišypsanti Olė. Daugiau nei prieš dešimt metų pradėjusi siuvinėti paveikslus, staltieses ir prieš tiek pat baigusi interjerinių lėlių kūrimo kursus, vėliau ėmėsi tapybos dažų liejimo ant šilko. Beveik tais pačiais metais su dukra Vilniuje yra įkūrusios rėminimo studiją „Rėmų žaismas". „Likimo akimirka", – taip vadina, iki šiol prisimindama, studijos atidarymo proga gautą molinę trapią lėlę, kurią įrėmino. Visi klientai žavėjosi įrėminta lėle. Prieš keturis metus atgal į Gečionių kaimą iš Vilniaus grįžusi slaugyti senyvos motinos, susižavėjo rankdarbiais iš vilnos. Užsiėmimai akivaizdžiai ne tik užbūrė, bet ir įtraukė. Dabar yra jau daug džiaugsmo, kad kurdama įvairius rankdarbius gali panaudoti visas jau įvaldytas technikas ir mokytis naujų. Lėlių kūrybai naudoja paperklėjaus masę, lietuvišką liną, natūralią vilną, o formuojant jų veidus tenka susipažinti su baltuoju moliu ir savaime džiūstančiu modulinu. Olės kurtos lėlės, veltos garbanotos avytės, kiškiai, angelai ir kt. – juos įrėminus, tampa mielomis interjero detalėmis, tinkančios papuošti svetainę, miegamąjį, vaiko kambarį ar net kavinukę.

Laikraščio „Utenos diena“ inf.

Susiję įrašai (pagal žymę)

  • Kūrėją užbūrė magiškas lėlių pasaulis

    Didmiesčio šurmulį į kaimo ramybę iškeitusi Olė Petrėnienė savo kasdienybę praskaidrina kurdama lėles, kurios į moters pasaulį atkeliavo prieš kelerius metus, kuomet reikėjo pasirūpinti senyvo amžiaus sulaukusia motina. Naujas Olės pomėgis moteriai dovanoja daug džiaugsmo, o kiekviena jos rankose gimusi lėlė – unikali, mat kitos tokios neįmanoma atkartoti.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:6817
Vakar apsilankė:11068
Šią savaitę apsilankė:44466
Šį mėnesį apsilankė:44466
Viso (nuo 2015-02-16):13846028
Šiuo metu naršo:
143
2020-06-05
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!