Spausdinti šį puslapį
2017 liepos 17, Pirmadienis 14:39

Jonavoje utilizuota beveik pusė laikytų kiaulių

Jonavoje utilizuota beveik pusė laikytų kiaulių

Afrikinio kiaulių maro (AKM) židinio likvidavimo darbus Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) specialistai vykdė ir savaitgalį. Iš viso nuo liepos 14 dienos UAB „Beržų kompleksas“ priklausančioje kiaulių fermoje Jonavos rajone nugaišinta ir utilizuota beveik pusė, t. y. 9 830 kiaulių.

Specialistai pabrėžia, kad gyvūnams nugaišinti naudojamos CO2 dujos leidžia maksimaliai užtikrinti gyvūnų gerovės reikalavimus. Gyvūnų gaišenos laidojamos užtikrinant aplinkosaugos reikalavimus, suderintoje vietoje su Geologijos tarnyba prie Aplinkos ministerijos.
Ūkio teritorijoje nuolat vykdomi dezinfekavimo darbai, taip pat dezinfekuojamos visos iš ūkio teritorijos išvažiuojančios transporto priemonės. Kelio atkarpa nuo ūkio iki gyvūnų gaišenų utilizavimo vietos yra laikinai uždaryta ir dezinfekuojama, laikinai įsteigtas policijos postas vykdo transporto judėjimo kontrolę.
Atskiros VMVT specialistų grupės vykdo kitų UAB „Beržų kompleksas" priklausančių fermų stebėseną, iš jų gauti pirmieji tyrimų rezultatai dėl AKM buvo neigiami.
Praėjusią savaitę aplink AKM židinį buvo nustatytos 3 km ir 10 km apsaugos ir priežiūros zonos, iš jų vežti kiaulių negalima. Judėjimo apribojimai bus taikomi ne mažiau 40 dienų.
„Didžiausio iki šiol mūsų šalyje AKM židinio likvidavimui VMVT skiria visas pajėgas. Sudarytos specialistų grupės dirba sudėtingomis sąlygomis, neskaičiuojant darbo valandų. Svarbiausias uždavinys – kaip galima greičiau užbaigti pagrindinius AKM židinio likvidavimo darbus. Kiaulių gaišinimo ir utilizavimo, pirminės dezinfekcijos darbus planuojama atlikti per šią savaitę. Ekspertų grupė, sudaryta iš skirtingų institucijų atstovų, vykdo tyrimą, siekdami nustatyti AKM viruso patekimo į ūkį laiką, priežastis ir kelius", – sakė VMVT direktorius Darius Remeika.

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos inf.

Susiję įrašai (pagal žymę)

traffix.lt