Kernavėje vyks jaunųjų liaudies kūrybos atlikėjų šventė „Tramtatulis“
LietuvaKernavėje vyks jaunųjų liaudies kūrybos atlikėjų šventė „Tramtatulis“
2017 gegužės 29, Pirmadienis 13:08

Kernavėje vyks jaunųjų liaudies kūrybos atlikėjų šventė „Tramtatulis“

Kernavėje vyks jaunųjų liaudies kūrybos atlikėjų šventė „Tramtatulis“

Gausus būrys dainorėlių, pasakorių ir muzikantų birželio 4 dieną visus kviečia į vieną gražiausių ir įspūdingiausių Lietuvos vietų – Kernavę. Ant Pilies kalno vyks Lietuvos vaikų ir mokinių – liaudies kūrybos atlikėjų – konkurso „Tramtatulis" laureatų koncertas, skirtas Piliakalnių ir Tautinio kostiumo metams paminėti.

Ant Pilies kalno susirinkę net 89 jaunieji atlikėjai džiugins žiūrovus tarmiškai atliekamomis liaudies dainomis, sakmėmis, pasakojimais, tradiciniais liaudies instrumentais atliekamomis melodijomis. Šventiniame renginyje bus apdovanoti 89 „Tramtatulio" laureatai ir 63 diplomantai. Tarp šių metų laureatų – 22 instrumentinės muzikos atlikėjai, puikiai grojantys pučiamaisiais, styginiais, dumpliniais instrumentais, net 5 smagiai muzikuojantys instrumentiniai ansambliai, 20 dainininkų ir 8 pasakotojai. Jauniausiam šventės dalyviui iš Varėnos – ketveri, vyriausiam – 18 metų.
Renginys šiemet sutampa su Tarptautine tėvo diena, tad konkurso laureatai kūrinius skirs ir vienam svarbiausių žmonių savo gyvenime – Tėvui.
„Šiemet viltingai galime džiaugtis naująja jaunųjų mokytojų karta, kurią išaugino vaikų ir mokinių konkursas. Net trys buvę „Tramtatulio" laureatai ir diplomantai Andrius Darčianovas, Skaistė Blinstrubaitė ir Emilija Žičkytė konkursui paruošė jau savo mokinius. Tikimės, kad šis prasmingas renginys ir toliau skatins jaunimą domėtis mūsų tradicijomis, kultūra ir augins kartą, kuri myli savo kraštą, didžiuojasi juo", – sakė konkurso organizatorė Jūratė Šemetaitė.
Šiais metais vietiniuose konkurso turuose dalyvavo per 1000, regioniniuose – 636, o į respublikinį ratą atrinkti 242 gabūs, dainuojantys, grojantys, tarmiškai pasakojantys vaikai.
Konkursą „Tramtatulis", ugdantį pavienius jaunuosius lietuvių liaudies dainų, sakytinės kūrybos, instrumentinės muzikos atlikėjus, jau septintą kartą organizuoja Lietuvos nacionalinis kultūros centras kartu su miestų bei rajonų savivaldybių kultūros ir švietimo skyriais.

LNKC inf.

Susiję įrašai (pagal žymę)

  • Išrinkti talentingiausi jaunieji folkloro atlikėjai, tarp jų – ir uteniškis Jonas

    Baigėsi dvi dienas trukęs Lietuvos vaikų ir moksleivių – liaudies kūrybos atlikėjų – konkurso „Tramtatulis“ nacionalinis ratas. Šiemet geriausiais paskelbti net 49 diplomantai ir 37 laureatai – talentingi mažieji pasakotojai, spalvingai ir meniškai perteikę tarmiškus tekstus, muzikantai, puikiai grojantys tradicinę muziką, jaunieji dainininkai, įtaigiai ir brandžiai atlikę liaudies dainas.

  • Liaudies kūrybos atlikėjų konkurso finale varžysis per du šimtus Lietuvos vaikų

    Gausus būrys dainorėlių, pasakorių ir muzikantų, išmoningai perteikiančių senąsias dainas, sakmes, pasakas, instrumentinę liaudies muziką, šį savaitgalį kviečia į Lietuvos vaikų ir moksleivių konkurso „Tramtatulis“ baigiamąjį ratą Kaune.

  • Paaiškėjo „Tramtatulio 2017“ nugalėtojai

    Praėjusią savaitę Utenos Kultūros centre vyko Lietuvos vaikų ir moksleivių – lietuvių liaudies kūrybos atlikėjų – konkurso „Tramtatulis 2017" rajoninis turas. Konkurse dalyvavo Utenos rajono švietimo įstaigų, kultūros centro jaunieji lietuvių liaudies kūrybos atlikėjai.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

test_gemius

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:3472
Vakar apsilankė:5961
Šią savaitę apsilankė:36272
Šį mėnesį apsilankė:116441
Viso (nuo 2015-02-16):10870336
Šiuo metu naršo:
103
2019-08-17
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!