Lietuvos zoologijos sode – sezono atidarymas
LietuvaLietuvos zoologijos sode – sezono atidarymas
2017 balandžio 27, Ketvirtadienis 10:17

Lietuvos zoologijos sode – sezono atidarymas

Lietuvos zoologijos sode – sezono atidarymas

Balandžio 30 diena Lietuvos zoologijos sode skirta sezono atidarymui. Tądien bus atidarytas ir atnaujintas arktinių vilkų voljeras. Šie nykstantys žvėrys įrašyti į Raudonąją knygą. Lietuvos zoologijos sode gyvena du arktiniai vilkai. Jie į Lietuvą atvyko 2011 m. iš Brno zoologijos sodo.

Sezono atidarymui skirta šventė prasidės 12 val. Lankytojams bus surengta speciali ekskursija po zoologijos sodą, vyks liūtų, roplių, tigrų, pelikanų, žirafų, lamų ir kitų gyvūnų pristatymai.
Lietuvos zoologijos sode dabar gyvena apie du tūkstančius daugiau kaip 250 rūšių gyvūnų. Nemažai jų įtraukta į Lietuvos ir tarptautinę raudonąsias knygas.

Aplinkos ministerijos inf.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Lietuvos zoologijos sodo sezonas prasideda atsinaujinimo nuotaikomis

  Pernai pradėtas Lietuvos zoologijos sodo infrastruktūros atnaujinimo projektas jau įgauna pagreitį. Su šio sodo renovacijos planais šiandien, 82-ojo sezono atidarymo išvakarėse, čia vyksiančios spaudos konferencijos metu supažindins aplinkos ministras Kęstutis Mažeika.

 • Lietuvos zoologijos sode – sezono atidarymas

  Balandžio 29 dieną Lietuvos zoologijos sodas (LZS) pakvietė į vasaros sezono atidarymą.

 • Lietuvos zoologijos sodui – 79 metai

  Liepos 1-ą Lietuvos zoologijos sodas pradės skaičiuoti jau 80-uosius savo veiklos metus. Lankytojai kviečiami į gimtadienio šventę liepos 2 d. Nors ji vyks ir ne Afrikoje, šį žemyną primins ne tik egzotiški gyvūnai, bet ir būgnų ritmai, smėlio kalnai, nematyti augalai. Į šventės programą įtrauktas edukacinis renginys „Afrikos gyvūnai zoologijos sode" prie žirafų buveinės, pelikanų, kengūrų, liūtų, zebrų ir kitų zoologijos sodo gyventojų pristatymai.

 • Zoologijos sode – naujas ir itin retas gyvūnas

  Neseniai į Lietuvos zoologijos sodą atvyko naujas gyventojas – manulas. Atkeliavęs iš didžiausio Rusijos zoologijos sodo (Maskvos), šis dar nei metų neturintis katinių šeimos atstovas bus tinkama draugija Lietuvos zoologijos sode gyvenančiai manulei Melisai.

 • Šimtas balinių vėžliukų užmigo žiemos miegu

  Lietuvos zoologijos sode net 101 balinis vėžliukas užmigo žiemos miegu specialiose patalpose, kur jiems sukurtos sąlygos ramiai, vėsiai ir tyliai praleisti šaltąjį metų laiką.

 • Lietuvos zoologijos sode – nauja gyventoja

  Lietuvos zoologijos sodas 2017-uosius metus pasitiko savo auginamų gyvūnų kolekciją papildęs įspūdingu paukščiu – baltąja pelėda. Baltosios pelėdos patelė išsirito 2015 m. liepą ir į Kauną atkeliavo iš Talino zoologijos sodo. Naujoji gyventoja drąsiai elgiasi naujuose namuose, ramiai reaguoja į lankytojus bei darbuotojus. Baltosios pelėdos yra vienos didžiausių ir stambiausių iš savo šeimos paukščių. Gamtoje gyvena arktiniuose regionuose Eurazijoje ir Šiaurės Amerikoje, o Lietuvoje pastebimos labai retai. Suaugę patinai nuo patelių skiriasi tuo, kad baltame apdare turi mažiau juodų dėmelių. Mokslininkų duomenimis, ši rūšis gamtoje išgyvena apie 10 metų, o nelaisvėje – net 28 metus.

 • Lietuvos zoologijos sodo gyventojams – 300 moliūgų

  Per Moliūgiadienį, kurį Lietuvos zoologijos sodas surengė praėjusį šeštadienį, šio sodo gyvūnams buvo padovanota apie tris šimtus moliūgų.
  Dalį jų atnešė lankytojai. Didelį moliūgą atnešusiems lankytojams bilietas kainavo penktadaliu pigiau.

 • Zoologijos sode apsigyveno žirafa Nino

  Šiandien oficialiai pristatytas naujausias Kaune įsikūrusio Lietuvos zoologijos sodo gyventojas – žirafos patinas Nino. Jis atkeliavo iš Lenkijos Vroclavo zoologijos sodo. Žirafą suradę Lietuvos zoologijos sodo specialistai susidūrė su logistinėmis problemomis, mat tokį gyvūną transportuoti gali tik didžiulę patirtį turintys gyvūnų vežėjai. Zoologijos sodo direktorius Aurimas Didžiokas džiaugiasi, kad galiausiai pavyko rasti profesionalus iš Čekijos, kurie atgabeno egzotišką gyvūną iki Kauno, bei privačius rėmėjus – „Geridarbai.lt" komandą, kuri apmokėjo gyvūno transportavimo išlaidas.

 • Per sezono atidarymo šventę bus renkamas kupranugarių mažylės vardas

  Balandžio 30 dieną per Lietuvos zoologijos sode Kaune vyksiančią sezono atidarymo šventę jo lankytojai galės ne tik pamatyti čia vos prieš kelias savaites gimusią kupranugarių mažylę, bet ir išrinkti jai vardą.

 • Lietuvos zoologijos sode – itin draugiškas skorpionas

  Nuo praėjusio savaitgalio Lietuvos zoologijos sodo Kaune lankytojai bestuburių ekspozicijoje gali susipažinti su naujais jo gyventojais – imperatoriškaisiais skorpionais. Vienas jų, pavadintas Skorpu, kaip sako jį prižiūrintys darbuotojai, yra itin draugiškas.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:5704
Vakar apsilankė:11068
Šią savaitę apsilankė:43353
Šį mėnesį apsilankė:43353
Viso (nuo 2015-02-16):13844915
Šiuo metu naršo:
111
2020-06-05
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!