Lietuvos valdovų rūmuose apdovanoti Metų mokytojai
LietuvaLietuvos valdovų rūmuose apdovanoti Metų mokytojai
2017 kovo 08, Trečiadienis 09:56

Lietuvos valdovų rūmuose apdovanoti Metų mokytojai

Lietuvos valdovų rūmuose apdovanoti Metų mokytojai

Kovo 7 dieną Lietuvos valdovų rūmuose Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis kartu su švietimo ir mokslo ministre Jurgita Petrauskiene apdovanojo penkis geriausius 2016 metų Lietuvos mokytojus.

Renginio pradžioje sveikinimo žodį taręs premjeras atkreipė susirinkusiųjų dėmesį į svarbią mokytojų misiją. „Savo talentu, profesionaliu darbu sugebėjote išugdyti ne vieną gabų visuomenės narį. Jūs pasirinkote prasmingą profesiją, nuo kurios priklauso, kokią ateitį turėsime mes, kaip valstybė, ir kaip visuomenė. Suprantu Jūsų šiandienos lūkesčius. Mokytojas nori būti saugus tiek fizine, tiek ir psichologine prasme, socialiai apsaugotas. Tam pasiekti būtina keisti dabartinę situaciją. Todėl norime pasikliauti, remtis ir girdėti Jūsų bendruomenę šiame didžiulių iššūkių kelyje. Tikiuosi, kad kartu prisidėsime prie permainų", – Metų mokytojų apdovanojimuose kalbėjo Vyriausybės vadovas.

Iškilmingoje ceremonijoje apdovanota Regina Mongirdienė, Molėtų gimnazijos biologijos mokytoja, Agnė Rickevičienė, Švenčionių rajono Pabradės meno mokyklos choreografijos mokytoja, Augutė Liutkevičienė, Elektrėnų „Versmės" gimnazijos lietuvių kalbos mokytoja, Kristina Česlevičienė, Kauno maisto pramonės ir prekybos mokymo centro lankytojų aptarnavimo profesijos mokytoja ir Marytė Markevičienė, Šiaulių Sauliaus Sondeckio menų gimnazijos mokytoja.
Būtent šios pedagogės mokinys yra ir žymusis akordeonistas Martynas Levickis. Renginio metu jis ne tik susirinkusiuosius pavergė virtuoziniu muzikos pasirodymu, bet ir išsakytais nuoširdžiais padėkos žodžiais savo mokytojai.
Apdovanojimų laureatėms įteiktos padėkos ir skirtos piniginės premijos už reikšmingiausius pedagogikos srities darbus, visuomenės kultūros, bendražmogiškų ir pilietinių vertybių ugdymą.
„Jūsų pedagoginis talentas, noras dirbti inovatyviai, atsidavimas darbui ir savo mokiniams išugdė ne vieną talentingą mokslininką ar menininką, kopiantį į pasaulinio pripažinimo aukštumas. Šiandien teikiama Metų mokytojo premija tebus jums gera paskata tolesniems darbams. Mūsų pedagoginei bendruomenei, mūsų mokiniams labai reikia jūsų kūrybiškumo, originalaus požiūrio į savo mokomą dalyką, geranoriško patarimo. Ir tiesiog – jūsų optimistiško žvilgsnio į augančią, jūsų auginamą Lietuvą", – sakė švietimo ir mokslo ministrė J. Petrauskienė.
Pedagogės neslėpė džiaugsmo, tapusios Metų mokytojais, dėkojo savo kolegoms ir mokiniams. Laureatės pripažino, kad sulaukti tokio įvertinimo nebūtų pavykę be didžiulės meilės savo darbui. Gautos premijos, pasak jų, bus dar didesnis motyvas tobulėti savo srityje.
Kandidatus į šiuos apdovanojimus teikia mokyklų vadovų ir mokytojų asociacijos, švietimo įstaigų steigėjai bei Švietimo ir mokslo ministerija. Pastaroji geriausiems mokytojams kasmet ir skiria minėtą premiją, kurios dydis – beveik 4 tūkst. 600 Eur.
Metų mokytojo premiją Švietimo ir mokslo ministerija įsteigė 1998-aisiais. Nuo to laiko premijos įteiktos 102 pedagogams.

Švietimo ir mokslo ministerijos inf.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Ypatinga šventė Utenoje: pasveikinti šimtmečio mokytojai

  Tarptautinės mokytojo dienos išvakarėse Utenos kultūros centre vykusi iškilminga šventė sukvietė pedagogus, mokyklų vadovus, rajono ir šalies valdžios atstovus. Po ilgokai užsitęsusių sveikinimų, padėkų, melodijų pedagogai buvo pakviesti išgerti kavos, tačiau, anot Utenos rajono savivaldybės mero Alvydo Katino, be skystų raudonų rožių.

 • Etatinis: ką reikėtų žinoti

  Nuo šių mokslo metų atlyginimai mokytojams pradedami skaičiuoti kaip ir daugumai kitų darbuotojų: už etatą, o ne už atskiras valandas. Mokytojams bus atlyginama už tuos darbus, kuriuos jie iki šiol darė negaudami atlyginimo: darbą su tėvais, dalyvavimą metodinėse grupėse ir projektuose, renginių organizavimą ir kt.

 • Utenos statybos įmonei – garbingas apdovanojimas

  Rugsėjo 7 dieną buvo švenčiama Statybininkų diena, į Druskininkus sukvietusi Lietuvos statybininkų asociacijai priklausančių statybinių organizacijų vadovus, šalies valdžios atstovus. Šioje šventėje dalyvavusios UAB „Dauniškis ir Ko“ vadovas Alvydas Rudokas atsiėmė garbingą apdovanojimą.

 • Naujos kartos mokytojus nuo šių metų rengs trys nauji pedagogų rengimo centrai

  Kad mokyklose dirbtų motyvuoti ir gerai parengti pedagogai, įgyvendinamas naujas mokytojų rengimo ir karjeros modelis, kuris apima ir trijų naujų pedagogų regimo centrų Vilniuje, Kaune ir Šiauliuose steigimą. Šiemetiniame priėmime į I pakopos pedagogines studijas skiriama 315 valstybės finansuojamų studijų vietų, tai 20 proc. daugiau nei pernai (262).

 • Apdovanoti geriausi 2017 metų mokytojai, tarp kurių – du visaginiečiai

  Balandžio 19 dieną Švietimo ir mokslo ministerijoje Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis ir švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė įteikė 2017 metų mokytojo premijas. Šiemet, minint Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį, skirtos šešios, o ne penkios, kaip įprastai, Metų mokytojo premijos. Vienos premijos dydis – 4 560 eurų.

 • Pristatomas mokytojų etatinio darbo užmokesčio modelis

  Nuo ateinančių mokslo metų atlyginimai mokytojams bus pradėti skaičiuoti, kaip ir daugumai dirbančiųjų: už etatą, nebe už atskiras valandas. Tai leis mokytojams atlyginti už visus mokyklos bendruomenei atliekamus darbus, ne tik pamokas ir su jomis susijusią veiklą. Modelį parengė darbo grupė, kurioje taip pat dirbo mokytojų profesinių sąjungų atstovai. Mokytojams šis modelis bus pristatomas ketvirtadienį Švietimo ir mokslo ministerijoje.

 • Lietuvos mokytojams – galimybė tobulintis Japonijoje

  Japonijos ambasada Lietuvoje skelbia konkursą mokytojams, norintiems profesinius įgūdžius tobulinti Japonijoje. Bus skiriamos stipendijos studijoms, kurios vyks nuo 2018 metų spalio iki 2020 metų kovo mėnesio.

 • „Lietuvos metų gaminys 2017“ apdovanojimas – anykštėnams

  Gruodžio 15 dieną, penktadienį, Lietuvos Respublikos Vyriausybėje iškilmingai įteikti prestižiniai konkurso „Lietuvos metų gaminys 2017“ apdovanojimai. Lietuvos pramonininkų konfederacijos rengiamas konkursas – vienas labiausiai atspindinčių šalies ūkio pažangą renginys, kuriam pateikiamos įvairių šalies ūkio šakų naujovės, įsitvirtinusios rinkoje ir jau pelniusios vartotojų pripažinimą. Aukso medaliu šiais metais įvertintas bendras Anykščių rajono savivaldybės ir AB „Panevėžio keliai“ rengtas projektas „Nestandartiniai vizualiniai sprendimai Anykščių miesto gatvėse“.

 • Visaginiečiui – garbingas apdovanojimas

  Lapkričio 16 dieną minint Tarptautinę tolerancijos dieną LR Seime įvyko iškilmingas renginys, skirtas pagerbti Premijos už tarpkultūrinio dialogo skatinimą laimėtojus.

 • Aplinkos ministerija apdovanojo šių metų judriausiuosius

  Nors kaip niekad sėkminga Europos judumo savaitė pasibaigė, jos pasiekimai nelieka užmiršti. Šiandien Aplinkos ministerijoje įvyko apdovanojimų ceremonija, kurioje buvo apdovanoti labiausiai nusipelnę ir geriausi rezultatų pasiekę kampanijos dalyviai. Padėkos raštus, aplinkosaugos garbės statulėles-gerves ir ministerijos įsteigtas dovanas laimėtojams įteikė aplinkos ministras Kęstutis Navickas.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

test_gemius

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:3564
Vakar apsilankė:25238
Šią savaitę apsilankė:62779
Šį mėnesį apsilankė:273354
Viso (nuo 2015-02-16):12624788
Šiuo metu naršo:
90
2020-02-29
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!