Paskelbti Lietuvos nacionalinių kultūros ir meno premijų laureatai
LietuvaPaskelbti Lietuvos nacionalinių kultūros ir meno premijų laureatai
2015 gruodžio 10, Ketvirtadienis 15:21

Paskelbti Lietuvos nacionalinių kultūros ir meno premijų laureatai

Paskelbti Lietuvos nacionalinių kultūros ir meno premijų laureatai

Lietuvos nacionalinių kultūros ir meno premijų komisija paskelbė 2015 metų Lietuvos nacionalinių kultūros ir meno premijų laureatus:

Muzikologą Algirdą Joną Ambrazą – už fundamentalius XX amžiaus lietuvių muzikos tyrimus.
Muziką Leopoldą Digrį – už Lietuvos vargonų mokyklos atgaivinimą ir plėtojimą.
Aktorių Dainių Gavenonį – už šiuolaikinį teatrą kuriančią aktorinę kalbą.
Rašytoją Giedrą Radvilavičiūtę – už skvarbią visuomenės analizę, už eseistinio teksto kokybę.
Skulptorių Vladą Urbanavičių – už minties ir formos darną šiuolaikinėje skulptūroje.
Grafikę Janiną Grasildą Žilytę (Birutė Žilytė) – už aukštąją modernią kultūrą puoselėjančią dailę ir kūrybą vaikams.
„Laureatams tenka didelė garbė ir kartu didelė atsakomybė prieš Lietuvos visuomenę užkeliant kartelę gyventi, elgtis, kurti pagal aukščiausius vertybinius standartus. Šis šešetukas Vasario 16-ąją bus iškilmingai pagerbtas Lietuvos Respublikos Prezidentūroje ir dar kartą bus padėkota už didžiulį indėlį į mūsų šalies kultūrą plačiąja prasme", – sakė kultūros ministras Šarūnas Birutis, padėkojęs Lietuvos nacionalinių kultūros ir meno premijų komisijai už sudėtingą laureatų įvertinimo ir išrinkimo darbą.
Nuo 1989 metų Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos kasmet teikiamos už Lietuvos ir Pasaulio lietuvių bendruomenės kūrėjų sukurtus per pastaruosius septynerius metus, taip pat kūrinius, sukurtus per ilgesnį nei pastarieji 7 metai laiko tarpą. Kasmet skiriamos ne daugiau kaip 6 kultūros ir meno premijos, iš jų ne daugiau kaip 2 premijos gali būti skiriamos už kūrinius, kaip ilgametį kūrėjo kūrybinį indėlį į kultūrą ir meną. Kultūros ir meno premija yra 800 bazinių socialinių išmokų dydžio.
Nacionalinės premijos laureatai išrenkami ir paskelbiami gruodžio mėnesį, o premijas įteiks Lietuvos Respublikos Prezidentė Vasario 16-osios proga.

Kultūros ministerijos inf.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Vyriausybės kultūros ir meno premijos – dvylikai kūrėjų

  Ministrų kabineto sprendimu už nuopelnus Lietuvos kultūrai ir menui dvylikai kūrėjų paskirtos Vyriausybės kultūros ir meno premijos.

 • Kultūros ministerijos premija skirta anykštėnams

  Kultūros ministrė Liana Ruokytė-Jonsson paskyrė Kultūros ministerijos premijas geriausiems 2017 metų kultūros centrams. Aukščiausiosios kategorijos kultūros centrų grupėje premiją gavo Anykščių kultūros centras.

 • V. Valiušis įvertintas Vyriausybės kultūros ir meno premija

  Ministrų kabinetas dvylikai kultūros pasaulio atstovų ir meno kūrėjų paskyrė Vyriausybės kultūros ir meno premijas. Ši premija paskirta ir uteniškiui tautodailininkui Vytautui Valiušiui.

 • Zarasiškiui S. Navickui įteikta Juozo Gruodžio premija

  Zarasų rajono savivaldybės kasmetinė Juozo Gruodžio premija už aktyvią jaunųjų muzikų (besimokančių ar studijuojančių) veiklą įteikta Zarasų ,,Ąžuolo" gimnazijos mokiniui Simonui Navickui.

 • Premijomis apdovanoti ir Utenos apskrities kultūros darbuotojai bei menininkai

  Kultūros ministerijoje nusipelniusiems menininkams, kultūros darbuotojams, etninės kultūros puoselėtojams įteiktos 2016 metų Kultūros ministerijos premijos.

 • Petro Abukevičiaus premija – „Didžiajai paukščių paslapčiai“

  Petro Abukevičiaus premija už geriausią filmą apie Lietuvos gamtą buvo įteikta Daliai Juočerytei ir jos komandai, sukūrusiai „Didžiąją paukščių paslaptį". Tai filmas apie paukščių migraciją ir jos prigimtį visą savo gyvenimą tiriantį Ventės rago paukščių žiedavimo stoties patriarchą Leoną Jezerską, jau perkopusį 91-uosius metus.

 • Nacionalinės premijos laureatams – I laipsnio valstybinės pensijos

  LR Vyriausybė pritarė siūlymui nuo 2016 m. liepos 1 dienos skirti I laipsnio valstybines pensijas Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatams – režisieriui Eimuntui Nekrošiui ir skulptoriui Vladui Urbanavičiui.

 • Juknėnų Antaninių laureatų galerijoje – naujas nominantas

  Nors Juknėnai nėra kokie antanėnai, kaip visų Jonų ir Janinų sostinė Jonava, tačiau jie vis labiau garsūs savo Antaninėmis, taip pagerbiant iškiliausią šio krašto poetą Antaną Miškinį, kurio vardo premija kasmet, birželio 13-ą minint Antanines, įvertinamas labiausiai aukštaitiškoms eiliavimo tradicijoms ištikimas poetas ar poetė.

 • Literatūrinė premija įteikta 13-ą kartą

  Birželio 14 dieną A. ir M Miškinių literatūrinėje etnografinėje sodyboje 13-ą kartą įteikta Antano Miškinio literatūrinė premija. Šiais metais šia premija pagerbta poetė Rūta Mikulėnaitė-Jonuškienė.

 • Antaninių šventė suburs Juknėnuose

  Birželio 14 dieną 14 valandą Antano ir Motiejaus Miškinių literatūrinėje-etnografinėje sodyboje – tradicinė Antano Miškinio literatūrinės premijos teikimo šventė.
  Renginio metu A. Miškinio poezijos posmus skaitys Utenos Dauniškio gimnazijos gimnazistai, koncertuos Utenos kultūros centro folkloro ansamblis „Utauta" bei muzikantas Laimutis Kirilauskas.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:2190
Vakar apsilankė:8918
Šią savaitę apsilankė:41245
Šį mėnesį apsilankė:103052
Viso (nuo 2015-02-16):14370212
Šiuo metu naršo:
78
2020-08-15
MENŲ KALVĖ – Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!