Kauno klinikose gimė ketvirtukas
LietuvaKauno klinikose gimė ketvirtukas
2015 rugsėjo 09, Trečiadienis 13:16

Kauno klinikose gimė ketvirtukas

Kauno klinikose gimė ketvirtukas

Antradienio rytą Kauno klinikose gimė ketvertukas. Visi keturi naujagimiai ir mama jaučiasi gerai.

Po sėkmingos cezario pjūvio operacijos, didžiausioje Lietuvos ligoninėje gimė ketvertukas – keturios mergaitės. Trijų naujagimių svoris atitinka gestacijos laiką – 32 savaites ir 3 dienas, o vienai mergaitei dar reikia sustiprėti. Naujagimės gimė kas minutę. Jų svoris svyruoja nuo 1,022 kg iki 1,780 kg. Tikimasi, kad sustiprėjęs ketvertukas kartu su mama namo iškeliaus po mėnesio.
Malonia žinia apie Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninėje Kauno klinikose gimusį ketvertuką džiaugiamasi jau antrą kartą. „Ketvertukai gimsta labai retai – jie pasitaiko vos per vieną iš 500 000 gimdymų, tad Lietuvoje šis stebuklas tikėtinas maždaug kas 20 metų. O mūsų ligoninėje tai jau antras ketvertukas per dvejus metus“, – negalėjo atsistebėti šios gydymo įstaigos Akušerijos ir ginekologijos klinikos Akušerijos skyriaus vadovas doc. dr. Vladas Gintautas.

Sveikatos ministerijos inf.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Oficialu: įsigaliojo taisyklės, kurių privalu laikytis gimdant namuose

  Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga pasirašė įsakymą, pagal kurį nustatyta gimdymo namuose tvarka ir specialios taisyklės, kurių privalės laikytis ne tik moterys, norinčios gimdyti namuose, bet ir tokias paslaugas teikiančios gydymo įstaigos bei jose dirbantys specialistai. Šios naujovės leis užtikrinti nėščiosios ir jos kūdikio saugumą, ko, deja, anksčiau ne visada pavykdavo užtikrinti, nes šalyje gimdymas namuose buvo nebuvo įteisintas.

 • Kauno tardymo izoliatoriuje – patikrinimas

  Rugpjūčio 7 dieną teisingumo ministrei Mildai Vainiutei buvo pateikta informacija apie Kalėjimų departamento atliktą patikrinimą Kauno tardymo izoliatoriuje. Ministrė pavedė Kalėjimų departamentui išsiaiškinti situaciją minėtoje įstaigoje, gavusi Buhalterinės apskaitos skyriaus viršininkės Rasos Kazėnienės tarnybinį pranešimą dėl nevykdomų Viešųjų pirkimų tarnybos rekomendacijų ir galimai neteisėtų įstaigos darbuotojų veiksmų.

 • Aptarti žingsniai, būtini gimdymo ne ligoninėje teisiniam reglamentavimui

  Sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos įsakymu sudaryta darbo grupė gimdymo ne ligoninėse klausimams nagrinėti pirmame posėdyje aptarė kitų šalių patirtį šioje srityje ir galimybes teisiškai reguliuoti šią sritį Lietuvoje.

 • Gimdant ne ligoninėse turi būti užtikrintas naujagimio ir mamos saugumas

  Sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos įsakymu sudaryta darbo grupė gimdymo ne ligoninėse klausimams nagrinėti. Į šią grupę įtraukti ekspertai iki 2017 m. birželio 1 d. įpareigoti įvertinti gimdymo ne ligoninėse reglamentavimo galimybes, sąlygas, užsienio šalių patirtį bei parengti gimdymo ne ligoninėse priežiūros modelį.

 • Naujuosius metus savo verksmu pirmoji pasveikino mergaitė

  Mineiškiemyje (Saldutiškio sen.) gyvenantiems Mildai ir Giedriui Vegėlėms 2017 metai prasidėjo ypač džiugiai – jaunai šeimai gimė trečia dukra. Ketverių su puse metų Amritą ir trejų Pavitrą auginantys sutuoktiniai sausio 1 dieną pasaulį išvydusią naujagimę svarsto pavadinti Gyte. Kaip teigė 24-erių gimdyvė, mažylė, kurios galvytę puošia tamsių plaukų kupeta, gimė sverdama 4 200 g, jos ūgis siekė 52 cm. Laikinai einanti pareigas Utenos ligoninės Chirurgijos klinikos Akušerijos-ginekologijos sektoriaus vyr. ordinatorė gydytoja akušerė-ginekologė Jovita Šapolienė atskleidė, kad 2016 m. užregistruoti 298 gimdymai (2015 m. – 269), kurių metu į pasaulį pasibeldė 149 mergaitės ir lygiai tiek pat berniukų. Didžiausias praėjusiais metais gimęs naujagimis (berniukas) svėrė 4 960 g, mažiausias (mergaitė) – 1 480 g.

 • Smūgis narkotinių medžiagų augintojams – konfiskuota kanapių už beveik 1 mln. litų

  Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos (Kauno apskr. VPK ONTV) pareigūnai bei Kauno apygardos prokuratūros prokurorai, po išsamaus, 10 mėnesių trukusio, tyrimo, nutraukė organizuotos grupės veiklą neteisėtos narkotinių medžiagų apyvartos srityje bei nustatė organizuotos grupės narius - Kauno rajono gyventojus R. P. (gimusį 1960 m.), R. Š., (gimusį 1974 m.) ir E. V. (gimusį 1953 m.). Tiek R. P. tiek ir R. Š. anksčiau yra teisti: R. P. teistas 6 kartus, iš jų 2 kartus už neteisėtą kanapių auginimą, R. Š. – 3 kartus, iš jų 2 kartus taip pat už neteisėtą kanapių auginimą.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:287
Vakar apsilankė:6758
Šią savaitę apsilankė:12912
Šį mėnesį apsilankė:45629
Viso (nuo 2015-02-16):14069621
Šiuo metu naršo:
70
2020-07-08
MENŲ KALVĖ – Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!