Lietuvos ežerai gausiai įžuvinti šamų jaunikliais
LietuvaLietuvos ežerai gausiai įžuvinti šamų jaunikliais
2020 liepos 23, Ketvirtadienis 13:43

Lietuvos ežerai gausiai įžuvinti šamų jaunikliais

Lietuvos ežerai gausiai įžuvinti šamų jaunikliais

Didieji šalies ežerai ir tvenkiniai šiomis dienomis buvo papildyti beveik 60 tūkstančių paaugintų šamų jauniklių. Papildomai įžuvinti Baltųjų Lakajų (Molėtų r.), Žeimenio (Švenčionių r.) ežerai ir Kauno marios. Iš viso šiais metais į valstybinius vandens telkinius įveista 88,2 tūkst. šamų.

Dalis – 30,2 tūkst. – šamų jauniklių dirbtinai išveisti ir paauginti Žuvininkystės tarnybos Pietų regiono žuvivaisos skyriuje Simne, kita dalis – 58 tūkst. – į naujus namus iškeliavo iš Vakarų regiono žuvivaisos skyriaus – Rusnės.

Simne užaugintomis žuvimis praturtinti Alytaus, Druskininkų ir Lazdijų rajonų ežerai. Tarp jų – Kavalio, Avirio, Dusios ir kiti didieji vandens telkiniai. Rusnėje užaugintais šamukais sėkmingai įžuvinti Zarasų, Elektrėnų, Ignalinos, Molėtų, Švenčionių ir Kauno rajonų ežerai ir marios. Žuvys išleistos į Avilio, Vievio, Asalnų, Drūkšių ir kitus ežerus, Elektrėnų tvenkinį ir į Kauno marias.
Paprastieji šamai – patys didžiausi upiniai plėšrūnai, gyvenantys visose didelėse upėse, ežeruose ir tvenkiniuose: nuo pietinių šalių iki Tolimųjų Rytų. Taip pat paplitę ir Europoje, išskyrus šiaurines šalis. Šamų yra Kanadoje, JAV, Lotynų Amerikoje. Šios žuvys labai atsparios nepalankioms aplinkos sąlygoms, jos vengia šviesos, bet yra veiklios tamsoje. Šamai maitinasi naktimis, jų jutiminiai organai yra ūseliai priekinėje galvos dalyje – jais žuvys jaučia maistą, todėl regėjimas joms didelės reikšmės neturi. Europoje šamai labai paklausūs. Juos labai vertina ir mūsų žvejai.

Žemės ūkio ministerijos inf.

 

Susiję įrašai (pagal žymę)

  • Į Asavo ir Luodžio ežerus įleista šamukų

    Vykdant žuvų įveisimo darbus Rytų Lietuvos valstybiniuose vandens telkiniuose buvo įžuvinti Zarasų rajone esantys Asavo ir Luodžio ežerai. Darbus vykdė UAB ,,Vasaknos". Į Asavo ežerą įleista 4 tūkst. vienetų šamukų, į Luodžio ežerą – 13,9 tūkst. vnt. šamų.

  • Ignalinos rajono ežeruose pagausėjo šamų

    Žuvininkystės tarnybos prie Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos žuvivaisos skyriaus Rusnės ir Žeimenos poskyrių specialistai, vykdydami valstybinį įžuvinimo planą, liepos 7 dieną Ignalinos rajono ežeruose vykdė įžuvinimo darbus. Šį kartą Ignalinos rajono ežeruose pagausėjo europinių šamų.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:421
Vakar apsilankė:8918
Šią savaitę apsilankė:39476
Šį mėnesį apsilankė:101283
Viso (nuo 2015-02-16):14368443
Šiuo metu naršo:
61
2020-08-15
MENŲ KALVĖ – Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!