Vėl bus galima lauke prekiauti augalais, sėklomis ir trąšomis
LietuvaVėl bus galima lauke prekiauti augalais, sėklomis ir trąšomis
2020 balandžio 09, Ketvirtadienis 09:37

Vėl bus galima lauke prekiauti augalais, sėklomis ir trąšomis

Vėl bus galima lauke prekiauti augalais, sėklomis ir trąšomis

Vyriausybė pritarė siūlymui nebedrausti karantino metu specializuotose, stacionariose vietose, lauko sąlygomis, prekiauti augalais, skirtais sodinti, sėklomis bei trąšomis.

Žemės ūkio ministro Andriaus Palionio teigimu, šio sprendimo labai laukė ne tik prekybininkai, bet ir Lietuvos gyventojai, kurie, artėjant pavasariniams žemės ūkio darbams, nebegalėjo įprastu būdu įsigyti sodinukų, sėklų ar trąšų.

„Pavasariniams žemės ūkio darbams prasidėjus, Žemės ūkio ministerija nuolat gaudavo prekybininkų, karantino metu nebegalinčių prekiauti sodininkystės, žemdirbystės prekėmis įprastose prekyvietėse, klausimų dėl savo veiklos galimybių. Ne paslaptis, kad ir žmonės, pirkdami sodinukus, sėklas, nori jas matyti „gyvai", liesti, pasikonsultuoti su pardavėju, todėl šiuo metu, kai sodo, daržo darbai įgauna pagreitį, galimybė saugiai nusipirkti reikiamų prekių yra tikrai reikalinga", - teigė žemės ūkio ministras A. Palionis.
Prekybos ir paslaugų vietose, kuriose veikla nedraudžiama, privaloma tiek darbuotojams, tiek klientams užtikrinti saugias higienos sąlygas bei aprūpinti juos būtinomis apsaugos priemonėmis, atsižvelgiant į valstybės lygio ekstremalios situacijos valstybės operacijų vadovo nustatytus reikalavimus.
Fiziniai ir juridiniai asmenys gali prekiauti sodininkystės, daržininkystės ir kitomis žemės ūkiui skirtomis prekėmis ne tik specializuotose, stacionariose prekybos vietose, lauko sąlygomis, bet ir pristatyti prekes į nurodytą vietą ar įsirengti prekių atsiėmimo punktus ir tokiu būdu toliau vykdyti savo veiklą.
„Primenu, kad visi prekiautojai gali vykdyti ir internetinę prekybą. Jie turi kelias galimybes – pristatyti prekes kliento nurodytu adresu arba įsteigti prekių atsiėmimo punktus. Žinoma, prekių atsiėmimo punktai turi veikti laikantis visų jiems keliamų higienos reikalavimų", - sakė žemės ūkio ministras.

Žemės ūkio ministerijos inf.

 

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Skelbimuose siūloma parduoti spermą: tai nelegalu

  Viešojoje erdvėje ėmė rastis skelbimų apie parduodamas vyriškas lytines ląsteles (spermą). Juose tariami spermos donorai siūlo padėti vaikų susilaukti negalinčioms poroms arba vienišoms moterims. Skelbimuose siūlomas arba natūralus apvaisinimas, arba „produktas mėgintuvėlyje“.

 • „Utenos prekyba“ – geriausia 2018 m. paslaugų įmonė Aukštaitijoje

  Utenos miesto įmonės niekuo nenusileidžia ir netgi kai kur lenkia kitas stambias Aukštaitijos regiono įmones. Džiugu, kad Utenoje atsiranda verslininkų, tikinčių miesto ir jo gyventojų ateitimi bei investuojančių savo uždirbtas lėšas ne tik į savo bendrovės, bet ir visos Utenos tobulėjimą ir progresą. Metų pabaigoje vykusiuose geriausių Panevėžio prekybos, pramonės ir amatų rūmų (PPAR) apdovanojimuose buvo įvertinta ir apdovanota UAB Utenos prekyba, gavusi garbingą geriausios 2018 metų Aukštaitijos paslaugų įmonės prizą ir diplomą. Tai jau ne pirmasis toks apdovanojimas šiai sėkmingai Utenos krašto įmonei: geriausios Aukštaitijos paslaugų įmonės vardas pelnytas ir 2005 metais. Už investicijas į verslą ir darbo vietų sukūrimą įmonės vadovui Robertui Miliauskui paskirtas Utenos miestui nusipelniusio žmogaus apdovanojimas, už nuopelnus Lietuvos ūkio gerovei Lietuvoje PPAR jis apdovanotas sidabro „Darbo žvaigžde“, kurią įteikė tuometinis Ministras Pirmininkas. Taip pat Lietuvos darbo biržos skirta pirma vieta už socialiai pažeidžiamų žmonių integraciją į darbo rinką. Apie paskutinių metų pasiekimus kalbėjomės su bendrovės valdybos pirmininku ir direktoriumi R. Miliausku.

 • Už vartotojų neinformavimą apie galimybę išspręsti ginčą bus numatytos baudos

  Elektroninėms parduotuvėms bus numatytos baudos nuo 72 iki 724 eurų už tai, jeigu jos savo internetinėse svetainėse nepateiks nuorodos į elektroninio ginčų sprendimo platformos nuorodą.

 • Kviečia į pasimatymą „Babilone“

  Vasario 13 diena. Ypatinga vieta. Jūsų pasirinkta valanda. Tai pasimatymas su prekybos ir pramogų centru BABILONAS, kuris Valentino dienos išvakarėse nori išreikšti Jums meilę savaip – kiekvienoje parduotuvėje valsą Jums šoks nuolaidos nuo 20 iki 70 procentų.

 • Prekiauti pakalnutėmis – draudžiama

  Miškuose pradėjus žydėti pakalnutėms, aplinkosaugininkai primena, kad draudžiama skinti paprastosios pakalnutės žiedynus bei lapus ir jais prekiauti, išskyrus jų rinkimą vaistinei žaliavai. Už šio reikalavimo pažeidimą gali būti skiriama nuo 7 iki 28 eurų bauda.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:8268
Vakar apsilankė:11068
Šią savaitę apsilankė:45917
Šį mėnesį apsilankė:45917
Viso (nuo 2015-02-16):13847479
Šiuo metu naršo:
105
2020-06-05
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!